Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Cnm bnde aliagadayım geçmiş olsn bnde bu ay sada hastanesinde çekilcem inşallah ama anestezili yapiyolarmis bnm doktoRum. İnşallah hpmiz muradimiza erer iz sen nerde yPtrdin?
Canım o kadar değişken birşey ki kiminde ağrı olur kiminde olmaz. O yüzden sen kimsenin lafına aldirma. Ben hsg ile birlikte polip de aldırdım o yüzden anestezi zaten şarttı. Hicbisey hissetmedim ağrısız çıktım kurtuldum derken aşırı kanamam oldu :KK43: tekrar açıp kani durdurarak tampon koydular. tansiyonum düşüp bayılmam da cabası. Ömrümün en berbat deneyimiydi. Benim ağrı eşiğim aşırı düşük bir daha Allah yaşatmasın.. inşallah seninki çabucak sorunsuzca biter, benim dr hsg yi de anestezisiz yapmiyor ilac verilince genelinde agri duyuldugu icin tupler kapaniveriyormus. Tekrarlamak zorunda kaliyolarmis anestezi altında hicbisey hissetmiyosun zaten sonuç güvenilir yani

Kizlar hgs cektirmeniz gerekiyorsa lütfen ertelemeyin emin olunki korkulacak birsey değil ben cekildim anesteziye falan gerek yok inanin iki dakikalık birşey için anesteziye maruz kalmayın bazı insanlar kötü tecrubeler yaşamış olabilir amaben onlarin tecrübeleri yuzunden korkudan titreyerek gittim hastaneye hiç vajinal muayeneye bile izin vermeyen ben korkularimla birlikte girdim içeri tek sorum şu oldu 'cok aciyacak mi' ama uzandım ve normal vajinal muayene gibi oldu sadece içeri ilaç birakilirken regl agrisi oldu oda hemen geçti ve bitti dediklerinde ben 'bukadar miydi' dediğimle kaldım nolur korkmayın ben bir yılın sonunda o ay gebe kalmıştım ama bebegimin nasibi yoktu dusuk yaptim umarım hepimiz en kısa zamanda anne oluruz

S.a arkadaşlar başlığı görünce yazmak istedim

Bende geçen hafta perşembe hsg çektirdim anesteziyle.. çok korkuyodum dr.um ben söylemeden anestezi vericem sana dedi direk tamam dedim
Saat 9:30da girdim odaya, ayıldığımda saat 12ydi zor ayıltmışlar yatışımı yapmışlar hemen
Normalde hiç bi sıkıntımz yokken iki yılın sonunda artık hsg.nin vakti gelmişti.. zaten yapışıklık varmış dr.um kendime geldiğimde gözün aydın hiç bi sıkıntın kalmadı her an gebe kalabilirsin dedi ♡
Allah ne zaman derse o zaman olucaktır tabiki isteyen hepimize en hayırlı vakitte versin rabbim..

Tecrübelerime gelince, ben çok korkuyodum normalde iğneden kandan şundan bundan korkan biri değilim ama hiç yaşanmadığım bişey olunca ister istemez çekiniyor insan
Hsg.den sonra kendime geldiğimde bacaklarım uzun süre aynı pozisyonda kalmış gibi ağrıyordu.. kanama vardı pedi ne ara yerleştirmişler hiç bilmiyorum :oops:
Adetin ilk günü gibi normalden biraz daha şiddetli bi ağrım oldu üç gün boyunca sürdü..Anestezinin tüm yan etkilerini yaşadım yarı baygındım ilk gün hiç ayılamadım..
Üç tane antibiyotik vermişti dr onu kullandım o dönemde
Beş gün sonra hiç bi sıkıntım kalmamıştı
Ilk ilişki deneyimi biraz yanma durumu olmuştu sonra geçti
Başkada bi sıkıntı olmadı tek tavsiyem gerçekten ertelemeyin hele benim gibi birden fazla enfeksiyon tecrübeniz olduysa direk hsg yaptırın zaten enfeksiyonlar yapışıklık yapıyor biliyorsunuzdur.
Çok konuştum hakkınızı helal edin :KK39:

Hemen ekliyim :
Özelde yaptırdım başka biyere cesaret edemedim sağlık bu ihmale gelmez
Kesinlikle güvendiğiniz yerde yaptırın derim fiyatlar anestezili veya anestezisiz değişiyor ben 500 tl.ye yaptırdım merak eden arkadaşlar olur diye yazıyorum.
Devlete de sordum 350 imiş özelde anestezisiz 450 imiş hayırlısı olsun hakkımızda.

Son düzenleme:
Bende dün çekildim hiç hissetmedim. Kişiden kişiye değişebilir belki. Çektirdiğiniz yer önemli olabilir. 3*5 mm lik polip varmış doktorum alınması gerektiğini söyledi. Korkuyorum

Bende dün çekildim hiç hissetmedim. Kişiden kişiye değişebilir belki. Çektirdiğiniz yer önemli olabilir. 3*5 mm lik polip varmış doktorum alınması gerektiğini söyledi. Korkuyorum
Anestezili olunca ağrı hissetmiyorsun canim cok gecmis olsun

Sağol
Maşallah cnm hayırlı uğurlu olsun :)
Ilk ay değil de ikinci ay mı oldu belirtilerin neydi hissettin mi ayrıntılı anlatır mısın rica etsem? :KK66:

Sağol canim. Evet 28 aralıkta rahim filmi cektırdım. Ocak'da olmadı hamilelik Şubat da oldu. Çok dikkate değer belirtim olmadi. Sadece adet ağrısı oldu bazen. Bazen de bıçak saplanir gibi ani ağrı oldu sol kasigimda. Bu ay inofolic kullanmistik. Hiç belirti olmayınca inofolic yüzünden gecikme oldu sandım hatta.

Sağol

Sağol canim. Evet 28 aralıkta rahim filmi cektırdım. Ocak'da olmadı hamilelik Şubat da oldu. Çok dikkate değer belirtim olmadi. Sadece adet ağrısı oldu bazen. Bazen de bıçak saplanir gibi ani ağrı oldu sol kasigimda. Bu ay inofolic kullanmistik. Hiç belirti olmayınca inofolic yüzünden gecikme oldu sandım hatta.

Maşallah tekrar hayırlı olsun cnm bakalım ben nezaman sonuç alıcam on gün önce hsg çektirdim bende

Anladım canım adet olur olmaz gidicem..peki sen Çankaya Tıpta mı tedavi oluyorsun ? Ne rahatsızlığın var
Evevt daha önceden başka bi Dr gittim benim için sadece zaman kaybı oldu çok şükür bi sıkıntı yok herşey temiz ben ve eşim bizim biraz psikolojik herhalde yada zmanan var tuplerim de temiz cikti

Merhaba arkadaşlar,

Ben de bugün ilk defa rahim filmi çektirdim. Anestezi istemiyorum diyerek risk aldım ama gerçekten de 3 dklık bir olay için değmezmiş. Biraz acıdı tabi ama dayanılmayacak kadar değil. biraz şiddetli bir adet sancısı gibi düşünün. Dua edin, kendinizi telkin edin öncesinde. İnanın korkulacak bir şey değil rahim filmi. Erteleyen, cesaret edemeyenleri rahatlatmak için yazıyorum.

X