Eril adalet!

Sebebini yukarıda görebilirsiniz Boniva.
Can tehlikesi olan kadını ne yaptı etti banlattı. Umarım mutludur.
Kadın diyor ki kocam boğazıma bıçak dayadı. Hanımefendi çıkmış, İstanbul sözleşmesi ne 6284 ne, ben bunlara karşıyım.
Bir de diyor ki bilmiyorum, merak ettim sordum. Zaten bu konu da mükemmel bir öğrenme ortamı olur senin için. Google araştırması yapamayanlara, üşenenlere destek sağlama hattı ya burası!
Acayip sinirlendim ya. Bu kadına yaptığın haksızlığı ben de unutmayacağım, banlı olduğun için etiketleyemiyorum.
Kendi başına gelirse öğrenir dilerim hiçbir hemcinsimin hiçbir canlının başına gelmesin...

6284 ve istanbul sözleşmesinin kadınlar için ne derece hayati olduğunu, kadın beyanı esastırın ne anlama geldiğini bu akşam uzun uzun anlatacağım. Bu kanunla derdi olan kadınlar sizler kadınların yüz karasısınız unutmadan bunu da belirteyim

6284 ve istanbul sözleşmesinin kadınlar için ne derece hayati olduğunu, kadın beyanı esastırın ne anlama geldiğini bu akşam uzun uzun anlatacağım. Bu kanunla derdi olan kadınlar sizler kadınların yüz karasısınız unutmadan bunu da belirteyim
İşin kötüsü derdi olan kanunu bir kez bile açıp okumadan atıyor tutuyor sinirden kafa atıcam telefonun ekranına.

Sevgili arkadaşlar, banlandığım için siteye giremedim. Banlanmama verdiğiniz haklı tepkiler için teşekkür ederim.
Mune Mune söylediklerimin arkasındayım. O gün yaşadığım kaygılar içerisinde, oldukça bilgisizce ve provokatif davranarak sinirlerimi zıplatan bir üyeye karşı gayet seviyeli cevaplar verdim. Ben aynı zamanda dil uzmanıyım, editörüm, Tübitak’a verdiğim “şiddet dili” konulu projelerim var. Dili, kullanımını, sözcüklerin diziliminin iletişimdeki yerini bilen biriyim. Bilinçli tercih edilmiş ifadelerdir benim yazdıklarım ve sonuna kadar da arkasındayım. Bu görüşüm de banlanmama sebep olur mu bilmiyorum ama yeniden banlanırsam bu nedenle, biliniz ki hâlâ arkasında olacağım. Dik duruşumu sergilememe fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

İşin kötüsü derdi olan kanunu bir kez bile açıp okumadan atıyor tutuyor sinirden kafa atıcam telefonun ekranına.
Mağdur yerine faille empati yapanlar potansiyel faildir benim gözümde. Ya kendisi, ya kocası, ya babası veyahut çocuğu muhtemelen faildir.
Siz de bilirsiniz ‘kader mahkumuyuz, sevdiklerimizle kavuşalım artık, süresiz af, fetöcü hakimlerin verdikleri cezalar yüzünden kardeşim içeride yatıyor :KK43:( ‘’ diye edebiyat parçalayanların aile öyküleri hep tck 81, nitelikli cinsel istismar vs dolu oluyor. Uzun lafın kısası bu kavramlarla derdi olanın muhtemelen kadına şiddete,tacize meyili vardır veya meyili olan birinin yakındır

Avukatla hiç ilgisi yok bu durumun. Uzaklaştırmaya itiraz etme hakkı vermiş kanun. Burada sorgulanması gereken kişi hâkimdir. Hâkimi geçen sefer de şikâyet etmiştim, bu kez de ettik. Ama hâkime hiçbir şey olmuyor maalesef. Akla aykırı bu durumu sorguluyorum zaten ben de.
hanımefendi avukat dediğiniz yeri gelince ipten adam alır,tabikide avukatla alakalı,kocanız iyi bir avukat bulmuş stratejik olarak eli daha güçlü belliki habire uzaklaştırma kararını kaldırabiliyor,simdi birisi benim için uzaklaştırma aldırsa kişisel olarak hakaret sayarım gider kararı bozdururum,bu adamda hakime bunu inandırıp karar bozduruyor neden çünki avukatı iyi çalışıyor,siz darp ediliyorsunuz,tehdit ediliyorsunuz,can güvenliğiniz yok ve avukatınız bu durumdan sizi çıkartamıyorsa ha bire bu durumlara maruz kalıyorsanız sorun ondadır,ben yardımcı olmak adına yazıyorum kötülüğünüz için değil yani,ayrıca hakim değiştirme hakkınız var ikinci kez madur olmadan önce avukatınız bunu size söyleseymiş keşke.

Avukatla hiç ilgisi yok bu durumun. Uzaklaştırmaya itiraz etme hakkı vermiş kanun. Burada sorgulanması gereken kişi hâkimdir. Hâkimi geçen sefer de şikâyet etmiştim, bu kez de ettik. Ama hâkime hiçbir şey olmuyor maalesef. Akla aykırı bu durumu sorguluyorum zaten ben de.
hanımefendi avukat dediğiniz yeri gelince ipten adam alır,tabikide avukatla alakalı,kocanız iyi bir avukat bulmuş stratejik olarak eli daha güçlü belliki habire uzaklaştırma kararını kaldırabiliyor,simdi birisi benim için uzaklaştırma aldırsa kişisel olarak hakaret sayarım gider kararı bozdururum,bu adamda hakime bunu inandırıp karar bozduruyor neden çünki avukatı iyi çalışıyor,siz darp ediliyorsunuz,tehdit ediliyorsunuz,can güvenliğiniz yok ve avukatınız bu durumdan sizi çıkartamıyorsa ha bire bu durumlara maruz kalıyorsanız sorun ondadır,ben yardımcı olmak adına yazıyorum kötülüğünüz için değil yani,ayrıca hakim değiştirme hakkınız var ikinci kez madur olmadan önce avukatınız bunu size söyleseymiş keşke.

Bu konuya şerh düşmek istiyorum avukat ipten adam alamaz bir avukatın dosyayı kaybetmesi onun kötülüğünden veya yetersizliğinden değil çoğu zaman . Söz konusu dosyada da avukatın yapacağı hiçbir şey yok yapması gereken her şeyi yapmış

Son durumum hakkında bilgi vermek isterim:
Avukatım, boşanma hâkimimden 6 aylık uzaklaştırma çıkardı dün. Bana harika bir öğretmenler günü hediyesi oldu. Aile İçi Şiddetle Mücadele Birimi dün beni sabahtan aradı, açmadım. Amaçları, uzaklaştırmanın kaldırıldığını bildirmekti. Oysa 12 gün önce benim uzaklaştırma kararımı bildirmek için 3 gün beklemişler, henüz sistemimize düşmedi, yalanına başvurmuşlardı. Burada, sistemdeki uygulayıcılarda kötü niyet olduğu kanaatim pekişti. 6 aylık uzaklaştırmanın da kaldırılmasının imkânsız olduğu garantisini de aldık, boşanma nedeniyle verildi çünkü bu karar. Sanırım bundan sonra biraz daha rahat olacağım. Konuma yazarak bana fikir veren, destek olan herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Kadın kadının yurdudur. Bugün 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü. Hep birlikte sistemi ve bu eril zihniyeti alt edeceğiz🙏 Mücadeleye devam.

Allah aşkına avukat ne yapabilir? Hukuken tüm imkanları kullanıyor tekrar talepte bulunmuş başka hakime düşsün diye? Benim müvekkilim 11 kurşunla öldürüldü hem de benim evimin yakınında biz eşimle motorsiklette gezintiye çıkmıştık olay esnasında bir gürültü koptu ben de orada olsam adam hiç çekinmeden beni de öldürecekti defalarca duruşma sırasında bile bana alttan parmak salladı duruşma çıkışında arkamdan saldırdı ve kadını 11 kurşunla öldürdü son kurşunu kendine sıktı otopsi raporunda kanında yüksek dozda psikiyatrik ilaç bulunmuş.. adamın üç ay süren tehdit mesajlarına haksız tahrik indirimi ve iyi hal indirimi yapmıştı mahkeme adamı o kadar tehdit mesajına rağmen tutuklamadılar almadılar içeri ben de kadının kanlar içinde tüm vücudu parçalanmış görüntülerini dosyanın hakimine gönderdim. Ne yapsaydım daha ?

Avukatım, boşanma hâkimimden 6 aylık uzaklaştırma çıkardı dün. Bana harika bir öğretmenler günü hediyesi oldu. Aile İçi Şiddetle Mücadele Birimi dün beni sabahtan aradı, açmadım. Amaçları, uzaklaştırmanın kaldırıldığını bildirmekti. Oysa 12 gün önce benim uzaklaştırma kararımı bildirmek için 3 gün beklemişler, henüz sistemimize düşmedi, yalanına başvurmuşlardı. Burada, sistemdeki uygulayıcılarda kötü niyet olduğu kanaatim pekişti. 6 aylık uzaklaştırmanın da kaldırılmasının imkânsız olduğu garantisini de aldık, boşanma nedeniyle verildi çünkü bu karar. Sanırım bundan sonra biraz daha rahat olacağım. Konuma yazarak bana fikir veren, destek olan herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Kadın kadının yurdudur. Bugün 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü. Hep birlikte sistemi ve bu eril zihniyeti alt edeceğiz🙏 Mücadeleye devam.
Elektronik kelepçe de isteyin

Bilmiyor ki ne olduğunu! Neye karşı olduğundan bile haberi yok! Cidden çoğu ne olduğunu bilmiyor. Ve bilmedikleri bir şeye karşılar. Açıkla nesi sakıncalı diyorsun. "Ama irkekler mağdur oluyür." cümlesinden öteye giden bir cevapla karşılaşmadım ben. o_O

Dediğiniz gibi bunlarda elbette bir şey yok
Söylenen kadın mağdurum dediğinde araştırmadan sözlerinin doğru kabul edilmesi.

Ben cahilim ya bilmiyorum merak ettim bu sözleşmenin bir ve ikinci maddeleri nerede. Vardır heralde değil mi yani dediğim gibi cahil olduğum için anlamıyorum ben

Olur da basiniza bir is gelirse bu kanundan faydalanmayım olur mu? Polise gitmeyin mesela. Cunku polise giderseniz 6284 sy kanuna gore esinize uzaklastirma karari verecekler. "Ben bu kanunu reddediyorum, siddete/tecavüze uğradığımı kendi kendime ispat edecegim, o zamana kadar faile uzaklastirma vermeyin" deyin.

Dediğiniz gibi bunlarda elbette bir şey yok
Söylenen kadın mağdurum dediğinde araştırmadan sözlerinin doğru kabul edilmesi.

Ben cahilim ya bilmiyorum merak ettim bu sözleşmenin bir ve ikinci maddeleri nerede. Vardır heralde değil mi yani dediğim gibi cahil olduğum için anlamıyorum ben

Konuyu okumamışsin konuyu okumadım ama kanun adaletsiz diye yorum yapıyorsun. Şiddet goren bi kadinin konusuna yaziyorsun bunu. E kanunu da okumamissin. Kanundaki tedbirleri koyuyorlar kanunu sözleşme zannedip bu sözleşmenin diğer maddeleri nerede yazıyorsun. Şaka mısın arkadaşım aç googlea yaz??? Konuyu okumadım kanunu okumadım kanun çok adaletsiz. Sonra da milleti aşağıliyorsun. Evet bu konuda cahilsin. Ben de başka konularda cahilim ama hemen araya atlayıp saçma sapan kırıcı yorumlar yapmam çünkü bazı konularda cahil olmak başka bisey kötü biri olmak başka bisey sen ikincisisin.

Çok sevindim sonunda. Bir an önce kurtulursunuz umarım 🙏👏

Allah aşkına avukat ne yapabilir? Hukuken tüm imkanları kullanıyor tekrar talepte bulunmuş başka hakime düşsün diye? Benim müvekkilim 11 kurşunla öldürüldü hem de benim evimin yakınında biz eşimle motorsiklette gezintiye çıkmıştık olay esnasında bir gürültü koptu ben de orada olsam adam hiç çekinmeden beni de öldürecekti defalarca duruşma sırasında bile bana alttan parmak salladı duruşma çıkışında arkamdan saldırdı ve kadını 11 kurşunla öldürdü son kurşunu kendine sıktı otopsi raporunda kanında yüksek dozda psikiyatrik ilaç bulunmuş.. adamın üç ay süren tehdit mesajlarına haksız tahrik indirimi ve iyi hal indirimi yapmıştı mahkeme adamı o kadar tehdit mesajına rağmen tutuklamadılar almadılar içeri ben de kadının kanlar içinde tüm vücudu parçalanmış görüntülerini dosyanın hakimine gönderdim. Ne yapsaydım daha ?
Çok üzgünüm yaşadıklarınız için. Avukat yakını olmayan ya da ülkedeki hukuk sistemini deneyimlememiş insanlar böyle durumlarda avukatları suçluyor maalesef.

Haklısınız. Bu saatten sonra bunu da yapmam gerekiyor. Hemen avukatımla konuşayım. Teşekkür ederim.🙏
Tam sırası derdest bir tedbir varken kanunun 12. Maddesi uyarınca teknik yöntemlerle takip edilmesini isteyeceksiniz sadece. Size küçük bir eski telefon gibi bir cihaz verecekler o cihazı yanınızdan ayırmayacaksınız. Ona da kelepçe takılacak. Bir mesafe belirliyorlar o mesafeyi aştığında hem size kendinizi güvene almanız için uyarı gelecek hem de polis onu almak için harekete geçecek. Ben küçük bir ilçedeyim burada tek tük uyguluyorlar çünkü yeterli personel yok. Büyükşehirler bu anlamda daha avantajlı. Neredesiniz bilmiyorum ama.

Ogretmenler gününüz kutlu olsun hocam yasadiklarinizin hiçbiri sizin suçunuz değil bazen utanıyorum anlatamiyorum demişsiniz ya hiç gerek yok bence. Her yaştan her konumdan kadinin basina geliyor. Her tür tedbiri almış hayatı bilen akıllı zeki kadını da bulabiliyor böyle psikopatliklar malesef. İnşallah sizi ve cocuklarinizi huzurlu mutlu güzel günler bulacak bundan sonra.

Eşimin şu an avukatı yok hanımefendi. Kendisi söz ustası bir manipülatördür. Yoksa benim gibi bir kadını bunca yıl manipüle edemezdi. Çok okuyan, araştıran bir kişi olan ben bile onun beni manipüle ettiğini bir süre anlayamadım. Geçen sefer uzaklaştırmayı kaldırdığında da avukatı yoktu ama öylesi bir dilekçe yazmış ki her iki seferinde de, inandırır okuyanı kendisinin haklı olduğuna. Elbette bir hâkim inanmamalıydı bunlara. Bunun eğitimini alıyorlar çünkü. Ayrıca biliyor musunuz, “6284 mağdurları, boşanmış babalar, nafaka mağdurları vb.” platformlar var. Buralarda uzaklaştırmayı kaldırmak için nasıl dilekçe yazılacağına dair taktikler veriliyor. Biraz araştıran, biraz ağzı laf yapan ve en önemlisi de kötü kalpli olan birisi çok rahatlıkla böyle bir dilekçeyi yazar. İş hâkimde bitiyor bu noktada. Çünkü hâkim avukatla ya da mağdurla da görüşerek karar vermiyor ki. Kendisi, failin dilekçesini okuyor ve şak diye karar veriyor. Gerisi umurunda bile değil.

X