Rahim Yeterli Kalınlığa Ulaşmıyorsa Ne Yapmalı?

evet benimde bu acemilik yüzünden ilk denememde rahim kalınlığı nedir haberim yoktu. amaşimdi ısrarla soruyorum bizlerin bilinçli olması soru sorması doktorların hoşuna gitmiyor aslında. onlar her şekilde tüp tedavisini yapsın neden olmadı kısmı hakkında en ufak bir açıklama yapmasın. tutmadı ne yapalım kesin tutacak diye birşey yok deyip çıksınlar.
çiğdem rahim kalınlığını aslında mm, mm ölçmek ve söylemek zorunda sana. bu konuda titiz davranması şart bence doktoruna rahim kalınlığını sor her seferinde.

ben 13 ünde adet oldum..bu kez adetimin miktarında ciddi bi artış vardı..galiba dr um haklı yapışma yok bende..hormonlarla alakalı...canım bu ölçme işini şimdi soruyorum tabi..bakalım bu gittiğimde kaç mm olacak çok merak ediyorum..

Ay kızlar benide alın aranıza ve aydınlatın lütfen :KK28: :KK28: :KK28: :KK28:
Bende ilk tedavimde hiç sormadım doktora ve kaçla transfer ettiklerini bilmiyorum :KK19:
Şimdi dondurulmuş deniycem en az kaç olması lazım ??
:KK71:

Ay kızlar benide alın aranıza ve aydınlatın lütfen :KK28: :KK28: :KK28: :KK28:
Bende ilk tedavimde hiç sormadım doktora ve kaçla transfer ettiklerini bilmiyorum :KK19:
Şimdi dondurulmuş deniycem en az kaç olması lazım ??
:KK71:

canım doktorlar 7 mm oldumu hemen transferi yapıyorlar aslında tutunma şansını artıran rahim kalınlığının 8-9-10-11-12 mm olması. ama ne yazıkki pek çoğumuzun 8 mm bile olamıyor. mesela benim 6 mm de kalınca iptal oldu. 9-10 mm olan çok çok iyi deniyor.

arkadaşlar sabah dr a gidiyorum..ankaraya bakalım neler söyleyecek..burda yazıklarımızın hepsini soracam..gelince yazarım mutlaka ama 15 gün kadar yokum..kendinze ii bakın..

arkadaşlar sabah dr a gidiyorum..ankaraya bakalım neler söyleyecek..burda yazıklarımızın hepsini soracam..gelince yazarım mutlaka ama 15 gün kadar yokum..kendinze ii bakın..

hayırlısı olsun canım şansında bol olsun umudumuz olacak haberlerle gel inşallah.

sağol arkadaşım doktorum bana bant vermemişti nedense. oysa kalınlık problemim olduğunuda biliyor bilmesine.

Rica ederim arkadaşım ne demek valla ben bu doktorların tedevisini anlamadım hepsi farklı şeyler söylüyo doktor değiştirmekte iyimi kötümü bilmiyorum Rabbim yardımcın olsun sana daha öncede yazmıştım kullandığım ilaçları biliyosun son 4 transferimdede ben aynı ilaçları kullandım farklı bir ilaç kullanmadım haberin olsun.Sen tekrar ne zaman denemeyi planlıyosun?Yazdıysan bile ben kaçıdım galiba

Rica ederim arkadaşım ne demek valla ben bu doktorların tedevisini anlamadım hepsi farklı şeyler söylüyo doktor değiştirmekte iyimi kötümü bilmiyorum Rabbim yardımcın olsun sana daha öncede yazmıştım kullandığım ilaçları biliyosun son 4 transferimdede ben aynı ilaçları kullandım farklı bir ilaç kullanmadım haberin olsun.Sen tekrar ne zaman denemeyi planlıyosun?Yazdıysan bile ben kaçıdım galiba

ben 1 ay sonra deniyeyim diyorum ama daha yeni iptal edildi tedavim.. acaba 2 ay sonramı deniyeyim. kararsızım birde doktorun tedavisi bu sefer içime sinmezse hiç başlamayacağım.
senin içinde diyebileceğim 4 transferdede tedavi aynı ilaçları aynı ise bu yöntem hep sonuç vermemişse başka seçeneklere bakılmalı... demekki sana gereken bu değil senin adını koyamadığım daha doğrusu bilemediğim yeni bir tedavi şekline ihtiyacın var. o doktorun sana verebileceği bu kadarsa başka bir doktora geçmeni öneririm nacizane fikrim. mutlaka farklı görüş farklı bilgi gerekli artık.

günaydın arkadaşlar dün adetiimn 10. günüydü kontrolüm vardı rahim kalınlığım 6 mm olmuş. cyclo prognova kullandım bu ay dünde bant ekledi 4 tane yapıştırdım 5 günde bir değişecek inşallah bu kalınlaşır ve rahim de iyi olur transferim yapılır:KK43:((

ben 1 ay sonra deniyeyim diyorum ama daha yeni iptal edildi tedavim.. acaba 2 ay sonramı deniyeyim. kararsızım birde doktorun tedavisi bu sefer içime sinmezse hiç başlamayacağım.
senin içinde diyebileceğim 4 transferdede tedavi aynı ilaçları aynı ise bu yöntem hep sonuç vermemişse başka seçeneklere bakılmalı... demekki sana gereken bu değil senin adını koyamadığım daha doğrusu bilemediğim yeni bir tedavi şekline ihtiyacın var. o doktorun sana verebileceği bu kadarsa başka bir doktora geçmeni öneririm nacizane fikrim. mutlaka farklı görüş farklı bilgi gerekli artık.

Ben 4 denememde tutturmayı başardım canım RABBİMİN izniyle inşallah seninde buradan güzel haberlerini alırım.Ben ilaçlarımı kullandığımda hiç rahim kalınlığı problemi yaşamadım sadece yumoşlar tutunamamıştı şim 3 haftalık hamileyim 25-26 ocakda kalp atışlarını duymaya gideceğim.

günaydın arkadaşlar dün adetiimn 10. günüydü kontrolüm vardı rahim kalınlığım 6 mm olmuş. cyclo prognova kullandım bu ay dünde bant ekledi 4 tane yapıştırdım 5 günde bir değişecek inşallah bu kalınlaşır ve rahim de iyi olur transferim yapılır:KK43:(([/QUOTE

İnşallah canım kalınlaşır.Buradan hamiş haberlerini de alırız.

Ben 4 denememde tutturmayı başardım canım RABBİMİN izniyle inşallah seninde buradan güzel haberlerini alırım.Ben ilaçlarımı kullandığımda hiç rahim kalınlığı problemi yaşamadım sadece yumoşlar tutunamamıştı şim 3 haftalık hamileyim 25-26 ocakda kalp atışlarını duymaya gideceğim.

canımmm kalp atışlarını duyduğunda müjdesini bizimle paylaşmayı unutma sakın, ben hamile olduğu nu bilmiyordum :nazar:

günaydın arkadaşlar dün adetiimn 10. günüydü kontrolüm vardı rahim kalınlığım 6 mm olmuş. cyclo prognova kullandım bu ay dünde bant ekledi 4 tane yapıştırdım 5 günde bir değişecek inşallah bu kalınlaşır ve rahim de iyi olur transferim yapılır:KK43:(([/QUOTE

İnşallah canım kalınlaşır.Buradan hamiş haberlerini de alırız.

canım 10. gün için 6 mm iyi dahada kalınlaşsın inşallahhh, kaçıncı gününde transfer olacak? estrofem kullanmıyorsun sadece bant o zaman değilmi? cyclo prognova hapmı?

cevap veren arkadaşlar hepinize teşekkür.

bende bu işi epey araştırdım ve sonunda önemli bir bilgi edindim. tebokan adlı ilaç rahim kalınlığını artırıcı olarak kullanılıyormuş.bu ilacın asıl işlevi aslnda unutkanlık için kullanılıyormuş. beyin damarlarını açıcı kan akışını düzenleyici özelliği varmış, bu özelliğiyle rahmin kalınlaşmasınada etki ediyormuş. fakat ben bu tedavi için geç kaldım herhalde çünkü adetle birlikte alınıyormuş, benim yarın son kontrolüm var bakalım. eğer tedavim iptal edilirse doktoruma sorarak kullanabilirim. aldığımız tüp bebek ilaçlarından çok masum bir ilaç gibi.
aynı dertten muzdarip arkadaşlar lütfen tebokanı sizde araştırın ve bilgilerinizi paylaşın.

Bende dondurulmuşlarım için tedaviye başladım climara fort kullanıyorum ayrıca doktorum tebokan verdi sabah akşam ondan içiyorum.

canımmm kalp atışlarını duyduğunda müjdesini bizimle paylaşmayı unutma sakın, ben hamile olduğu nu bilmiyordum :nazar:

Haber veririm canım duyabilecekmiyim bende bilmiyorum geçen hafta salı günü kanamam başlamıştı sonra kesildi bugün günlerden salı yine kanamam başladı ayın 25-26 sında gideceğim doktora o zamana kadar bebişler içimde kalırsa çok zor bu işler ya sürekli diken üstünde oluyo insan .Rabbim sanada ve bütün isteyenlerede nasip etsin canım kimsenin kucağını boş bırakmasın.AMİN.

Haber veririm canım duyabilecekmiyim bende bilmiyorum geçen hafta salı günü kanamam başlamıştı sonra kesildi bugün günlerden salı yine kanamam başladı ayın 25-26 sında gideceğim doktora o zamana kadar bebişler içimde kalırsa çok zor bu işler ya sürekli diken üstünde oluyo insan .Rabbim sanada ve bütün isteyenlerede nasip etsin canım kimsenin kucağını boş bırakmasın.AMİN.

kanama azsa sorun yokmuş ama en doğrusunu doktorun bilir doktoruna haber verdin değilmi? belki progesteron falan artırır.

X