Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

fisfisfis arkadaslar ben yaktırmadım doktorum benimkini dondurdu hafif soğukluk oldu kasıklaımda üşüdüm 10dk kadar sürdü canım acımadı diyebilirim benimde ikihafta su gibi kötü kokulu akıntım oldu 4 yıl geçti tütütü masallah bişi yok şimdi yaktırmak mı iyi dondurmak mı ikisi arasındaki fark ne

fisfisfis arkadaslar ben yaktırmadım doktorum benimkini dondurdu hafif soğukluk oldu kasıklaımda üşüdüm 10dk kadar sürdü canım acımadı diyebilirim benimde ikihafta su gibi kötü kokulu akıntım oldu 4 yıl geçti tütütü masallah bişi yok şimdi yaktırmak mı iyi dondurmak mı ikisi arasındaki fark ne

ikiside aynı etkiye sahip diye okumuştum ben.Biri diğerinden daha üstün değil heralde.

Bu konuda değişik görüşler olabiliyor,kişiden kişiye.

Seninki tekrarlamamışsa.Senin için uygun bir işlemmiş demekki.İnşallah bir daha yaşamayız canım.

Arkadaşlar bende de yara vardı önce yaktırdım 10 gün falan akıntı oldu kokulu.Daha sonra başka bir doktora gittim doktor yaran duruyor dedi dondurdum bu kez de 4 ay sonra ilk defa geçen hafta doktora gittim bebek tedavisi için yaran geçmiş, tertemiz dedi.Bence dondurmak en iyisi.Hem daha temiz ve acısız.Yaktırmanın avrupa ülkelerinde yasak olduğunu duydum doktorum öyle demişti.

Arkadaşlar Meraba Ben Bugün Yarami Yaktirdim Spiralimide çikarttim Bakim Nolacak Inş Geçer Yaram çok Korkuyorum Yarasi Olanlar Ihmal Etmesin Korkulacak Bişe Yok çünkü Aci Felanda Olmuyor Herkese Geçmiş Olsun On Gün Sonra Tekrar Gidecem Bana Dua Edin Inş Bidaha Yaktirmama Gerek Kalmaz Herkesi öpüyorum

arkadaşlar bendede yara vardı hemde cok büyüktü 4 ay önce yaktırdım baya bi acı verdi , allaha şükürki geçti ama yaktırmayı pek tavsiye etmem en iyisi lap yöntemi bende sonradan öğrendim

Rahim ağzı yaraları yorumlarımız silinmiş galiba ve konu kilitlenmiş ben bişey anlamadım bu işten..Madem baştan kilitlenseydi tüm yazdıklarımız boşa mı gitti??Başka yere mi taşındı?

Neyse arkadaşlar yaktıranlar ve yaktıracaklar bu başlıktan faydalanalım olmazsa.
Kısa bir özet geçecek olursam:
28 Kasım 2007 salı günü yaktırdım.Bol sarı akıntı oluyor.Ben önce çok rahatsızdım bu bir ay devam eder mi?diyordum.Geçen hafta koyulaşmaya başladı akıntı hatta 2 gün hafif kanlı geldi.Veeeee dün ve bugün akıntım yok denecek kadar azaldı..İnşallah geçiyordur.

Gelelim yaktıracakların aklına takılabilecek esas soruya acı var mı??
Arkadaşlar ben nerdeyse korkudan hastaneden kaçmayı düşünüyordum.Hatta masaya yatınca titriyordum.Ama doktor başlayınca cıs cıss diye hafiften bir ses:)) Ve birazcık duman oluyor.Acı hissedince doktor söylememi duracağını söyledi.Sadece bi kez iğne batar gibi bi şey hissettim onun dışında iyi geçti.Çok korkutuyorlar bizi bu konularda galiba.
Hemen 10dk kadar sürdü.Ama benim yarama fazla değil yakmasakta olur ben yakılsın demem dedi.Ben çok istemiştim çok ağrı veriyor diye.İnşallah geçer de kurtulurum.

Dip Not;İlk başlarda o kadar akıntı olunca keşke dondursaydım diye düşünmüştüm ama sonradan bir arkadaş dondurunca da o akıntıların olduğunu söyledi.O nedenle rahatladım.Bakalım sonuçlar ne olacak yine yazarım :KK66:

YA BENDE BİR SORU SORACAGIM. DOKTORA GİTTİM 4 AYDIR HAMİLELİK OLMUYOR DİYE O DA BANA BÜYÜK BİR YARA VAR DEDİ FİTİL VE ANTİBİYOTİK VERDİ. GEÇMEZSE YAKARIZ DEDİ VE İLİŞKİ ÖNERDİ. AMA BEN AKINTI HARİCİ HİÇ ŞİKAYETİM YOK YANİ NE İLİŞKİ SIRASINDA ACI VE KAN YAKTIRMALIMIYIM SENCE HAMİLELİĞE ENGELMİ?

YA BENDE BİR SORU SORACAGIM. DOKTORA GİTTİM 4 AYDIR HAMİLELİK OLMUYOR DİYE O DA BANA BÜYÜK BİR YARA VAR DEDİ FİTİL VE ANTİBİYOTİK VERDİ. GEÇMEZSE YAKARIZ DEDİ VE İLİŞKİ ÖNERDİ. AMA BEN AKINTI HARİCİ HİÇ ŞİKAYETİM YOK YANİ NE İLİŞKİ SIRASINDA ACI VE KAN YAKTIRMALIMIYIM SENCE HAMİLELİĞE ENGELMİ?

Canım başka bir dr. a daha gösterdikten sonra büyük olup olmadığına karar ver bence.

Bu devirde tek dr.a güvenilmiyo malesef.

Yaran gerçekten büyükse seni rahatsız etmese bile tedavi olmalısın.Sonra daha büyük problemler yaratıyorlarmış.(Allah korusun)

Ben yaktırdım 30- 40 gün yaklaşık ilişki yasaktı.Bu süreçten sonraki ilk ay olmadı.Ama 2. ay gebelik oldu canım.Artık tesadüf mü bilemiyorum.

Dr. um yarayı yakmamıza yormayın dedi ama :uhm:

Benim bi arkadaşımda yarasını dondurduktan sonraki ay hamile kaldı.Ben zaten ondan heveslendim.

Ama benim gittiğim başka bir dr. da hiç gebe kalmamış kadınlara yakma veya dondurma önermiyoruz dedi.Bu konuda dr. lar çelişiyo birbirleriyle.

4 ay da hamileliğin olmaması çok normal canım sakın stres yapmayın.Benim çevremde birçok sorunsuz çift aylarca denedi anca tuturdu.Ama sen ilacını kullan,bu sürede ilişki yasağıda varsa uy.Büyük ihtimal olur gibi.Geçmezse yine konuşuruz.geçerse de gebelik için neler yaparsan daha verimli olabilirsin onları konuşuruz.
Geçmiş olsun.a.s.

çok sağol..ya ilişki var ddi doktor yapıyoruz ama kan gibi lekelenme geliyo hiç olmazdı tedaviyle ilgili galiba anlamadım ya yaktırya çok korkuyorum uyutmaları mümkünmü acaba?sen nasıl yaktırdın?cevap için çok ama çok sağol

arkadaşlar bende bugün doktora gittim yara yok dedi enfeksiyon var dedi fitil verdi tedaviden sonra smear istedi inşallah kötü birşey çıkmaz birde doktor biyopsiden bahsetti bu nedir acaba bir bileniniz varsa bana bilgi verirseniz sevinirim.

çok sağol..ya ilişki var ddi doktor yapıyoruz ama kan gibi lekelenme geliyo hiç olmazdı tedaviyle ilgili galiba anlamadım ya yaktırya çok korkuyorum uyutmaları mümkünmü acaba?sen nasıl yaktırdın?cevap için çok ama çok sağol

Canım o kan işte yaradan dolayı oluyor.bende de olurdu.

Yaktırmanın adı korkunç sadece hissetmiyosun.Emin ol.
Uyutmadan yapıyorlar canım.Ben bile olduysam olursun sende :))

arkadaşlar bende bugün doktora gittim yara yok dedi enfeksiyon var dedi fitil verdi tedaviden sonra smear istedi inşallah kötü birşey çıkmaz birde doktor biyopsiden bahsetti bu nedir acaba bir bileniniz varsa bana bilgi verirseniz sevinirim.
Canım enfeksiyonsa ihmal etme.ben ettim yaraya çevirdi.İlaçların bittikten sonra mutlaka kontrole git.
Smear inş. iyi çıkar.

Biyopsiden neden söz etti?Bir sorun mu görmüş?

merhaba arkadaşlar benim ablamında yara sorunu var haftaya aldıracak oda biraz endişeli bebeği de var benim sorum hemen ayağa kalkarmı? Bu konuda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

merhaba arkadaşlar benim ablamında yara sorunu var haftaya aldıracak oda biraz endişeli bebeği de var benim sorum hemen ayağa kalkarmı? Bu konuda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

Canım 5- 10 dk lık bir işlem yara yakma.

Kaldı ki hemen normal yaşantına devam ediyorsun.Çünkü hiç bir şey hissetmiyorsun.
Hemen kalkıp,hiç bişey olmamış gibi gider.Korkacak birşey yok.

selam arkadaşlar bende de yara vardı geçen sene mayıs ayında izmirde bir doktora yaktırdım.15 gün boyunca da fitil kullandım.1 ayda ilişki yasak dedi doktor.1 ay sonrasında ise ilişkide acı devam etti.başka bi doktora gittim ve muayene oldum.yaram olduğunu ve aşırı büyümüş olduğunu söyledi..yaktırdığımı söylediğimde ise yaktırma tüm dünyada yasaklandı dedi ve bana ciro dedikleri dondurma işlemi yaptı.yaram tamamen geçti şimdi akıntı bile olmuyorum.tertemiz oldu.6 ay geçmesine rağmen hiç bir rahatsızlığım yok şu anda.korkulacak hiç bişey yok ayrıca hiçbişey hissetmiyorsun dondurma işleminde.

selam arkadaşlar bende de yara vardı geçen sene mayıs ayında izmirde bir doktora yaktırdım.15 gün boyunca da fitil kullandım.1 ayda ilişki yasak dedi doktor.1 ay sonrasında ise ilişkide acı devam etti.başka bi doktora gittim ve muayene oldum.yaram olduğunu ve aşırı büyümüş olduğunu söyledi..yaktırdığımı söylediğimde ise yaktırma tüm dünyada yasaklandı dedi ve bana ciro dedikleri dondurma işlemi yaptı.yaram tamamen geçti şimdi akıntı bile olmuyorum.tertemiz oldu.6 ay geçmesine rağmen hiç bir rahatsızlığım yok şu anda.korkulacak hiç bişey yok ayrıca hiçbişey hissetmiyorsun dondurma işleminde.

yapma canım ya .bende yaktırdım şimdide ilaç kullanıyorum bir ay sonrada kontrolüm var .demek dondurma dahamı iyimiş. dr bana yakmayı tavsiye etti gerçi yakılarak iyileşen arkadaşlarımız çok. aslında benim yaramda kurumuş fakat herkese aynı şeymi uygulanıyor bilmiyorum ama ilaç tedavisi verdi. inş geçer ya bıktım o çatala yatmaktan ama geçmeyecekmiş gibi düşünmek istemiyorum hayırlısı herkese allah acil şifalar versin diyorum.iyi geceler

arkadaslar Ben Cuma Gunu Doktora Gittim We Ben De Rahim Kanserinden Supheleniyor Doktor Benden Parca Alinacak We Patolojiye Yollanmasi Gerekomus Ben Suan Bitik Bir Durumdayim Henuz Cok Da Gencim Walla Naapcam Bilmiyorum Hic Boyle Bir Sorun Yasayan Warmi Aranizda Rahim Agzinda Yara Falan Bahsetmissiniz De Ben De Buraya Uygun Heralde Die Dusundum Ama

arkadaslar Ben Cuma Gunu Doktora Gittim We Ben De Rahim Kanserinden Supheleniyor Doktor Benden Parca Alinacak We Patolojiye Yollanmasi Gerekomus Ben Suan Bitik Bir Durumdayim Henuz Cok Da Gencim Walla Naapcam Bilmiyorum Hic Boyle Bir Sorun Yasayan Warmi Aranizda Rahim Agzinda Yara Falan Bahsetmissiniz De Ben De Buraya Uygun Heralde Die Dusundum Ama
akıntım
wardı cok kotu kokuyordu osebepten gıttım d[/Boktoa patolojıye parca gıtcek sımdı]

Canım,geçmiş olsun umarım temiz çıkar sonucun.

Bende diğer arkadaşım gibi başka bir dr.a daha görünmeni tavsiye ederim.
Smear yapacaklardır heralde sana.Aslında o her kadının yılda 1 kez yaptırması gereken bir test.

bende çocuk isteğiyle dr.a gittiğimde,daha sonrasında vajinada yanma akıntı şikayetiyle gittiğimde banada yapmışlardı bu testi.

Yalnız dr.unun seni bu şekilde korkutması çok yalnış.Bana da öyle denseydi açıkcası bende şuan senin yaşadığın psikolojiyi yaşardım.

Sakın korkma akıntıyla hemen kanser olmazsın canım.a.s.

X