Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

ben dondurdum 12 gün oldu. en son reglim çok ağrılı olmuştu yani bitene kadar ağrı oldu ve yoğun olmuştu ayrıca ilişki anında acıma oluyordu. dra gittim regl bitimiden 5 gün sonra jinekolojik muayeneye çağırdı. fitil ve antibiyotik verdi. bitincede dondurma işlemi yaptı. spekulum ile açıyor rahmi çok canım yandı benim ama yara tahmininden büyükmüş benim rahmim genişmiş (nasıl bilmiyorum) 1 ay sonra tekrar yapacağız dedi aynı anda bikaç noktaya yapılamıyrmuş araştırdığıma göre. şuan belirgin bir akıntım yok yani normal seyrinde kokulu akıntıda kalmadı. ağrı bazen oluyor soğuktanmı bilmiyorum ama psikolojim bozuldu ilişkiden ilk zamanlar gibi korkar oldum

Anladım arkadaşım sağol
ben dondurdum 12 gün oldu. en son reglim çok ağrılı olmuştu yani bitene kadar ağrı oldu ve yoğun olmuştu ayrıca ilişki anında acıma oluyordu. dra gittim regl bitimiden 5 gün sonra jinekolojik muayeneye çağırdı. fitil ve antibiyotik verdi. bitincede dondurma işlemi yaptı. spekulum ile açıyor rahmi çok canım yandı benim ama yara tahmininden büyükmüş benim rahmim genişmiş (nasıl bilmiyorum) 1 ay sonra tekrar yapacağız dedi aynı anda bikaç noktaya yapılamıyrmuş araştırdığıma göre. şuan belirgin bir akıntım yok yani normal seyrinde kokulu akıntıda kalmadı. ağrı bazen oluyor soğuktanmı bilmiyorum ama psikolojim bozuldu ilişkiden ilk zamanlar gibi korkar oldum
Bize bir ayda yasak ilişki iyi sen güvenipde girmişin insan korkar kız.

Allahaallla tuhaf arkadasm senin yarada büyük benimkide en az bir ay ilişki yasak demesi lazmdi ama değişiyor demk insallh yaralarmz düzelirde bebişlerimiz yola çkarlar :anne:

merhaba bir hafta önce doktorun bana biokadin fitil verdi bu arada tiroid hastasıyım biokadin bende tansiyon yükseltti acaba böyle başka yan etkisi olan varmı

Arkadaslar 1.5 yil önce yaram vardi yakildi simdi 2 Ay once spiral taktırdım kontrole gittiğimde yara n acilmis dedilwr antibiyotik verdi bitince gel dedi benim sorum bu yaram durmadan tekrarlayacakmi kurtulus yokmu yaktirmasam ne olur durmadan enfeksiyon mu kaparim

Kızlar merhaba benim smear sonucumda bugün kronik servisit çıktı ama Dr smear alırken hiç yaradan bahsetmedi görmüyorlar mı smear alırken acaba. Bir de Dr bana sadece ilaç verdi yakma ya da dondurmadan söz etmedi hiç.

1 sene olmuş ben hala yaktırsam mı dondursam mı kısmındayım tövbeler olsun
Ben ilaç kullandım kontrole gitmedim. Hiçbir şikayetim yoktu rutin smear verince ortaya çıktı eğer önümüzdeki yıl yine çıkarsa dondururum diye düşünüyorum sanki dondurmak daha iyi gibi geldi bana araştırdım biraz internetten.

Merhaba hepinize.bende de rahim agzı yarası var kronik servisit yani.ve aynı zamanda da gebeymişim.sizce bu bebişe falan zara verir mi.içim içimi yiyor.gitceğim doktorda çok yoğun.ancak haftaya randevu alabildim.bilginiz varsa paylaşır mısınız benimşe.

Merhaba hepinize.bende de rahim agzı yarası var kronik servisit yani.ve aynı zamanda da gebeymişim.sizce bu bebişe falan zara verir mi.içim içimi yiyor.gitceğim doktorda çok yoğun.ancak haftaya randevu alabildim.bilginiz varsa paylaşır mısınız benimşe.
Bildiğim kadarıyla normal doğum olursa bebişte enfeksiyon gelişme ihtimali olabiliyormuş. Bence doktor gerekli önlemleri alır. Panik olmaya gerek yok. Hamilelik haberinin keyfini çıkarın. Darısı hayırlısıyla başımıza inşallah

Iyigeceler kızlar yaklaşık 1 ay evvel düşük yaptım arkasına adet oldum sonra her ilişkide kan geldi 15 gün geçmedi tekrar adet gibi oldum doktora gittim adet dedi enfeksiyon var dedi rahimde antibiyotik verdi 10 gün oldu durmadi bugün 13. Gün yine gittim bu seferde rahim ağzında yara var dedi bir hafta bekleyelim durmazsa durması icin ilaç vericem dedi smear testi aldi cok korkuyorum ilk defa başıma geldi yorumlarda tekrar ediyor falan yaziyor hiçmi kurtulan yok zaten gecmeyen idrar yolu enfeksiyonum vardı şimdide bu çıktı

Kızlar merhaba;

Benim de rahim girişinde yara gibi birşey varmış. Bir doktor dondurman lazım, doğum yapamazsın dedi. Diğeri ne gerek var öyle birşeye. Doktorlar farklı farklı şeyler söylüyorlar.

Yara olup normal doğum yapan var mı?

Kızlar merhaba;

Benim de rahim girişinde yara gibi birşey varmış. Bir doktor dondurman lazım, doğum yapamazsın dedi. Diğeri ne gerek var öyle birşeye. Doktorlar farklı farklı şeyler söylüyorlar.

Yara olup normal doğum yapan var mı?
Aslında yaranın büyüklüğüne bağlı bence.bende de rahim agzı yarası var ve öğrendğim ay hamile kaldım.bende bebeğe zararı varmı onu merak edıyorum

X