Kontakt Lens Renkli Lensler hakkında İnsanlar ne düşünüyor ?

EfLaH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
563
4
38
sayfa ararken bakın ne buldum :)
bir sözlük sitesinde üyelerin renkli lens kullananlar hakkında ki düşüncelerini okudum.
okumadan önce hiç böyle şeyler dusunmemıstım.bazı yazılar çok agır geldı bana aynada ya hakkaten öylemı bakıyorum bile dedm bukadar sert bakıldıgını bılmıyordum lenslere
buraya konu açma sebebimde acaba gerçeklik payı olabılrmı bu dusuncelerın lens kulanan ve kullanmayan birçok üyede burda var

siz bu sözlük yazarlarına katılıyormusunuz ?

2.devamlı kullanmak kişinin özgüveninde sorunlar oluşturabilir. renkli lens takan bir insan bir süre sonra o görüntüsüne alışıp insan içine kendi göz rengiyle çıkamaz hale gelir, kopmleksli biri haline bile gelebilir. ayrıca "gözlerin çok güzel" iltifatına "ama lens" diye cevap vermek gibi komik durumlar yaşanabilir. fakat yakışan kişinin arada sırada takması hoştur, güzeldir.

3.ruhsuz robot bakışları veren nesne

4.genelde takıntılı ve özenti tiplerin kullandığı gereksiz şey.
5.sarışın esmerlerde tespit edilen mavi gözün sebebi.

6.uzun bir süre kullandıktan sonra kişinin kendi gözlerinin daha güzel olduğunu fark ettiren faydalı bir hede.

7.anlamı ve gereği olmayan, bakışları anlamsızlaştıran, tüm tanıdıklarıma arkadaşlarıma kullanmaktan vazgeçmeleri için telkinlerde bulunduğum nesne,, zira bakışlar değil midir insanı diğerlerinden farklı kılan, şu herkesin gitgide birbirine benzediği, insanoğlunun mutantlaştığı zamanlarda,,

9.mavi tonlarının gerçekten göze çok battığı, buna rağmen genelde mavi alınan nesne. 6 aylık, 1 yıllık gibi uzun süre kullanımlı aldığınızda renksiz lensler gibi birkaç çift değil, 1 tane alınır. belirli dönemlerde protein tabletlerle temizlenir.

13.gözlerdeki parlaklığı yok eden ölü koyun bakışlarına sahip bir gençliğin yaratıcısı olan üründür kendileri14.ela gözlü insanlarda, yeşil renkli olanları doğal durmakla beraber, normal ela gözün eline su dökemez..

15.kullananların ölü balık gibi bakmasının sebebi. aşağılık duygusu sinyali. uzaklaşınız.16.bakışlara biyonik insan özelliği katar, gece kabuslara girebilir o şuursuz bakışlar.en yakın arkadaşım ısrarla kullanmaya başladığında bir hafta gözlerine bakamamıştım.arkadaşı arkadaştan soğutur o derece.

19.en yakın arkadaşımda ilk gördüğümde
- ohaa ne bu be çok iğrenç bakamıyorum sana.. cümlesini sarfettirdi bu küçük nesnecikler..
çok gereksiz ve bi o kadar da yapaydır,insanı canavara,ifrite falan dönüştürür . sakın almayın alanında gözlerine bakmayın.

20.kendi göz rengi açık olan (tercihen sarı gözlü) insanlarda sırıtmayan hatta doğal bile görünebilen, fakat koyu kahverengi ve siyah gözün üstüne takıldığında feci sırıtan, yapay duran süs aracı.

21.kısa zaman sonra kişilerin ,etrafındakilere 'bu gerçek göz rengim,lens değil' diye yutturmaya çalıştıkları nesne.

22.beni korkutan lens türü.

düşünsenize kara gözlü bir arkadaşınız var, onu öyle görüyorsunuz her gün. sonra bir sabah bir bakıyorsunuz ki o da ne!!!!! böyle mavi desen değil, yeşil desen hiç değil bir renkte iki göz size bakıyor mat bir şekilde. günaydın diyor hatta, tanıyor yani sizi ve görebiliyor... ne diyeceksin? böyle bir şaşkınlık ve korku dolu bir şekilde günaydın diyeceksin tabi... ama elimde değil korkuyorum; çünkü ben biliyorum senin gerçek göz rengini, gerçek bakışını... (şeffaf lense girmeyelim, onun yeri bura değil.)

23.kullanan ve kullanacak tipler bellidir. numaralı olup olmaması bu noktada bi önem teşkil etmez.24.kişilerin anlamsız ve ölü balık gibi bakmalarını itina ile sağlayan yumuşak,jölemsi yapı.

25.kişiyi özelleştiren en önemli şeylerden biri olan bakışları sahteleştirmeye yarayandır. güzelleştirmez aksine basitleştirir kanısındayım.27.kişiye ne kadar yakışırsa yakışsın bir türlü alışamadığım, cok ıtıcı gelen şey. konustugum, gozlerıne baktıgım kısının bir gun kahverengı gozlu, bır gun daha acık renk gozlere sahıp olması o kişiyi gözümde itici kılıyor, isteyen geri kafalı veya muhafazakar desin, tshirt, etek fln değil ki bu sıkıldığında başka rengını alııp giyesin.

28.renkli göze aynı renkte lens takıldığı zaman çok şahane duran icat. her zaman değil tabi, göz rengini belirginleştirmek istediğinizde, özel bir günde vs. mavi göze mavi, yeşil göze yeşil renk gibi... yoksa kahverengi üstüne mavi renk, kusarım, ö.

31.gözlerinden ve haliyle kendinden hoşnut olmayan kişilerin rağbet ettiği lens türü. canım benim sen renkli lens taktığında güzel olmuyorsun aksine "ben kompleksliyim gözüm renkliymiş gibi davranıyorum" diyerek rezil oluyorsun bebeğim. doğal ol, güzel ol.32.ölü eşek gözü sendromu.belli bir mesafeden hoş da dursa(bazı kişilerde o da)
genelde bu sendroma sebebiyet veren durum.
parlak mavileri elektrik yeşilleri menekşe renkleri
yapmayın etmeyin
yada deneyin hevesinizi alın geçsin.
gülen yüzlüleri çiçek desenlileri falan da var onların daha zor bulunan
onlardan kullanın yada yani.
yoksa o ne öyle
her baktığımızda bir korku bir anlık şok
noluyor?!

34.aynı para ile syborg bakışı ile ölü köpek bakışı arasında bir bakışa sahip olmak isteyenlerin bununla birlikte sahtekar ve göz bebeklerine bir şey batmışçasına suni bakabileceğini garanti eden şey.

devamlı kullanmak kişinin özgüveninde sorunlar oluşturabilir. renkli lens takan bir insan bir süre sonra o görüntüsüne alışıp insan içine kendi göz rengiyle çıkamaz hale gelir, kopmleksli biri haline bile gelebilir. ayrıca "gözlerin çok güzel" iltifatına "ama lens" diye cevap vermek gibi komik durumlar yaşanabilir. fakat yakışan kişinin arada sırada takması hoştur, güzeldir.
bu sozler cok dogru renklı taktıktan snra kendı goz rengım ck sade gelır oldu lensle kendımı ck daha guzel buluyorm ama bırkac ay gecınce tekrar kendı goz rengımı sevıyrm

renkli lens takan her insanı kompleksli yada kendi gözünü sevmeyen beğenmeyen kişiler olarak damgalamak çok yanlış...buraya laf olsun diye yazmıyorum 10 senedir çeşitli markaları ve renkleri kullandım ama asla kendi göz rengime haksızlık etmedim...kendi göz rengimi de çok seviyorum...gözlerim kahverengi ama bana sorarsanız kahverenginin de olabilecek en güzel tonuna sahibim...
hatta bazen öyle lens renkleri var ki piyasada...lensi çıkardığım zaman inanın kendi göz rengimi o lensten daha çok beğendiğim oluyordu...o yüzden gözrengimi bulanık gösterebilecek renklerden kaçınıyorum...lenssiz dışarıya adım atamayan insanlardan da değilim..giydiğim kıyafetimin rengine göre canım isterse takıyorum istemezse takmıyorum...lenssiz kendini çıplak gibi hissetmem durumum hiç olmadı....lensi bir "maske" olarak değil...bir takı olarak görenlerdenim..nasılki kolye bilezik yüzük falan takıyoruz lens de öyle birşey...insan takısız da hayatına devam edebilir..
onsuz yaşayamam diye bir durum yok ancak bazen hayat onunla daha da güzel olabiliyor..
lenslerin çirkin insanların taktığı konusuna da katılmıyorum...ayıla bayıla resimlerine baktığımız yerli ve yabancı ünlülerin hemen hepsi lens takıyor..kamera karşısına lenssiz çıkanı çok az...hatta gözü renkli olanlar bile en azından yoğunlaştırıcı lens takıp öyle poz veriyorlar..

renkli lens takan her insanı kompleksli yada kendi gözünü sevmeyen beğenmeyen kişiler olarak damgalamak çok yanlış...buraya laf olsun diye yazmıyorum 10 senedir çeşitli markaları ve renkleri kullandım ama asla kendi göz rengime haksızlık etmedim...kendi göz rengimi de çok seviyorum...gözlerim kahverengi ama bana sorarsanız kahverenginin de olabilecek en güzel tonuna sahibim...
hatta bazen öyle lens renkleri var ki piyasada...lensi çıkardığım zaman inanın kendi göz rengimi o lensten daha çok beğendiğim oluyordu...o yüzden gözrengimi bulanık gösterebilecek renklerden kaçınıyorum...lenssiz dışarıya adım atamayan insanlardan da değilim..giydiğim kıyafetimin rengine göre canım isterse takıyorum istemezse takmıyorum...lenssiz kendini çıplak gibi hissetmem durumum hiç olmadı....lensi bir "maske" olarak değil...bir takı olarak görenlerdenim..nasılki kolye bilezik yüzük falan takıyoruz lens de öyle birşey...insan takısız da hayatına devam edebilir..
onsuz yaşayamam diye bir durum yok ancak bazen hayat onunla daha da güzel olabiliyor..
lenslerin çirkin insanların taktığı konusuna da katılmıyorum...ayıla bayıla resimlerine baktığımız yerli ve yabancı ünlülerin hemen hepsi lens takıyor..kamera karşısına lenssiz çıkanı çok az...hatta gözü renkli olanlar bile en azından yoğunlaştırıcı lens takıp öyle poz veriyorlar..

doğru söylüyorsun Güneşcim,bir de tabi insanlar kaliteli lens takmış gözlerle de pek karşılaşmıyor,damarlı lensler kötü gösteriyor doğru,ona sözüm yok,ama tabi kişinin kendi tercihi,sanki lens takmaya başladıktan sonra insanlara karşı daha açık görüşlü oldum gibi:)Ben zaten şeffaf lens takıyordum ve sanki gözümü daha koyu daha sert ifade veren bir hale soktu,kendi gözüm daha açık bir kahveydi sanki,plastikle çok parlamasından mı sanki daha koyu sert ifadeli bakışlarım oldu,sadece bir kaç ton açılmasıyla çok yumuşak bir ifadem oldu,gri lenslerim de var çekik ve açık kahve renk gözlü olduğum için onun ben lens olduğunu söylediğimde bile şaşırıyordu insanlar,ama gerek yoktu,çünkü kahve göz sert bir ifade oluyordu ve bir kaç ton açılması çok iyi oluyordu grileri kullanmamaya başladım,çok da iyi tepkiler alıyorum açık ela lenslerimle,zaten arkadaş çevrem de ona göre insanların ne yaptığına ne taktığına vs. karışmayan insanlar,zaten onların bazıları numarasız da takıyorlar,kime ne,ben ne renkli gözlü insanlar tanıyorum hiç kendine güvenmeyen etrafını da tenkit edip huzursuzlaştıran onları da sindirmeye çalışan,ne gerek var bunlara çakma gözmüş oymuş buymuş,hep bunları söyleyen benzer çevreden gelmiş,dar görüşlü,ailesi ve kendi belirli bir eğitim düzeyinde kadınlara ve insanlara dar bir çerçeveden bakan insanlar,emin olun 100 kişi biliyorsa lens takmaya başladığımı (okul,kendimin ve sevgilimin arkadaş çevresi vs.) 2-3 kişidir bu huysuz,eğitimsiz,mutsuz ve renkli(!) gözlü insanlar,bırakın insanlar ne yapıyorsa yapsın,arkadaşım en kalitesiz lensi mi takıyor,damar damar mı,insanlar eleştiriyor mu artık damarları bariz mi,bak bitanem bu daha kaliteli bundan al derim,ama seçim onundur o onu beğenmiştir kime ne,biraz açık görüşlü olsunlar kimseye zarar gelmez!

Ne yazmışım be!Çok doluymuşum:)doluyum valla dar görüşe,vizyonsuz bakış açılarına,ben de onların boş bakan dar görüşlü gözlerine bakamıyorum:)b&L takan arkadaşımın gözlerinden rahatsız değilim hiç,insanlar istediğini yapar!

doğru söylüyorsun Güneşcim,bir de tabi insanlar kaliteli lens takmış gözlerle de pek karşılaşmıyor,damarlı lensler kötü gösteriyor doğru,ona sözüm yok,ama tabi kişinin kendi tercihi,sanki lens takmaya başladıktan sonra insanlara karşı daha açık görüşlü oldum gibi:)Ben zaten şeffaf lens takıyordum ve sanki gözümü daha koyu daha sert ifade veren bir hale soktu,kendi gözüm daha açık bir kahveydi sanki,plastikle çok parlamasından mı sanki daha koyu sert ifadeli bakışlarım oldu,sadece bir kaç ton açılmasıyla çok yumuşak bir ifadem oldu,gri lenslerim de var çekik ve açık kahve renk gözlü olduğum için onun ben lens olduğunu söylediğimde bile şaşırıyordu insanlar,ama gerek yoktu,çünkü kahve göz sert bir ifade oluyordu ve bir kaç ton açılması çok iyi oluyordu grileri kullanmamaya başladım,çok da iyi tepkiler alıyorum açık ela lenslerimle,zaten arkadaş çevrem de ona göre insanların ne yaptığına ne taktığına vs. karışmayan insanlar,zaten onların bazıları numarasız da takıyorlar,kime ne,ben ne renkli gözlü insanlar tanıyorum hiç kendine güvenmeyen etrafını da tenkit edip huzursuzlaştıran onları da sindirmeye çalışan,ne gerek var bunlara çakma gözmüş oymuş buymuş,hep bunları söyleyen benzer çevreden gelmiş,dar görüşlü,ailesi ve kendi belirli bir eğitim düzeyinde kadınlara ve insanlara dar bir çerçeveden bakan insanlar,emin olun 100 kişi biliyorsa lens takmaya başladığımı (okul,kendimin ve sevgilimin arkadaş çevresi vs.) 2-3 kişidir bu huysuz,eğitimsiz,mutsuz ve renkli(!) gözlü insanlar,bırakın insanlar ne yapıyorsa yapsın,arkadaşım en kalitesiz lensi mi takıyor,damar damar mı,insanlar eleştiriyor mu artık damarları bariz mi,bak bitanem bu daha kaliteli bundan al derim,ama seçim onundur o onu beğenmiştir kime ne,biraz açık görüşlü olsunlar kimseye zarar gelmez!

evet canım..sanırım bu şeyleri yazan kişiler b&l veya freshlook kullanan insanları gördükleri için bütün lens markalarının kalitesiz ve adi durduğunu zannediyorlar ve bütün lensleri aynı kefeye koyuyor olmalılar...hele bir de o lenslerin sahibi olan kişilerde çok böyle eli yüzü düzgün insanlar da değillerse ve yakışmayan bir renk seçimi yapmışlarsa bu önyargı daha da artıyor malesef...halbuki bilmiyorlar ki güzelliğini övmekle bitiremedikleri angelina jolie bile lens takıyor..
renksiz şeffaf lenslerin gerçek göz rengini olduğundan koyu gösterdiğini daha önce de duymuştum demekki hakikaten gerçeklik payı var...haklısın çok koyu renk gözler insana sertlik ve erkeksi bir hava kazandırıyor..biraz açılınca sanki daha feminen ve daha arkadaş canlısı bir görünüm kazandırıyor...

maalesef magazin ve basında karşımıza güzel kadın imajı olarak hep renkli gözlü kişileri öne sürdükleri için bütün insanların beynine "renkli gözlü insan güzel insandır" gibi bir kalıp sokulmuş zorla..holywood da bile kahverengi gözlü olan ve popüler olan kahverengi gözlü oyuncuların sayısı bir elin parmağını geçmiyor..hep mavi gözler yeşil gözler...
oysa bizim eski türk filmlerinde evde kalmış çirkin kız kurusu rollerini oynayan kadınların ve kötü adamların çoğu da renkli gözlüydü peki buna ne demeli ?
demekki renkli gözlü insanlar da kötü insanlar olabiliyor veya evde kalmış olabiliyor...

haklısın canım iş sadece gözün renkli olmasında bitmiyor..ruh güzelliği de lazım ki renkli gözün kahve gözden üstün olduğunu da düşünmüyorum...sadece renkli oldukları için biraz daha çabuk farkediliyorlar hepsi bu...renkli gözü üstün gören ve lensi eleştiren ve lens takanlara özenti gözüyle bakan kişiler magazin aracılığıyla beyinleri yıkanmış insan topluluklarından başka birşey değiller canım..kaale alınmayacak insan toplulukları...

Son düzenleme:
ya kimse benım takılıgıma takılmamış

'' ölü balık gibi bakıyorlar ama frkında bile değillr '' genel kanı bu ..

acaba cıdden oylemı bakıyoruz y :S
aynada bakıyorum bakıyorum ölü balık nasıl bakar dıe ama bulamadım :))

cok memnundum lenslerımden ve kendı çevemden de bir kişi hariç hiç kotu tepkı almadım ama yınede tereddute dusurdu bu keskin ağır yorumlar

ama ben mesela bana renklı gozun cok yakıstıgını fark ettım benı daha yumusak bakış ve yuz hattına çevirdi lensler
nasıl dıyeyım daha kadınsı daha masum gibi.. kendı goz rengım koyu kahve rengıydı sert bakışlarım oluyordu çevrem oyle dıyordu en azından .

ya kimse benım takılıgıma takılmamış

'' ölü balık gibi bakıyorlar ama frkında bile değillr '' genel kanı bu ..

acaba cıdden oylemı bakıyoruz y :S
aynada bakıyorum bakıyorum ölü balık nasıl bakar dıe ama bulamadım :))

cok memnundum lenslerımden ve kendı çevemden de bir kişi hariç hiç kotu tepkı almadım ama yınede tereddute dusurdu bu keskin ağır yorumlar

ama ben mesela bana renklı gozun cok yakıstıgını fark ettım benı daha yumusak bakış ve yuz hattına çevirdi lensler
nasıl dıyeyım daha kadınsı daha masum gibi.. kendı goz rengım koyu kahve rengıydı sert bakışlarım oluyordu çevrem oyle dıyordu en azından .

ölü balık konusunu bilemiycem ama bazı kişilerde kahverengi gözün çok sert ve erkeksi durduğu konusuna katılıyorum
ve daha açık renklerin bu havayı yumuşattığı konusuna da katılıyorum...benim de kendi gözümün bakışları çok serttir ve bunu gören herkes söyler bana...ve benle yüzyüze birebir konuşurken ben karşımdakini dinlerken konuşan kişi gözlerime uzun süre bakamıyor..illa ki gözlerini kaçırma ihtiyacı hissediyor...bir kişiye veya birşeye art düşüncem olmadan normal olarak da baksam da kötü kötü baktığım zannediliyor bu da yanlış anlamalara yol açıyor..hatta bazen kendim bile aynaya baktığımda o sert havadan rahatsız olup irkilmişliğim olmuştur...lens kullanmaktaki amaçlarımdan birisi...belki de ilk amacım bu bahsi geçen sert havayı yumuşatmak...aslında kendi gözrengimi seviyorum ancak bu sert hava da renkten kaynaklanıyor sanırım....böyle bir çelişkim de yok değil..rengimi hem seviyorum hem de sert bakışlarımdan rahatsız oluyorum...daha doğrusu ben o sert havadan biraz memnunum ancak çevredekiler itici buldukları ve bana yaklaşmaya çekindikleri için onlara karşı daha arkadaş canlısı ve yaklaşılabilir gözükmek için lens kullanıyorum....yoksa renkli göz koyu göz gibi bir ayrımcılık söz konusu değil benim için...yani lensle renkli gözlü olunca kendimi " sınıf atlamış" olarak veya "terfi etmiş" olarak görmüyorum...

Son düzenleme:
Burda bazı arkadaşların lensli fotoğraflarını gördüm bazısına gerçekten çok yakışmış doğal durmuş ben lensim diye bağırmıyor gözler ama sokokta hiç öyle doğal görünümlü lenslere sahip insanlar görmedim çoğu bulanık ve özellikle mavinin kötü tonları. Ben daha önce hiç lens kullanmadım o yüzden bilmiyorum bu kötü görünümlü bulanık ölü balık gibi gözleri göstren lensler daha mı ucuz acaba ondan mı yaygın doğal gösteren lenslere pek rastlamadım da çevremde o yüzden soruyorum lens takan arkadaşlar bilgilendiririse sevinirim.

Burda bazı arkadaşların lensli fotoğraflarını gördüm bazısına gerçekten çok yakışmış doğal durmuş ben lensim diye bağırmıyor gözler ama sokokta hiç öyle doğal görünümlü lenslere sahip insanlar görmedim çoğu bulanık ve özellikle mavinin kötü tonları. Ben daha önce hiç lens kullanmadım o yüzden bilmiyorum bu kötü görünümlü bulanık ölü balık gibi gözleri göstren lensler daha mı ucuz acaba ondan mı yaygın doğal gösteren lenslere pek rastlamadım da çevremde o yüzden soruyorum lens takan arkadaşlar bilgilendiririse sevinirim.

sunu soylıyeyım : burda resmini koyup çok doğal bulunan biri olarak
burda görüldüğü gibi değil kesinlikle .. tuhaf ama öyle .. mavi tonları evet lens oldugu çok belli oluyor
buna katılıyorum.

Çoğu cümleye katılmıyorum. Herkesin arayışı,ihtiyacı,zorunluluğu kişiden kişiye göre değişir.
Ayrıca binbir çeşit lens var ve bunların da duruşu insanın yüz hatları ve göz yapısına vb. özelliklerden dolayı kişiden kişiye göre değişiyor.
Senin gözünde balık gözü gibi pörtlek duran lens bnm gözüm iri olduğu için bende öyle durmayabilir.
Lakin bazı cümleler var -katıldığım- oda hakkaten bazı insanlara uyuyor..

Son düzenleme:
Zannediyorum yazarlarının kendilerini pek bir beğendiği, çoğu şey hakkında da olumsuz fikir beyan etmek için kullandığı, üstün insanların (!) takıldığı şu meşhur sözlük bozuntularından birinden alıntıdır bu yorumlar. Bazılarına katılmamak elde değil hakikaten, insan kendine yakışanı bilmeli. Renkli gözlü olacağım diye kendini ölü balığa çeviren insanlar ben de gördüm. Ama her lens kullanan insanı da aynı kefeye koymamak gerek. Açıkçası kendi adıma konuşmam gerekirse bu tip sözlüklere fikir edinmek için dahi açıp bakmıyorum artık. Bu sözlükler birkaç sene öncesine kadar biraz daha seviyeli ve kaliteli insanların fikir beyan ettiği yerlerdi fakat artık klavyeyi önüne çeken herkesin komplekslerini kustuğu, hakaret içerikli mesajlara sahne olan zırtapoz siteler haline geldi. Arada katılabileceğim, saygı duyabileceğim yorumlar, fikrine değer verilecek yazarlar elbette ki var fakat çoğunluğu diğer gruba giriyor bana kalırsa. Bunları lens ile ilgili yazılan yorumlara kızdığım ya da önemsediğim için yazmadım. Milletçe insanları kategorize etmeyi pek bir severiz. Bir renkli lense bakarak lensi taşıyan kişinin karaktersiz, kompleksli, kişiliksiz vs. olduğunu teşhis edebilen, daha doğrusu bunu iddia edebilen tipler var karşınızda düşünün artık =)) İnternet ortamı işte dediğim gibi klavyeyi önüne çeken yazıyor. Sadece lens mevzuunda değil hiçbir mevzuuda bu tip sözlüklerde yazanları çok da fazla kaale almamak lazım =)) Yine en doğru yorumu çevrenizde fikrine güvendiğiniz kişilerden edinebilirsiniz. Bol lensli ve kompleksi günler dilerim arkadaşlar :KK9:

X