Regle 9 Gün Kala Silik Pembe Akıntı ve Negatif Kan Testi

Lotuslilium

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2014
9
3
Merhaba, 1.5 yıldır evliyim. 10 aydır korunmuyor ve bebek düşünüyoruz. 2 gün önce (döngümün 18. gününde) gece yatmadan önce peçeteye çok silik bir pembe leke geldiğini gördüm. Anlayamadım çünkü muhtemelen ovulasyonumun 5. Veya 6. Gününe geliyordu. Bu arada asla kan diye tanımlayamam tamamen açık pembe bir görüntüydü. Yaklaşık 20-25 dk sonra kasıklarımda regl ağrısı olarak tanımlayamacağım bir rahatsızlık oldu. Sabah uyandığımda bir şey yoktu. Ertesi gün aynı görüntü ve ağrı başladı. Hafif batmalar, kramp tarzı hafif bir ağrı ve şiddetli bel ağrısı yaşadım. Reglime 8 gün kaldığını düşününce de doktora gittim. Doktor vajinal muayene sonucu herhangi bir kanama görmediğini belki bir yerleşme kanaması veya enfeksiyon olabileceğini söyledi. Heyecanlandım belki olmuştur dedim. Kan tahlili, gebelik testi istedi. Bu arada vajinal muayenemin çok temiz olduğunu söyledi. Sonuç ise kan tahlillerim tertemiz ve gebelik testi < 1.20 Negatif. Yani gebelik mevcut değil. Biraz demorolize oldum çünkü olabileceğini düşünmüştüm. Şu an ise kocaman bir soru işareti. Doktor da açıkçası çok ilgilenmedi. Acaba bunun nedeni nedir diye kendi kendimi yer oldum. Aranızda böyle bir şey yaşayan var mı?

Ben de döngümün 16.gününde bahsettiğiniz ağrıları yaşadım. Aynı adet olacakmışım gibi karın ağrısı ve de sol kasıkta batmalar şeklinde. Bir tek pembe akıntı olmadı. Ovülasyon testi yapıyorum. Ve piki 16.günde gördüm. Bugün 17.günüm pik çizgisi biraz daha koyulaştı, hala çatlama olmadı. Yani bence yumurtlama kanaması ve ağrısı olabilir. Bence bir ovülasyon testi alın 2 saat su içmeyin ve bakın bakalım pik mi değil mi. Yumurtlama gibi geldi bana. Geç yumurtlamış olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Haklı olabilirsiniz. Tek kafamı karıştıran kızım doktorun hiç bir şey söylememesi, peki yumurtlama olacak olsa onu da görmez miydi? Şu an reglime 7 gün var. Bu olayın dün olduğunu düşünürsek gerçekten geç yumurtlama olabilir mi?

Haklı olabilirsiniz. Tek kafamı karıştıran kızım doktorun hiç bir şey söylememesi, peki yumurtlama olacak olsa onu da görmez miydi? Şu an reglime 7 gün var. Bu olayın dün olduğunu düşünürsek gerçekten geç yumurtlama olabilir mi?
Doktorunuz transvajinal ultrason ile mi baktı yoksa normal ultrason ile mi baktı?

Transvajinal ile baktı. Rahim ve yumurtalıklar temiz dedi. Kanda Crp bile kontrol edildi. Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Kendimi de kötü hissettim. Sanırım biraz fazla umutlandım.
Transvajinal ile baktı ise yumurtlama olsa muhtemelen anlardı diye düşünüyorum. Isterseniz bir dahaki aya ovülasyon testi deneyin. Yumurtlamanız ne zaman oluyor anlamış olursunuz. Ya da akışına bırakın siz bilirsiniz. Zaten her şeyiniz temiz çıkmış.

Ovulasyon testi hatta cihazı dahi aldım. Hep pik gördüm ama malesef olumlu bir sonuç olmadı. 2 aydır saldım belki de hevesim kaçmıştı. Böyle de bir şey yaşayınca ufakta olsa ümitlendim. Bu arada uzunca bir süre gebelik öncesi takviyeler aldım. Eşim de ben de gerekli tahlillerimizi yaptıedık. Doğal yolla bebek sahibi olabilecek bir çift olduğumuz belli oldu. Biraz aceleci davranmamın sebebi ise MS hastası olmam. 28 yaşındayım, 30 uma kadar (mümkünse doğal yol ile) anne olmayı hedefliyorum ama sanırım o beni hedeflemiyor. :)

Ovulasyon testi hatta cihazı dahi aldım. Hep pik gördüm ama malesef olumlu bir sonuç olmadı. 2 aydır saldım belki de hevesim kaçmıştı. Böyle de bir şey yaşayınca ufakta olsa ümitlendim. Bu arada uzunca bir süre gebelik öncesi takviyeler aldım. Eşim de ben de gerekli tahlillerimizi yaptıedık. Doğal yolla bebek sahibi olabilecek bir çift olduğumuz belli oldu. Biraz aceleci davranmamın sebebi ise MS hastası olmam. 28 yaşındayım, 30 uma kadar (mümkünse doğal yol ile) anne olmayı hedefliyorum ama sanırım o beni hedeflemiyor. :)
Pozitif düşünün inşallah hayırlısıyla olur. Pikten sonra test yapmaya devam ediyor musunuz peki?

Tabii, silinene kadar devam ediyorum. Regl de ortalama 26-27-28 günde bir olurum. Pek şaştığı görülmemiştir. :) 2 aydır yapmıyorum. Stresin çok etkilediğini söylemişti doktor. Ancak daha çok strese girdim bu olayda. Karnımda bir şeyler oldu ama anlayamadım.
Umarım hepimize hayırlı haberler ve sağlıklı bebekler nasip olur.🙏🏻

Transvajinal ile baktı. Rahim ve yumurtalıklar temiz dedi. Kanda Crp bile kontrol edildi. Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Kendimi de kötü hissettim. Sanırım biraz fazla umutlandım.
Elinizde varsa bi ovülasyon testi yapsanıza belki yumurta bugün çatlamıştır hemen değerlendirirsiniz 😀

Bu arada yerleşme kanaması olayı kafamı çok kurcaladı. Böyle bir şey olsa bile aynı gün kan tahlilinde çıkar mıydı? Veya doktor rahimde bu durumu saptamaz mıydı? Mevcut bir kanama olmadığını söyledi. Biraz kendimi şizofren gibi hissettim. :) Bu konuda tecrübelerinizi benimle de paylaşırsanız belki kafa karışıklığımı giderebilirim.🙏🏻

Merhaba, böyle bir şey belki başkasının başına gelir diye bilgilendirmek istedim.
Ben regl olmam gereken günden 1 gün sonra regl oldum. Tek fark olmam gereken gün de sadece 1 damla pembe leke geldi.
Yani demem o ki, pembe leke de her zaman yerleşme kanaması olmuyor. Reglnizi mutlaka bekleyin ve kendinizi üzmeyin. Sevgiler.🌸

X