Prolaktin Hormonu Yüksek Olan Var mı?

hangi hastaneye gitmeliyim demek istemiştim :)) memnun kaldığınız biryer varmı tavsiye edrmisiniz kızlar

yerimsenibenselam canim benimde prolaktin hormonum cok yüksekti senelerdir ama 6 aydir bi hap kullaniyordum simdide cok düsük cikti,sen kadin doktoruna git bence o sana yardimci olur canim

merhabalar ben 23 yaşındayım, bugün hormon testim yapıldı ve 4.79-23.3 ng/ml aralığında olması gereken prolaktin hormonum 34.91 çıktı, şimdiye kadar hep düzenli olan adet döngüme göre bugün yarın adet olmalıyım, prolaktini yüksek çıkan bir sürü bayanın aksine ben evli değilim ve hamile kalmaya da çalışmıyorum, doktorum 2 hafta sonra tekrar tetkik istedi bir de bu yüksekliğin meme yapımdan kaynaklanan 2 küçük kistik lezyondan kaynaklandığını da ekledi ancak değer düşmezse parlodel tedavisine başlayağız dedi, ben ilaç kullanımı konusunda son derece pimpirikli bir insanım tecrübeli birileri beni bilgilendirirse sevinirim, bu hormon ne sebeple bekarlar da da yükselebiliyor acaba?

arkadaşlar benim prolaktin seviyem 33 hipofiz mr çektirdim bişiy çıkmadı araya tatil girdi acaba bende ilaç kullanacakmıyım

meraba acaba bitkiselilaçlarla prolaktini düşürmenin yolu varmı araştıran varsa bana cevap veren olursa sevinirim fato

benimde proloaktin sorunum vardı internetten araştırdım. hayıt tohumunun prolaktini düşürdüğünü öğrendim. aktardan aldım 2 aydır kullanıyorum. 3 ayda etkisini görüyormuşsun. ben sabah akşam 1 tatlı kaşığını bir bardak kaynamış suya atıp 5-10 dakika arası demlendirip içiyorum. sıcakken içmeni tavsiye ederim çünkü soğudukça acımsı bir tat alıyor ama benim midemi bulandırmadı.

adetin 2. günü ölçtürmüştüm bıraz yuksek çıktı. doktor tekrar 21. gunde çağırdı prolaktin için. bence doktorunu arayıp sor ben öyle yapıorum. bi de kadın doğumcular genelde adetliyken çağırıo bı çok şey daha net oluyormuş.
geçmiş olsun

adet düzensizliği şikayeti üzerine dr gittim ve prolaktin hormonum 45,69 çıktı yani yüksek.. temmuz ayında evleniyorum ve hemen bebek düşünmüyoruz bu sebepten dr yasmin adında bi ilaç verdi hem korur hemde adetini düzene sokar dedi.. adetim düzene girince hormon degerim düşermi..birde ilerde bebek sahibi olamama gibi bi ihtimal vrmı hormon yüksekliğinden acil cewap verebilirmisiniz bilgisi olanlar.tşkr

hayıt tohumu prolaktini düşürüyor aynı zamanda fsh seviyesini de düşürüyor.
hayıtın birde hapı varmış "agnucaston" hayıt bitkisini içeriyormuş.
prespektüsünde prolaktin hormonunu düşürdüğü yazıyor.

kızlar benmde prolaktinm 40,07 çıktı çok mu yüksek :KK43::KK43: doktor beni dahiliyeye yönlendirdi bakalım nolcak :KK43::-)(

Arkadaşlar
mayıs ayında prolaktin hormonum 92 idi. ve dr mr a soktu beni.. 4mm boyutunda bir lezyon tespit edildi. Hepinize verildiği gibi bana da dostinex verildi. ağustosa kadar rahat bir nefes aldım. REgl dönemim aksamadı ve normal seviyede regl oldum. Ancak bu ay yine şiddetli başağrıları ve adetten kesilme sözkonusu.. Sanırım yine dr a gidip yine ilaca başlicam... Bu bir ömür böyle mi devam edecek anlamadım gitti...

bugun hormon testi yaptırdım. prolaktin bende 29.9 çıktı.
dostinex diye bi ilaç verdi. haftada 2 çeyrek dedi. yani haftada yarım ilaç. içinde iki tane var zaten. herkes tek seferde yarım içiyorum falan yazmış. benim ki çeyrek acaba normal mi bu ölçek? birde bu hormon gebe kalmaya engel mi gerçekten?

Son düzenleme:
Bende de prolaktin 52 çıktı parlodel kullandım 2 gün yan etki yaptı.Dostinex verdi dr.almadım.
Kararsızım...

X