Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

:emir_bebek:
bendede rahimde şekil bozukluğu var hsg çeklilp rahmin boyutuna bakılacak sakın hamile kalma dedi doktorum yoksa erken doğum ve düşükle sonuçlanabilir dedi.başka bir doktor ise sürekli kontrol altında olarak istirahat ederek gebeliği sürdürebilirsin ama hsg çekmekte fayda var dedi.Şu anda korunuyorum ama ne yapıcam ben yaa ameliyat olmakta istemiyorum:KK43:

arkadasim bence mutlaka iyi bir doktor sec kendine ve gozetim altında gecir hamileligini
benim rahim yapım cok kotuydu arada perde vardı once o alındı
rahmimde kaviste varmıs yani ustu tam duz degilde hafif ice dogruymus
sonra bir ameliyat daha gecirdim ve rahim agzım dikildi
simdilik bebegim gayet iyi...

:emir_bebek:
bendede rahimde şekil bozukluğu var hsg çeklilp rahmin boyutuna bakılacak sakın hamile kalma dedi doktorum yoksa erken doğum ve düşükle sonuçlanabilir dedi.başka bir doktor ise sürekli kontrol altında olarak istirahat ederek gebeliği sürdürebilirsin ama hsg çekmekte fayda var dedi.Şu anda korunuyorum ama ne yapıcam ben yaa ameliyat olmakta istemiyorum:KK43:

arkadasim bence mutlaka iyi bir doktor sec kendine ve gozetim altında gecir hamileligini
benim rahim yapım cok kotuydu arada perde vardı once o alındı
rahmimde kaviste varmıs yani ustu tam duz degilde hafif ice dogruymus
sonra bir ameliyat daha gecirdim ve rahim agzım dikildi
simdilik bebegim gayet iyi...
bence sende korkunu yen ve hsg gerekiyorsa cektir
benim gobegimden kamerayla girdiler rahmime baktılar
herseye katlanıyor insan Allah sabrını veriyor

bana dikiş atılmadan doğum oldu zaten... dikiş için hastaneye yattığımda servikste açılma tespit edildi ve ben aynı gün doğum yaptım...
serkaljdan önce spekulum ile vanigal muayene oldun mu ve kültür aldılar mı, rahim ağzından?

hic merak etme ameliyatta hic sıkıntı yasamadım ben ama doktorum cok iyi
once rahmimde perde vardı o alındı
hemde gobegimden de delip laparoskopi yaptılar alttan da rahme girip bolmeyi kestiler
onun sonunda biraz agrılarım oldu cunku gobegimi sisirmisler davul gibi :KK43:
sonrada hamileligimin 13. haftasında rahim agzımda acılma ve kısalma oldugu icin dikiş atıldı
o daha kısaydı, ve hic agrım sızım olmadı
bunlara ragmen bebegimi kaybetme riskim var
ama deger biliyor musun
guclu ol..anneler hep guclu olmak zorunda bizimki biraz erken basladı sadece :))
ben her zaman yardımcı olurum sana istedigini sorabilirsin..
Allah yardımcın olsun..

bana dikiş atılmadan doğum oldu zaten... dikiş için hastaneye yattığımda servikste açılma tespit edildi ve ben aynı gün doğum yaptım...
serkaljdan önce spekulum ile vanigal muayene oldun mu ve kültür aldılar mı, rahim ağzından?

yok almadılar benden
ama benim doktorum cok iyi gercekten ve herseyi onceden tahmin ediyor ve beni hep kontrol ediyor
boylece erken tesbit edip islemleri yapıyor
dikisi zamanında attı
bir sürü ilac kullanıyorum.
ayda bir penisilin igne vuruluyorum
insallah bebegimi saglıkla alırım kucagima
ve sende bebegine kavusursun:teselli:

ben serklaj la doğum yaptım ondan önce 3 kaybım vardı kızım 5 yaşında şimdi ama ben hep yattım 2 ay heyet raporu verdi sonrada tek hekimli raporla idare ettim canım doğurursun inşallah korkma benimki 8 aya yakın geldi kuvöze de girmedi

Kolposki ne oluyormuş??
Geçmiş olsun ATILGAN yaranı yaktırmışsın.İnşallah yenilemez.
Ben yaktırmıştım ama sanırım enfeksiyon oluştu bende.Yanma başladı çünkü.Yeniden dr.a görüncem.Bi daha yaktırmam ama.

geçmiş olsun şekerlerim aynı sorun bendede var ama ihmal ediyorumaslında çok önemli tabii birazda korku var inkar edemem

Sağol da pek geçecek gibi görünmüyor.
Walla öğrendiğim şu ki, kesinlikle enfeksiyonların zamanında iyi tedavi edilmesi gerektiği.Sonrasında geçmiş mi diye kontrol edilmesi gerektiği.
Canım sende ihmal etme.Çok önemli bir konu biz bayanlar için maleseff.
Korkunun bi faydası olmuyo.İhmal ettikçe sorun büyüyor sadece.
Umarım biran önce kurtulursun.

bende 5 ay önce yaktırdım.Korkulacak hiçbir şey yok hafif canın yanıyo okadar
Yakmadan önce mutlaka smear testi yapılması gerekiyor.Yakıldıktan sonrada dikkat edilmesi lazım
enfeksiyon kapmasın diye zaten bir müddet antibiyotik kullanılıyor.Şimdiden geçmiş olsun.a.s.a.s.

Ya benim bildiğim kadarıyla yakım işleminin adı koter acaba diğerleri dondurmak felanmı.Yakımdan sonrada bir ay ne ilişki ne de havuza girebiliyorsunuz enfeksiyon riski oldugu için.

serklajdan onceydi degilmi kayıpların
allah kızını saglıkla kucagına almayı nasip etmis ne güzel
benim doktorum rapor vermiyor
gerek yok diyor anlamadım gitti
heyet raporu ne kadarlık kullanabildin sen?

arkadaşlar merhaba
daha once rahim agzıma dikiş atılmadan önce yazmıştım ve buradan bana destek olmustunuz..
bebegim giderek büyüyor, hareketlerini bile hissediyorum oglumun artik
AMA KORKUYORUM..
doktorum hala 5.5 aydan sonra düsük riskin ve erken dogum riskin var dedi :KK43:
her ay penisilin igne vuruluyorum ve rahim kasilmalarini önlemek icin bir sürü ilac kullaniyorum..
onu saglikla dunyaya getirebilmek en buyuk arzum
bu olayı yasayıp bebegini saglıkla kucagina alanlardan yardım istiyorum :KK43:( lutfen....:teselli:

Canım sana daha öncede yazdım,hiç korkma nasıl olsa dikiş atılmış o olayı sağlama alıyor daha önceki yazımı okursan bana da dikiş atmışlardı rahim kasılmasını önleyen ilaçları kullanmıştım,senin yapacağın en önemli şey doğuma kadar yat ,ağır kaldırma bu okadar önemli ki bilemezsin bunlara dikkat edersen korkman için hiçbir sebep olmaz :emir_bebek:

bende 5 ay önce yaktırdım.Korkulacak hiçbir şey yok hafif canın yanıyo okadar
Yakmadan önce mutlaka smear testi yapılması gerekiyor.Yakıldıktan sonrada dikkat edilmesi lazım
enfeksiyon kapmasın diye zaten bir müddet antibiyotik kullanılıyor.Şimdiden geçmiş olsun.a.s.a.s.

Bana dr. antibiyotik ya da fitil vermedi.Şimdi yine yanma oluyor acaba enfeksiyon mu yoksa yara tekrarladımı diye meraktayım.Dra da gidemedim.
Acaba ben antibiyotik kullanmadığımdan enfeksiyon mu kaptım ki??

Ya benim bildiğim kadarıyla yakım işleminin adı koter acaba diğerleri dondurmak felanmı.Yakımdan sonrada bir ay ne ilişki ne de havuza girebiliyorsunuz enfeksiyon riski oldugu için.

Evet 1 ay ilişki yasak.

Darkinlife yaranızı yaktıralı ne kadar oldu bilmiyorum ama tekrar dr. görünseniz iyi olur .yanma ve kaşıntı enfeksiyondan olabilir.

Darkinlife yaranızı yaktıralı ne kadar oldu bilmiyorum ama tekrar dr. görünseniz iyi olur .yanma ve kaşıntı enfeksiyondan olabilir.

Adetim yeni bitti haftaiçi de hava yağışlı olduğundan gidemeyebilirim.İlçede yaşadığım için her istediğim gün gitmek zor oluyor.

Yanma var bana yara değilde enfeksiyon gibi geldi.İnşallah enfeksiyon olsun da yara tekrarlamasın.

Yaktıralı 2-3 ay oldu sanırım.

ya arkadaşlar tam benim konuma ayak basmışsınız benim rahim ağzında yara oluşmaya başlamış ctesi günü bu belli oldu baya bi tahlil verdim cumaya sonuç alacam çok korkuyorum yaramın yeni oluşması beni biraz rahatlatıyo fakat yinede ilk duyduğumda baya üzüldüm benimde akıntım çok fazlaydı artık bıktım diyebilirim ama korkumu yenip muayene oldum iyikide olmuşum yara fazla ilerlememiş olacak en azından yakılırmı yoksa ilaç tedavisimi verilir beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşk ettim

iremre80 canım eğer yaran küçükse biraz bekle ve ilaç verirse doktor onunla tedavi olmayı dene .Çünkü arkadaşında küçüktü yaktırmadı bayaa bir müddet sonra doktora gittiğinde yara kendiliğinden geçmişti.

ben de geçen gün doktora danıştım şu an şaibeli olduunu hala bazı belirsiz şelerin olduunu o yüzden şimdi yaptırmamamın daha iyi olcaanı söledi biraz bekleyin bence siz de acelesi yok:KK70:

iremre80 canım eğer yaran küçükse biraz bekle ve ilaç verirse doktor onunla tedavi olmayı dene .Çünkü arkadaşında küçüktü yaktırmadı bayaa bir müddet sonra doktora gittiğinde yara kendiliğinden geçmişti.

canım sağol küçüklüğü konusunda kesin bişe demedi ama yara oluşumu var dedi bilmiyorum smear testi altı
akıntı mantar bir sürü tahlil işte cumaya alacam sonuçları tedaviye sonuçlardan sonra geçilecek ilaç tedavisi olsa iyi olurdu ama bakacaz artık çok heyecanlıyım sonuçları çok merak ediyorum korkuda var bir haftadır kendimi yedim bitirdim çok evhamlı biriyim bakalım sizinle artık paylaşacam herşeyi iyiki varsınız iyi gclr canım

X