Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
geçmiş olsun arkadaşım.
nasılsınız arkadaşlar kusura bakmayın uzun zamandır selam bile veremedim haliyle gümüşhane trabzon hastane ev derken şükürler olsun Rabbime evimizdeyiz ogluşumla dün geldik eve.çok şükür şuan solunum sıkıntısı ve emme problemi dışında herşey yolunda.henuz kendini doyuracak kadar ememiyor kaşıkla takviye ediyorum ama çok çabuk yoruldugu için oksijeni düşüyor makina aldık eve onun eşliğinde doyuruyoruz 1.5 saat falan sürüyor ama şükür başka problemi yok şuanda.kilosu 1800 oldu.dualarınzı v güzel dileklerinizi chnb ablam saolsun sürekli iletti.herkese canı gönülden tşk ediyorum.topikte ne var ne yok gecmişi okuyamadım kusura bakmayın biri şöyle bi özet gecerse sevinirim inşallah herşey yolundadır bugunler biraz zor gececek biaim için sanırım o yüzden pek ugrayamayabilirim haliyle bebek ev ortamına alışacak biz ona bu arada kızımın kıskanclık krizlerine engel olmalıyız derken inşallah bu günlerde gececek.HERKESİ ÖPÜYORUM

happy kelebek ne güzel haberler getirmişsin bizlere..
artık güzel günler sizinle demek..eve cıkmanıza cok sevindim..bize güzel haberlerini getir:KK52:

Canım smear sonucun nasıl çıktı.Yıkama yaptı doktor demişsin ilk kez duydum.Yara olduğunu nasıl anladın.Sevgilerimle çok geçmiş olsun

kızlar günaydın annem halen bizde hastane işlerine bakıcam b hafta giremezsem merak etmeyin hoş merakta eden olmamış beni:KK20::KK20: annemi evine yollym işşallah dua topiginede katılıcam inanın birşey yapsam pc takılsan kızıyor annem gidene kadar idare edin :KK53::KK53:

kızlar anlatmıştım cuma gebelik testim 6.7 gibi muallak bir değer çıktı diye...
seval hanımı aradım değer çok iç karartıcı değil 48 saat sonra bir daha baktır dedi. 12 olursa hamilesin dedi

ben 48 saat sonra tekrar baktırdım az önce sonucu aldım. 26.25 :)

tabi bu değer 2000 lere ulaşmalıymış keseyi görmek çin...

salı günü durumu değerlendirmek için çağırdı. ilaçların hepsine devam dedi...

(bu arada kadına daha para ödemedim.... şuana kadar gittiğim hiç bir doktor böyle parayı görmeden telefonu 1 çalmaya açıp cevap vermedi...)
inşallah uyumu sağlarız...

bu değerlere kadar çıkıp sonra kimyasal gebelik yaşayıp adet olanlar var o yüzden sevinmek için erken...

bide değer ikye değil 4 e katlamış ya yoksa ikizmi dedim içimden... biz tek bebek taşıyamıyoruz çok korkuyorum ikiz olacak diye....
Gözün Aydın canım Allah kucagna almayı nasip etsin ,ikizsede korkma canım yine aynı seyleri yasayacan diye bisey yok bence rapor al ise gitme senin daha once ki gebelignde kanama durmasın icin dikiş atilamamisti,

Happy kelebek seninde gözün aydin,kızında zamanla alışacak kardeşine

Günaydın canlar.Umarım herkes iyidir.Bir şey sormak istiyorum.Benim belim çok ağrıyor.Bacak arasına yastık koyunca biraz hafifliyor.Eşim internetten araştırmış.Bir hamile yastığı beğenmiş.Boynu,beli ve karnı destekliyor.doğum sonrası emzirme yastığı olarak ve bebeği yatırmak için de kullanılıyormuş.Kullanıcı yorumlarına baktım.Öneriyorlar ama pek güvenemedim.79 tl fiyatı.Kullanan var mı?Alsam mı?Ne dersiniz?Boş yere o kadar para vermeyelim işe yaramıyorsa.

burçin çok çok tebrık edıyorum hayırlısıyla RABBİM tamamına erdırsın inş

happykelebek cnm hayırlı sağlıklı sıhhatlı gunler geçirmenız temennısı ile

happy gözün aydın..maşallah oğluşun evine gelmiş...
ufak tefek sıkıntılar olsada inşallah kısa zamnda normale döner herşey Allahın izniyle....

burcin gözün aydın..ne güzel bir haber.inşallah allah tamamına erdirsin..

Arkkadas lar cok sıkıntım var aksamdan beri . Vajinamda bıçak sokuyalar sanki birde göğüs altından göbek deliğime kadar olan yer cok sert alt taraf yumuşak . Sizce rahim agzi uzunlugum dahadami kısalıyor . Cok kötüyüm İnternet'e hep kötü seyler okudum bu 25 altı dogum baslar diyorlar . Aklıma kötü kötü seyler geliyor :.....(

Enyy pasamin dedigi gibi saplagi yersin haa:)
Bak bende ayniyim rahim agzi boyum nidilat kullaniyiormusun:))
Bu gun dogum gunum kizlar saka gibi:))
Pasam kiz sen demedinmi isim var diye bi seni ariyim dur:))

Melek cnm eskiden bi klasikti herkes aliyordu hatta bende aliyim dedim sonra buyuk oldugundan hastanede ne yapicam dedim almadim simdi sirtima bi yastik bacak arama bi yastik koyup yatiyorum sabah uyaniyorum ki yastiklar yerlerde atiyorum gece:))
Yine sen bilirsin

niffan dan haber varmı onu merak ettim....
inşallah herşey yolundadır...

ben de çok merak ediyorum inşallah iyilerdir.26.haftadaydı allah emeklerini boşa çıkarmasın hayırlısıyla onları kucaklamayı nasip etsin inş.
özelden de msj attım dönmedi inş. bir aksilik olmamıştır hastanede olduğundan giremiyordur inş.

Arkkadas lar cok sıkıntım var aksamdan beri . Vajinamda bıçak sokuyalar sanki birde göğüs altından göbek deliğime kadar olan yer cok sert alt taraf yumuşak . Sizce rahim agzi uzunlugum dahadami kısalıyor . Cok kötüyüm İnternet'e hep kötü seyler okudum bu 25 altı dogum baslar diyorlar . Aklıma kötü kötü seyler geliyor :.....(

enny yapma arkadaşım sakin olmaya çalış bebeğin için.normal olmadığımız için zaten dikiş atıldı bizlere.
benimde 25 altı rabbim nasip ederse evladıma kavuşacağım olumlu düşün.ben elimden geleni yapıyorum ve evladımı sana emanet ediyorum allahım de kafanı rahatlat.
sen yatak odasında yatıyordun sanırım tv var mı film izle müzik dinle kafanı dağıt

gurbetçi doğum günün kutlu olsun canım inş. haziranda hediyeni kucaklarsın ve birdahaki doğum günde 3 kişilik dev kadro olursunuz:)

melek18 hamile yastığı kullanmadım bir fikrim yok ama herşeyden çabuk sıkılan biri olara kullanamazdın da.ben de gece 100 kere dönüyorum yastık durmuyo

Dogum gunun kutlu olsun canım birdahaki dogum gunünde kısın kocaman olcak,benimde kızım dursaydı yarın doğumunun olacakti:KK43:

enny yapma arkadaşım sakin olmaya çalış bebeğin için.normal olmadığımız için zaten dikiş atıldı bizlere.
benimde 25 altı rabbim nasip ederse evladıma kavuşacağım olumlu düşün.ben elimden geleni yapıyorum ve evladımı sana emanet ediyorum allahım de kafanı rahatlat.
sen yatak odasında yatıyordun sanırım tv var mı film izle müzik dinle kafanı dağıt

Ama sen benden 10 hafta büyüksün maşallah ( bu benim icin yıllar kadar uzak hafta lar) biliyorum haklisinizda . Kendimi telkin etmeye çalışıyorum
Cok kötü oldu bu uzunluk işi 19. Mm 20 bile degil ki Dr bu işin ehli . Ah ah dikişin bile tutmadıği kızlar geliyor aklıma . Kisalmamasi icin bir care yokmu acaba ?
Simdi ben yatak odasında yatıyorum
. 50 dakikada bir wc ye kalkıyorum
.
Yon değiştiriyor yatağın öbür tarafına geciyorum .
Su iciyorum bazen 2 yada 2,5 lt simdi yemeğimize yatarak yiyorum .
Drum agrim olursa once advil eğer geçmezse nidilt al d
Demişti . Bugun haftam büyüdü karnimdaki sertlik olabilirmi ondan .???
Tv var
Ama ben inan bakıyorum ama aklım hep bebeğimde allahım bir 36 lari görebilsem bu uzunlukla !!! 3 senedir tup bebek düşükler kanamalar normal dogum yapmam suni sancılar artık bir evladım olsun istiyorum 16 hft daha idare etse beni bu rahim . Son şansım bir daha yasiyamam kaldıramam.. Rabbim hepimize yardım etsin artık su normal hamilelere verdigi rahatlığı bizede versin bence en riskli hafta 20-32çünku cok riskler var
Ve benim coook hft var

İstedigin saplagi at canım . Dogum gunün kutlu olsun . Seneye bebeğinle insallah kutlarsınız
Ben nidilat kullanmıyorum . Sen kacinci haftada başladın. Bende hft persembe kısmet olursa sorucam artık kullansammi diye duzenli . Sen nasıl ne ölçüde alıyorsun !
Magnezyum diosparal pastil alıyorum.

Canım doğum günün kutlu olsun. Yüce mevla eşinle kuzunla sağlıklı ve bol rızıkkı bi ömür nasip eylesin.

Enyy cnm seni guldurmek istedim cnm
Turk topluluguyuz herseyim siddet :))
saka bi yana :)
Benim dr nidilat advil falan hicbisey vermedi bu dikis seni goturur korkma dedi belki 28 i gectigim icin bu sekilde rahatim seni anliyorum cnm senin haftanda hastanedeydim hic bisey vermediler bos serum :KK43:
Kasilman olmasa tasirsin cnm korkma chnb kasilmasi yoktu yani boyle duzenli devamli benimki gibi 36+4 de dogurdu ..
Nidilati ben kendim aliyorum cnm gunde uc kez 8 saatte bir dun ve bu gun kullandim gercekten faydali ama ben hacettepede senin haftanda yattigim da vermediler haftan kucuk diye ben nidilati 26 dan sonra agrim oldukca aldim simdi ise duzenli aliyorum dr habersiz bi 32 gecseydim daha cok rahatlardim

X