Prolaktin Hormonu Yüksek Olan Var mı?

meraba acaba bitkiselilaçlarla prolaktini düşürmenin yolu varmı araştıran varsa bana cevap veren olursa sevinirim fato

benım de prolaktınım yuksek suan o yusden gebe kalamıorum ama bende yenı ogrendım hıc bı belırtı yoktu.kalamayınca anladım.dostınex kullanıorum .senın durumun ne pekı cnm?

kizlar prolaktin bi defada 100 gecmis neden bu kadar yükseliyor deli olcam bide her defasinda iki kati cikiyor

sevgılı arkadaslar duzenlı olarak dr.verdıgı ılacı kullanıp stresten uzak durun benm 2 sene önce 296 dı dusunun artık emar cektırdım ılacla duzelebılecegını soledı dr. 2 senedırde tedavı goruyorum 3 ayda bır hormon testı yaptırıyorum ve suan sonuc dusugun altında bende suanlık bı sorun kalmadı ama bu demek degılkı artık yukselmez benm her defada bole ınıp cıkar malum stres ve uzuntuden uzak durun.

merbaha
bu siteye yeni üye oldum
benimde prolakitn hormonum fazla çıktı şimdi.dr ilaç verdi yarım yarım pzt ve perşembe olarak kullanıyorum.ilacı içtiğim akşamın ertesi günü bulantım çok oluyor.şimdide hep tansiyonum düşük.sizde de bu şikayetleri yapıyormuyudu?

merbaha
bu siteye yeni üye oldum
benimde prolakitn hormonum fazla çıktı şimdi.dr ilaç verdi yarım yarım pzt ve perşembe olarak kullanıyorum.ilacı içtiğim akşamın ertesi günü bulantım çok oluyor.şimdide hep tansiyonum düşük.sizde de bu şikayetleri yapıyormuyudu?

cnm öncelikle geçmiş olsun..
bendeki belirtileri de göğüste şişkinlikti..
prolaktin testim 79 çıktı..
dostinex isimli ilacı verdi ..
dediğin gbi düşük tansiyon baş ağrısı yapıoyor..
ilacı içtiğin gün kendini yormamaya dikkat et..
mümkünse dışarı çıkarsan yanında mutlaka birisi olsun..
şuan prolaktinim düştü..
eski sağlığıma kawuştum..
darısı başına canıma.s.

Arkadaşlar benimde adetim çok düzenliydi spiral taktırdıktan sonra son 2 ay biraz günüm geçti bugün test yaptırdım dahiliyede herşey normal sadece prolaktinim 3,0 ile 18,6 arasında olması gerekirken benimki 24,5 çokmu yüksek ve neden yükselir bu.

Doktor fazla yüksek değil biraz geçsin tekrar takip ederiz dedi yükselirse nedeni araştırılır .ama ben herşeyi kafama takıyorum.düşünün mesela adetim gecikti diye internetten araştırdım dün ve bu sabah gidip tahlilllerimi yaptırdım.

bendede kötü bise cikmadi hap kullansan düzelir dediler,aslinda simdiden hapi kullanmama gerek yok cünkü esimden dolayi cocugumuz olmuyor,esime tese yapilmasi gerek ama simdi bide esimde hepatit b cikti önce bunu halletmemiz lazim,ben yinede kullanmak istedim belli mi olur ya yüce rabbim böylede bi evlat verirse diye ama yan etkilerini betermis,hamile kalabilmek icin bu hormon düzene girmek zorunda diye biliyorum peki dogumdan sonra nasil düzelir,yani önce hapla düsürüp hamile kalincak sonra kendiligindenmi düzelirmis,bide gögüsden akinti gelirmis yüksek olunca sende geldimi bende gelmedi

mrb melisa benşmde prolaktınım 2004 den beri hep yuksek cıkıyor ve sureklı tedavı goruuordum dostınex ıcıyordum 3 aydır falna parlodel ıcıyorum ve bu ay hap ıctıgım halde kendılıgınden hamıle kaldım hormon yuksek oldugu ıcın korunumuyordum ve doktorlar benı o kadar korkutmusdukı cocugun olmaz kısırlık olur falan demıslerdı ama allahıma sukur kendılıgınden hıc hamıle kaldıgımdan bıle haberım yoktu darısı basınıza kıslar allahdan umut kesılmez ama sıze tavsıyem unutun hastalıgınızı ve herseyı oluruna bırakın

benimde prolaktinim yüksek çıktı dostinex kullanıyorum haftada 2 gün yarım tablet....stres ve üzüntüden uzak durmak gerek gerçektende....hepimize geçmiş olsun
yerimseniben

Arkadaşlar benimde adetim çok düzenliydi spiral taktırdıktan sonra son 2 ay biraz günüm geçti bugün test yaptırdım dahiliyede herşey normal sadece prolaktinim 3,0 ile 18,6 arasında olması gerekirken benimki 24,5 çokmu yüksek ve neden yükselir bu.

cnm ben yardımcı olmaya calısayım bıldıgım kadarıyla senın prolaktın sevıyen cok degıl sadece normal aralıgını bıraz gecmıs yanı bu cok degıl benım kı 100 usteydı ve daha bu 200 bulanlarda var stres her zaman hormonu tetıkler ve dahada yukseltır kafana takma bende ılk basıma geldıgımde ne kadar uzuluyordum problem yapıyordum ama son zamanlarda unutdum herseyı bak bugun hamıleyım yanı dedıgım gıbı kafana takma adet duzensızlıgı yapar bazılarında bazılarında gogusden sut gelır benım mesela gogsumden sut gelıyordu adetım duzenlıydı su an hersy normal cnm uzme kendını

cnm ben yardımcı olmaya calısayım bıldıgım kadarıyla senın prolaktın sevıyen cok degıl sadece normal aralıgını bıraz gecmıs yanı bu cok degıl benım kı 100 usteydı ve daha bu 200 bulanlarda var stres her zaman hormonu tetıkler ve dahada yukseltır kafana takma bende ılk basıma geldıgımde ne kadar uzuluyordum problem yapıyordum ama son zamanlarda unutdum herseyı bak bugun hamıleyım yanı dedıgım gıbı kafana takma adet duzensızlıgı yapar bazılarında bazılarında gogusden sut gelır benım mesela gogsumden sut gelıyordu adetım duzenlıydı su an hersy normal cnm uzme kendını

Mergaba gülçiçek, benimde prolaktinim 100 den yüksekti bende adenomda var.Hamile kaldım 2,5 aya kadar doktor dostinexi kesmedi, kesersek prolaktin fırlar ve bebek düşer dedi, mesak ettim senin doktorun ne diyor?

Arkadaşlar kadın doğumcuyada gittim adet olucaksın rahim duvarın kalınlaşmış dedi.ama adet oluncada 3. gün 3 tağne hormon testi istedi.her ihtimale karşı bakılması gerekiyormuş eğer sorun var ise ilaç kullanıcaksın dedi.Birde ben herşeyi kafama takıyorum.başımda stresten yara çıktı ama 2-3 gündür sitres yapmıyorum herşeyii oluruna bıraktım.düşünün hamilemiyim diye kan testi bile yaptırdım kendimce.ama değerim 0.25 çıkınca rahatladım yani hamile değilim.

kızlar bende yaklaşık 2 aydır parlodel kullanıyorum.yan etkileri çok rahatsız etti ilk 1 hafta.daha sonra alıştım.37 idi benim prolaktinim.şu an 0,9 muş.inşallah bi bebişim olurda şu haptan kurtulurum.bu hapı kullanmak kötüü.Allah bebiş isteyen herkese yardım etsinn.

Merhaba arkadaslar bendede prolaktin yüksekligi var,13 senedir bunula bogusuyorum.Ben düzenli olarak bromocriptin 5 mg kullaniyorum. Ilac biraktiliginda prolaktin hemen firliyor, o yüzden tableti düzenli kullanmak gerekiyor.emar konusuna, gelince prolaktin yüksekligi iyi huylu tümora yol aciyor, o yüzden degerleri yüksek olan kadinlarin belirli araliklarla emar cektirmesi gerekiyor.( Bendeki prolaktin yüksekligi normalin 3 kati)

slm arkadaşlar benim de prl yüksek.31.79.dr bana dostinex verdi.2 aydır hamile kalamıyorum.inş. bu ay olur.
sizler hangi ilacı kullanıyorsunuz?sanırım benim ilacın yan etkileri varmış ama ben haftada 1 kullanıyorum henüz bir hafta oldu.dr korunmana gerek yok dedi.herkes bi şey diyo.kimi düşük riski oluşturur diyo.napıcam bilmiyorum.ama ben artık anne olmak istiyorum.Allah isteyen herkese nasip etsin....

Son düzenleme:
merhaba canım beauty genelde sana verilen ilacı veriyorlar belli zamanlarda içiliyor düzenli içilince düşüyor stres yapmamak gerek ilin bir tanesindeyken tahlilde prolaktin 157 çıktı güvenmedim başka hastaneye gittim 2 gün sonra orada 75 çıktı bu tuhaflıktan dolayı ankaraya gittim tahlil yaptırdım 11 çıktı tahilleri farklı yerlerde tekrar etmek gerek bazen kullanılan aletler yanliş ölçüm yapabiliyor umarım sende de öyle olur

benimde prolaktinim 100 gecmisti 2-3 ay önce haftada 2 kere bi hap kullaniyorum o düsürdü biraz ama 2 haftadir hic kullanmiyorum azda olsa yan etkisi oluyor,ama bu hafta tekrar baslayip yeniden tahlil yaptirmam lazim

arkadaslar acil cevap bekliyorum sizden.benm prolaktinim yüksek olmasından şüpheleniyoruz.göğüslerim süt gelio ve adet gecikmesi cok oluo.nereye yada hangi hastaneye gitmeyelim bie yardımcı olursanız cok sevinirim lütfen

X