Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

ne olur bana yardım.....çok evhamlıyım her an deprem olacakmış kıyamet kopacakmış yada sevdiğim insanların başına kötü bir şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum.bu yüzden çok kabuslar görüyorum.bir telefon çaldığında yada kapı çaldığında kötü bir haber alacakmışım gibi hissediyorum evliliğimde çooook mutluyum kocamı canımdan çok seviyorum oğlumuda canımdan çok seviyorum ama sürekli diken üstündeyim hayatımın tadını çıkaramıyorum.bu korkularla yaşamak istemiyorum yani sürekli stresliyim ne olacak benim halim bilmiyorum.olumlu düşünmeye çalışıyorum pozitif olmaya çalışıyorum ne yapmam lazım bilmiyorum bu konuda çok çaresizim.önerilerinizi bekliyorum.senağlama

ben de gençken aynı senin gibi korkular yaşardım,akşam olmasını hiç istemezdim,akşam başlardı korkularım.eşime çocuklarıma bişey olcak diye korkardım.çünkü yakınlarımı kaybetmiştim.20 sene öncesinden bahsediyorum.o zaman ssk dispanserinde asabiye doktorları vardı,boş otururlardı,kapıyı çaldım kafamı uzattım yerim burası değil(konduramıyoruz ya kendimize) ama bişey sorcam.gel gel hep öle olur zaten otur dedi.yaşlı sinirli bir doktordu.aile hayatımı sordu .baktı herşey normal .sorun ne dedi.akşamları aileme bişey olcak diye korkuyorum,akşam telefon gelince korkuyorum, yakınlarımı kaybettim. NAPALIM BİZ Mİ ÖLDÜRDÜK DEDİ.ÇOK ŞAŞIRDIM,sinirlendim sizin yakınınız ölmedi heralde dedim.hepimiz ölcez sen git sana rahat batıyor dedi.ilaç yazdı
sadece 1 gün kullandım,daha sonra korkttuğumda hep doktorun dedikleri geldi aklıma.kendi kendime yendim.
sen de yenmeye çalış istersen psikiyatr a git antidepresan verir,alışkanlık yapmıyor,çevremde kullanıp bırakanlar var.

ilaç kullanmak istemiyorum yenmeye çalışıyorum.ailemden genç ölümleri yaşadığım için her an bir şey olacakmış gibi geliyor biranne54 teşekkür ediyorum.allah hepimizin sevdiklerini korusun.Çok üzgünüm çoook

Arkadaşlar psikolog tavsiyelerinize ihtiyacım var..

ıstanbulda anadolu yakası ya da avrupa yakası çok da önemli değil tavsiye edebileceğiniz daha önce gittiğiniz yerleri söyleyebilirseniz çok makbule geçecek..

herkese merhaba,uzun süredir yazıları takıp etsem de yeni üye oldum siteye. istanbulda anadolu yakasında, psikolog olarak nesrin dosdoğruyu önerebilirim size.internette de ararsanız kendisiyle ilgili bilgi bulabilirsiniz. ben 2 senedir gidiyorum ona,ilk gittiğim zaman kesinlikle ilaç kullanmamı gerektiren çok ağır bi depresyon geçiriyordum ama nesrin hanım sayesinde bunu ilaçsız atlattım. herkese tavsiye ediyorum onu

Benim bi sorum olucak dı ben uzun zaman dan beri olmadık şeye sinirleniyor ve ağlıyorum biri bişey dediği zaman da çok çabuk kızıyorum ve sinirleniyorum oda yetmiyormuş gibi gece kötü rüyalar görüp uyanıyorum artı bu son 1 hafta dan beri gece saat 3 de uyanıp sabaha kadar uyuyamıyorum bu konuda bana bilgi verebilir msiniz yani yardımcı olun çünkü kendimi çok halsiz ve bitkin hissediyorum :KK43:

julide sevim aysun ' dan destek aldım..yeri nişantaşında..kesinlikle çok faydalı olacağına eminim.

merhaba arkadaslar bende bursa da bır psıkıyatrıst arıorm..ssk lıım fakat ozel muayeneler cok ucuk fıatlar da ssk ya bakan bır doktor olursa sevınırım..yardımlarınızı beklıorm..

merhaba arkadaşlar,
evliliğim ve eşimle ilgili sorunlar yaşıyorum,1 yıl içinde üzüntü,stres derken....kolesterol,mide bulantısı,tansiyonumda dalgalanmalar,zaman zaman aşırı sinirlilik hissi,... yurmurtalık kistlerii
bu gidişle iyi bir psikiyatrist ve psikolog ile görüşmezsem iyice sağlığım bozulacak. infertilite,kalp damar hastalıkları, mide kanaması kapımda.ne olur bana yardımcı olun arkadaşlar.

çok üzüldüm cnm benim ya..bak ne kadar zarar vermiş yaşananlar beden sağlığına umarım en yakın zamanda çözümler bulunur..offfff...

selam bende panik atak başladı kötü şeyler geçiyor aklımdan üzülüyorum ağlıyorum doktora gittim selektra diye bir ilaç verdi ama hala 1 ay olmak üzere ara ara sıkıntılarım oluyor ağlıyorum özellikle sabahları sıkıntım oluyor kafamdan saçma sapan düşünceleri atmak istiyorum kilo falanda verdim online terapi sitesine üye olmak istiyorum ama doğum tarihimi doğru girmeme rağmen hatalı yazıyor nasıl giricem anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

Size ankarada olağanüstü bir psikiyatrist tavsiye edebilirim.Nokta atışı yapar.Bir ilaç verir ve hiç değiştirmez.Özel kliniği var.Hastane bağlantısı yok ama kurumlara fatura düzenliyor sanıyorum.Seanslar 2-3 saate kadar uzayabiliyor.Seans süresi tamamen hastanın konusmak istemesi durumuna bağlı.Ben 3 saat konussamda aynı ucreti veriyorum 1 saat konussamda.Butun hastaları için aynı durum gecerli.Seansı doktor süren doldu diyerek bitirmiyor,hasta bugun yeterli dediğinde tamamlanıyor ve hep aynı ucret.Sanırım 3 saatten fazla olursa çift seans ucretine tabi tutuluyor.Muhtesem bir doktor ve Turkiyede ustune Psikiyatrist tanımam:)Tam adresi ezberimde yok.Telefon numarasından alabilirsiniz.

Sağlıklı günler,sevgiler...

PSıKıYATRıST
DR.KEMAL GÖKSAN
TEL: 0312 417 37 37
KIZILAY/ANKARA

Merhaba arkadaşlar,

Ben kendi kendime aşamadığım sorunlar yaşıyorum son dönemlerde. Uzun süredir sürekli bi mutsuzluk, hevesi kaçmışlık var üzerimde. Ölüp gitsem umurum değil bezginim çok.

Bir yerlerden başlamak istiyorum ve nerden başlayacağım konusunda bir fikrim de yok. Öncelikle psikiyatra mı yoksa psikoloğa mı gitmeliyim? Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Psikolog tavsiye ederim açıkçası..
Çünkü ben, antidepresan ilaçların, insan bünyesine faydadan çok zarar verdiğini düşünüyorum.
Karar sizin.

istanbul bağcılardayım avrupa yakasından çocuk psikiyatri bölümü olan hastaneleri öğrenmek istiyorum hiper aktiflik için

Psikolog tavsiye ederim açıkçası..
Çünkü ben, antidepresan ilaçların, insan bünyesine faydadan çok zarar verdiğini düşünüyorum.
Karar sizin.

Yazdığın yazıyı yeni okudum tavsiyeni görmemiştim daha önce ama ben de aynı yönde karar verdim ve bir psikolog buldum kendime. Daha henüz gitmedim Salı nasipse radevum var. Umarım erkek olduğu için kendimi sıkmam da rahatlıkla konuşabilirim. Tavsiyen için de çok teşekkür ederim.

psikolog öneririm bende ilaçlar sadece uyuşturur sorunlarınızı aşmanıza yardım edemez o çözüm içinizde psikolog onu bulup çıkarmanıza yardım edebilir ancak ilacı bıraktıktan sonra bi çölün ortasında yalnız kalmış gibi hissediyor insan kendini

arkadaşlar,ilaçlar konusunda yanlış yönlerdirmeler yapıyorsunuz.ılaçlar insanı uyuşturmaz,ilaç kullanmaya başladığınızda yan etkilerden dolayı,vucutta değişiklikler olabilir.bu geçicidir.Öyle rahatsızlıklar var ki,ilaç kullanılmadan tedavisi çok zordur.Beyninizde hormonlarda bir aksama varsa kullandığınız ilaç bu dengeyi sağlar.Gönül isterki sadece terapilerle atlatalım,ama eğer doktor ilaç dediyse,bunu kullanmamız şart.Hatta gittiğiniz psikolog bile belki sizi ilaca yönlendirecektir.
Hiç bir ilaç tabiki iyi değildir ama fayda-zarar ilişkisini göz önüne alarak,önyargılı olmadan konuya değinelim.Burada tedaviye başlamış arkadaşlarımızın da morali bozulmasın bence..

Ben o ilaçların "faydadan çok zarar verdiğini düşünüyorum" dedim. Yanlış bir yönlendirme yaptığımı sanmıyorum.. Ayrıca ilaçların etkisi bünyeden bünyeye değişir ve geçici olmayabilir.. Ben şu an gözlük kullanıyorum, bu yeterince açıklayıcı olmuştur herhalde..Yine herkes kendi kararını kendisi vermekte özgürdür..Yalnızca şunu diyebilirim ki; psikologa gidiyorsanız ve psikologunuzu da seviyorsanız, aranızda özel bir bağ varsa eğer, bunun verdiği rahatlığı hiçbir ilaca değişmem ben...

X