Premature Bebekler Premeture bebeği beyin kanaması geçirenler lütfen vardım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Emar cekildi doktor ventrikulerd hafif genisleme var dedi biray daha bakalim dedi sant takilabilir bakalim biraz bekleyelim dedimemehmet ozek ten randevu aldik emar sonuclarini gostercex.tugba cansiz haniminda sivi alinirkwn kafasi buyume yapiyormuydu biliyormusunuz .birde sizin emar sant takilmadan once kac defa cekildi ve nasil di sonuçları

Rezervuar varken çok büyüne olmadı 3 günde bir BOS sıvısı boşaltılıyordu, ama şant takıldıktan sonra kafada büyüme olmadı. Memet özek sonuçlara bakıyor şant ameliyatı da yaklaşık 10.000 tl ye mal oluyor ama şunu da söyliyim ki herşey ameliyatla bitmiyor şantın çok fazla riski var, tıkanma, kopma, gibi yani sonrasında da maddi olarak çok zorlayabilir özel hastane. Mr ın hastanede kaç kez çekildiğini bilmiyorum ama ben rezervuarla hastaneden çıkardım oğlumu ADNAN bey onu çıkarıp şant taktı. Yani bize Dr şöyle dedi mutlaka şant takılmalı rezervuar geçici bi alet

Tugba hanim memhmet ozek e bebegide goturdunuz mu suan bebeginiz ne kadarlik bir sikintisi varmi bide mehmet ozeke bir keremi gittiniz sadece

Bide tugba hanim gene forum dan birinin rezervuar takilmis ama santa gerek kalmamis bennim kizimdan 15 gundur sivi alinmiyorvve buyume yapmadi bide muayane ucreti ne kadar di

Bide tugba hanim gene forum dan birinin rezervuar takilmis ama santa gerek kalmamis bennim kizimdan 15 gundur sivi alinmiyorvve buyume yapmadi bide muayane ucreti ne kadar di

Şant gerektirmediği için çok şanslıymış gerçekten o hasta, bizim 3. Derece beyin kanaması geçirdi yani ağır biraz ondandır belki de bilemem ama şant takılmalı diyor bütün drlar. Memet özek e bir kez gittik çünkü ne diyeceği bizim için önemliydi, şant takılacak dedi maddi olarak ona yaptırmamadık o da birlikte çalıştığı başka bi Dr un adını verdi, muayene ücreti 400 tl telefonuna netten ulaşabilirsiniz Kadıköy de özel yeri ve Acıbadem hastanesinde çalışıyor birde. Siz nerede oturuyorsunuz? Birde dip not düşeyim cd olarak bakmıyor mr lara baskılı istiyor

Benim oğlum düzeltilmiş 7,5 aylık şu an gövde de problem var parmaklarını fln tam kullanamıyor, fizik tedavi aluyoruz biraz gelişme oldu fizikten sonra ama tabii ki çok uzun bi zamana ihtiyacımız var tam toparlanması için

Cok sağolun boluda otuyorum ben siz nerdesiniz .santla ilgili bir probleminiz varmi zihinsel bir problemi varmi emeklwme yada yurumeye y à tkinlik varmi.birde kuvezde hareketleri nasildi

Tugba hanim birde herseyi ayrintili soyluyormu beynin hasar alip almadigini ne gibi sıkıntı olcagni soyluyor mu

benim oğluma 1 kere mr çekildi kan. sonra acil rezervuar takıldı ondan 1 ay sonrada şant takıldı bizim kaçınılmazdı şant takılması....
Emar cekildi doktor ventrikulerd hafif genisleme var dedi biray daha bakalim dedi sant takilabilir bakalim biraz bekleyelim dedimemehmet ozek ten randevu aldik emar sonuclarini gostercex.tugba cansiz haniminda sivi alinirkwn kafasi buyume yapiyormuydu biliyormusunuz .birde sizin emar sant takilmadan once kac defa cekildi ve nasil di sonuçları

bizimde 3.derece bi kan. maddiyat konusunda çok haklısın benim oğlum şuan 29 aylık ve 20 aylıkken tıkanmadan şant rev. olduk sadece beynin içindeki katater değişti sonuçta 3 ameliyat geçirdi 0 araba parası gitti ameliyat olupta bitti olmuyor maalesef kimse istemez ama kısmet kader takdiri ilahi...
ayrıca rezz arkadaşım mehmet özek sana gerekli açıklamayı yapacaktır...gönlünü ferah tut eğer şant takılması gerekiyor derse mecburen takılır ventikülerde sıvı alınmamasına göre hafif genişleme var ise basınç fazla yoktur ama ilerleyen günlerde ne oılacağını ALLAH bilir mehmet özek durumu değerlendirir şant takılması lazım diyorsa o sıvıya göre basıncı düşük şant takar sonuçta sıvı nasıl devir daim yapacak o beyin ve sıvı kaldıkça ilk önce gözler hasar alıyor şimdiden ilerki günler nasıl olacak diye düşünme sakın benim oğlumun mr ına göre beyni kalmamıştı zihinsel engelli yürüme engelli olacak dediler ...ama hamdolsun sadece sağ elini fazzla kullanmıyor yürüyor konuşuyor algısıda gayet açık doktorlar en kötüsünü söylüyor ilk başta zaten oğlumun soldaydı hasarı sağ tarf.kasılma olacağı belliydi ayrıca konuşma merk. solda oda etkilenmemiş çok şükür sadece fizisel bizim...
Şant gerektirmediği için çok şanslıymış gerçekten o hasta, bizim 3. Derece beyin kanaması geçirdi yani ağır biraz ondandır belki de bilemem ama şant takılmalı diyor bütün drlar. Memet özek e bir kez gittik çünkü ne diyeceği bizim için önemliydi, şant takılacak dedi maddi olarak ona yaptırmamadık o da birlikte çalıştığı başka bi Dr un adını verdi, muayene ücreti 400 tl telefonuna netten ulaşabilirsiniz Kadıköy de özel yeri ve Acıbadem hastanesinde çalışıyor birde. Siz nerede oturuyorsunuz? Birde dip not düşeyim cd olarak bakmıyor mr lara baskılı istiyor

Monntoremant bu hidrosefali de endoskobik müdahale oluyormys iki yasin dan sonra o nasil oluyor siz niye yaptirmiyosunuz bide senin oglun normal okula mi gitcek mesela buyuyunce özel egitimemi

Monntoremant bu hidrosefali de endoskobik müdahale oluyormys iki yasin dan sonra o nasil oluyor siz niye yaptirmiyosunuz bide senin oglun normal okula mi gitcek mesela buyuyunce özel egitimemi

Endoskopik yöntem her hastaya olmuyor Memet bey söyler zaten benim oğlumun çok uygun olduğunu söyledi mesela ama şu an için düşünmüyorum yarın öbür gün şant tıkanma falan yaparsa onu çıkarıp endoskopik yöntemi yaparız dedi, Memet bey herşeyi açıklar sana istersen çocuğu da götür ben son gittiğimde götürdün muayene etti az da olsa spasitesi var dedi. Şu an şantımızda bi problem olmadığı için Memet beye gitmedik. Okul için de falan da şimdi kafanı yorma zamanla ne olur bilinmez benim oğlanda 4 aylık olana kadar hiç bişey yoktu sonra kazılmaları başladı yani belli olmuyor dediğim gibi. Gönlünü ferah tut sen Allah büyüktür

Çok detaylı bi şekilde bilgi veriyor merak etme, benim oğlum düzeltilmiş 7,5 aylık şu an. Sağa sola dönüş yok desteksiz oturmuyor başını tutabiliyor kolları, bacakları hareketli ama emekleme gibi durumu henüz yok bakalım Allah büyüktür!!!

4aya kadar birseyi yoktu demişsin kuvezde kanama gecirmedimi kazilmalari basladi demişsiniz o ne bide santi adnan bey takti siz kontrollere mehmet beyemi gidiyosunuz

Tugba hanim het gittiginizd m u ayene ucreti aliyormu bi sant ameliyat ini kaca y à piyor devlet hicmi karşı lamiyor

Sevgili rezz bana bi özel mesajla numaramı yazarsan ben sana yardımcı olacam burada pek anlaşılmıyor ne yazdığımız kopuk oluyor, ben detaylı olarak size anlatayım olur mu

Ogluma 3aylikken sant takildi.beyinde ciddi derecede hasar var mr a gore.doktorumuz hedefiniz temel ihtiyaclarini karsilayabilen bi cocuk olmasi olsun.fazlasini beklemeyin demisti

Simdi 4yasinda.herseyi cok gec yapti.ama Allaha sukur yuruyor konusuyor..dikkati cabuk dagiliyor,ince motor denilen el becerisi gibi seylerde yasitlarindan geride ve mesela henuz ziplamayi beceremiyor ama doktorumuz bu durumuna mucize diyor.yani anlatmak istedigim bu isler hic belli olmuyor.oglumdan daha az hasarli yine santli bi kizla tanistim hastanede.durumu cok kotuydu.Allah yardimcisi olsun.Doktorlarin bile sorunuza cevap vermeleri cok zor hasar kalir mi kalmaz mi

Yazanlara sordugunuz soruyuda cevaplayim;ince motor denilen kalem tutma gibi becerilerinin gelismesi icin su anda ozel egitim aliyor.ama okul cagi geldiginde normal bi okula gidecek duzeyde.4yas icin piyasada satilan dikkat zeka kitaplarindaki sorulari cevaplayabiliyor,bu yasta kreste akranlarinin ogrendigi herseyi biliyor..bazi seyleri daha gec anladigini dusunuyorum bazen.ama varsin sinifin en caliskani olmasin,hatta tembeli olsun.yeter ki mutlu olsun

Arkadaşımızın dediğine de katılıyorum her çocuk farklılıklar gösterebilir o yüzden dedim belli olmaz büyüdükçe ortaya çıkacaktır diye, rezz arkadaşım sen şimdiden takılma okul olayına falan zaman ne gösterir bilinmez Allah yardımcımız olsun

X