Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Inşallah o kadar cok istiyorum ki yuvaniz senlensin diye rabbim kimseyi evlat ile sinamasin eşimin ailesi beni istemedi esimle görünmüyorlar beni olan ile gorusyoruz onada bebegimiz olursa çok büyük mutluluk olcak insallah
Cocuk olunca hersey tatliya baglanir torun baldan tatlidir derler ins. Canim dualarim seninle

Arkadaşlar ben bu hafta rahim filmi çekilicem.. Ama nasıl cekılıcem hala karar vermiş değilim. Tecrübeli arkadaşlar lütfen bilgi verin bana; anestezilimi olayim yoksa normal mi olayım? İlaç verilirken çok ağrı oluyor diyorlar

Arkadaşlar ben bu hafta rahim filmi çekilicem.. Ama nasıl cekılıcem hala karar vermiş değilim. Tecrübeli arkadaşlar lütfen bilgi verin bana; anestezilimi olayim yoksa normal mi olayım? İlaç verilirken çok ağrı oluyor diyorlar

Ben anestezisiz çekildim. Şişli de bir röntgen merkezine. Hafif adet sancısı gibi oluyor. Uzun süren bir işlem de değil zaten. İşlem bitince hafif sancı da bitiyor. Bunun için anestezi almaya gerek yok.

Ben anestezisiz çekildim. Şişli de bir röntgen merkezine. Hafif adet sancısı gibi oluyor. Uzun süren bir işlem de değil zaten. İşlem bitince hafif sancı da bitiyor. Bunun için anestezi almaya gerek yok.
Çığlık atanları okuyorum ve çok morlim bozuluyor inanın kaç gündür uykularım kaçtı benimde.. bu işlem jinekolojik muayene gibi bişi mi? Bahsettiğiniz gibiyse zaten boşa üzülüyorum sıkılıyorum..

Çığlık atanları okuyorum ve çok morlim bozuluyor inanın kaç gündür uykularım kaçtı benimde.. bu işlem jinekolojik muayene gibi bişi mi? Bahsettiğiniz gibiyse zaten boşa üzülüyorum sıkılıyorum..

Jinekolojik muayene gibi başlıyor. Tek farkı içeriye bir sıvı enjekte etmeleri. O sıvı hafif ağrı yapıyor. Benim canım çok tatlıdır. Ben dayandıysam herkes dayanır. Yalnız bu anlattıklarım C kollu denilen makine ile yapılan işlem. Eski makinelerle bu işi yapmak daha fazla ağrıya neden olabilir. Mesela devlet hastanelerinde. Ona birşey diyemem. Gittiğiniz yer önemli. Ben 500 liraya çektirdim onu da belirteyim.

Devlet hastanesinde yer bile yok tiklim tiklim bende ozel de cektircem en uygun 500 buldum izmirde

Sonuc ne cikto peki temiz mi tuplerin doktor bana koruncaksin dedi hatta ilkdefa dogum kont hapi iicyirym

Sonuç temiz çıktı. Tüpler açıkmış. Sordum korunmanıza gerek yok dedi doktor. Ama o ay olmadı. Rahim filminden sonraki aylar gebelik şansı yüksek oluyor. Doğum kontrol hapı içmesen daha iyi gibi geldi bana ama tabi doktorun dediyse bir bildiği vardır.

Yüklediğim resim hsg sonucum .doktorum tüplerin tıkalı değil dedi ama verilen ilacı geçişi tespit edilemedi yazdığı için pek ikna olmadım tekrar sordum ve sorun yol dedi ebe hemşire arkadaşıma gösterdim geçişin tespit edilmesi gerekiyor tüpler açık ise dedi ve ikilemde kaldım.tüplerim açık mı değil mi???

Eklentiler

• IMG_9249.JPG
    IMG_9249.JPG
    21,5 KB · Görüntüleme: 50
Bende çektirdim ama böyle yazmıyor istersen atabilirim sonucu bende pazartesi göstericemn ama çeken doktor tek tüpün kapalı ve bi sorun yok tek tuplede olur bebegim dedi

Merhaba herkese Ben az evvel HSG cektirdim.. Hiç korkulacak bişi degilmis boşyere stres yapmışım uzulmusum gerilmisim günlerdir.. lütfen hic gereksiz üzülmeyin gerilmeyin kaldıki ben panik atak hastasiydim çok korkuyordum..
Herkese tavsiye ederim.. Bursa medikabilde Nigar hanima oldum..
Çok tatlı şeker bir insan Canayakin tavrı ile hersey çok kolay geçti bitti.. bursa da iseniz kesinlikle Nigar hanımı oneririm..

Kizlarr hgs cektimmdim o kadar salak misim ki anlamatmm cok korkuttular yok aciyo yok adet sancisindan beter fln dediler turp gibiyim hastaneden cikar cikmaz yazdim hatta suan araba bile kullaniyorum hic birsey olmamis gibi dunden beri uyumadim izmir de cekildim

Bende
Kizlarr hgs cektimmdim o kadar salak misim ki anlamatmm cok korkuttular yok aciyo yok adet sancisindan beter fln dediler turp gibiyim hastaneden cikar cikmaz yazdim hatta suan araba bile kullaniyorum hic birsey olmamis gibi dunden beri uyumadim izmir de cekildim
Bende bugun çektirdim, aynen boşyere günlerce sıkıntı yaşamışim uykularim kaçmıştı.. hiç bir şey yokmuş ya hafif adet sancısı o kadar.. pipet gibi bişi ile çekti zaten rahim ağzını açan alette plastik ufak bis şeydi. Şu anda bende çarşıya çıkıp gezmeyi düşünüyorum :))

X