Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

merhaba hanımlar
benimde 1 yıla yakın yara var rahimağzında ve ben yaktırmaya korkuyorum
sanırım doktor spiral takarken çizdi ve bu çizikde büyüdü.
Birde spiral ve rahimağzında yara olan hanımlarda karın şişliği yaşayan var mı . Ben çok yaşıyorum bu problemi merak ediyorum benim gibi yaşayan varmı . Birde bel ağrım çok oluyor .
Hoşçakalınn :KK1:

evet arkadaşım benimde yaradan itibaren şişlik var ama onunla alakalımı tam bilmiyorum.bende 3 ay önce yaramı dondurdum doktorum hep iyi görünüyor diyo ama iyileşmedi.en son bi kaç gün önce bir fitil yazdı onu kullanıcam sözde geçecekmiş. Inşş
:18:

evet arkadaşım benimde yaradan itibaren şişlik var ama onunla alakalımı tam bilmiyorum.bende 3 ay önce yaramı dondurdum doktorum hep iyi görünüyor diyo ama iyileşmedi.en son bi kaç gün önce bir fitil yazdı onu kullanıcam sözde geçecekmiş. Inşş
:18:

geçmiş olsun canım . inşallah geçer. ben daha başlayamadım bile ne yaktırma ne dondurma .en kısa zamanda bende gidicem . şişkinliğimde geçer inşallah . sendede spiral var mı peki ?

merhaba arkadaşlar bende de yara var. 2ay önce 22haftalık bebeğimi kaybettim hamileliğimde de hiç bitmeyen bir enfeksiyonum vardı enfeksiyonda erken doğuma neden oluyor. şimdide enfeksiyon yara yapmış drum kent hastanesinde orçun sezer şimdi ilaç kullanıyorum ki büyük bi ihtimalle de yakılacak yada dondurulacak yeniden hamile kaldığımda sorun olmaması için. ilacım bugün bitiyor yarın randevu alıcam bakalım biraz heyecanlıyım ve birazda korkuyorum umarım kurtulurum artık bu akıntıdan

geçmiş olsun canım . benimde ilk bebeğim düşmüştü 9 haftalık .allahım tekrar o annelik duyguları yaşamanı nasip etsin inş.

merhaba arkadaşlar bende de yara var. 2ay önce 22haftalık bebeğimi kaybettim hamileliğimde de hiç bitmeyen bir enfeksiyonum vardı enfeksiyonda erken doğuma neden oluyor. şimdide enfeksiyon yara yapmış drum kent hastanesinde orçun sezer şimdi ilaç kullanıyorum ki büyük bi ihtimalle de yakılacak yada dondurulacak yeniden hamile kaldığımda sorun olmaması için. ilacım bugün bitiyor yarın randevu alıcam bakalım biraz heyecanlıyım ve birazda korkuyorum umarım kurtulurum artık bu akıntıdan

geçmiş olsun canım . :KK43: inşallah geçer .

Arkadaşlar lütfen yardım :KK43: bir kaç tane vaginal bölgemde siğil çıkmıştı eşimden bulaştı onları yaktırdım istanbul da özel bir hastanede fakat benden smear testi falan istemediler. şimdi ise biraz daha iç bölgede ufak bir sertlik var HPV aşılarımı da oldum 3 doz. şimdi smear testi verdim sonucunu bekliyorum. istanbul da HPV virüsü ve siğiller ile ilgiili alanında uzman bir doktor var mı önerebileceğiniz lütfeen istanbul a yeni taşındık ve hiç bir doktor bilmiyorum. internetten çok araştırdım bu konuyu araştırdıkça sıkıntılar basıyor ağlıyorum hergün :KK43: cevabınızı bekliyorum çok teşekkür ediyorum

Arkadaşlar lütfen yardım :KK43: bir kaç tane vaginal bölgemde siğil çıkmıştı eşimden bulaştı onları yaktırdım istanbul da özel bir hastanede fakat benden smear testi falan istemediler. şimdi ise biraz daha iç bölgede ufak bir sertlik var HPV aşılarımı da oldum 3 doz. şimdi smear testi verdim sonucunu bekliyorum. istanbul da HPV virüsü ve siğiller ile ilgiili alanında uzman bir doktor var mı önerebileceğiniz lütfeen istanbul a yeni taşındık ve hiç bir doktor bilmiyorum. internetten çok araştırdım bu konuyu araştırdıkça sıkıntılar basıyor ağlıyorum hergün :KK43: cevabınızı bekliyorum çok teşekkür ediyorum

geçmiş olsun canım yaa . ama bildiğim bir doktor yok. . smear testinin sonucu inş. temzi çıkar :KK43:

merhaba arkadaşlar benim rahimağzında yaram var ve rahimfilmi çektirmem gerek yarası olup rahimfilmi çektiren varmı acaba?bi sakıncası olurmu ki?tşk.........

mrb arkadaslar bende rahim agzinda yara var ve bir yildir da bebek sahibi olamioruz acaba ondanmi bi bilgisi olan varmi doktor kucuk demisti tr de ben yurt disinda yasiorum ama burdaki doktor görmedi burakiler yara fln da bilmio zaten yaradan sonra bi kere hamilelik yasadim ama dustu bundan kaynaklanirmi ve tekrar yara varsa hamile kalabilirmyiim bilgilerinize ihtiyacim var

elimden geldiği kadar yorumları okumaya çalıştım.bir senelik evliyken doktora gittim yaram olduğunu söyledi fitil verdi bir hafta kullandım gittim o esnada hamile olduğumu öğrendim yani yarası varken hamile kalırmıyım diye soran arkadaşlara diyorum yara varkende hamile kalabiliyormuş insan.sonra doktorum yaramın iyileştiğini söyledi doğum sonrası spiral taktırdım yaklaşık altı sene öyle korundum ikinci bebeğe karar verdim çıkarttırmaya gidince çok yara var dedi yine tedaviden korktum gitmedim ama acıma ve akıntı gibi şikayetim yoktu ikinci bebek olduktan sonrada sırf o masadan nefret ettiğim için gitmedim doktora ama son bir kaç aydır ilişki sırasında çok acı çekiyorum geçen günde ilişki sonrası kan gelince çok korktum bu gün doktoru arayıp çarşambaya randevu aldım bazı yorumları okuyunca şikayetlerimin yaradan olduğuna emin oldum .çok korkuyorum bacaklarım titriyor bunları yazarken bile offf off ama bu sefer kaçış yok yakmaysa yakma yapacam artık o acıları çekmeye değmez eşimden soğudum valla kavga bile ettik bu yüzden köşe bucak kaçar oldum en iyisi tedavi ettirmek amma dolmuşum bir sürü şey yazdım.dua edin ne olur benim için çok korkuyorum sonuçları yine burdan yazarım:KK58::KK58:

Merhaba Hanımlar, bende 2 hafta önce adet düzensizliği nedeniyle doktora gittim. 1,5 yıllık evliyim ve doğum kontrol hapı kullanıyordum. hapı bıraktım ve 2,5 ay adet görmedim. muayene sırasında doktor rahim ağzında yara var ve yumurtalıkların polikistik dedi, bu nedenle adet gecikmesi oluyor dedi. ama ondan önce yarayı temizlememiz gerek dedi. akıntım da fazlaydı bu nedenle 1 hafta kadar kullanmam için hap ve fitil verdi. bir hafta sonra yarayı dondurmamız gerek dedi. bir hafta sonra akıntım oldukça azaldı ve kontrole gittiğimde doktor yarayı dondurdu. çok tedirgindim, çünkü ağrı çekmekten çok korkuyorum:18: ve tahmin ettiğim gibi ağrım çok oldu. müdahale esnasında değil ama sonrasında kasıklarımda sancı oldu yaklaşık 1 saat çektim. doktor doğum yapmadığım için yara dondurma yapılması gerek dedi. çünkü yakma çatıyı daraltıyormuş. 2 ay sonra tekrar dondurmamıaz gerekebilir dedi ve çok korkuyorum. tekrar yaşamak istemiyorum. bu arada bizim adet düzensizliği de güme gitti:KK1: yara için seferber olduk ailecek ve doktorla birlikte:KK1:

elimden geldiği kadar yorumları okumaya çalıştım.bir senelik evliyken doktora gittim yaram olduğunu söyledi fitil verdi bir hafta kullandım gittim o esnada hamile olduğumu öğrendim yani yarası varken hamile kalırmıyım diye soran arkadaşlara diyorum yara varkende hamile kalabiliyormuş insan.sonra doktorum yaramın iyileştiğini söyledi doğum sonrası spiral taktırdım yaklaşık altı sene öyle korundum ikinci bebeğe karar verdim çıkarttırmaya gidince çok yara var dedi yine tedaviden korktum gitmedim ama acıma ve akıntı gibi şikayetim yoktu ikinci bebek olduktan sonrada sırf o masadan nefret ettiğim için gitmedim doktora ama son bir kaç aydır ilişki sırasında çok acı çekiyorum geçen günde ilişki sonrası kan gelince çok korktum bu gün doktoru arayıp çarşambaya randevu aldım bazı yorumları okuyunca şikayetlerimin yaradan olduğuna emin oldum .çok korkuyorum bacaklarım titriyor bunları yazarken bile offf off ama bu sefer kaçış yok yakmaysa yakma yapacam artık o acıları çekmeye değmez eşimden soğudum valla kavga bile ettik bu yüzden köşe bucak kaçar oldum en iyisi tedavi ettirmek amma dolmuşum bir sürü şey yazdım.dua edin ne olur benim için çok korkuyorum sonuçları yine burdan yazarım:KK58::KK58:

dualarım sizinle. ahhh nedir bu kadınların çektikleri.:97: inşallah bir an önce çok çok iyi olursunuz

ben de 5 aylık evliyim tesadüfen doktora gittim ve yara başlangıcı olduğunu söylediler. enfeksiyonumun geçmesi için ilaç kullandım ve dr.a gittim dondurdu yarayı. hiçbi şekilde acı hissedilmiyor. zaten rahşm ağzı hissiz bi bölgeymiş. sadece işlem bitince hafif bir kasık ağrısı oluyo. adet sancısının çok hafifi. 2 gün önce dondurdum akıntım çok. bu da normalmiş. yarası olanlara dondurmalarını tavsiye ediyorum. büyürse kötü sonuçlar olabilirmiş. hamile kalıp doğurursanız çocuğunuza enfeksiyon bulaşabilirmiş. herkese sağlık diliyorum..

bi kaç yıl önce sürekli idrar yolu enfeksiyonu ve tedaviden sonuç alamama sebebiyle dr um tarafından jinekolojiye gitme tavsiyesi aldım.

jinekolok, muayeneden sonra rahim ağzında yara olduğunu ve bu yaraların da idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabileceğini söyledi. sonra bana yakma ve dondurma seçeneğinin olduğunu ama kendisinin dondurma yöntemini tavsiye ettiğini söyledi.

neyse doktor yaklaşık 3 seansta yaramı dondurdu, seanslar 5-10dk falan sürüyordu. sonra bana alttan enfeksiyon kapılmaması için jinekolojik fitil ve krem verdi. tedavi sırasında hiçbişey hissetmiyorsunuz sadece çok hafif bi üşüme oluyor o bölgede

tedavi bittikten sonra tüm çilem sona erdi Allaha şükür... o kadar sene boşu boşuna idrar yolu enfeksiyonu diye antibiyotik almışım karaciğerlerime acıyorum hala..

kızlar böyle bi sıkıntınız varsa tedavi olmaktan korkmayın.. hayatı zindan etmeye değmez
Allah şifa versin herkese

bi kaç yıl önce sürekli idrar yolu enfeksiyonu ve tedaviden sonuç alamama sebebiyle dr um tarafından jinekolojiye gitme tavsiyesi aldım.

jinekolok, muayeneden sonra rahim ağzında yara olduğunu ve bu yaraların da idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabileceğini söyledi. sonra bana yakma ve dondurma seçeneğinin olduğunu ama kendisinin dondurma yöntemini tavsiye ettiğini söyledi.

neyse doktor yaklaşık 3 seansta yaramı dondurdu, seanslar 5-10dk falan sürüyordu. sonra bana alttan enfeksiyon kapılmaması için jinekolojik fitil ve krem verdi. tedavi sırasında hiçbişey hissetmiyorsunuz sadece çok hafif bi üşüme oluyor o bölgede

tedavi bittikten sonra tüm çilem sona erdi Allaha şükür... o kadar sene boşu boşuna idrar yolu enfeksiyonu diye antibiyotik almışım karaciğerlerime acıyorum hala..

kızlar böyle bi sıkıntınız varsa tedavi olmaktan korkmayın.. hayatı zindan etmeye değmez
Allah şifa versin herkese

yaa banada hiç ağrın olmayacak demişlerdi ama müdahale sonuna doğru kasıklarıma çok şiddetli bir ağrı girdi ve yaklaşık yarım saat çektim o ağrıyı. dondurulan bölgede olmuyor ama kasıklardaki ağrı beni ağlattı resmen. tekrar yapmamaız gerekebilir dedi doktor. 3 hafta sonra kontorole gel dedi ama gitmeye korkuyorum:18: ne yapıcam karar veremedim. gitmesem , hamile kalmayı etkilermi diye de düşünüyorum. oyy oyyyy. allah herkese sağlık versin. küçük şeyler bunlar, neyseki tedavisi olan rahatsızlıklar. allah beterinden korusun...

bende geçen ay yaramı dondurdum yanlız ara ara kanamam oldu şu an da adet günün ama çok az kanamam var hiç olmamıştı yarın tekrar gidicem ama adetli olduğum için gidemiyorum dondurma işleminden sonra kanama oluyomu lütfen cevap yazın :KK4:

yaa banada hiç ağrın olmayacak demişlerdi ama müdahale sonuna doğru kasıklarıma çok şiddetli bir ağrı girdi ve yaklaşık yarım saat çektim o ağrıyı. dondurulan bölgede olmuyor ama kasıklardaki ağrı beni ağlattı resmen. tekrar yapmamaız gerekebilir dedi doktor. 3 hafta sonra kontorole gel dedi ama gitmeye korkuyorum:18: ne yapıcam karar veremedim. gitmesem , hamile kalmayı etkilermi diye de düşünüyorum. oyy oyyyy. allah herkese sağlık versin. küçük şeyler bunlar, neyseki tedavisi olan rahatsızlıklar. allah beterinden korusun...

bende hiç öyle sancı falan olmamıştı canım bilmiyorum ki, doktorun kontrole gelmeni istediyse gitmelisin bence, hem şikayetlerini de iyice anlatırsın ona göre bi tedavi uygular. Allah şifa versin tez zamanda canım :KK71:

bende geçen ay yaramı dondurdum yanlız ara ara kanamam oldu şu an da adet günün ama çok az kanamam var hiç olmamıştı yarın tekrar gidicem ama adetli olduğum için gidemiyorum dondurma işleminden sonra kanama oluyomu lütfen cevap yazın :KK4:

dondurma işleminden son ben kanama gb bi şikayet yaşamadım sadece yoğun akıntı oluyor bir de kanama değilde hani oradaki dondurulan yaralı bölge akıntıyla birlikte vücuttan atıldığı için baya koyu renkli olabiliyor ilk başta. mutlaka doktorunla konuşmalısın bu durumu, Allah korusun ciddi bişey olmasın. Allah şifa versin canım :KK71:

ben de iki gün önce kriyoterapi oldum.iki gündür kasıklarımda ve karnımda çok şiddetli ağrı var. kriyoterapiden sonra böyle ağrı yaşayan var mı?

Bende adetimi bekliyorum bitsin yaktıracağım ama bazı arkadaşların cevapları kafamı çok karıştırdı yaktırdıktan sonra hamile kalamamayı :KK43: yara varken düşük olasılığı ve erken doğum riksinin yüksek olduğunu öğrendim onun için aldırmakta kararlıydım ama sonrasında çocuğum olmazsa çok pişman olurum:KK14: yaktırdıktan sonra ilk kez hamile kalanlar varmı ????

X