Progestan

2 ampul progestan dex ve 1 enox aynı anda vuruyorum göbekten vurduktan sonra bir süre bastırıp bende ovalıyorum ama ertesi gün baktığımda yumru kalmış oluyor yine tuhaf bir şekilde bazen hiç hissetmiyorum iğneyi bazen çok acıyor bazen hiç morarmıyor bazen morarıyor bir de artık iğne yapacak yerde bulmakta zorlanıyorum üst üste geldiği için de diğer yumru geçmeden diğer ilaç geliyor kan sulandırıcı sadece göbek deliğinin 3 parmak sağ ya da sol tarafından vuruluyor diye genelde progestan dex i ya göbek deliğinin 3 parmak aşağısından vuruyorum ya enoxun zıt tarafından üst üste yine oluşuyor o yumru başka bir çözüm bulmaya çalışmam lazım doğuma kadar enox kullanacağım çünkü

Benimde arada morarıp kan topluyor ama yumru yok hiç, progestan dex i 2 doz yapma sebebin ikiz olduğu için heralde, benim 3 günde bir 1 doz çünkü enox u hiç kullanmadım bilmiyorum, progestan fitil 3x2 çok zor gelmeye başladı artık 🙄

İlk öğrendiğim haftalarda bende sürekli uyku halindeydim hatta doktorum duphaston kullanıyorsun oysa çok uyutmaması lazım ama ikiz olduğu için olabilir demişti 2 haftadır falan uykum düzelmişti progestana başladığımdan beri sarhoş gibiyim uyku hali bende de var ama başım dönmüyor resmen sarsılıyor sanki iştahım çok kaçtı ilaç atabilmek için muz meyve ufak tefek şeyler yemeye çalışıyorum zorlayınca da midem bulanıyor bir an önce şu süreç geçsin istiyorum Allah isteyen herkese nasip etsin ama çok zor bir imtihan psikolojim artık iyi değil ilaçlardan
Hemşirem progestani fitil olarak kullanmami söylemişti içildiği zaman sersemlik uyku hali gibi birçok etkisi olur fitili öneriyoruz demişti süreç zor zaten fitil olarak deneseniz vücudunuz bir nebze daha rahatlardı. Allah kolaylık versin

Hemşirem progestani fitil olarak kullanmami söylemişti içildiği zaman sersemlik uyku hali gibi birçok etkisi olur fitili öneriyoruz demişti süreç zor zaten fitil olarak deneseniz vücudunuz bir nebze daha rahatlardı. Allah kolaylık versin
Doktorum demişti zaten aynı ilacı vajinalde kullanabilirsin de şimdiye kadar hiç vajinal ilaç kullanmadım açıkçası biraz kaygılanıyorum ama deneyeceğim

Doktorum demişti zaten aynı ilacı vajinalde kullanabilirsin de şimdiye kadar hiç vajinal ilaç kullanmadım açıkçası biraz kaygılanıyorum ama deneyeceğim
Sırt üstü yatıp ayaklarınızı kalçanıza doğru çekin parmağınızla itebildiginiz kadar itin aynı pozisyonda 20 dakika kadar bekleyin sonrasında birazı akıyor o normal tamamen bütün halinde düşerse tekrar gönder demişti hemşire. Yan etkilerinden kurtulur rahatlarsın

Gebelikten sonra bizim tüp bebekle ilgili süreç bitti sonrasında gittiğimiz her muayenede ücret ödedik mesela tedavi sürecinde ödemiyorduk 1 kontrol 1 muayene şeklinde oluyor ondan sonrası ilaç takibi artık zaten

Benimde şuan öyle muayene ücreti ödüyoruz hem bebeğin durumu kontrol ediliyor hemde ilaç takibi oluyor bide son gittiğimde faktör 2 ve faktör 5 leiden mutasyon testi yaptılar kanımda pıhtılaşma olup olmadığına bakıcaklarmış yoksa oksapar kan sulandırıcıyı kesicekmiş. Bu ilaç takibi bebek 3 ya da 4 aylık olana kadar mı sürüyor bilgisi olan var mı?

Benimde şuan öyle muayene ücreti ödüyoruz hem bebeğin durumu kontrol ediliyor hemde ilaç takibi oluyor bide son gittiğimde faktör 2 ve faktör 5 leiden mutasyon testi yaptılar kanımda pıhtılaşma olup olmadığına bakıcaklarmış yoksa oksapar kan sulandırıcıyı kesicekmiş. Bu ilaç takibi bebek 3 ya da 4 aylık olana kadar mı sürüyor bilgisi olan var mı?
Ben bunu hiç duymadım bana da birler demediler…ilaçlar gidişata bağlı birazda risk durumuna bağlı veya kullanım süresi bana öyle dendi

Arkadaşlar geçen ay progestan iğne vuruldum 7.gunu adetim başladım bu ay gecikme yaşıyorum 3.gundeyim geçen ay iğnenin etkisi olabilir mi 🤔 gecikme yapar mi

Merhaba gebeliğimin 8. Haftasındayım tedavi boyunca yarım prednol, progestan dex (günde 2 ampul), 1 enox iğne, 1 aspirin, günde 4 duphaston, günde 6 estrofem, 1 folik asit, 3 4 günde bir kalçadan proluton depot kullanıyordum şu an sadece prednol ve duphaston kesildi doğuma kadar enox ve aspirin kullanacakmışım progestan dex 2 hafta sonra bırakacağım proluton depot şubata kadar devam, estrofem 4 kutu daha bitirecek zamanım var şimdi progestan verildi sabah öğle akşam olmak üzere içince dengem şaşıyor beynim sarsılıyor sanki ayakta duramıyorum uyku da yapıyor herhangi düşük riskinden bahsedilmedi kanamam lekelenmek vs de hiç olmadı şimdiye kadar yaklaşık 4 hafta kullanacağım şu an ağızdan kullanıyorum fakat vajinalde kullanabileceğim söylendi artık çok ağır geliyor bu ilaçlar bana sabrım taşıyor karnımda iğne yapacak yer kalmadı taş gibi yumrular oluştu çok ağır değil mi şu an risk yokken fazla değil mi midem çürüyecek artık ilaçlardan
Progestan nalet bir ilaç ya. 200 mg kullaniyorum. İlk baş dönmesi başlıyor. Sonra algım kapanıyor. Anestezi etkisindeymişim gibi hissediyorum. Sonra tamamen uyuyorum ya da bayılıyorum. Kalktığımda da o ara ne yaptığımı hatırlamıyorum. Mesela kitap siparişi vermişim hayal meyal hatırlıyorum. Haberim yok.

Progestan nalet bir ilaç ya. 200 mg kullaniyorum. İlk baş dönmesi başlıyor. Sonra algım kapanıyor. Anestezi etkisindeymişim gibi hissediyorum. Sonra tamamen uyuyorum ya da bayılıyorum. Kalktığımda da o ara ne yaptığımı hatırlamıyorum. Mesela kitap siparişi vermişim hayal meyal hatırlıyorum. Haberim yok.
Benimkinde 200 mg sizdeki etki anladığım kadarıyla benimkinden daha fazla Allah yardımcınız olsun

Günde 3 dedi 2 içiyorum artık. Allah razı olsun. Siz şu an iyi misiniz?
Benimde liste şöyle 3 hafta sabah öğle akşam
2 hafta sabah akşam diye hatırlıyorum doktor gerek görürse devam edilecek gerek görmezse bırakılacak şöyle söyleyeyim 1 2 saat önce içtiğim progestanın etkisini şu an sarsıntı olarak yaşıyorum uyku bende de oluyor

X