Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

sende çok sağol iyiyim çok şükür bu ay sonu gibi kızımı bekliyorum az kaldı
seninkide kız sanırım adını ne koydun ben hala karar veremedimde :)))))

sende çok sağol iyiyim çok şükür bu ay sonu gibi kızımı bekliyorum az kaldı
seninkide kız sanırım adını ne koydun ben hala karar veremedimde :)))))

ay canım az kalmışşş :))))
Allah sağlıkla ikinizi de kurtarmak nasip etsin inşaallah..
ben kızımın ismini BENSU koydum.. su gibi aziz benlik demek..
sen ne düşünüyorsun...

Merhaba ;
bebeği olanlara (başta pembeler içindeki Doremi ve bebişi ) ; sağlıklı uzun bir ömür diliyorum.Benim gibi Prolaktin ile uğraşanlara da sabır ve bebiş...
Bir konuda aklım karıştı Prolaktin e adetin belirli bir günü mü bakmak daha doğrudur , yoksa sıradan bir gün de mi ? Benim reglimin 3. günü 26 iken ; dün ölçtürdüğümde 31 idi.

Merhaba ;
bebeği olanlara (başta pembeler içindeki Doremi ve bebişi ) ; sağlıklı uzun bir ömür diliyorum.Benim gibi Prolaktin ile uğraşanlara da sabır ve bebiş...
Bir konuda aklım karıştı Prolaktin e adetin belirli bir günü mü bakmak daha doğrudur , yoksa sıradan bir gün de mi ? Benim reglimin 3. günü 26 iken ; dün ölçtürdüğümde 31 idi.

canım en kısa zamanda sende kavuşursun inşallah bebişine:Saruboceq:
reglin 3. günü bakılıyor gerçi doktordan doktorada değişiyor ben 3 ayrı doktora gittim prolaktin için üçüde reglin 3. günü baktırdı inşallah düşer ama zaten çok ta yüksek değil

Merhaba ;

saol canım beniiimmmmm.. Şeniz
Allah sana da nasip etsin en yakın zaman da inşaallahhh... :Saruboceq:
bizde az evrelerden geçmedik, ne mücadeleler verdik ama hiç ummadığım anda çıktı geldi bebeğim.. sende sakın ha sakın takma kafana, inan ki doğru zamanın o zaman olduğunu göreceksin..

soruna gelince; valla canım ben adetliyken de değilken de yaptırmıştım tahlil. doktorum bunu pek fazla önemsemiyor.. çok bir fark yok zaten... sende çok takılma derim.
mucuk Şeniz

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.Salı günü doktora gideceğim bakalım ilaç verecekmi ? . . Ben gereksiz yere çok takılıyor olabilirim Prolaktin benim yıllardır hayatımda. Ameliyatla adenom aldırıp yıllarca ilaç kullandım ; sırf bir gün evlendiğimde karşıma çıkmasın diye ama işte .Allah hepimize sağlık ve bebiş versin :) Aminn

slm kızlar bu prolaktin yüksekligi nasıl oluyor benimde gögsümün ucunda beyaz beyaz noktalar var daha önce öyle bisey olmazdı daha cok banyo yaparken cıkıyor yani süt akma olayı yok süt geliyor yazmıslar bazı arkadaslar bende sadece gögüs ucunda beyaz noktalar sivilce gibi sıkınca az bisey cıkıyobilmiyorumkismile

Merhaba ; adetlerin düzensiz mi peki ? Normalde dediğin şekilde bir belirtisi yok bildiğim kadarıyla. Yine de Prolaktin değerine baktırabilirsin kandan . Sevgiler

yok adetlerimde düzenli 2 ay oldu gögüsümün ucunda oluyor ilk basta sıktım artık sıkmıyorum ama kan testide kaldıgım yerde yok yaptıramam

Merhaba ;
Doktora gittim bugün ilaç vermedi, çok istersen veriyim dedi. Bu değerle hamile kalabilirmişim Sakin ve stressiz olmaya çalışıyorum bayanssulusmile

yok adetlerimde düzenli 2 ay oldu gögüsümün ucunda oluyor ilk basta sıktım artık sıkmıyorum ama kan testide kaldıgım yerde yok yaptıramam
Canım ; süt gelmiyor; reglin düzenini bozmuyorsa bence prolaktin yüksekliği yoktur ama tabii kendi yaşadıklarımla söyleyebiliyorum bunu, sen yine de kendini üzme olur mu ?

mrb kizlar bende bugun ögrendim prolaktinim yüksek oldugunu 4 senelik evliyim, yaklasik 6 aydir cocuk istiyorduk olmuyordu..kan ve horman testlerim yapildi ve prolaktinim 35 cikdi..bi kez daha kan aldi test icin ve haftaya cikan sonuca göre ilac tedavisine baslicaz dedi

35 prolaktin degeri sizce kac ayda düser :KK43:

35 mi?bunun için canını hiç sıkma yoksa dahada yükselir.benimki 114 dü.mr bile çektirdim.3 ayda ilaçla 1,167 ye düşdü.ben dostinex kullandım.bence sana 1 ay bile fazla:)3 ay ilaç tedavisinden sonra 3 ay ilaç kullanmadım .tekrar ölçtürdüğümde 34,23 çıktı ve doktorum sınırdasın dedi.ilaç vermedi.ve o değerimle aşılama yapıldı canım bana.bu nedenle hiç canını sıkma sakın....yoksa prolaktinin çıkar...

esracım sıkma canını fazla yüksek değilmiş rahatlarsan strese bağlı çıkar yediğin etkiler oynaktır bu hormon ben de bir ara 29 çıktı dr önemsemedi bile rahatla düşer stres yapmışsındır dedi ben de sakinleşt,m bir ay sonra ölçtürdüm 16 çıktı
göğüslerin adet dönemi dışında ağırırmı dokununca sanki adet olacakmışsın gibi ben de öyle olurdu
seninki de rahatlarsan alacağın ilaçla 1 ayda düşer sıkma rahat olll

35 mi?bunun için canını hiç sıkma yoksa dahada yükselir.benimki 114 dü.mr bile çektirdim.3 ayda ilaçla 1,167 ye düşdü.ben dostinex kullandım.bence sana 1 ay bile fazla:)3 ay ilaç tedavisinden sonra 3 ay ilaç kullanmadım .tekrar ölçtürdüğümde 34,23 çıktı ve doktorum sınırdasın dedi.ilaç vermedi.ve o değerimle aşılama yapıldı canım bana.bu nedenle hiç canını sıkma sakın....yoksa prolaktinin çıkar...
evet ya 35 ama doktor ``yüksek ,o engel oluyor gebelige`` dedi.. ilk kes duydum ya bu prolaktin olayini ondan biraz stres oldum ..sagol ilgin icin :)

esracım sıkma canını fazla yüksek değilmiş rahatlarsan strese bağlı çıkar yediğin etkiler oynaktır bu hormon ben de bir ara 29 çıktı dr önemsemedi bile rahatla düşer stres yapmışsındır dedi ben de sakinleşt,m bir ay sonra ölçtürdüm 16 çıktı
göğüslerin adet dönemi dışında ağırırmı dokununca sanki adet olacakmışsın gibi ben de öyle olurdu
seninki de rahatlarsan alacağın ilaçla 1 ayda düşer sıkma rahat olll
evet loveli gögüslerim sürekli dokununca bisey batiyor gibi agrir , demekki ondan oluyormus :)
doktora sordum nekadar sürede ilac kullansam düser diye , 1,2 bilemedin 3 ay dedi..

haklinisinz takmamaya calisalim en iyisi.

canim peki hamilemisin suan ?

esracım rahatla sorunu öğrendin bebişine bir adım daha yaklaştın canım böyle düşün
prolaktin düşünce hamile kalırsın

canım bu hormon süt yapan hormon derler ya sütün korur seni diye doğum yapan kadına.ama bazıları doğumdan hemen sonrada hamile kalabiliyor.ve seninki yuksek değil bence.benimde göğüsümde problem oluyodu bu cok normal.bak ilaçkullanırken bile hamile kalan arkadaşlar var burda sakın ha umudunu yitirme.her doktorun yorumu farklı oluyor bu konuda.
canım ben 6 nisanda yaptırdım aşılamamı bugün adet günüm.yaklaşık 10 gundur adet belirtileri yaşıyorum.psikolojikmen çöküntüye uğramamak için uğraşıyorum.hala test yapmadım.(nasıl dayandığımı hiç sorma)inşallah olmassam yarın kan testi yaptırıcam.duanızı eksik etmeyin benden ve benim gibilerden...sende sakın sıkma canını...Allah hepimizin yardımcısı olsun

esracım rahatla sorunu öğrendin bebişine bir adım daha yaklaştın canım böyle düşün
prolaktin düşünce hamile kalırsın

evet canim ya , en azindan niye olmuyo diye kendii kendimi yemicem artik
insallah bende öyle umut ediyorum , ilaca bir baslayim hayirlisiyla..

loveli sana bisey sorucam , sen hamile kalma istedigin dönemdemi yükseldi bu prolaktin hormonun ? ilac kullandiginda düsüncemi hamile kaldin yani .

X