Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

kızlar merhaba ilk kez buraya yazıyorum :) dün hsg çektirdim normalde ağrıdan bayılan biri olarak çok korkuyordum ama inanın hiç ağrım olmadı sadece ilaç verilirken hafif bir sızı hissettim bittiğini anlamadım bile 2 dakika sürdü echomarda çektirdim doktorumun tavsiyesi ile ve iyiki orada çektirdim çok ilgili ve güler yüzlüydüler asla ertelemeye değmez

kızlar merhaba ilk kez buraya yazıyorum :) dün hsg çektirdim normalde ağrıdan bayılan biri olarak çok korkuyordum ama inanın hiç ağrım olmadı sadece ilaç verilirken hafif bir sızı hissettim bittiğini anlamadım bile 2 dakika sürdü echomarda çektirdim doktorumun tavsiyesi ile ve iyiki orada çektirdim çok ilgili ve güler yüzlüydüler asla ertelemeye değmez
Geçmiş olsun cnm inş hakkımızda hayırlısı olur. Bende orda çektirdim doktorunuz kim acaba?

Koskoca İstanbulda hsg yapan devlet hastanesi yok mu varsa Bn bilmiyorum. Zeynep Kamil e zar zor randevu alabildim. Hiçte korkulacak bişey değilmiş. Abartanlar oldu ama dua ederek girdim. Bu cuma randevum var sonuçları öğreneceğim. İnfertilite için bi evrak eksik birde sperm testi. Bakalım sonucu ne olacak. Tüplerim acık gözüktü film çekilirken. Sorun neymiş öğreneceğiz. Ayrıca Dr. Da cok iyiydi.

2 gün önce hsg çektiren biri olarak bende paylaşmak isterim. Daha kapının önünde bile burdaki yorumları okuyordum anestezilini anestezisizmi diye Kolan beylikdüzünde yaptırdım. Bir cesaret bir cesaret dedim anestezi almak istemiyorum. Görevlinin hala eminmisiniz anestezi olmadan demesi ile üzerimde önlük masadan kalkma isteği Arkadaşlar hsg acıtmıyor dersem yalan söylerim son dakika sanırım ilacı verdiği an çığlığı bastım 2 kere aynı bu şekilde bir ağrı ve en sonunda yeter diye bağırdım Bitincede başladım ağlamaya sinirlerim bozuldu Ama yaptırdım mı yaptırdım dayandım mı dayandım kendimle gurur duydum mu duydummm He bidaha olsa nasıl yaparım kesinlikle anestezili

merhabalar kızlar....ben daha önce hsg deneyimimi paylaşmıştım... çekilmeden önce ki son iki ayda adetim 23 günde bir idi (normali 30 gün idi)bugün gelmeliydi ama hiç belirtim yok...Ayrıca kendimi bildim bileli adetimden bir hafta önce hep sancım ağrım olurdu göğüslerim dokunulamaz duruma gelirdi...Ama hiçbir belirtim yok...Acaba hsg nin etkisi ile adetim gecikecek mi bu durumu yaşayan var mı acaba?

Pardon rahim filimi ne icin
Rahim filmi tüplerin açık mı kapalı mı ona bakılıyor genel anlamda sorun varsa eğer ameliyat oluyorsun tüpler kapalı ise gebelik şansı olmuyo Dr ona göre bi tedavi uygulaması iicn hgs yani rahim filmi istiyo 1 ve ya 2 sene korunmasiz gebe kalamayan bayanlar hgs cekiliyo

Tabi 2 senedır gebe kalamayan her kadının tüpleri kapalıdır diye birşey yok öyle anlaşılmasın ben bildiğim kadarını yazdim

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Gecmis olsun rahim filimi cektirdim hic korkulcak gibi deyil genel anestezi aldim doktorum tunali hilmide Levent Korkmaz hocam Ankaradaysan gidebilirsin mukemmel ustu bir hekim

Canım inan bazen regl sancıma bile dayanamayıp bayıldığım oldu. okadar ağrı eşiğim düşük ama geçen hafta hsg çektirdim smear vermeyle eşit ağrısı bittiğini anlamadım bile çektirdiğin yer önemli son teknoloji olmasına dikkat et derim. ben echomarda çektirdim istanbulda hiç ama hiç korkulacak bişe değil anestezi almak çok saçma

kızlar nasipse pazartesi çekilicem izmirde barış görüntülemede orda çekilen arkadaşlar var mı ?

kızlar bende 2015 yılında çekildim ...
tüplerde darlık rahim ve yumurtalık yapışıktı ... ameliyat oldum dr sorun olmadığını söyledi ... 3 tüp bebek tedavisi gördüm 2.tedaviden sonra 1 sene korunmadım 3.tüp bebekte de olmadı sizce yenisini çektirsem mi yumurta takibi de hiç yaptırmadım

sakaryada çektiren var mı? bana vagınal muaynede tüplerinde iltihap var fitil antibıotik verdi bidahakı ayda film çektir dedi. sakaryada çektiricem ama nereye gidilir nekadardır hiçbir bilgim yok

X