Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Gunaydin canlar:))
Aryamia amin cnm insallah:)
Hidenisko 28+5 oldum bugun cnm seni kizda masallah buyumuste annesiyle gezermiymis masallah size:)
Enyy cnm
Ben 7 haftada 35..
12 haftada 35 bunlar usten olcum
13 de 40 bu vajinal ..
Bi hafta sonra dikis oldum:)
17 haftada usten 26 mm
25 haftada 24
28 haftada 19 cikti cnm olcumlerim boyle..
28 olan vajinal:KK43:
Hep yattim cnm yemegimi dahi yatarak yiyorum hic kalkmadim..
Banyoda rekor bende sanirim iki dr suruyor suan banyo dahi yapmiyorum
Yattigim yerden esim sadece saclarimi yikiyor ..
Rabbim emeklerimi insallah bosa cikarmaz

aaa bende gölcük e gelin geldim...eşim değirmendere de çalışıyor...
benim burada hiç arkadaşım yok ailemde uzakta aryamiaya sormustum hemen gölcüktemisin die sana soramadan ögrendim sürpriz oldu:) çok sevindim...en azından aynı dderdi yaşamış olan bir arkadasım olur inşallah gelirsin canm:KK16::KK16::KK16:

İnşallah yazın hem seninle hemde aryamia ile tanışmak isterim. Özellikle seninle çok yakın ailemin evi canım. Hep söylüyorum ya bizi bizden başkası anlamaz. İnşallah sizleri evimde misafir etmek de nasip olur.

Gurbetçi üsten ölçümler tam ölçüm değilmiş galiba dımı vajinal doğruluk payı yüksekmis . Benim moralim iyice bozuldu daha 20. Hft 19 senin ne güzelmiş ölçülerin maasallah . Zaten azda kalmış . Rahatla artık ne güzel . Cok moralimbozuldu yine ya :KK43: suanda bu hft en kısa benimki galiba dımı :KK43: serklaj ipi bukadar hafta idare edermi

Eny cnm chnb metal 41 bunlar ornek al cnm inan hersey guxel oluccak zaten dikis tutacak cnm sen kalkma yat
Bide bi dahaki kontrolune kadar banyo yapma yattigin yerden basini uzat yikattir cnm bak uzayacakmi yoksa ayni mi kalacak elinden gelen herseyi yap cnm insallah hersey guzel olucak

gurbetçi cnm dr o kadar gıcıkkı inat ettı cınsıyetını 16 haftada söylüyeceğim dedı bebeğe bakmadı bile en son kontrolde

inan senın streslı olduğun dönemlerde hep relax olman gerektığını yazmıştık gelde ol sıkıysa değilmi offfffffffff

ahhh hıdenısko ahhhhh

ben ne yapayım inegölde yoğun bakımına guvendiğimiz hastane yok ikinci bır dr bursadan olursa mantıklı gelmıyor

inan ne yapacağımı bilmıyorum

gurbetçi cnm dr o kadar gıcıkkı inat ettı cınsıyetını 16 haftada söylüyeceğim dedı bebeğe bakmadı bile en son kontrolde

inan senın streslı olduğun dönemlerde hep relax olman gerektığını yazmıştık gelde ol sıkıysa değilmi offfffffffff

ahhh hıdenısko ahhhhh

ben ne yapayım inegölde yoğun bakımına guvendiğimiz hastane yok ikinci bır dr bursadan olursa mantıklı gelmıyor

mumudihaba senin doktorunu okudukça sinirleniyorum. Elime geçse bir kaşık suda boğacağım o derece. :KK20:

başın sağolsun canım,allah yardımcın olsun,inşallah bu kez mutlu sona ulaşacaksın.erken doğum nedenin neydi bilmiyorum ama eminim dr.lar bu sefer daha temkinlidir.inşallah serklaja bile gerek kalmaz ki serklajla doğan pekçok ikiz var,çok zor biliyorum ama içini ferah tut,moral de önemli,sen üzülme ki bebişlerin üzülmesin.

çok teşekkürler. nedeni yok dediler ama benim o dönem ilgisiz bir doktorum vardı enfeksiyonu çok geç farketti kasılmalarıda söylememe rağmen önemsemedi bende ilk hamileliğim olduğundan kasılmaları son ana kadar bebeklerimin hareketleri sandım. Allah hiç bir anne babaya böyle bir acı yaşatmasın. şimdiki doktorlarım yaşadıklarımı bildikleri için her türlü korkumda gel hemen bakalım diyorlar çok şükür. rahim yetmezliği olma olasılığına karşılık kontrollerini de yaptılar inşallah yarın tekrar bakıp serklaja karar verecekler. hepimizin hakkında hayırlısı inşallah.

ah canım benim evet kaderlerimiz aynı:KK5::KK5::KK5:
evet canım temmuz gibi görüşelim dedi.
yakmayla ilgili ii bir arastırma yapmalı..aslında artısı eksisi ii düşünülmeli..

sen enfeksiyon için yakılsın istiorsun ama yetersizligi tetiklerse daha büüyük sorun diye düşünüyor doktorlar demek.
zor durum:KK50:

inşallah canımmmm dönem arkadaşı oluruz..bu topicte hamile kalmayı bekleyende cok arkadasımız var senide hamilelik haberi bekleyen arkadaslara eklerim.inşallah kalabalık sorunsuz bir hamişler grubu kurarız:KK49::KK49::KK49:

ahhh canım inşallah,kalabalık hamişler grubu:))ne güzel olur:)

Mumu cnm sende iyi kotu bu haftalari atlatacaksin cnm gonul isterki hic sikintisiz gecsin ama bizimde yazimiz boyle :)
Insallah gunun su gibi gecer cnm

ah canım benim evet kaderlerimiz aynı:KK5::KK5::KK5:
evet canım temmuz gibi görüşelim dedi.
yakmayla ilgili ii bir arastırma yapmalı..aslında artısı eksisi ii düşünülmeli..

sen enfeksiyon için yakılsın istiorsun ama yetersizligi tetiklerse daha büüyük sorun diye düşünüyor doktorlar demek.
zor durum:KK50:

inşallah canımmmm dönem arkadaşı oluruz..bu topicte hamile kalmayı bekleyende cok arkadasımız var senide hamilelik haberi bekleyen arkadaslara eklerim.inşallah kalabalık sorunsuz bir hamişler grubu kurarız:KK49::KK49::KK49:

Allah gönlünüze göre versin inşallah sağlıkla hamile kalıp bebeğini ya da benim gibi belki ikiz olur :) kucağına alırsın.

ahhh hıdenısko ahhhhh

mumudihaba haddimi aşarak söylüyorum bence doktorunu bırakmadan eğer mümkünse bir doktora daha görünmelisin. herşey gönlünce olur inşallah .

mumudihaba haddimi aşarak söylüyorum bence doktorunu bırakmadan eğer mümkünse bir doktora daha görünmelisin. herşey gönlünce olur inşallah .
benımde fıkrım öyle haftaya ablam gelecek onunla gıderız inş

zeyaycım haftalarımız yakın 14+2 deyız bızde 13 gun var aramızda
mumudihaba senin doktorunu okudukça sinirleniyorum. Elime geçse bir kaşık suda boğacağım o derece. :KK20:

bende bende ama rısklı gebelık uzmanı dıye gıdıyorum yoksa bu kadar dayanamazdım

bende bende ama rısklı gebelık uzmanı dıye gıdıyorum yoksa bu kadar dayanamazdım

çok sevindim. inşallah beraber seviniriz de . keşke Ankara da olsaydın benim doktorlar çok iyi en azından şimdilik.ilk hamileliğimde ben de doktordan çektim.

çok sevindim. inşallah beraber seviniriz de . keşke Ankara da olsaydın benim doktorlar çok iyi en azından şimdilik.ilk hamileliğimde ben de doktordan çektim.

inş cnm bu hasretle yasayan herkez bebeklerıne kavuşurlar hayırlısıyla

ankaraya çok sık geliriz o kadar çok akrabam varkı orada

ahhh hıdenısko ahhhhh

mumucum, bebeğe falan bakmaması hadi bir yana, ama sen riskli hamilesin 2 haftada bir çağırması gerekmez mi?
sen de 2 hafta da bir bahane ile git, kasıklarım ağrıyor, sancı giriyor de
gerçi rahim uzunluğunu ölçmüyordu sanırım senin değil mi?

kızlar bende ürtiker olmuşum gözlerim balon gibi
vücudumun her yeri kırmızı büyük leke leke kabarcıklarla dolu :KK43:

mumucum, bebeğe falan bakmaması hadi bir yana, ama sen riskli hamilesin 2 haftada bir çağırması gerekmez mi?
sen de 2 hafta da bir bahane ile git, kasıklarım ağrıyor, sancı giriyor de
gerçi rahim uzunluğunu ölçmüyordu sanırım senin değil mi?

kızlar bende ürtiker olmuşum gözlerim balon gibi
vücudumun her yeri kırmızı büyük leke leke kabarcıklarla dolu :KK43:

geçmiş olsun cnm inş en kısa zamanda atlatırsın kuzucukların annesıne çokkk ihtıyacı var

öyle böyle yapcaz artık bu dr işini

Ah canım. Rabbimîn izniyle işinin ehli seni ve kaygılarını anlayan bi Dr bulursun.

X