Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

Bende adetimi bekliyorum bitsin yaktıracağım ama bazı arkadaşların cevapları kafamı çok karıştırdı yaktırdıktan sonra hamile kalamamayı :KK43: yara varken düşük olasılığı ve erken doğum riksinin yüksek olduğunu öğrendim onun için aldırmakta kararlıydım ama sonrasında çocuğum olmazsa çok pişman olurum:KK14: yaktırdıktan sonra ilk kez hamile kalanlar varmı ????

eğer hiç hamile kalmadıysan yaktırma dondur çünkü yaktırınca rahimağzı daralıyo. ben dondurdum yeni evliyim doktor yaktırma olmaz dedi. ve bunu bikaç dr. söyledi

Bende adetimi bekliyorum bitsin yaktıracağım ama bazı arkadaşların cevapları kafamı çok karıştırdı yaktırdıktan sonra hamile kalamamayı :KK43: yara varken düşük olasılığı ve erken doğum riksinin yüksek olduğunu öğrendim onun için aldırmakta kararlıydım ama sonrasında çocuğum olmazsa çok pişman olurum:KK14: yaktırdıktan sonra ilk kez hamile kalanlar varmı ????

canım yaklasık 2 sene önce yaramı dondurdum birkac saniye sürüyo hiç birsey hissetmiyorsun sadece 1ay ilişki yasak oluyo. ben dondurduktan sonra tekrar sikayet yasamadım. suan hamileyim 33 haftalık.korkma tedavini ol allahın izniyle hamilede kalırsın.. hiç bşey için üzme kendini.

cevaplarınız için teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız ama ben adetimi beklerken adet günüm geldi 3 gün hafif lekeli hasta oldum sonra birden geçti 1 haftayı geçti hala adet olamadım test yaptım evde hafif silik çıktı sanırım hamileyim sevinsekmi üzülsekmi bilemedik salı günü doktora gideceğim bakalım ne olacak hayırlısı olsun artık içinizde yarası varken hamile kalan varmı ???

arkadaşlar merhaba bende 7 aydır sıkıntı çekiyordum.2 kez dondurdum yaramı.artık çocuk düşünmeye başladık ve tekrar enfeksiyon kaptım.bu enfeksiyonun yaraya dönüşmesinden korktuğumdan 2 değişik doktora göründüm ve sonunda doğru doktorumu buldum sanırım.bana eşli tedavi verdi ayrıca bir fitil ve travazol krem verdi 2 hafta eşimden uzak kaldım ilk dün bi ilişkimiz oldu hafif kanamalı sizce normalmidir? bi de adet sancıları gibi sancım var kafam karıştııııııı geçen hafta c.tesi kanda baktım hamile değildim ..... :KK43:

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1 saattir yazılanları okuyorum kafam karıştı:KK43: ben 2 yıldr evliyim 6 ay önce adet düzensizliginden dolayı dr a gttim rahim agzıında ufak yara var dendi dr. Bana bir zararı olmadıgını söyledi sadece akıntı ve ilişki esnasında acı verir dedi gerçekten de öyle donduralım olsun bitsin dedi o gün bugün ha gidicem ha edicem dedim üzerinden kaaaç ay geçmiş:KK43: şimdi bebek sahibi olmak istiyoruz acaba bu yarayı yaptırıp mı hamile kasam yoksa yaptırmadan hamile kalsam böyle bir durum başına gelen varsa lütfen bir yardımcı olsun korkmaya başladıııııımmmm birde istanbul da tavsiye edebileceğiniz gerçekten konusunda uzman doktor varsa bana da söyleyin cevaplarınızı acilen bekliyorum. Herkese mutluluklaaarr........

merhaba bende 1 ay önce doktora gittim ve çok büyük yaram olduğu için doktor bi kısmını yaktı 2 gün önce muayeneye gittim tekrar bi daha ki ay muayeneye gitmem gerektiğini tekrar yakma işlemi yapabileceğini söyledi fakat ben hiç doğum yapmadım bi sorun olur mu acaba çok korkuyorum

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1 saattir yazılanları okuyorum kafam karıştı:KK43: ben 2 yıldr evliyim 6 ay önce adet düzensizliginden dolayı dr a gttim rahim agzıında ufak yara var dendi dr. Bana bir zararı olmadıgını söyledi sadece akıntı ve ilişki esnasında acı verir dedi gerçekten de öyle donduralım olsun bitsin dedi o gün bugün ha gidicem ha edicem dedim üzerinden kaaaç ay geçmiş:KK43: şimdi bebek sahibi olmak istiyoruz acaba bu yarayı yaptırıp mı hamile kasam yoksa yaptırmadan hamile kalsam böyle bir durum başına gelen varsa lütfen bir yardımcı olsun korkmaya başladıııııımmmm birde istanbul da tavsiye edebileceğiniz gerçekten konusunda uzman doktor varsa bana da söyleyin cevaplarınızı acilen bekliyorum. Herkese mutluluklaaarr........

bende de aynı sorun var benim yaram haftaya dondurulacak smeer testi sonuçlarımı da o zaman verecek..
size tavsiyem hastane çalışan iyi bir uzman doktora gitmeniz ve önce mutlaka smeer alınması iyi huylu kötü huylu ona bakıyorlar smeer ile sonra da yaranın dondurulması tabi geçmediyse ki ilaç tedavisi olmadıysanız geçmemiştir yara...
bana doktorum yaran küçük ama yine de bu geçmeden gebelik önermiyorum dedi...
yaktırma işlemini önermedi çünkü 30 yaşındayım ve çocuk sahibi olmak istiyorum yaktırma işlemi gebelik açısından riskliymiş bu da aklınızda olsun..
adet düzensizliği için ne ilaç verdi doktorunuz düzene girdi mi adetleriniz?

Son düzenleme:
merhaba bende 1 ay önce doktora gittim ve çok büyük yaram olduğu için doktor bi kısmını yaktı 2 gün önce muayeneye gittim tekrar bi daha ki ay muayeneye gitmem gerektiğini tekrar yakma işlemi yapabileceğini söyledi fakat ben hiç doğum yapmadım bi sorun olur mu acaba çok korkuyorum

belli ki doktorunuz yaranız çok büyük olduğundan yakma işlemi uygulamış ancak durumunuzu doktorunuz ile görüşün gebeliğe zarar verip vermeyeceğini en iyi doktorunuz bilir..sizi tedavi ve kontrol eden doktorunuz..

meraba benim yaktırdığım yerde doktor konusunda uzman gerçekten.. bağdat caddesinde hakkı uyar adnda bi dr. özel muayenehanesi var.. benim özel sigortam dondurma işleminin tamamını karşıladı.. arkadaşım da onda dondurdu ve şu an çok iyi 1 sene oldu.. umarm geçer senin de yaran:93:

anladım sağol sorarım muayeneye gittiğim zaman

araştırdım yakma işlemini de çok yaptıran var bu forumda bu sebeple içiniz rahat olsun..
doktorunuz gerektiği için uygulamıştır çünkü yara büyükse dondurma işlemi yeterli gelmeyeceğinden yakıyorlar anladığım kadarıyla...

araştırdım yakma işlemini de çok yaptıran var bu forumda bu sebeple içiniz rahat olsun..
doktorunuz gerektiği için uygulamıştır çünkü yara büyükse dondurma işlemi yeterli gelmeyeceğinden yakıyorlar anladığım kadarıyla...

dondurma yakmaya göre daha pahalıymış hemde yakma ve dondurma aynı etkiyi gösteriyomuş doktrum bana öyle söylemişti

dondurma yakmaya göre daha pahalıymış hemde yakma ve dondurma aynı etkiyi gösteriyomuş doktrum bana öyle söylemişti

anladım doktorunuz öyle dediyse korkmayın çünkü böyle bir konuda risk almaz doktorlar..
önemli olan yaranızın iyileşmesi ama yine de tekrar gittiğinizde gebelikle ilgili danışın tamam mı?
umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz...umarım benimki de tek seferde düzelir benim yara küçük donduracak doktorum... dondurma işleminden sonra da yara tekrarlayabiliyormuş burada okudum ama iyi düşünmek gerek değil mi?
hepimiz için iyi olsun...

anladım doktorunuz öyle dediyse korkmayın çünkü böyle bir konuda risk almaz doktorlar..
önemli olan yaranızın iyileşmesi ama yine de tekrar gittiğinizde gebelikle ilgili danışın tamam mı?
umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz...umarım benimki de tek seferde düzelir benim yara küçük donduracak doktorum... dondurma işleminden sonra da yara tekrarlayabiliyormuş burada okudum ama iyi düşünmek gerek değil mi?
hepimiz için iyi olsun...

tşk edrim tamam. geçmiş olsun umarım yaran tekrarlamaz sadece dondurmadan sonra dğil yakmadan sonrada yara tekrarlıyabiliyomuş vücuda bağlı bişey

bende de aynı sorun var benim yaram haftaya dondurulacak smeer testi sonuçlarımı da o zaman verecek..
Size tavsiyem hastane çalışan iyi bir uzman doktora gitmeniz ve önce mutlaka smeer alınması iyi huylu kötü huylu ona bakıyorlar smeer ile sonra da yaranın dondurulması tabi geçmediyse ki ilaç tedavisi olmadıysanız geçmemiştir yara...
Bana doktorum yaran küçük ama yine de bu geçmeden gebelik önermiyorum dedi...
Yaktırma işlemini önermedi çünkü 30 yaşındayım ve çocuk sahibi olmak istiyorum yaktırma işlemi gebelik açısından riskliymiş bu da aklınızda olsun..
Adet düzensizliği için ne ilaç verdi doktorunuz düzene girdi mi adetleriniz?

bende dün bir dr. La görüştüm yaktırmanın gebe kalmakla , bebekle hiçbir alakası yok korkma dedi benım de yaşım 25. Yine de korkuyor insan adet düzensizliği için ise dogum kontrol hapını değiştirdi çok şükür bbir sorun yok .....

Amaann yaa sanki eskiden böyle hastalıklar mı varmış annelereimiz bizi nasıl doğurmuş helal olsun gerçekten...

bende dün bir dr. La görüştüm yaktırmanın gebe kalmakla , bebekle hiçbir alakası yok korkma dedi benım de yaşım 25. Yine de korkuyor insan adet düzensizliği için ise dogum kontrol hapını değiştirdi çok şükür bbir sorun yok .....

Amaann yaa sanki eskiden böyle hastalıklar mı varmış annelereimiz bizi nasıl doğurmuş helal olsun gerçekten...

arkadaşlar ben de çok araştırdım,yaktırmak doğum yapmamış kadınlarda rahim ağzını daraltıyomuş,bende 2 kez dondurdum yaşım 25. 10 aylık evliyim.adet düzensizliğim de var.enfeksiyondan bir türlü kurtulamadım bi kurtulsam bebek tedavisine başlicam....

X