Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

:)))
Bende bebek düşünmesem prezervatifi denerdim de bebek düşünüyoruz.
Artık öncelik bebeğin napalım.İnşallah benimki bi daha sorun çıkarmaz.
Akıntı oluyo ister istemez fitilden dolayı.İnşallah çabuk atlatırsın.

arkadaşlar sadece fitil kullanarak bu yaralardan kurtulanınız var mı?
bir de ben muayene olurken doktor test yapmadı sadece yaraya baktı ve ilaç verdi. illa ki smear testi ve ya benzeri bir test yapması gerekiyor muydu?

arkadaşlar sadece fitil kullanarak bu yaralardan kurtulanınız var mı?
bir de ben muayene olurken doktor test yapmadı sadece yaraya baktı ve ilaç verdi. illa ki smear testi ve ya benzeri bir test yapması gerekiyor muydu?

Ben ilk gittiğimde bende kaşıntıda olduğundan örnek alındı benden.
Belki başka bi sorunun olmadığından gerek görmemiştir.Zaten fitil verdiğine göre çok önemli bir şey yoktur.Bence rahat ol.

yarın önemli bir toplantımız var işte. mecburen ancak toplantı bitince gidebilicem doktora. çok heyecanlıyım. inşallah kurtulmuşumdur artık kasık ağrısı vs gibi şikayetlerim yok gibi ama... göricez bakalım. inşallah geçmiştir, tek benimki değil tabii inşallah hepimiz şu yaralardan bir an önce kurtuluruz. tabi şükretmek lazım. beterin beteri var. sonuçta bu yarala kadınları en sık karşılaştığı sorunlardan.

Benim canım çok yandı ya yine :KK43:(
Yine mi yara allahımmmmm
Bi daha yaktırmam zaten.Yeni doktorum tavsiye etmiyor hiç çocuğum olmadığı için.
İnşallah bu yanma geçer :KK43:

Arkadaslar rahim ağzı kanseri aşısı vurdurmak istiyorum netten araştırdım ve hastaneler vurmuyomus vurduran ve nerede vurulduğunu bilen varmı???saat 4 bucukta dr randevum var onada sorucam benım için dua edin rahim ağzi yarası ile ilgili gidicem muayenelerden çok korkuyorum ya...:1no2::1no2:sonradan hiç bişey için ah demek istemiyorum:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

umarım herşey yolundadır
ben şöyle duymuştum bu iğne ya 23 ya 26 yaşından gençlerde etkili diye,acaba yanlış mı biliyorum
geçenlerde tv de izlemiştim ama tam sonunda yetiştim ,anlamadım

26 yasa kadar ama artık yaşın pekte önemi yok yani artık sormuyolar bile ama gençlerde etkisi daha yüksek diye biliyorum ben evlenmeden önce vuruldum özel hastanelerde vuruyolar canım ve aşıyıda onlar getirtiyolar sen sadece parasını veriyosun okadar.

Geçmiş olsun. Doktorun sana gerekli bilgiyi verir sanıyorum.
Koruyucu amaçlı 9- 26 yaş arası kadınlarda uygulanması uygundur diye söylemişti bir doktor.
yerimseniben

şu anda da fiyatlar aynı
bende vurulacaktım
274 ytl tanesi 2şer ay arayla 3 iğne vuruluyorsun toplam ödediğin rakam 822.
benim doktorum da söylemişti 26 yaşına kadar diye.
bebeğimden sonra kısmetse bende vurulcam

tsskkr ler kızlar bılgıler ıcın bende bu pzrtsı ızmıre gıdıcem aılemın yanına ızmırde arastırıcam bulundugum yerde jınekolog bıle yok bıtane var allahtan oda ısının ehlı ıı ılgılenıyor.ben suan hamıs degılım ama denemelerımız oldu ve bu ay adetı beklıorum sayet degılsem zaten adetten sonra hem enfeksıyon tedavım baslıycak hemde bu asıyı vurdurmayı dusunuyorum...

arkadaşlar merhaba
daha once rahim agzıma dikiş atılmadan önce yazmıştım ve buradan bana destek olmustunuz..
bebegim giderek büyüyor, hareketlerini bile hissediyorum oglumun artik
AMA KORKUYORUM..
doktorum hala 5.5 aydan sonra düsük riskin ve erken dogum riskin var dedi :KK43:
her ay penisilin igne vuruluyorum ve rahim kasilmalarini önlemek icin bir sürü ilac kullaniyorum..
onu saglikla dunyaya getirebilmek en buyuk arzum
bu olayı yasayıp bebegini saglıkla kucagina alanlardan yardım istiyorum :KK43:( lutfen....:teselli:

canım yaa, inşallah bir süre daha durur bebeğin.Benim yakın bir arkadaşım 6,5 aylıkken doğurdu şimdi o kadar tatlı bir bebek oldu ki...Ben de hamileyim ama 2 aylık fakat doktor yinede rahmimin şeklinden dolayı erken doğum olabilir diyor.Benide böyle korkular bekliyor...

hidennisko, selamm..biz ilk bebeğimizi 23 haftalıkken erken doğumla servikal yetmezlik nedeniyle kaybettik. ikincisinde serklaj için hastaneye yatış yaptığımda servikste açıklık farkedildi ve yine doğum yaptım.20 haftalıktı...
sen moralini yüksek tut, umarım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve bana da umut olursun..

bu arada bir kaç soru soracağım. serklajdan sonra zorunlu istirahat verdi mi doktorun? ne önerdi? normal günlük yaşantına dönebildin mi, yoksa yatak istirahati mi yapıyorsun? a.s.

hidennisko, selamm..biz ilk bebeğimizi 23 haftalıkken erken doğumla servikal yetmezlik nedeniyle kaybettik. ikincisinde serklaj için hastaneye yatış yaptığımda servikste açıklık farkedildi ve yine doğum yaptım.20 haftalıktı...
sen moralini yüksek tut, umarım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve bana da umut olursun..[/QUOTE

yani san dikiş atılmadı mı??
benim gebeligimin en başından beri biliniyordu ve her onlemi aldık
dikiş atıldı 13.haftada
her ay penisilin igne vuralacagim
ve rahim kasilmalarini engelleyici ilac kullaniyorum
doktorum rahat simdilik
ama riskimizde var onu bil diyor
insallah erken gelmez bebegim :KK43:(
ama doktorum istirahat falan vermiyor
ben istememe ragmen gerek yok dedi
normal yaşantına devam et dedi..:sm_confused::çok üzgünüm:

X