Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

Foruma şöylece bir baktım ama hep Ankaradan talep var psikolog için.Ben İstanbuldayım ve iyi bir psikoloğa ihtiyacım var.Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir dr var mı ???

Foruma şöylece bir baktım ama hep Ankaradan talep var psikolog için.Ben İstanbuldayım ve iyi bir psikoloğa ihtiyacım var.Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir dr var mı ???

merhaba

ben kalamışta mcaturk diye bir klinik var, uzm psikolog Yıldız Burkovik'i tavsiye edebilirim. Ayrıca sanırım skyturk ya da başka bir kanalda (tam emin değilim şimdi) psikoyorum diye bir program yapıyordu. Ben memnundum kendisinden, panik ataklarım için psikoterapi almıştım.

merhaba kızlar ben yaklaşık 2 yıldır psikolog yardımı alıyorum ilaçda kullanıyorum şu an çok iyiyim ben hacettepe hastanesine gidiyorum çokda memnunum süper ilgi var hacettepeyi düşünürseniz yardımcı olabilirim sevgiler

kızlar çok acil evlilik terapisti arıyorum ..,artık çıkmaza giriyoruz bana daha önce bir aile terapistine gitmiş ,deneyimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum beni yönlendireceğiniz bir terapist varmı ..?netten araştırdım fiyatlarda baya yüksek.. 200 ytl ile 150 ytl arası değişiyior bu fiyatlar normalmi bilmiyorum ..avrupa yakasında oturuyorum yardımlarınızı bekliyorum lütfen

mrblar...showmax te her sabah ve sabah kaçta bilmiyorum ama öğlenleri 1 yada 1 buuk gibi başlıyor selin özkök karacehennem in evlilik sanatı programı ver ...orada aşlarke ve biterken kendi muaynanesininde programında hem interet adresini hemde telefn nolarını veriyor...belkide aramana bile gerek kalmadan orayı arayanlara verdiği öğütler bile yetecektir...amerikada okumumuş bir uzman evlilik terapisti 2 yada 3 kitabı var...bak internet adresini yazayım bi gir oku kendin... kendine iyi bak umarı m yardımcı olabilmişimdir...opuyorumnanaktan

Son düzenleyen: Moderatör:
bende ailemden uzağa taşınıyorum çok uzak değil sadece 2 saat kocamda iyi banada iyi davranıyo ama ailemden uzakta olmak canımı sıkıyo sizce nankörlükmü ediyorum kızlar

bana cevap yazın kızlar alışırım sanarım
alışmak zorundayım daha doğrusu çok tatlı 2 aylık bebeğimde var

bende ailemden uzağa taşınıyorum çok uzak değil sadece 2 saat kocamda iyi banada iyi davranıyo ama ailemden uzakta olmak canımı sıkıyo sizce nankörlükmü ediyorum kızlar

Bilemeyiz ki. Belki kendinize başka meşgaleler bulsanız, bebeğinizi büyütmek dışında..
Biraz kafanız dağılır. Ben yazınızdan biraz can sıkıntısı hissettim nedense.

Ben o ilaçların "faydadan çok zarar verdiğini düşünüyorum" dedim. Yanlış bir yönlendirme yaptığımı sanmıyorum.. Ayrıca ilaçların etkisi bünyeden bünyeye değişir ve geçici olmayabilir.. Ben şu an gözlük kullanıyorum, bu yeterince açıklayıcı olmuştur herhalde..Yine herkes kendi kararını kendisi vermekte özgürdür..Yalnızca şunu diyebilirim ki; psikologa gidiyorsanız ve psikologunuzu da seviyorsanız, aranızda özel bir bağ varsa eğer, bunun verdiği rahatlığı hiçbir ilaca değişmem ben...

arkadaşım böyle demişsin ama ben 8 sene psikiyatriste gittim.5 psikiyatrist değiştirdim.o kadar çeşit ilaç kullandım ki anlatamam.ama sonuç yine boş....8 sene içerisinde edindiğim deneyimden sunu cıkardım ve soylemek istiyorum: bazı ağır hastalıklar mesela şizofren,depresyon yada bunun gibi benzeri ağır vakaalarda ilaç tedavisinin faydası büyük olcüde gorülüyor. ama ne yazıkki ialca başlandığında su uyusma durumu coğu insanda hiç gecmiyor.o ilaca alışa kadar demişsin ama bu cok az insanda oyle durum yaratıyor.üstüne mesela bu hastalıkların dışında bir hastalığa sahip insanın aldığı ilaçlar kişide depresyona ve intihara bile neden olabiliyor.bunu araştırabilirsin.cünkü ilaçların cok cok büyük yan etkileri var.en kotüsü uyusma anlama ve unutkanlık halidir.zaten bnların sayesinde doktorlar inatçı hastalıkları tedavi edebiliyor.ama ne yazıkki ilacı bıraktığında hastalık nüks edebiliyor.hastalıklar bazen genetikte olabiliyor.yani ilaç içsende ilaç fayda etmeyebiliyor.sunu da soylemek istiyorum ki tüm psikiyatristler (ağır vakaalar haric) hastalıkların ilaç+ bilişsel davranıs terapisi yontemi ile tedavi edileceğine inanıyor. mesela ben asırı derece obsesifim.dediğim gibi içtiğim ilaçların haddi hesabı yok.ama hala aynıyım.ilaç içtiğimde cok az iyi gibiydim ama bir baktım iyice artmıs hastalığım.o yüzden artık kendi hastalğım içinpsikiyatristen yardım beklemiyorum.cünkü ilaçta kullandım ve faydasını gormedim. ha tabi bazılarında da cok işe yarıyor bu tamamen kişiye gore değişir.ama ne yazıkki psikiyatristler bile obsesifin ilaçlarla tamamen gectiğine kendileri bile inanmıyor.cünkü bu hastalığın cok fazla nedeni var.nedenleri tam kestirilmediği için doğru bir tedavi yontemi uygulanamıyor.ister ozele git ister devlete hiç farketmez.eğer gercekten bu hastalık ruhuna yerleşmişse ve ozellikse doğduğundan beri varsa ki bende oyle kendimi bildim bileli var artık hiç bir doktora umut bağlamıyorum.sadece psikoloğu denemedim onu denicem.psikolog ile psikiyatrist arasında cok fark var emin olun.eğer psikoloğu8n sizin hastalığınızı tedavi edemediğine inanıyorsanız artık rahatsızlığınız psikolokluktan cıkmıstır ve psikiyatriste gitmeniz gerekmektedir.bunu bilmek için yaşamak denemk gormek gerek.sormakla hiç 1 şey hallolmuyor.saygılarımla

arkadaşım böyle demişsin ama ben 8 sene psikiyatriste gittim.5 psikiyatrist değiştirdim.o kadar çeşit ilaç kullandım ki anlatamam.ama sonuç yine boş....8 sene içerisinde edindiğim deneyimden sunu cıkardım ve soylemek istiyorum: bazı ağır hastalıklar mesela şizofren,depresyon yada bunun gibi benzeri ağır vakaalarda ilaç tedavisinin faydası büyük olcüde gorülüyor. ama ne yazıkki ialca başlandığında su uyusma durumu coğu insanda hiç gecmiyor.o ilaca alışa kadar demişsin ama bu cok az insanda oyle durum yaratıyor.üstüne mesela bu hastalıkların dışında bir hastalığa sahip insanın aldığı ilaçlar kişide depresyona ve intihara bile neden olabiliyor.bunu araştırabilirsin.cünkü ilaçların cok cok büyük yan etkileri var.en kotüsü uyusma anlama ve unutkanlık halidir.zaten bnların sayesinde doktorlar inatçı hastalıkları tedavi edebiliyor.ama ne yazıkki ilacı bıraktığında hastalık nüks edebiliyor.hastalıklar bazen genetikte olabiliyor.yani ilaç içsende ilaç fayda etmeyebiliyor.sunu da soylemek istiyorum ki tüm psikiyatristler (ağır vakaalar haric) hastalıkların ilaç+ bilişsel davranıs terapisi yontemi ile tedavi edileceğine inanıyor. mesela ben asırı derece obsesifim.dediğim gibi içtiğim ilaçların haddi hesabı yok.ama hala aynıyım.ilaç içtiğimde cok az iyi gibiydim ama bir baktım iyice artmıs hastalığım.o yüzden artık kendi hastalğım içinpsikiyatristen yardım beklemiyorum.cünkü ilaçta kullandım ve faydasını gormedim. ha tabi bazılarında da cok işe yarıyor bu tamamen kişiye gore değişir.ama ne yazıkki psikiyatristler bile obsesifin ilaçlarla tamamen gectiğine kendileri bile inanmıyor.cünkü bu hastalığın cok fazla nedeni var.nedenleri tam kestirilmediği için doğru bir tedavi yontemi uygulanamıyor.ister ozele git ister devlete hiç farketmez.eğer gercekten bu hastalık ruhuna yerleşmişse ve ozellikse doğduğundan beri varsa ki bende oyle kendimi bildim bileli var artık hiç bir doktora umut bağlamıyorum.sadece psikoloğu denemedim onu denicem.psikolog ile psikiyatrist arasında cok fark var emin olun.eğer psikoloğu8n sizin hastalığınızı tedavi edemediğine inanıyorsanız artık rahatsızlığınız psikolokluktan cıkmıstır ve psikiyatriste gitmeniz gerekmektedir.bunu bilmek için yaşamak denemk gormek gerek.sormakla hiç 1 şey hallolmuyor.saygılarımla

Hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.
Bence hastalığınızı kabullenin, onu sevin.
Acil şifalar inşallah.

hoşderede madalyon psikayatri kliniğini tavsiye ederim canım.en kısa zamanda sağlığına kavuşmanı dilerim
slm. Ben de Özlem gibi Ankara da Madalyon Pskiatri Merkezini tavsiye ederim. Orada her türlü ruh sağlığı problemi ile iligili bölüm var. Ben ağır bir depresyon geçiriyordum. Yıllarca doktor doktor dolaştım tedavi olamadım. O kadar bunalım içindeydim ki artık tedaviden umudumu kesip intihara kalkıştım. Son anda kurtarılmışım, hatırlamıyorum. Benim kadın doğum doktorum Prof.Timur Gürgan bana psikiatrist Prof. Cengiz Güleç'i tavsiye etti. Cengiz bey sayesinde iyileştim. Şimdi gerek özel gerek iş hayatımda çok mutlu ve başarılıyım.

ArkadaŞlar 4 senedır tedavı olan ve dÜzelemeyen bır yakınım ıÇın Öncelıkle bursada ıyı bır psıkıyatr arıyorum.
Acıllllllllllllllllllllll yardım Önerılerınızı beklıyorummmmmmmmmmmmmmm.....

Son düzenleme:
Arkadaşlar 4 senedir tedavi olan ve düzelemeyen bir yakınım için BURSADA acil gerçekten konusunda uzman PSİKİYATRİST önerilerinize ihtiyacım var......

arkadaşlar
bir konuda yardımınızı istiyorum..benim 10 yaşında oğlum var, bizim bir sorunumuz var, oğlum hap yutamıyor. hap içirmeye çalışmadım da bonibon içirmek istedim yutamıyor.çiğnemeye başlıyor.. bu sorunu nasıl aşabiliriz?şimdiden teşekkürler...

mrblar
söylemeyi unutmuşum öğretmeni okulda, tableti yutarken dikkat edin boğazınıza kaçırabilirsiniz demiş. bence bu da etkilemiş olabilir..birkaç defa bu konudan bahsetti çünkü..opuyorumnanaktan

çok kotuyüm 9 aylık evliyim boşanıyorum ve sürekli titriyorum sinirden ağlayınca nefes alamıyorum çok hayattan beklentim kalmadı ne yapmam lazım

çok kotuyüm 9 aylık evliyim boşanıyorum ve sürekli titriyorum sinirden ağlayınca nefes alamıyorum çok hayattan beklentim kalmadı ne yapmam lazım

İstanbul'da Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri var.
İnternetten bir araştırın.
İnşallah kısa zamanda iyileşirsiniz.
Sıkıntılar kötü :KK43:

X