Prof. Dr. Ahmet Karacalar hakkında bilgi paylaşım

Merhaba, ben kisa bir zaman once Ahmet Beye meme protezi yaptirdim. Kendisiyle alakali izlenimlerimi paylasmak istiyorum. Ilk gordugumde ben odasinda kendisini bekliyordum o da ameliyattan yeni cikti odasina geldi. Ilk basta bana cok mesafeli ve soguk geldi. Konusmaya basladik, hem konusmasi hem hareketleri oldukca agir ama bu biraz beni rahatsiz etti. Neyse..ben randevumu 3-4 ay onceden yapmistim fiyatlari telefon ve email uzerinden fotograflarima ve benim dediklerime bakarak soyledi. Fiyat konusunu bu kez tekrar konusunca farkli fiyatlar verdi. Ben yurt disinda yasadigim icin onun istedigi miktarda para getirmistim. Hem burun hem meme ikisini beraber yaptirmayi planlamistim ama fiyati bu kez cok daha yuksek soyleyince burun ameliyatini yaptiramadim. Ayrica ben aldirmak icin de konusmustum kendisiyle bunu da telefonda soylediginin 5 kati fazla bir fiyat soyledi. Bu yuzden hayal kirikligina ugradim. Gelelim meme protezine, kendisine normal buyuklukte dogal duran bir sonuc istedigimi anlattim. Ertesi gun ameliyat icin hastaneye gittim. Ahmet bey geldi cizimleri yapti, cok az konustuk, hersey cok cabuk oldu..Son hatirladigim beni odadan yatakla cikardiklariydi..Yani beni hic beklemedigim bir zamanda uyuttular ve uyuturken haberim olmadi. Hayatimda hic hissetmedigim kadar siddettli agrilarla uyandim. Gogsumden nefes alamiyordum...zaten panik atagim var nefes alamayinca cok panik oldum...Her nefes aldigimda gogsumdeki agri cogaliyordu ve derin nefes alamiyordum. Bana oldukca guclu agri kesici yaptiklarini soylediler ama yinede cok fazla canim aciyordu. Kendimi hic kimildatamiyordum yataktan kalkmak ise tam bir iskenceydi. Tamamen kabus gibiydi yani! Ben bu ameliyatin boyle agrili gececegini bilseydim asla yaptirmazdim diyordum kendi kendime. Uzun zamandir boyle gozyasi dokmemistim, bu ameliyat sayesinde o da oldu! Agrilarim 4-5 gun devam etti. Bir hafta sonra kendime gelebildim. Su anda bir ay oldu. Goguslerim cok dogal duruyor, eski halini coktan unuttum! Yalniz istedigimden biraz daha kucuk duruyor ama olsun.. Ahmet bey hakkinda bir kac sey eklemek istiyorum. Kendisi kibar, iyi kalpli bir insan ve iyi bir doktor. Ama kendisinin biraz daha duzenli ve ilgili olmasini beklerdim...Ozellikle fiyat konusunda iyice emin olun. Ameliyat oncesinde ve sonrasinda daha fazla bilgi vermeli bence. Yazili olarak da oneriler vermesi hasta icin iyi olur. Umarim bu bilgiler size bir fikir verir. Hoscakalin

Ahmet Bey ile ilgili -güncel- ameliyat olan veya görüşen var mı arkadaşlar?

Ahmet Karacalar ile 5 aralık çarşamba günü tanışma şansım oldu.

Gitmek istediğim tarihten 10 gün sonrasına zor randevu alabildim, ücretli olduğu halde ilk muayenesi.

Forumda adı sıklıkla anılan, ilk muayenesi ücretsiz olan ve rahatlıkla hemen ertesi güne randevu alınabilen (bazı) doktorların ”ultra samimi(!)” hallerine alışıp / normal kabul eden kişilere Ahmet Karacalar, soğuk gelebilir.

Randevu saatim gelip, annemle odasına girdiğimizde, bizi güleryüzle karşılayıp tokalaştı. (Ayrılırken de aynı şekilde)

Önce vücudumda neyden şikayetim olduğunu ve ne istediğimi sordu, ben konuşmamı bitirene kadar hiç araya girmedi. Ben bitirince başladı, yapılmasını gerekli gördüğü veya ben istesem de yapılmasını uygun bulmadığı ve yapmayacağı işlemleri kısa ve öz şekilde anlatmaya.

Enerjisine ve alçakgönüllülüğüne hayran kaldım. Asla ben konuşurken sözümü kesmedi. Birkaç kez ben O’nun sözünü kestim ama beni hiç rencide etmedi, durdu ve beni dinledi.

Hatta istediğim işlemleri yapmaya ikna etmek için daha ileri gidip şu tekniği, şu şekilde uygulasanız diye bilgim ve haddim olmayan konularda fikirler ürettim, yine de beni son derece anlayışla dinledi. Ha bitirdiğimde yine olmaz dedikleri oldu ama neden olmaz dediğini de anlayabileceğim dilde, basite indirgeyerek anlattı.

Kısacası bu doktor bana kendimi rahatça ifade edebileceğim özgürlüğü hissettirdi, kafamda soru işareti kalmadan her şeyi sordum ve cevap aldım. Başka doktorların sen o kısmı düşünme diye geçiştirdiği yada o kısım bizim işimiz diye kapattığı konuları bana, beni hiç hafife almadan açıkladı ve benimle konuşurken göz teması kurdu. Saygı duyduğunu hissettirdi. Bu doktor zaten işinde 1 numara. Ne kimseye şirinlik yapmaya ihtiyacı var, ne de ücretsiz ön görüşmeye gelenlere saatlerini harcamaya. Cevapları da kısa öz ve net. Ben kendisini çok sevdim.

27 aralık tarihinde bacaklarıma ve popoma yağ transferi yapıcak, 1 ay sonra da meme dikleştirme yapıcak. O’na yaptırma şansım olduğu için mutlu ve huzurluyum.

Kullandığı teknikler ve hasta yaklaşımı çok iyi. Buradaki yorumlara bakıp ön yargılı olmayın derim.

Son düzenleme:
İyi sevimli düşünceli tatlı bir doktor bacak estetiği olmuştum yağ transferi sorun yaşamadım sonrasında. Kardeşim burun ameliyatı oldu çok doğal yaptı bir sıkıntı yok önerebilirim.

Ahmet Karacalar ile 5 aralık çarşamba günü tanışma şansım oldu.

Gitmek istediğim tarihten 10 gün sonrasına zor randevu alabildim, ücretli olduğu halde ilk muayenesi.

Forumda adı sıklıkla anılan, ilk muayenesi ücretsiz olan ve rahatlıkla hemen ertesi güne randevu alınabilen (bazı) doktorların ”ultra samimi(!)” hallerine alışıp / normal kabul eden kişilere Ahmet Karacalar, soğuk gelebilir.

Randevu saatim gelip, annemle odasına girdiğimizde, bizi güleryüzle karşılayıp tokalaştı. (Ayrılırken de aynı şekilde)

Önce vücudumda neyden şikayetim olduğunu ve ne istediğimi sordu, ben konuşmamı bitirene kadar hiç araya girmedi. Ben bitirince başladı, yapılmasını gerekli gördüğü veya ben istesem de yapılmasını uygun bulmadığı ve yapmayacağı işlemleri kısa ve öz şekilde anlatmaya.

Enerjisine ve alçakgönüllülüğüne hayran kaldım. Asla ben konuşurken sözümü kesmedi. Birkaç kez ben O’nun sözünü kestim ama beni hiç rencide etmedi, durdu ve beni dinledi.

Hatta istediğim işlemleri yapmaya ikna etmek için daha ileri gidip şu tekniği, şu şekilde uygulasanız diye bilgim ve haddim olmayan konularda fikirler ürettim, yine de beni son derece anlayışla dinledi. Ha bitirdiğimde yine olmaz dedikleri oldu ama neden olmaz dediğini de anlayabileceğim dilde, basite indirgeyerek anlattı.

Kısacası bu doktor bana kendimi rahatça ifade edebileceğim özgürlüğü hissettirdi, kafamda soru işareti kalmadan her şeyi sordum ve cevap aldım. Başka doktorların sen o kısmı düşünme diye geçiştirdiği yada o kısım bizim işimiz diye kapattığı konuları bana, beni hiç hafife almadan açıkladı ve benimle konuşurken göz teması kurdu. Saygı duyduğunu hissettirdi. Bu doktor zaten işinde 1 numara. Ne kimseye şirinlik yapmaya ihtiyacı var, ne de ücretsiz ön görüşmeye gelenlere saatlerini harcamaya. Cevapları da kısa öz ve net. Ben kendisini çok sevdim.

27 aralık tarihinde bacaklarıma ve popoma yağ transferi yapıcak, 1 ay sonra da meme dikleştirme yapıcak. O’na yaptırma şansım olduğu için mutlu ve huzurluyum.

Kullandığı teknikler ve hasta yaklaşımı çok iyi. Buradaki yorumlara bakıp ön yargılı olmayın derim.
Fiyat ne kadar ?

X