Psikiyatriye gitmek yada gitmemek

Pestososlumakarnam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.397
1.235
Kızlar ben aşamadığım bir konu için psikiyatriye gitmek istiyorum.
Devlet yada özel hastane değil özel muayenehane.
Kafama takılan bir konu var normalde hastaneye gittiğimizde hangi bölümlere gittiğimiz sistemde çıkıyor ya bu özel muayenehaneler de aynı sisteme mi bağlı.
(Özel sebeplerden ötürü ) sağlık sisteminde psikiyatri kaydım olsun istemiyorum. Daha önce özel psikiyatri kliniğine giden yada bilgisi olan var mı 🙏 içim hiç rahat değil.

Kanki özel hastaneler sisteme düşmüyor sanırsam gerçi emin değilim ... Ferhans hastanede çallışıyordu sanırsam A Aysenimi

Bence paylas bizimle biz hem bedavaya hem risksiz paylasim yapiyoruz :halay:
Özel muayenehanede düşmüyor sadece.özel hastanede düşüyor.

Reçeteden dolayı düşmez mi peki
Geçenlerde psikiyatriye giden kişinin e nabızına girdim. Sadece ziyaretlerimde psikiyatri görünüyor. Başka detay düşmüyor.

Ziyaretlerimden de gözükmesin istenirse o da gizlenebiliyor zaten.

Reçeteden dolayı düşmez mi peki
Sgk gecmedigi icin Ozel receteler ücretle alınıyor. Sisteme girmiyor diye biliyorum. Ben de ilaçlarımı bazen dr randevusu alamadigim icin recetesiz alinabildiginden ucretli alıyorum ve yıllık ecz ilaç dökümü aldığımda gorunmuyorlar

Psikiyatri anamnezleri ve konulan tanı gözükmez. Psikiyatriye gittiğin gözükür sadece. O da devlete bağlı kurumlarda. Devlet dışı hastaneler farklı bir sistem kullandıkları için girilen şeyler genelde çıkmıyor
Kendi kliniği olan bir doktorsa çıkmıyor. Ben kaç kere gittim enabizimda yok. Sonuçta adamın isletmesi

Özel işletme de olsa tıp doktoru olduğu için acaba bakanlığa bilgiler düşer mi diye emin olamamışım. Teşekkürler

X