Proje okuluna geri dönmek

Esim de ucret ayni mi aynı, bosver diyor. Düz mantık ama doğru bir yerde :)
Ben matematik öğretmeniyim.Gectigimiz eylül fen lisesinden teklif geldi.Kimse tercih etmiyormus çalışmayı.Mudurun canına tak etmiş.Ben hamileyim dediğim halde olsun hocam gel diyordu.Eksikleri iki olmuş çünkü Ücretli öğretmen çalıştırınca veliler isyan etmiş .İlk atamaya açalim demiş kabul edilmemis.Kabuk etmedim. Görece iyi bir okulda 10 sene çalıştım.Yurdun derdi ayrı ,tasimalinin derdi ayrı,Veli'nin derdi ayrı .Tenefuslerde soru çözmekten öğretmenler odasina giremezdim.ders hazırlıkları ,akıllı tahta için sunum hazırlıkları,test çektir,çözdür,ünite değerlendirme sınavı yap.Sonra veliler gelir bizim çocuğumuzu çok sıkıştırıyor.Notu neden düşük.Bir de hiç kimse takdir bile etmez.Maas zaten aynı.Nw gerek var.Ben yıldım açıkçası.Bir de yurtlu ise haftasonu nöbetleri sorunu çabası..şimdiki okulumdan memnunum.Yillarca ben ne yaşamışım diyorum.
Ogretmen ortamları da dışardan daha iyi içine girdikçe kötüleşiyor.Simdi okul dışında kimseyle görüşmüyorum.Okulda sohbet muhabbet.Evine çağıran kahveye çağıran oluyor ,diyorum olmaz böyle böyle alinmayin ,sorun sizde değil bende.kafam çok rahat.

Özellikle öğretmen arkadaşların fikirlerini merak ettiğim bir konu bu ama tabii ki ilgilenen herkesin görüşünü bekliyorum.

Lisede branş öğretmeniyim. Konuyu kısa tutmaya çalışacağım. Geçen sene bir proje okulunda görevlendirme olarak çalıştım. Gerek öğrencilerim, gerek çalışma arkadaşlarımdan çok memnundum, keyifli bir çalışma ortamım vardı. Öğrencilerle yürüttüğüm projede ödül aldım. Müdürüm benden çok memnundu, kadroya geçeceğime kesin gözüyle bakıyordum. Derken 9.sınıflarda kontejan azaldığı için branşımda ders saat sayım azaldı ve bu sebeple norm düştüğünden dolayı bakanlık proje okuluna atamamı kabul etmedi ve ben kadromun bulunduğu liseye geri döndüm. Sene içinde iletişiminin çok iyi olduğu, proje okuluna başvuru formunu dahi beraber doldurduğumuz müdürüm ise yapacak bir şey yok hocam biz seni istedik ama bakanlıktan onay gelmedi diyerek işin içinden çıktı. proje okullarında öğretmen atamaları özel kurumlardaki gibi işliyor bilenler bilir, müdürün teklifiyle atanıyorsunuz. müdür isteseydi bir şekilde 2.yıl seçmeli derslerle de olsa beni okulda tutabilecekken yapmadı. gelgelelim beni tekrar aradı ve önümüzdeki sene için beni kadrolu olarak almak istediğini , norm sorununun hallolduğunu söyledi. açıkçası geçen yıl gitmeme izin verdiği ve düzenim değiştiği için ona kırgınım, hatta yalan yok sendika baskısından dolayı arkamda durmadığını dahi düşündüm ( benim sendikam yok ve onun istediği sendikaya geçmedim). ancak okulu, öğrencilerimi, öğretmen arkadaşları çok sevmiştim. şimdi geri dönme teklifini kabul edip etmemek konusunda çok kararsızım. şu andaki okulum da fena bir okul değil, açıkçası öğrenci profili arasında aman aman bir fark yok. sadece çok kalabalık bir okul ve 90 öğretmeniz, kimseyle bir samimiyetim yok çünkü çoğuyla ders programımız uyuşmuyor. merhaba merhaba düzeyde ilişkimiz var. Ancak bu yılki öğrencilerim çok tatlı, seneye de aynı sınıfları alacağım. Onları yarı yolda bırakma fikri hoşuma gitmiyor. Proje okulu daha küçük bir okul, öğrenci sayısı daha az. Maaş konusunda bir fark yok, tek fark çalışma ortamı. İdareciler deseniz benzer özelliklerde, yanar dönerler :KK70: Yerimde olsanız ne yapardınız?
Triplenmenize gerek yok bence kabul edin geçin

Ben matematik öğretmeniyim.Gectigimiz eylül fen lisesinden teklif geldi.Kimse tercih etmiyormus çalışmayı.Mudurun canına tak etmiş.Ben hamileyim dediğim halde olsun hocam gel diyordu.Eksikleri iki olmuş çünkü Ücretli öğretmen çalıştırınca veliler isyan etmiş .İlk atamaya açalim demiş kabul edilmemis.Kabuk etmedim. Görece iyi bir okulda 10 sene çalıştım.Yurdun derdi ayrı ,tasimalinin derdi ayrı,Veli'nin derdi ayrı .Tenefuslerde soru çözmekten öğretmenler odasina giremezdim.ders hazırlıkları ,akıllı tahta için sunum hazırlıkları,test çektir,çözdür,ünite değerlendirme sınavı yap.Sonra veliler gelir bizim çocuğumuzu çok sıkıştırıyor.Notu neden düşük.Bir de hiç kimse takdir bile etmez.Maas zaten aynı.Nw gerek var.Ben yıldım açıkçası.Bir de yurtlu ise haftasonu nöbetleri sorunu çabası..şimdiki okulumdan memnunum.Yillarca ben ne yaşamışım diyorum.
Ogretmen ortamları da dışardan daha iyi içine girdikçe kötüleşiyor.Simdi okul dışında kimseyle görüşmüyorum.Okulda sohbet muhabbet.Evine çağıran kahveye çağıran oluyor ,diyorum olmaz böyle böyle alinmayin ,sorun sizde değil bende.kafam çok rahat.
Aşırı katılıyorum hocam, performansa göre ücret artışı olmalı, proje okullarının bazıları sadece sömürüyor ve alınan ücret aynı . Çoğu arkadaşım kaçtılar

Aşırı katılıyorum hocam, performansa göre ücret artışı olmalı, proje okullarının bazıları sadece sömürüyor ve alınan ücret aynı . Çoğu arkadaşım kaçtılar
Performansa göre olsa bunu kim belileyecek ? Müdür desen olmaz öğrenci desen hiç olmaz.Ben bir cozumu olduğunu da düşünmüyorum artik

X