Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

yaklaşık bir ay önce gittim doktora,sadece muayene için. bende de yara varmış. istersen yakalım hemen dedi. hiç bi şikayetim yoktu benim. ilişkiden sonra veya esnasında canım yanıyordu biraz ama doktor yarayla ilgisi olmadığını söyledi. burda sizin yazdıklarınızı okuyunca şaşırdım. en iyisi başka bir doktora daha görünmek. birde bende daha hiç doğum yapmadım, 5 aydır istiyoruz. bunu bilerek yakmayı önerdi. dediklerinizle hep çelişiyor?? kafam karıştı?

canım doktordan doktora değişiyor sanırım fikirler ama özellikle yakmada rahim ağzının daralabileceğini ve sperm geçişinin zorlaşabileceğini okudum çeşitli kaynaklarda, ama dondurmada daralma olmuyormuş. bir de yakma sırasında (bu dondurma için de geçerli mi bilmiyorum) spermlerin rahim azğından geçebilmsini sağlayan o bölgedeki sıvının da zarar görebileceğini okudum. istersen bir doktora daha danış. ben 3. kutu fitil kullanıcam biri 3lüktü biri 14 lük şimdi verdiği 12lik hala tam geçmemiş. korkuyorum geçmeyecek de dondurma yaktıma gibi bir şeyler yaptırmak zorunda kalıcam diye.

son bir haber; bir profesöre sordum genellikle ilaç ile iyileştirmeye çalışıyorlarmış, dondurma ve yakma arasında fark yok dedi. eğer yara çok büyükse ya da hastayı çok rahatsız ediyorsa bu iki işlemden biri yapılıyormuş.

ya banada neopenedron mu ne öyle bir fitil verdi. ama yara tedavisi için filan demedi. onu yakalım dedi. kafam karıştı. bide ilişki sırasında acı olunca daha da karıştı??

aynı dertten muzdaripim her9 aydabir kontrole giderim ilk kez geçen sene küçükbir yaravar dedi doktor ben çok endişelenincede korkma fitil yazıyorum birde antibiyotik bunlar sana iyi gelir dedi birde sakın başka dr ye gidipte yaktırma fitille iyileşecek kadar küçük dedi simir testi yaptırdım çok ŞÜKÜR iyi çıktı ihmale gelmez yaralar herkese geçmiş olsun

pelincan seninle aynı durumdayım ben. peki ilaçla geçti mi senink?i çünkü bana da sana söylenenlerin aynısını dedi doktor ama hala tam geçmemiş yaram. benimki de küçük seninki gibi

arkadaşlar yara yaktırmanın bebek sahibi olmaya bir engel oldugunu zannetmiyorum.bendede yara vardı ve yaktırdım inanın üstünden kaç sene geçti bir sorunm yok.zaten rahim agzını uyuşturup yakmıştı doktorum ve hiç agrı hissetmedim.simirde yaptırdım temiz çıktı.bence rahim agzında yara olan arkadaşlar doktorunuza danışın ve hiç ihmal etmeyin.çünkü ilerde size daha da çok sorunlar açabilir.

Bugün dr.a gittim yanmanın sebebi enfeksiyonmuş.Hap ve fitil verdi.Adetten sonra kullan dedi.

Rahim ağzın tertemiz yaradan eser kalmamış dedi.

Fakat bir kist varmış..Bakalım nolcak?

Canım benim çok geçmiş olsun herşeyden önce...Kötü bişey çıkmadığına sevindim .....Uzun zaman oldu seninle yazışmayalı....Ne alemdesin tedavin nasıl gidiyor neler yapıyosun.....

Teşekküerler Yağmurcum.Yarayı hallettim de, kist için test yaptı dr. bakalım yarın sonuç belli olcak.İnşallah endişelenecek bişey çıkmaz.
Kiste göre bakalım aşılama dr. um ne diyecek.Tamam mı devam mı diyecek.Tamam derse Kiste yönelik tedaviye geçeriz.Devam derse 3. aşılama.

Senin kız nasıl demek geçti walla içimden ya hayır olsun a.s.

tebrkler allah tamamına erdırsın arkadaşım yarayı yakınca çok acı duydunmu bendede var 4.yıloldu yaktıramadım bide malıyetı ne kadar nerde yaktırdın çunkü bende yaktıracam önereceğin doktor varmı sevgıler

Sağol canım.
Yaktırınca inanamayacağın kadar kolay geçtiğini göreceksin.
Hiç bişey hissetmiyosun zaten.
Sadece spekulum takılırken onu hissediyosun.Onuda zaten bir çok kadın değişik tedavilerde yaşamıştır.Hani şu rahmi açan alet varya o.Sanırım adını doğru yazmışımdır.
Ben Aksarayda yaktırdım.İstanbul da dr. bilemiyorum canım.Herhangi iyi bir hastanede iyi bir dr. da yaptırabilirsin.
Erteleme sonra yara büyüye bilir.Yaran küçükse belki ilaçla da tedavi edilebilir.Bi kaç dr. a görünüp sorabilirsin.Geçmiş olsun.

merhabalr konu dkkatımı çektı ve okudum bu rahatsızlık evlı bayanlardamı oluyormuş yanı anlamdım çunku yorumları hep evlı bayanlar yapmış.yanı bız bekarlardaoluşmuyomu yada hastaneye gıtmedıgımız vede evlı olmadıgımız için umursamıyormuyus yanı net olarak anlamadım ama ürktüm

merhabalr konu dkkatımı çektı ve okudum bu rahatsızlık evlı bayanlardamı oluyormuş yanı anlamdım çunku yorumları hep evlı bayanlar yapmış.yanı bız bekarlardaoluşmuyomu yada hastaneye gıtmedıgımız vede evlı olmadıgımız için umursamıyormuyus yanı net olarak anlamadım ama ürktüm

Canım bekarlarda da olabilir ama evlilere göre daha az rastlanıyor.
Bekarlarda tedavi edilmeyen enfeksiyonlar yaraya neden olabilir.

Evlilerdede ek olarak kullanılan uygun olmayan kayganlaştırıcılar yaraya zemin hazırlıyor.

Bazende doğumla alakalı olabiliyormuş bu yaralar.

Enfeksiyona tüm bayanların dikkat etmesi lazım.Oluşursa ihmal edilmemeli.Umarım sen hiç yaşamazsın.:içelim:

merhaba,

bu yara sorunu bendede varmış. ve düzenli olarak doktora gitmeme rağmen doktorum anlayamamış.2 farklı doktora daha muayene oldum ve ikiside yara var dedi.ve ilerlemiş dedi. 1 ay antibiyotik kullandım.geçmedi.dondurmamız gerek dedi doktor.ve dondurdu. 2 ay ilişki yok dedi.
1 ay oldu donduralı. sulu bi akıntım oldu. ve adetime 4-5 gün kala koyu renkli lekelenmeler oldu.adetim bitti. ama şimdide acayip kasıklarımda ağrı var.özellikle sol tarafımda.

bu dondurma işlemini yaptıran arkadaşlar sizdede böyle bişey oldu mu? lütfen cevaplarsanız sevinirim. doktorum 2 adet döneminden sonra gel dedi. bu önemli bir sorunsa beklemicem tekrar gidicem doktora.

korkuyorum.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Canım yakılınca yada dondurunca 1 ay bilemedin 40 gün ilişki yasak.Fazla demiş sanki dr. garanti olsun diye heralde.Belki ağrın enfeksiyondan dolayı olabilir.
İyice bir muayene ol.
Geçmiş olsun..

İlayda ben yaktırdım.Çocuk düşünürken.Ve bi kaç ay sonra hamile kaldım.Bu konuda bende endişeleniyordum.Yine de sen bilirsin..İyi düşün öyle karar ver.Belki ilaçla düzelecek vbişeydir...

arkadaslar...rahım agzı yarası varken hamıle kaldım ve dr özurlu olabılme ıhtımalı uzerınde durdu...bızde boyle bır rıske gırmedık ve apar topar aldırdık...bu hastalıgın bebek uzerıne etkısı konusunda net bılgısı olan var mı

arkadaslar...rahım agzı yarası varken hamıle kaldım ve dr özurlu olabılme ıhtımalı uzerınde durdu...bızde boyle bır rıske gırmedık ve apar topar aldırdık...bu hastalıgın bebek uzerıne etkısı konusunda net bılgısı olan var mı

Canım yaran çok mu büyüktü?

Benim arkadaştada yara vardı ama küçük olduğundan dr. sadece ilaç verdi.Şimdi 9 aylık hamile.Dr. bu konuda bişey dememiş ona.

Yalnız ben bi yerde okumuştum bu yaralar dolayısıyla bebekte görme vb. sorunlar olabiliyor.
İnternetten araştırırsan Rahim ağzı yaraları diye.Orda görürsün.

Ama bebek kesin özürlü doğar diye bi şey olabilir mi bilemiyorum?Sonuçta testleri yok mu bu hamileliğin?Yapılan testlerde anlaşılmaz mı ki?

Walla çok bilgim yok bu konuda.Keşke başka bir dr. a daha gitseydiniz canım.Neyse geçmiş olsun.Öncelikle yaranı tedavi ettir bari.Allah bir daha yaşatmasın canım.

X