Popüler Konu Rahim filmi çekilecek ve çektirmiş olanların paylaşım alanı

konu başında çektıren hurrem arkadaşın anlattıgı kadarıyla suan vazgeçme aşamasındayım bukadar ağrılı sancılı bır işlemmi ya:KK43:

Arkadaşlar merhaba; benimde rahim filmi çektirmem gerekiyordu ve normalde gittiğim doktorum 10 dk lık kısa bir işlem olduğunu, bazı bayanlarda biraz ağrı yapabildiğini söyledi ve randevu verdi. Ben ağrı eşiğimin çok düşük olduğunu söyleyince "istersen anestezi" ilede yapabiliriz dedi. Daha sonra ben netten araştırmalarıma başladım araştırdıkça inanılmaz derecede korkmaya başladım, kimisi "yanınızda refakatçi ile gidin, ben acıdan bayıldım, serum bağladılar vs vs" yazmış, kanaması çok olanlar vs inanılmaz korktum, araştırmalarım sonucu Radyotom'u keşfettim, cihaz farklı olduğundan ağrısız oluyor falan diye yazmışlar.Telefonla aradım çok ilgili bir hemşire çıktı, ben çok korktuğumu ve anestezili istediğimi söyleyince " burada kesinlikle anesteziye gerek kalmıyor, çektirince bana hak vereceksiniz korkmayın" dedi...Ben İzmitte oturuyorum ve gittiğim dr a vazgeçtiğimi, filmi Radyotom'da çektireceğim diyince internet adresini istedi araştırma yapıp beni arayacağını söyledi. Sonrası doktorum aradı ve normal rutin muayenelerimde beni yeteri kadar bilgilendirmezken uzun uzun orada çektirmemin sadece ilk evrede cihazdan dolayı acıyı azaltacağını ama solüsyon acısının aynı olacağını söyledi. Öyle sinirlendimki, İzmitte 250 TL idi, Radyomar da ise 400 TL idi...Birde doktorum bana "yanlış anlama ama boşuna kazıklanmanı istemem o yüzden seni bilgilendirmek istedim" dedi...Ben burada yazılanlardanda şüphelendim reklam olacağından korktum ve inanın o an neye güveneceğimi bilemedim ama Radyomar da şansımı denemek istedim...Hemşireye çok korktuğumu söyleyince "size Cevat bey e randevu yazıyorum" dedi...İnternet adresinden baktım galiba sahibi idi Cevat bey....Sonrası annemle gittim, çünkü çok korkuyordum...Oraya gidince karşılaştığım herşey cidden burda yazılanlar gibiydi...O kadar memnun kaldım ki...Ben şimdiye kadar birçok jinekoloğa görünmek zorunda kaldım, hayatımda bu kadar rahatlatan, kibar davranan, hastaya değer veren bir yer görmedim...Hele ordaki baş hemşire o kadar tatlıydı ki...İşini gerçekten sevdiği ve sırf para için yapmadığı çok belliydi.Bu benim için çok önemli, hele kadın doğum doktorları, bazılarının içlerinden size zerre değer vermedikleri ,sadece para kaynağı bir müşteri gibi baktıkları o kadar belli oluyorki...En sinir olduğumda dizi cahil yerine koyup adam gibi açıklama yapmamaları. Neyse Cevat bey e çok koktuğumu ve taaa İzmitten geldiğimi söyleyince bana olayın mekanizmasını anlattı, normalde diğer yerlerdeki eski cihazlarda rahim ağzını kıskaçla çevirip kateter ile solüsyon verilip çekiliyormuş, o ilk aşamadada ağrı oluyormuş, bu yeni cihazda ise çok küçük bir balon yerleştirildiği için rahim ağzını çekme çevirme işlemleri olmadığından o ilk 2 aşamadaki acılar otomatikman ortadan siliniyormuş. Ve bana normal jinekolojik muayenelerde sorun yaşayıp yaşamadığımı sordu ve ben yaşamadığımı söyledim. Ve sonrası cidden normal muayene gibiydi, bir takım işlemler yaptı ama inanın hiçbir acı ,ağrı hissetmedim. Birde her yaptığı işlemde hazır olup olmadığımı sorup beni yönlendirdi, yaklaşımı inanılmaz derece kibardı, benim normal gittiğim doktorumun normal muayenesinde bile daha çok acı çekmiştim doktorumun kabalığı yüzünden...Sonrası solüsyon verdi ve ben aklıma diğer kadınların solüsyon sonrası acıları gelince çok korktum ama Cevat bey kullandıkları solüsyonun farklı olduğunu bu aşamadada acı çekmeyeceğimi söyledi...Ben hızlı hızlı nefes alıp gözümü kaparken bana " lütfen gözünü aç ekrana bak solüsyon sağ sol tüplerinden geçti, tıkanıklık yok çok şükür " dedi ve ben ekrana baktım ve çok mutlu oldum...Cevat bey e korkularımın boşa olduğunu çok memnun kaldığımı söyledim...Oda "eğer insanlar Türkiye nin taaa uzak şehirlerinden bile geliyorsa fark ediyor demektir, mekanizma tamamen farklı ve bu cihaz Türkiye de bir tek burada var, başka yerde yok, sizin gibi bilinçli ve konuyu araştıran insanlar geliyor" dedi...Ve merak ettiğim aşılama, tüp bebek, çatlatma iğnesi vs aklıma ne geliyorsa sordum, sağolsun beni kendi özel doktorumdan bile daha çok bilgilendirdi ....Kendi kendime dedimki bunu mutlaka internet ortamında yazmalıyım, işini hakkıyla yapan bir yer ve korkan onca bayan varken bunu yazayımki onlarda korkmasın, benim çektiğim endişeleri çekmesinler...Evet fiyatı biraz daha yüksek ama bence her kuruşuna değer...sevgiler....

umarım sonuç güzel çıkar. Allah yardımcın olsun. hsg sonrası yaşadıklarını paylaşırsan sevinirim. şimdiden geçmiş olsun.

teşekkür ederim. allahım hayırlısını nasip etsin inşallah. hsg sonrasında çok hsg anı hafızama kazındı:) ben ağrı eşiğim yükseksanırdım adet sancılarım da ağır olunca bana kolay gelir sanıyodum pek öyle olmadı. hatrı sayılır bi acı hissettim. en zoru da şuydu. keskin bi acı hissediyosunuz ama kıpırdamamanız da gerekiyo. ellerimi yanlara koymamı istediler ve hareket etmek yok. zordu. anestezinin lafı bile beçmedi. zaten ben de istemicetim. tek tesellim kısa sürdü. ilk aletle girdiğinde keskin bi acı. sonra azaldı. ben tam bitti derken bu sefer ilacı veriyorum dedi. bitti sanmıştım dedim:) aynısı tekrar oldu. tek tesellim kısa sürdü. sonrasında hafif adet ağrısı gibi bişey lafı bile edilmez. bir saat sonra ağrı kesici aldım ve işe gittim. hala herhangi bi ağrı hissetmiyorum. ama hala adet gibiyim ped kullanıyorum. çok kanamam oldu.
ben özellikle şunu belirtmek istiyorum. ben zeynep kamille ilgili araştırma yaparken çok hoş şeyler duymamıştım. ama belki benim şansım, bütün personel tek kelimeyle mükemmeldi. hepsi güler yüzlüydü ve çok yardımcı oldular. doktor her yaptığını anlattı. ne zaman acıyacak ne zaman geçecek. ben çırpındıkça onlar başımda teselli verdiler. o acıyla onların sözlerini duyunca güven duyuyosun, geçti geçecek diyosun. benim gibi araştırma yapacaklara fikir olsun diye söylüyorum... allahımisteyen herkese hayırlı evlatlar nsip etsin inşallah...

nasıl çıktı hsg sonucun. sanırım bugün çekim yapılmış olacaktı. ağrı sızı hissettin mi? anestezi verdiler mi ( normalde vermediklerini duymuştum)

bi de :) çok oldu ama şunu da söylemeden geçemicem.. ben giyinirken başkasını aldılar. o benim kadar acı çekmiyo gibi görünüyodu. hani bünye meselesi. şu an düşününce anestezi almaya değmez diye düşünüyorum kendi adıma...

merhaba ayçan sen hamilemisin hamileysen nasıl oldu anlatırmısın yada ne aşamadasın bizde haploid çıktı dr çok iyi diyor ama bilmiyorum artık nasıl
yok canım hamile değilim,tüp denemesi yapmaya devam ediyoruz.sebebi belirsiz azo sandığım eşim de y delesyon testi yaptırdık azf c delesyonu çıktı yani genetikte bir sorun varmış Allahtan en sık rastlanan basit bir sorunmuş.kaan hocadaydık biz hep ve genetik yaptırmamızı hiç istememişti yıllardır.gerek yok diyordu hep.gerçi öğrendik yine de bişey değişmedi ama en azından kendimizi kahretmiyoruz artık sebebi belli.prengly ile besin takviye ilaçları ile daha iyiye doğru gidecekmiş.haploid çıktığını söylemişsin gözün aydın müjdeniz yolda geliyor demek.birkaç aya çıkar tahlillerde,sizde tüp bebek yaparsınız hemen.bizdede haploid görüldükten bir ay sonraydı galiba normal sperm bulunmuştu.

yok canım hamile değilim,tüp denemesi yapmaya devam ediyoruz.sebebi belirsiz azo sandığım eşim de y delesyon testi yaptırdık azf c delesyonu çıktı yani genetikte bir sorun varmış Allahtan en sık rastlanan basit bir sorunmuş.kaan hocadaydık biz hep ve genetik yaptırmamızı hiç istememişti yıllardır.gerek yok diyordu hep.gerçi öğrendik yine de bişey değişmedi ama en azından kendimizi kahretmiyoruz artık sebebi belli.prengly ile besin takviye ilaçları ile daha iyiye doğru gidecekmiş.haploid çıktığını söylemişsin gözün aydın müjdeniz yolda geliyor demek.birkaç aya çıkar tahlillerde,sizde tüp bebek yaparsınız hemen.bizdede haploid görüldükten bir ay sonraydı galiba normal sperm bulunmuştu.

ayy inanmıyorum çokk sevindim yaa inşallah :) bu ay yine sperm boyama var bakalım ne çıkacak sende artık en azından deneyebiliyorsun canm buda çok güzell inşallah bende denerim bigün şu hazırlıklara başlarım bende artıkk devletmi karşılıyor masrafları sizmi yoksa kaç defa yaptırdın canm her denemenizde mikro tesemi oluyorsunuz ? bizm dr da kaan tüp bebeğe hazırlanırken sen neler yapıyorsun iğne falan vurunuyormusun ? birde kg yapıyormu kullandın ilaçlar, eşim kg aldı çok oyüzden iğneleri kesti dr klomen yarım ve keçi b.tozu, ısırgan, nohut, baklagiller, ve yeşillik yemekler tükettin dedi bakalım hayırlısı

ayy inanmıyorum çokk sevindim yaa inşallah :) bu ay yine sperm boyama var bakalım ne çıkacak sende artık en azından deneyebiliyorsun canm buda çok güzell inşallah bende denerim bigün şu hazırlıklara başlarım bende artıkk devletmi karşılıyor masrafları sizmi yoksa kaç defa yaptırdın canm her denemenizde mikro tesemi oluyorsunuz ? bizm dr da kaan tüp bebeğe hazırlanırken sen neler yapıyorsun iğne falan vurunuyormusun ? birde kg yapıyormu kullandın ilaçlar, eşim kg aldı çok oyüzden iğneleri kesti dr klomen yarım ve keçi b.tozu, ısırgan, nohut, baklagiller, ve yeşillik yemekler tükettin dedi bakalım hayırlısı
bir kez Ankara ünvde devletin verdiği hakla yaptık,bir kezde özelde yaptık.bu hafta ankarada özel hastanede yapıcaz tekrar.tüp bebek yaparken göbekten bir hafta hormon iğneleri yaptım kendime 6 kilo aldım.eşinin kilo almaması iyi olur prengly de kilo almakta karaciğer enzimlerini yükseltiyor sperm gelişimini olumsuz etkiliyor.mikro tese olmuyoruz normal çıkış olduğu için inşallah sizde de gerek kalmayacak.keçi boynuzu tozundansa meyvesini alıp suda haşlamak daha etkiliymiş.

bir kez Ankara ünvde devletin verdiği hakla yaptık,bir kezde özelde yaptık.bu hafta ankarada özel hastanede yapıcaz tekrar.tüp bebek yaparken göbekten bir hafta hormon iğneleri yaptım kendime 6 kilo aldım.eşinin kilo almaması iyi olur prengly de kilo almakta karaciğer enzimlerini yükseltiyor sperm gelişimini olumsuz etkiliyor.mikro tese olmuyoruz normal çıkış olduğu için inşallah sizde de gerek kalmayacak.keçi boynuzu tozundansa meyvesini alıp suda haşlamak daha etkiliymiş.

evet yükseldi zaten karaciğer emzimleri kestik iğneleri zayıfla diyo dr ama daha zayıflama yok çokk güzel yani sizin artık normal çıkıyor negüzel ilk ne durumdaydınız siz bizm ilk spermatid çıktımıştı yeni olarakta haploid işte birde bu hafta boyana var bakalım ne olacak bizmde genetik sorunumuz

evet yükseldi zaten karaciğer emzimleri kestik iğneleri zayıfla diyo dr ama daha zayıflama yok çokk güzel yani sizin artık normal çıkıyor negüzel ilk ne durumdaydınız siz bizm ilk spermatid çıktımıştı yeni olarakta haploid işte birde bu hafta boyana var bakalım ne olacak bizmde genetik sorunumuz

ilk başlarda sıfırdı mikrotesede bile bulunamamıştı.prenglyden sonra spermatid,haploid ve en sonda birkaç tane olgunlaşmış sperm çıktı.ama her zaman daha iyi olması için çinko falan kullanmak gerekiyo

ilk başlarda sıfırdı mikrotesede bile bulunamamıştı.prenglyden sonra spermatid,haploid ve en sonda birkaç tane olgunlaşmış sperm çıktı.ama her zaman daha iyi olması için çinko falan kullanmak gerekiyo

bunu duyduma çok sevindim senin durumun umut verici canımm çokkk teşekkür ederim bilgilendirdin için ALLAH razı olsun senden inşllahhh bu denemenizde olacak takipdeyim :) gelişmeleri bizle paylaş lütfen çinkodan kastın ne canm neler kullandınız tam olarak düzenli şekildemi kullandınız

bunu duyduma çok sevindim senin durumun umut verici canımm çokkk teşekkür ederim bilgilendirdin için ALLAH razı olsun senden inşllahhh bu denemenizde olacak takipdeyim :) gelişmeleri bizle paylaş lütfen çinkodan kastın ne canm neler kullandınız tam olarak düzenli şekildemi kullandınız

😊 Allah sendende razı olsun.bakalım kısmetse.çinko hapı çünkü sperm üretimi için öncelikle çinko vitamini gerekiyormuş Kaan hocanın sayfasına bakarsan daha iyi anlatıyor..proxeed Plus,m-sure,gibi besin takviyelerini sürekli kullanıyoruz.sizin hangi genlerde sorun vardı?

😊 Allah sendende razı olsun.bakalım kısmetse.çinko hapı çünkü sperm üretimi için öncelikle çinko vitamini gerekiyormuş Kaan hocanın sayfasına bakarsan daha iyi anlatıyor..proxeed Plus,m-sure,gibi besin takviyelerini sürekli kullanıyoruz.sizin hangi genlerde sorun vardı?

tam anlamıyorum ama yazan sonucu söyleyim istenilen teknik y mikrodelesyonu azfc bölgesinde delesyon saptanmıştır genetik danışmanlık verilmelidir.tıbbı genetik karyotip 46 xy sayılan metefaz sayısı 20, sonuç sitogenetik olarak normaldir diye hoca bize direk xy 46 yı sordu benm için öemli olan bu 46 xy olması süper bir haber dedi anladınmı bişiler canm sen benzerlik varmı sennki ile hoca bize m.şure alın demişti ama alamamıştık çok pahalı diye sorduk tamm önemli değil klomen ısırgan ve keçi b. tozuna devam edin dedi.ama senn çok güzel çıkmış eger bu boyamada bi gelişme olmazsa m.şureyi alırız artık

tam anlamıyorum ama yazan sonucu söyleyim istenilen teknik y mikrodelesyonu azfc bölgesinde delesyon saptanmıştır genetik danışmanlık verilmelidir.tıbbı genetik karyotip 46 xy sayılan metefaz sayısı 20, sonuç sitogenetik olarak normaldir diye hoca bize direk xy 46 yı sordu benm için öemli olan bu 46 xy olması süper bir haber dedi anladınmı bişiler canm sen benzerlik varmı sennki ile hoca bize m.şure alın demişti ama alamamıştık çok pahalı diye sorduk tamm önemli değil klomen ısırgan ve keçi b. tozuna devam edin dedi.ama senn çok güzel çıkmış eger bu boyamada bi gelişme olmazsa m.şureyi alırız artık

aynıymış benim eşiminkiyle bizde de azf c bölgesi silinmiş,azf a yada b,d olsaymış en zor tipiymiş.46xy de genel genetik oda sitogenetik yani normalmiş bizimki gibi.aslında bizimkilerin durumunda sperm genellikle bulunuyormuş az olsa bile.biz şanssız herhalde sıfırla karşılaştık.neyse düzeliyor artık daha iyi olur inşallah.

aynıymış benim eşiminkiyle bizde de azf c bölgesi silinmiş,azf a yada b,d olsaymış en zor tipiymiş.46xy de genel genetik oda sitogenetik yani normalmiş bizimki gibi.aslında bizimkilerin durumunda sperm genellikle bulunuyormuş az olsa bile.biz şanssız herhalde sıfırla karşılaştık.neyse düzeliyor artık daha iyi olur inşallah.

inşalahh canım bukadar olduysa geriside gelir senn durumun beni çok umutlandırdı bide hamile oldunu duyarmıyım :) inşallahhhh

X