Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

bende şu anda şehir dışındayım bursaya gidince iyi bir doktora gitmeyi düşünüyorum.Aranızda hpv-dna testi yaptıran var mı buradaki doktor yaptırmak istiyor ama biraz maliyetli geldi bana.Yaptıran varsa fikir verebilir mi birde bursada bir doktor adı..CADIARZU
smear testi gibi bişi bu yaaa hastahanede bile ücretsiz yapıolar ama çok beklemen gerekir sen dediğim doktora git vakit kaybetmeden.önce ara sor sonra haberleşelim canım

banada yardım amabenneyaptımki

bilmiyorumkismilecnm ya bnde bilmiyorumki medikale gitmiştim 150 tl istediler dondurmak için ama fiyatı yüksek geldi nurdan arkadaşımın dediğini arıycam bakalım gidebilirsem birde bugün benm eltimin ablası zübeydedoğum evinde çalışıyor selçuk bey çok iyi diyor oda selçuk beye yaptırmış ama yakınca çook acıyor dediler valla çok korkuyorum ya of Allahım :teselli::teselli:

sizden yaktırmadan önce falan istediler mi hpv
bana smear testi yaptılar canım ilk yaktırdığımda çekirgede orda canım yanmıştı ama geçe hafta halil beye gittim yara olduğundan habersizdim muayne sırasında yaktı orda o kadar acımadı hissetmedim diyebilirm daha çok enfeksiyon kapmadan gidip tedavi ol canım zaten iyileşme süresi 1 ay biir an önce kurtul derim korkulacak bişi yok.

selam kızlar
bendede adet dönemiyle beraber aşırı bi kaşırntı başladı ve kokulu bi akıntı:KK43:
sora bu kaşıntı bitti gibi oldu ve gnital bölgemde kabarcıklar oluştu
ama şimdi yine kaşıntı var ama çok acı çekiyorum yürütmüyo beni bu kabarcıklar
ezcanedeye derdimi anlattım travazol verdi 2 gündür kullanıyorum ama pek değişme yok sizce bendeki nedr?
bi yardımcı olabilirmisiniz:KK43:

selam kızlar
bendede adet dönemiyle beraber aşırı bi kaşırntı başladı ve kokulu bi akıntı:KK43:
sora bu kaşıntı bitti gibi oldu ve gnital bölgemde kabarcıklar oluştu
ama şimdi yine kaşıntı var ama çok acı çekiyorum yürütmüyo beni bu kabarcıklar
ezcanedeye derdimi anlattım travazol verdi 2 gündür kullanıyorum ama pek değişme yok sizce bendeki nedr?
bi yardımcı olabilirmisiniz:KK43:
mantar olabilir canım kaşıntı varsa sürekli aslında travazolün iyi gelmesi lazımdı.bir kaç gün daha kullan fayda görürsün ama görmezsen de bi doktora git bence.

yok korkmuyorum zaten korksam 1 ayda 3 kere smear veremezdim:bbo: yalnız benden özel hastanede 200 tl istediler hpv-dna için devletin karşılamadığını söylediler 45 tl dediğiniz hpv-dna mı:1shok:

yok korkmuyorum zaten korksam 1 ayda 3 kere smear veremezdim:bbo: yalnız benden özel hastanede 200 tl istediler hpv-dna için devletin karşılamadı
ALINTI:
HPV bilindiği gibi tüm dünyada cinsel yolla bulaşan hastalıklarda en sık rastlanan virüstür. Ancak tespiti için hpv dna testi çok fazla yaygın olmamakla birlikte artık bazı ülkelerde zorunlu hale getirilmiştir.

Kadınlarda en sık rahim ağzı kanseri taraması günümüzde pap smear ile yapılmaktadır. Bu metodun son gelişmeler ışında yeteri kadar efektif olmadığı ortaya konmuştur. HPV DNA TESTİ ile birlikte PAP SMEAR TESTİ’nin birlikte uygulanması, FDA tarafından onaylanarak toplum sağlığı açısından önemli bir yol katedilmiştir.

HPV, genital siğillere sebep olmaktadır ve yıllarca belirti göstermeden de kalabilmektedir. Bir çok tipinin (Özellikle Tip 16 ve 18) RAHİM AĞZI KANSERİNDE öncül rol oynağı artık bilinmektedir. Bu kanser tipininde yaklaşık %70′inden hpv virüsü sorumludur.

HPV virüsü kadınlarda rahim ağzında genital yaralara ve diğer lezyonlara sebep olmakla birlikte vajina yüzeyinde de siğillere sebep olmaktadır. Tipleri de bu bakımdan değişiklik göstermektedir
AYNI DEĞİLMİŞ SEMEAR TESTİYLE

merhaba, ben de bugün smear testi için randevu almıştım. ama yaptıramadım. yapan bayan çok nazik olmasına rağmen bakamadı. kaskatı oldum. sonra vazgeçti. şimdi de kanamam var. kaısldığım için mi yara mı var bilmiyorum ilişki sırasında da çok kasılıyorum. 2 yıldır evliyim ama hala kendimi rahatlatmayı başaramadım. geçen gece ilişki sonrası kanamam oldu. nette biraz araştırınca yara olabilir diye düşünmeye başladım. bi süre kist tedavisi gördüm. tam bebek sahibi olmak isterken bir sürü hastalık çıktı. çok korkuyorum. doktorumdan beni bayıltmasını istiycem. tabi yapar mı bilmiyorum. jinekolojik muayene yaptırmam şart oldu. aranızda hiç bu şekilde yaptıran oldu mu acaba?
bende smear testi yaptırdım yara varsa smear testi yapıolar zaten yaranın sebebini anlamak için.kötü huylu bişi değilse antibiyotik verip daha sonra yakıyorlar.ara kanama varken ilişkiye girmeyi doktorlar tavsiye etmiyor. kanaman varken ilikşiye girmemeye çalış ve bir an önce jinekolojik bi muayene ol canım.geçmiş olsun

geçmiş olsun ceyde5 bende aynı sen gibiyim bir türlü smear testi yaptıramadım çünkü geçen sene kontrol için gittim jinekolojik muayeneye ilk defa muayene olacaktım napcağınıda bilmiyordum tabiiii ben bir bağırdım bir acı sadece baktı ve yara var dedi ama çok acı çektim daha hala smear testi için gidemedim ve yaktıramadım korudan doğum yapmıs bayanlar pek anlamıyormus rahim genislediği için benim çokmu dar anlamadım öyle canım yandıki bigün gitmek zorundayım elbit kontrol için ama uzattıkça uzatıyorum valla kontrolüüüüüü,Allah bizim kadınların yardımcısı olsun vallahiiii

ben dayanamam baska yolu yokmu dedim bana doktor şey demişti smear testi alırken bayıltmaya gerek yok sadece yarayı dondururken iğne atarım o zaman anlamazsın bisey dedi

korkularını yenmek için bi şekilde ustune gıtmen gerekır böyle kacarak birşey ulasamazsın canım bence o yaranın tedavisini hemen yaptırman lazım yoksa kötü sonuclara yol acabiliyo seni korkutmak ıcın soylemıyom bunları bende cok korkuyodum nasıl yaptırıcam dıe ama megersem hıcc korkulacak bırsey yokmus.benım ılk sefer yaram ıyılesmedı ve ıkıncı kez dondurdu doktor ve hıc bırsey hıssetmedım ustelık.bence hiçç korkma canım benım hem daha cocuk dogurmayı dusunen kadınlarız bız eminim kı o daha zordur.hamile kalıp cocuk dogurmaktan korkmuyozda bu tur ıslemlerden mı korkucaz...

arkadaşlar rahim ağzında yara bendede var 2cm çapında dedi doktorum ve doğum yapmadan dondurmak istemedi o yüzden şimdi önce çocuk için uğraşıyoruz sonrada en kısa zamanda yarayı halledecek

X