Premature Bebekler *Rahim Ağzı Yetmezliği Topiğinin Mucize Bebişleri*

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ya ne bileym ek gida kagidi vermsti doktr orada mama alamaynlr icin inek sutu sulandirilms verilr yaziyodu bende mamasi bitince mecbur kalp verdm ama kakasiondnonce ve sonrahala yesil

Canım inek sütüne ben kek poğaca yedirerek alıştırıyorum .. Birşeylerin içinde yiyor, sonra direk veririm belki 1.5 yaşında falan

Allaha sukur kakasnda bidaha o kirmizi lekelr gormedm ama bisey dikkatmi cekti kizimn yuzundn bir ayliktn beri kizarklik vardi atopik egzama teshisi konmstu yuogurt yiyince aziyr kipkirmizi oluyo acaba alrjimi anlayamadm

Kizlr aktf kullanskta nirbirmize yardmci olsk mlkyyy nerelrdesn en yakin senin bebegn benmkine
Bizim kiz 4 buck aylk masaallah harektli bir bebekte pek anlasamiyoz cok uzuluyorm ama kizim artk emmeyi birakti 2 buck aydr makatta catlk yuzundn cok agri cektm ne kizimla ne esimlw nede evimle ilgilenwbildm buarada zaten 3. Aydn itibaren birakmaya calisiyordu son zamnlarda dahada artti ve bende zorlayamz oldm cunku cok canm yaniyordu baska sitelrdn yollar denedm biraktrmamk icin basarilida opmstm ama son iki haftadr agrilarm coktubende zorlayamadm bivern verdm simdi ne yapiyosm aldiramiyorm gogsumu ve cok uzuluyorm sutumde azaldi gunde 3 kez manule pompayla sagiyorm zorla 300 cc cikiyo baska cikmiyo ne yapabilirm yardimniza ihtiyacm var sutumu nasil cogaltrm bebegmi tekrar alistirabilirmiyim memeye yada elektrkli pompa alack durumum yok simdilk ikinci el temin edebilirmiyim
Biizmkide 5. Ayda bıraktı emmeyi son iki ay cok direndi emmemek icin ama bende cok direndim zorla emzirdim ağzını memeye dayiyordum zorla ağlaya ağlaya emiyordu ama malesef 5. Ayda tamamen bıraktı ama benim sütümde az di yani sen tek satmada 100 cc az diyorsun ya benim tek sagmada 40-50 cc anca çıkıyordu,pes etme zorla emmezse sagarak ver ne kadar emerse kardir,bu süt ısı cok can sıkıcı emsin diye nasil kastıysam kendimi memeden kesilince üzerime bı rahatli geldi, Yine hamileyim emzirme konusunda aynı sıkıntıları yaşamaktan korkuyorum

gercekten emzirmk sütü artırıyor artık okadar kafama takmıyorm cok sükür kızım emiyor benim istedigim sütüm varken hiçbir seyle doymadn benim sütümü alsn ama sütüm oldugu halde kzızm mamada icti ama cok sükür sütümüde aldı şimdi yine emiyo bazen azmı diyorm 3kez bazen 4kez emziriyorm ne kadar emiyo bilimyorm ama tek gögsümü emiyo sütünü bosaltıyo 90 cc emiyodr herhalde cok sükür emdigi yere kadar emsin kızımıda kendimide cok yıprattm en önemli zamanlarnda anne sütü aldı tabiki 2 yasına kadar alsa cok mutlu olurm ama almzsa sagar veririm sütüm cekilrsede napım 6 ay aldı simdilik bakalm ne zamana kadar emeck almzsada artık üzülmicm
bu arada eylül gülü canm hayırlı olsn ne mutlu sana ikinciyi düsünebildn insaallah sorunsz dogurursn bunuda benim ikinciyi dogrmam cok mümkün gözükmüyo rabbim bunu bize bagıslasn yıllar sonra saglıgıma kavusrsam belki bidaha olur

Efulim canım ben de senin gibi düşünüyorum.Benim sütüm baştan beri azdı.Öyle böyle 5 ay sadece anne sütü aldı.Şimdi anne sütü artı mama alıyor.Son 15 gündür ek gıdaya geçmeye çalışıyoruz.Tam 6 aylık oldu kuzu.Yoğurt ve meyve püresi verdim.Ama biraz kafam karışık.Aile hekimliğindeki dr ile çocuk dr'si vereceğim yiyecekler konusunda farklı şeyler söylüyor.Arkadaşlar 6.ayda nasıl bir menünüz vardı?Cevaplarsanız çok sevinirim.

Efulim canım ben de senin gibi düşünüyorum.Benim sütüm baştan beri azdı.Öyle böyle 5 ay sadece anne sütü aldı.Şimdi anne sütü artı mama alıyor.Son 15 gündür ek gıdaya geçmeye çalışıyoruz.Tam 6 aylık oldu kuzu.Yoğurt ve meyve püresi verdim.Ama biraz kafam karışık.Aile hekimliğindeki dr ile çocuk dr'si vereceğim yiyecekler konusunda farklı şeyler söylüyor.Arkadaşlar 6.ayda nasıl bir menünüz vardı?Cevaplarsanız çok sevinirim.

Canım sabah 10 gibi meyve püresi ( muz portakal mandalina kivî yok) öğleden sonra 14:00 gibi yoğurt veriyordum. Birer küçük çay bardağı kadar.
Ilk meyve püresini verdim 10 gün kadar sonra yoğurt da ekledim öğünlerine.
2-3 hafta böyle beslendi sonra saat bir gibi sebze püresi ( havuç kabak patates bir cimcik pirinç bir tatlı kaşığı zeytinyağı) böyle başladım sonra yeni sebzeler ekledim 8. Aydan sonra irmik kırmızı mercimek Tarhana da ekledim.
3-4 yemek kaşığı başladım 7-8 yedi sonra.
15 gün sonra bunun içine kıyma koydum. ( Dr um tavuk da dedi fakat organik kullan bulamasan kullanma demişti )
Hepsini tel süzgeçten geçirip veriyordum.
(Patlıcan bakla yok) şimdi tam mevsimi kereviz de deneyebilirsin. Bu gün ilk kez ıspanak ekledimben. Karnıbahar denedim yedi.
8. Aydan sonra kahvaltıya geçtik.

Biz 4 ayda ek gidaya basladk benm duzenm tam oturmadi aslinda tatrmakti amacm cokgec kalindignda bebeklern ek gidayi reddettigni okudm cocuk dojtru bir beslenme cizelgesi veriyo aslinda bizde sabah meyve elma ve armut puresi yiyorz sonrasi belli olmuyo patats havuc puresi ama ne yalan soyliym cok tatsz tuzsz oluyo pek begenmiyolr ben birkackez bir kasik mercimk cormasinin icine koyup yedrdm begendi ben irmkte koyuyorm daha guzel oluyo pirinc deneyecm benmki tam oturmadi 26 sinda 6 aylik okack ozamn tam bir duzen oturtacm bu arada cici bebeli muhallebide veriyorm ben arada

Kizlar merhaba cok uzun zaman oldu buraya yazmayali...biz cok sukur 14aylik olduk ama beslenme sorunumuz hala devam ediyor beren cok istahsiz simdi ozel mama kullaiyoruz onuda zorla arda da biberonu agzina surmuyor gece uyaniyor kalkiyoruz kasik mama yediyorum oyle uyuyor cok zor oluyor nasil alistirabilirim biberona sizce

Kizlar merhaba cok uzun zaman oldu buraya yazmayali...biz cok sukur 14aylik olduk ama beslenme sorunumuz hala devam ediyor beren cok istahsiz simdi ozel mama kullaiyoruz onuda zorla arda da biberonu agzina surmuyor gece uyaniyor kalkiyoruz kasik mama yediyorum oyle uyuyor cok zor oluyor nasil alistirabilirim biberona sizce

Canım Allah yardımcın olsun. Gece beslemesi yapmasan Dr mu diyor yap diye. Yoksa uyanıyor kendimi istiyor. Ben de büyük oğlumda 15. Ayda sonra anne sütü bitince devam sütü veya biboronu maması veremedim. Daha doğru su kendi almadı inek sütü vermiştim. Hatta sadece pınar süt içti. Diğer markaları verince içmiyordu. İştahsız çocuk çok zor. Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Malesef biz anneler yedirmeliyim eyvah şimdi bunuda yemeyecek diye stres yaptıkları yemiyorlar bu kuzular.
Beren de Arda da annesi mucize çocuklar. Çok etken doğdular. 14 aylık düzeltilmiş mi doğum mu. Kaç kilolar şimdi.
Resimlerde gayet sağlıklı ve Çin gibi gözüküyorlar maşallah.

Mrb kizlar buraya yazmak cok sukur banada nasip oldu 03 eylulde cok sukur saglikli bi sekilde bebegimi kucagima aldim 36 haftalik bi anda suyumun gelmesiyle dogumum gercelesti dogumdan sonra tam toparlandim derken son iki bucuk aydir da makatta catlak problemjm cikti bebegimle falan ilgilenemedim en sonunda gittim operasyon gecirdkm cok sukur eskisi gibi butun gun cekmiyorum agriyi ama lavaboda hala canjm yaniyor bakalim sonum ne olacak.neyse cok uzattim galiba kizim suan 3.5 aylik ins bundan sonra takip etmeye calisacagim burayi

:KK14:
Mrb kizlar buraya yazmak cok sukur banada nasip oldu 03 eylulde cok sukur saglikli bi sekilde bebegimi kucagima aldim 36 haftalik bi anda suyumun gelmesiyle dogumum gercelesti dogumdan sonra tam toparlandim derken son iki bucuk aydir da makatta catlak problemjm cikti bebegimle falan ilgilenemedim en sonunda gittim operasyon gecirdkm cok sukur eskisi gibi butun gun cekmiyorum agriyi ama lavaboda hala canjm yaniyor bakalim sonum ne olacak.neyse cok uzattim galiba kizim suan 3.5 aylik ins bundan sonra takip etmeye calisacagim burayi

Hoşgeldin canım. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.
Büyük geçmiş olsun. Benimde küçük bir çatlağım var arada çoşuyor. Bilirim acısını. :KK50:

:KK14:

Hoşgeldin canım. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.
Büyük geçmiş olsun. Benimde küçük bir çatlağım var arada çoşuyor. Bilirim acısını. :KK50:

Hosbulduk metal ıns senınkı ılerlememz doktora gıtmedıysen hemen gıtkı artmasın yıllar once gıtmedıgıme o kadar pişmanımkı ıns su kalan acıda gıderde bende rahatlarım artık cok psıkolojım bozuluyo genelde anneme gıdıyorum kacıp kacıop aslında gecmeyecek heralde bır bucuk ay oldu cunku operasyon olalı bakalım

Hosbulduk metal ıns senınkı ılerlememz doktora gıtmedıysen hemen gıtkı artmasın yıllar once gıtmedıgıme o kadar pişmanımkı ıns su kalan acıda gıderde bende rahatlarım artık cok psıkolojım bozuluyo genelde anneme gıdıyorum kacıp kacıop aslında gecmeyecek heralde bır bucuk ay oldu cunku operasyon olalı bakalım

Geçer Allah'ın îzniyle.
Ya işte yumurta kapıya dayanmayınca gîdilmiyor.
Bide kime gideceğimi bilemedim. Gebelikte kadın doğum Dr ilaç vermişti o idare etmişti. Doğum sonradı ishal oldum o zaman çoştu. Dahiliye Dr verdiği ilaç hamd olsun çok iyi geldi. Genelde genel cerraha git diyorlar. Fakat koca izmitte bir bayan genel cerrah yok.
Üç gündür sol meme altı ve koltuk altımda vede sol kasığımda ağrı var. Aile hekimliğindeki ebevhrmşire elle muayene etti birşey yok fakat ultrason çektirmem gerek dedi. Genel cerraha yönlendirdi.
Şimdi kime gideyim diye düşünüyorum. Zaten 8 ay erkek Dr gittim açtık heryerimi artık istemiyorum Rabbim sağlık versin a hepimize.

ares hosgeldn hastalıga şükredilmz ama şükür ki benim gibi biri var tek sorunlu ben kendimi sanıyordm bendede catlak var 5 kez doktora gittim gecer diyip gönderdiler kendi cabalarmla nitroglsernli krem kullanarak arada iyilesp kötü oluyordm cuma tekrar gittim artık bu dertten kurtulmk istiyordm doktr artık ameliyt olur mecbr gecmiyosa dedi ama benim daha ciddi bir sıkıntım var benim dogumda icerde yırtık var daha dogrusu vajinayla makat arasındaki duvar dogum kesisi atınca yırtıldı vajinama dıskı geliyo doktora söyleynce makatın ondn yırtılp düzelmiyodr ondn ameliyt olursn rahatlarsn korniklesrse bile ameliyt olma zaen içteki kasına zarar vermslr dıskı ve gazını tutamıyosn bide dıstaki kasını kestrme botox yaptr dedi maliyeti yüksek ama botox arastırıyorm senin ameliyt nasıldı lütfen bilgi verirmisin cok merak ediyorm

Canım Allah yardımcın olsun. Gece beslemesi yapmasan Dr mu diyor yap diye. Yoksa uyanıyor kendimi istiyor. Ben de büyük oğlumda 15. Ayda sonra anne sütü bitince devam sütü veya biboronu maması veremedim. Daha doğru su kendi almadı inek sütü vermiştim. Hatta sadece pınar süt içti. Diğer markaları verince içmiyordu. İştahsız çocuk çok zor. Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Malesef biz anneler yedirmeliyim eyvah şimdi bunuda yemeyecek diye stres yaptıkları yemiyorlar bu kuzular.
Beren de Arda da annesi mucize çocuklar. Çok etken doğdular. 14 aylık düzeltilmiş mi doğum mu. Kaç kilolar şimdi.
Resimlerde gayet sağlıklı ve Çin gibi gözüküyorlar maşallah.

Canim gece beslemek istemiyorum ama uyaniyor yemeden uyumuyor cok zor oluyor beren biberonla iciyor ama cok sik uyaniyor nasil alistirabilirim bilmiyorum.. 14aylik düzeltilmiş canim berenin kilosu dusuk 2ay oncesi 7.200 du arda 8.200 .Arda ninda doktor taşıtların in enalt seviyede ama boyu falan iyi dedi oyuzden onu coktakmiyorum ama berenin istahsizligi bitiriyor beni.cok harejetliler birde oyüzden yavas kilo alırlar dedi. Yani istahsiz bebek cok zor gerçekten. .

ares hosgeldn hastalıga şükredilmz ama şükür ki benim gibi biri var tek sorunlu ben kendimi sanıyordm bendede catlak var 5 kez doktora gittim gecer diyip gönderdiler kendi cabalarmla nitroglsernli krem kullanarak arada iyilesp kötü oluyordm cuma tekrar gittim artık bu dertten kurtulmk istiyordm doktr artık ameliyt olur mecbr gecmiyosa dedi ama benim daha ciddi bir sıkıntım var benim dogumda icerde yırtık var daha dogrusu vajinayla makat arasındaki duvar dogum kesisi atınca yırtıldı vajinama dıskı geliyo doktora söyleynce makatın ondn yırtılp düzelmiyodr ondn ameliyt olursn rahatlarsn korniklesrse bile ameliyt olma zaen içteki kasına zarar vermslr dıskı ve gazını tutamıyosn bide dıstaki kasını kestrme botox yaptr dedi maliyeti yüksek ama botox arastırıyorm senin ameliyt nasıldı lütfen bilgi verirmisin cok merak ediyorm[/QUOTE

canım ben operasyonu ankarada mevlut topbaş dıye bı tane adam var netden bak hakkında bır suru sey bulursun ona oldum 5 dk surdu cok kolaydı cok sukur gun ıcerısındekı agrılarım gectı ama lavabo ıhtıyacımı yaparken acıyo hala ıkı bucuk ay kadar oldu olalı kontrole gıttım tekrar yapacaktı baktı bısey yok en ufak catlak gorsem yapardıö dedı ama hala acıyo hergun tabı eskıye gore az.
normalde ondan once dogumu yaptıgım hastanede bı doktora gıtmıstım o gecmezse botoks yapalım gecmezse cerrahı yaparız dedı ben son anda onu dınlemeyıp kokten cozum olsun dıye mevlut topbasa gıttım belkı botoks olsam tamamen gecerdı bılemıyorum..bıraz zaman gecsın tekrar bakacam caresıne boyle gunlerı gecırebılırım ama hatay gecmez.
botoks yaptırsaydım arastırdım turgut ozal unıversıtesı hastanesınde yaptıracaktım operasyon ucretı 75 tl ılacı kendın dısardan alıyomussun 300 tl ama ılac 2 kısılık yanına bırı olursa ortaklasa alıyosun

ARES canm cok sagol demekki ameliyatta care degil ben nitroglisern kremden önce cok kötydm ancak dıskı yumusatıcıyla tualetimi yapıyrdm simdi krem kullanıyorm catladıgı gün yine cok kötüym sonra hemen dıskı yumusatıcı kullanıp 3gün agrılarm geciyo ama normal tualetimi yapamıyorm 4ay oldu iyilesp yara tekrar acılıyo benim ameliyt riskli zaten suan içerde yırtıgm yüzündn gazımıda dıskımıda tutamıyorm doktr bide arkadn ameliyt olma kasını fazla keserlerse sorun yasarsn dedi melvut tokbası duydm canım okadar rastrma yapıyorm ki doktrlarla kanka oldum ama benim ankaraya gelme sansm yok bende kayseride hiç doktr bulamadm botox yapack bisürü özel hastaneye sordm ensn biri yapmıyoms ama ilacı dısardn alırsam yaparmısınz dedim tamam dedi suan agrılarm yok ama dıskı yumusatıcı kullandıgmdan yok eski günleri cok özlüyorm sanki badaha tualetimi hiç normal yapamayackmısım gibi
canm botox u 300 tlde iki kişiye yetmez diye biliyorm nette korhan taviloglu var prof o catlagn bir tarafına 40 ünite diger tarafınada 40 ünite yapılır diyo 80 ünite oluyo zaten ki botox 100 üniteyms benim eniste eczacı ben ondn alacm artan 20üniteyi napacm bilmem keske paylasabilecegm biri olsa paylasrdm ama yok 75 tlye mi uyguloyalr bana bişey demedi gel konusalım dedi ne der bilmiyorm botoxu nasıl paylastklarını anlatrmısın belki bir yolunu bulurz

Canım sabah 10 gibi meyve püresi ( muz portakal mandalina kivî yok) öğleden sonra 14:00 gibi yoğurt veriyordum. Birer küçük çay bardağı kadar.
2-3 hafta böyle beslendi sonra saat bir gibi sebze püresi ( havuç kabak patates bir cimcik pirinç bir tatlı kaşığı zeytinyağı) böyle başladım sonra yeni sebzeler ekledim 8. Aydan sonra irmik kırmızı mercimek Tarhana da ekledim.
15 gün sonra bunun içine kıyma koydum. ( Dr um tavuk da dedi fakat organik kullan bulamasan kullanma demişti )
(Patlıcan bakla yok) şimdi tam mevsimi kereviz de deneyebilirsin. Bu gün ilk kez ıspanak ekledimben. Karnıbahar denedim yedi.

Metalcim sana birşey sormak istiyorum senin hasan basri katı yiyecek çiğniyor mu yani pütürtülü mama veriyor musun,meriç kusuyor pütürtülü verince :KK43: herkes bana sen tel süzgüden geçiriyorsun ondan çocuğu kötü alıştırdın diyorlar

Metalcim sana birşey sormak istiyorum senin hasan basri katı yiyecek çiğniyor mu yani pütürtülü mama veriyor musun,meriç kusuyor pütürtülü verince :KK43: herkes bana sen tel süzgüden geçiriyorsun ondan çocuğu kötü alıştırdın diyorlar

Canım şöyle diyeyim benim her iki oğlumda aynı bu konuda.
Mesela ekmek vereyim çevirip yutuyor. Makarna et patates küçük parça verince iki eveleyip yutuyor. Fakat çorbanın içinde pütürlü birşey olunca öğürüyotlar. Büyük hala pirinçli naneli şehriyrli çorba sevmez. Hatta kıymalı yemekte sevmez. Ağzına geliyor diye. Ama mecbur yer:KK35:U
Ikiside kahvaltıyı karışım sevmedi. Hasan Basri 8 aydan beri tek tek verdim. Daha doğrusu tam buğday ekmeği az ılık suyla ıdlatıp üsünüze tereyağı ve pekmez sürüyorum. Yanında yumurta haşlaması ve peynir birde bu sıralar bir çay bardağı az pekmezi ıhlamur oluyor. Kaşıkla lokma lokma veriyorum.

Bence yavaş yavaş ver. Kendi çorbasını yine geçir süzgeçten bende geçiriyorum. Fakat artık yemek sofrasında bizim yakımızda oluyor tok olsada istiyor. Bizde az az tattırıyoruz.

X