Resim Yapanlar Bir Bakabilir Mi?

Ya çok güzeller,çok çok güzeller bayıldım.Ne kusuru hep atın hatta :)

Teşekkür ederim ^_^
Hepsini atmiyim, ya da böyle iltifatlarla gaza gelirsem atarım zaten tutamam kendimi asdhadb :KK70:
Sen de yaparsın, bak böyle gördükçe hevesin de katlanır, elinden çıkmaya başladıkça da ayrı bi keyfi olur kopamazsın :)

Ben çocukluğumdan beri resim yaparım. Annem babam ve kardeşlerim de güzel resimler yaparlar. Hiçbir zaman eğitim almadım bununla ilgili kendim yapa yapa geliştirdim. Eğitim alsaydım daha iyi yapardım belki bilmiyorum. Eğitim alabilirsiniz belki sizin için faydalı olur.
Ama şunu anlayamadım. Kötü yapmaktan neden korkuyorsunuz? Kötü yapın berbat olsun hatta ne farkeder ki siz istedikten sonra. Yetenek bir yere kadar. Iyi çalışmayla istisnasız herkes güzel resimler çizebilir . Ama işi sanatsal bir yere taşımak ayrıdır onu herkes yapamaz ışte.

Resim yapmak %50 yetenek,%50 teknik işidir.
Gideceğiniz kursta yeteneğiniz olmasa bile,öğreneceğiniz tekniklerle yeteneğiniz gelişecektir.
Belki bir picasso olmayacaksınız ancak,evinizin duvarlarında kendi tablolarınızı sergilemek resinlerinizi hediye etmek ömür boyu tarifi imkansız bir haz olacaktır.

3 tane daha yollayayım, yine hepsi kafadan sallamasyonlar:
sszz6.jpg

sszz5.jpg

sszz7.jpg

Zamanında resim kursuna gittiğimde hoca ‘bu iş yetenekten çok istek ve azim işidir’ demişti. Gerçekten isterseniz, üşenmezseniz gayet güzel yaparsınız.. biraz inada bindirmek gerekiyor galiba. Ben de hep kara kalem yapmaya çalışırdım son zamanlarda sulu boya yapmaya çalışıyorum kendi kendime. Renkler terapi gibi geliyor. İsterseniz youtube da yeni başlayanlar için sulu boya videoları falan var.

Tam şu anda da böyle bir şeylerle uğraşıyorum. Çok amatör ama rahatlatıyor :)

Eklentiler

• 29D1B51F-05DB-400E-AEDF-93C0C8928B4B.jpeg
    29D1B51F-05DB-400E-AEDF-93C0C8928B4B.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 72
Ne kadar yoğun renkler. Heyecanlandırdı <3

Fazladan renk basmazsam zaten mümkün değil huzurlu olamıyorum, şeyini çıkarmam lazım yani, illa fıstıki yeşiline kadar pazar yeri gibi resimler olmak zorunda benim elimden çıkacaksa :KK70:
Teşekkür ederim ^_^ :KK200:

Aljinat Aljinat hem sonra böyle kenara köşeye koyuyorsun, insanın hoşuna gidiyor:) bunlar da benim ilk ikim, yaptıkça ısınıyorsun, direk dal o yüzden.. mesela ben üçlü olanı videodan kopya çekerek yapmıştım teknik öğrenmek için.

Eklentiler

• C497AF6C-DBCD-479E-81F2-E6BB57151629.jpeg
    C497AF6C-DBCD-479E-81F2-E6BB57151629.jpeg
    46,2 KB · Görüntüleme: 73
Fazladan renk basmazsam zaten mümkün değil huzurlu olamıyorum, şeyini çıkarmam lazım yani, illa fıstıki yeşiline kadar pazar yeri gibi resimler olmak zorunda benim elimden çıkacaksa :KK70:
Teşekkür ederim ^_^ :KK200:

Oooh biraz da mor, şurdan da turuncuuuuğ diye diye :KK53: ben bakarken enteresan bir tatmin yaşadım, bilhassa yeşil saçlı mor elbiseli hanım kızın şımarıklığı dikkatimi çekti:)

Oooh biraz da mor, şurdan da turuncuuuuğ diye diye :KK53: ben bakarken enteresan bir tatmin yaşadım, bilhassa yeşil saçlı mor elbiseli hanım kızın şımarıklığı dikkatimi çekti:)

Vandaykk kahverengisi ile bezenmiş bir dağ, şurası çok renksiz kaldı yapıştır şeker pembesini, yok yav çok boş kaldı şuraları oranj olsun, oranj olmuşken limon sarısı da olsun, o çalılar kırmızı olsun, şuraya da bi uzaylı çizelim heeh, normal insan gibi görünmesin gözünü büyüt ağzını yamult, tenini mavi yap, yok olmadı xmendeki Mistik'e benzedi, en iyisi mor yap derken kaç çeşit tüpte ne kadar boya varsa sıvamışım :KK70: :KK70:

Vandaykk kahverengisi ile bezenmiş bir dağ, şurası çok renksiz kaldı yapıştır şeker pembesini, yok yav çok boş kaldı şuraları oranj olsun, oranj olmuşken limon sarısı da olsun, o çalılar kırmızı olsun, şuraya da bi uzaylı çizelim heeh, normal insan gibi görünmesin gözünü büyüt ağzını yamult, tenini mavi yap, yok olmadı xmendeki Mistik'e benzedi, en iyisi mor yap derken kaç çeşit tüpte ne kadar boya varsa sıvamışım :KK70: :KK70:

:KK70:Öyle absürdlükler ( iyi anlamda ) insana hem bakarken hem yaparken enteresan bir haz veriyor demekki.. öfkeliyken, stresliyken bir şeyleri çatır çatır kırma zevkine veya hamur gibi yumuşak bir yapıyı avuçta çılgınca sıkma zevkine benzeyen tarzda..(inşaallah şiddet eğilimim yoktur, yazarken ürktüm :KK53: )

Ben de 10-11 yaşlarında (18 sene önce) internetten kız giydirme oyunları oynarken ( itiraf edeyim bazen hala oynuyorum ... ) mankenleri en olmadık şekilde giydirdiğim zaman oyundan zevk alıyordum. Piremses yapmak çok sıkıcıydı.

anlıyorum sizi:)

:KK70:Öyle absürdlükler ( iyi anlamda ) insana hem bakarken hem yaparken enteresan bir haz veriyor demekki.. öfkeliyken, stresliyken bir şeyleri çatır çatır kırma zevkine veya hamur gibi yumuşak bir yapıyı avuçta çılgınca sıkma zevkine benzeyen tarzda..(inşaallah şiddet eğilimim yoktur, yazarken ürktüm :KK53: )

Ben de 10-11 yaşlarında (18 sene önce) internetten kız giydirme oyunları oynarken ( itiraf edeyim bazen hala oynuyorum ... ) mankenleri en olmadık şekilde giydirdiğim zaman oyundan zevk alıyordum. Piremses yapmak çok sıkıcıydı.

anlıyorum sizi:)

Değil mi ama, normal hayatını sınırsızca yaşaman mümkün değil, ama resim çok acayip bir dünya; kural yok ya, ister kendini çiz oturt ağacın dalına, ister uçur, ister ağzı alnında çiz ister kolunun birine 10 karpuz sığdır :KK70:

Şiddet eğilimi dedin de; bi resmim daha vardı o geldi aklıma, Kırmızı Başlıklı Kızı çizdim ormanda, elinde 8lik tabanca, kurt peşinde ama yandan yandan kurda bakıyor; kurt atlamaya kalksa alnının çatından vuracak :KK70: Masalı da değiştir işte, istersen kurda piremses elbisesi giydir arkadan Sindirella kovalasın cıbıl cıbıl...
Doktorum haklıymış, hakikaten terapi, yoksa normal kalamazdım :KK70: :KK70:

Resmen bir neslin hatta üç beş neslin intikamını almışsın, şu an içime bi rahatlık geldi kırmızı başlıklı kız konusunda :KK70: kesinlikle terapi, beynimizin çekmecelerini boşaltıp içini ıslak mendille silip ( temizlik anlayışım buysa demek.. ) her şeyi katlayıp geri yerine yerleştiriyoruz bu şekilde. Bir dali değildik ama bizim de fırçamız vardı ... çizmeye, boyamaya, uydurmaya devam o zaman:KK200:

Resim ogretmeniyim..kurs yardimi olmadan desen karakalem oran oranti bilgisi ogrenmen zor olur.
Evet resim yapabilmek tamamen yetenek işi..bunun nice orneklerine şahit oldum yıllardır.Ama varsa yetenegin cok hızlı gelistirebilirsin.
Yağliboya ile başlamak istiyorsan sana önerim once röprüdaksyon ile başlaman.Tuvalin üzerine kopya kagidi ile ciktisini aldigin resmi çiz (sari kopya kagidi olsun)sonra ayni renklere boya..bu senin bilegini ve hayal dunyanı renk bilgini epey gelstirecektir..
Kendi hayal dünyan ile direk yagliboyaya geçmen en son aşama.
Başka sorun olursa sorabilirsin

Ekstra olarak yazdiklarinla hala mücadele ediyorum..hele şuan doguda bi okulda zorunlu gorevdeyim ve amirim dahil veliler bu dersi boş görüyir ve amirim acikça ivır zivır ders bu hicam bile dedi.
Okukun ilk resim sergisini ben açtım..deli gibi sanatsal faaliyetler yapiyorum..ilk baslarda bocaladilar tepkiler aldim ama simdi simdi alistilar..okulun yarisi tip yarisi hukuk okumak istiyor..deli gibi sinav hazirligi icindeler..sanatsal faaliyetler sifir malesef

X