Makyaj Ürünleri (Resimli) En Son Satın Aldığımız Makyaj ürünleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
ay kontescım cok genel bır soru olmus bu.Bir kere makyaj urunu mu bakacaksın cilt urunu mu?

Bu arada ılk tavsıyem asla watsonsin kendi markalı urunlerınden alma..ozellıkle dus jeli..
Sephoranında kendı markalı glosslarını sıddetle onerırım

Yapılan bir araştırmaya göre, güneş kreminin kalitesi pahalı ya da ucuz oluşuna bağlı değil. Hatta ucuz krem daha iyi koruyor.

Okulların kapanmasıyla aileler çocuklarıyla birlikte tatil bölgelerine akın etmeye başladı. Aileler çocuklarını güneş ışınlarından korumak için en pahalı güneş kremlerini almayı tercih ediyor.

Ancak Alman kalite standardı kurumu Warentest, güneş kreminin kalitesinin pahalı ya da ucuz olmasıyla ilgisi olmadığını ortaya koydu. Hatta ucuz satılan güneş kremlerinin daha etkili olduğu ortaya çıktı.

Warentest'in 19 güneş kremi markası üzerine yaptığı araştırmada, 100 miligramının fiyatı 2 eurodan düşük olan güneş kremlerinin güneşten daha iyi koruduğu ortaya çıktı. 100 miligramın 21 euro olan en pahalı güneş kremi ise "ortalama" bir not aldı.

Kremi içeriğine bakarak seçin

Warentest aileleri güneş kremi alırken fiyatından çok içindeki suya ve güneşe karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Warentest ayrıca bir önceki yıldan kalan güneş kremlerinin de rahatlıkla kullanılabileceğini ve güneş kremlerinin bozulmasının pek söz konusu olmadığını belirtti.

geçen bir doktor açıkladı 30 faktör 50 faktörden daha iyi koruyormuş dedi yani faktörü yüksek almanın bir anlamı yokmuş ben esmerim hatta beyaz tenli arkadaslarım seninle havuza falan gelmeyiz diyorlar :sinifsinif: faktör dedikleri olay kimyasalmış hep ben güneş kremini son 5-6 yıldır kullanıyorum ondan önce hiç sürmezdim güneş rahatsız etmezdi çünkü artık hissediliyor güneşin olumsuz etkisi genelde güneş kremi alırken faktöre değilde çocuklar için olanları alıyorum daha az kimyasal vardır diye birde sebamed gibi almanyaya ait bir güneş kremini tavsiye etmem çünkü kendi ülkelerinin güneş durumuna göre ayarlanmış bir ürün almanyada çok güneş almayan bir yer o nedenle sebamed almayın derim
garnier ambre solaire süper hem güneş losyonu(çok güzel kokuyor yumuşacık yapıyor)hemde güneş sonrası losyonu ferahlatıyor

Cocuk gunes kremı alman kotude olabılır aslında.Yani ıkı boyutu var bu işin.

Tenleri hassas ve derileri daha ince oldugu için yanmaya daha musaitler.Bu durumda gunes koruma faktoru daha baskın olacaktır.Cocukların suya girip cıkma katsayısınıda hesap edınce bence cok daha dayanıklı,suya gecırmeyen ve yogun koruması olacaktır.

Acaba senin dediğin acıdan mı bakmak lazım,benim dedigim acıdan mı?

Ay varya durup durup bırsey cıkarıyorlar,kafamız alak bullak oluyor.Kafam karıstı yıne

Tenleri hassas ve derileri daha ince oldugu için yanmaya daha musaitler.Bu durumda gunes koruma faktoru daha baskın olacaktır.Cocukların suya girip cıkma katsayısınıda hesap edınce bence cok daha dayanıklı,suya gecırmeyen ve yogun koruması olacaktır.

Ay varya durup durup bırsey cıkarıyorlar,kafamız alak bullak oluyor.Kafam karıstı yıne

ben sadece sebamed almam diğer markaların özellikle uzun yıllardan beri var olan markaların ürünlerini almaya özen gösteririm clinique estee gibi güneş koruma ürünleri almam mesela onun yerine roc ,coppertone (bir arkadasıma cildiye doktoru önermişti),vichy almayı tercih ediyorum

Kızlar okuyordum,onerılerın bır cogunu bıldıgım ıcın cok mantıklı ve guzel secımler oldugunu dusundum,paylasmak ıstedım

AÇIK TENLER ıÇıN
"Açık pembe tonlarında allıklar çok açık tenin solgun görünümünü düzelterek sağlıklı ve enerjik gösterir," diyor Makyaj Artisti Çiğdem Yartaşı. Şeftali ve toprak tonlarında farlar gözlerinizi sert göstermeden canlılık katar. Dudaklarınızda ise canlı renkler kullanabilirsiniz.Fondöten

48 Bobbi Brown, in Sand; Çok açık tenlere canlılık katıyor 30 ml, 92 TL.

Kapatıcı

49 M.A.C, Studio Finish in NW 20 kapatıcı; Işığı yansıtarak koyu halkaları kapatıyor, 34 TL.

Far

50 M.A.C, Eye Shadow in Modelette far; Bu toprak tonu gözlere doğal bir renk veriyor, 34 TL.

Allık

51 Sevilla, allık; Yanaklara sağlıklı bir renk kazandırıyor, 24,90 TL.

Dudak kalemi

52 Sisley, Phyto- Levres Perfect in Nüde dudak kalemi; Belirgin ama abartısız dudaklar yaratıyor, 75 TL.

Ruj

53 Chanel, Rouge Allure in Darling ruj; Kremsi yapısıyla dudakları kurutmadan renklendiriyor, 79 TL.

Dudak parlatıcısı

54 Glo Minerals, Lipgloss in Pink Ginger parlatıcı; Dudaklara yapışmadan beyaz tene renk katıyor, 41 TL.

Son düzenleme:
ORTA TENLER ıÇıN

Makyaj Artisti Nur Toktay, bu ten rengine sahipseniz sarı bazlı fondötenler tercih etmenizi öneriyor. "Doğal tonlardan çok uzaklaşmadan, sütlü kahve, bej ve ağaç yeşili gibi far renklerini deneyebilirsiniz" diyor Toktay. Elmacık kemiklerinde şeftali tonlarında allıklar cildinize renk katacaktır.

Fondöten

55 Estee Lauder, Double Wear in Tawny fondöten; Sağlıklı ve ışıltılı rengi saatlerce kalıcı, 30 ml, 84 TL

Kapatıcı

56 Lancome, Effacernes kapatıcı; Göz altlarına nem verirken renk farklılıklarını dengeliyor, 78 TL.

Far

57 Maybelline, Eye Studlo ın Natural Impact far; Yeşil ve bej tonlarını ister tek tek ister karıştırarak sürün, 19,99 TL.

Allık

58 Max Factor, Flawless Perfection in Classic Pink; Elmacık kemiklerinizi bu yoğun pembeyle belirginleşirin, 39,90 TL.

Dudak kalemi

59 Shiseido, Smoothing in RD 702 dudak kalemi Sıcak pembe tonuyla hemen her ruj rengine uyum sağlayacaktır, 52 TL.

Ruj

60 Clinique, Butter Shine Lipstick in Praline ruj; Hafif ışıltılı şeftali-pembe yumuşacık ve çarpıcı dudaklar yaratıyor, 43 TL.

Dudak parlatıcısı

61 Maybelline, Shinyllcious No: 804 parlatıcı; Gözlerinizde yoğun bir renk kullandıysanız bu doğal ton makyajınızı dengeler, 11,99 TL

BUĞDAY TENLER ıÇıN

Buğday tenler birçok farklı rengi rahatlıkla taşıyabilir. Makyaj Artisti Suna Tensi, pastel tonların yanı sıra canlı ve parlak far renklerinin de bu cilt rengine çok yakışacağını söylüyor. Karamel, böğürtlen, kırmızı tonları ve tarçın renklerini dudaklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fondöten

62 Clinique, Super Balanced Makeup in vory fondöten; Buğday teni dengeleyen mat bir fondöten, 30 ml, 59 TL.

Kapatıcı

63 M.A.C., Studio Finish in NW 25 kapatıcı; Yüzünüzdeki mat görünümü anında düzeltiyor, 34 TL.

Far

64 Guerlain, Ombre Eclat 4 Shades in Rose Boise far; Işıltılı kahve tonlarında farlar makyaj çantanızda olmalı, 154 TL.

Allık

65 Estee Lauder, Silky Powder Blush In Pink Kiss allık; Yanaklara sıcaklık katan yoğun bir renk, 85 TL.

Dudak kalemi

66 Inglot, No: 31 dudak kalemi; Doğal dudaklar için bu kalemi ruj olarak da kullanabilirsiniz, 19 TL.

Ruj

67 MAC, Lipstick in Lustre Touch ruj; Yoğun kiremit rengi koyu dudaklara cok yakışacak, 36 TL.

Dudak parlatıcısı

68 The Body Shop, Hi Shine Lip Treatment parlatıcı; Böğürtlen tonu ve ışıltıları tüm dikkatleri üzerine çekecek, 24,90 TL

ESMER TENLER ıÇıN

"Işıltılı altın ve bakır tonları size çok yakışacaktır," diyor Makyaj Artisti Hakan Kültür. Dudaklarda doğal bir görünüm istiyorsanız, bej tonlarında ruj ya da dudak parlatıcıları, daha canlı renkleri seviyorsanız kiremit, böğürtlen ve şarap tonlarında kremsi rujları deneyebilirsiniz.

Fondöten

69 Giorgio Armani Luminous Silk in Caramel fondöten; Sıcak karamel rengi esmer tenler için bire bir. 30 ml, 132 TL.

Kapatıcı

70 Nars, Concealer in Honey kapatıcı; Bu tonlar koyu ten renginize yakın olduğundan doğal görünecektir, 47 TL.

Far

71 Nivea, Pure Diamonds far; Dumanlı göz makyajı için bu üç rengi karıştırarak uygulayın, 38.40 TL.

Allık

72 Nars, Blush in Love Joy allık; Esmer teninize güneşin renklerini verecek bir allık, 62 TL.

Dudak kalemi

73 Clinique, Quick Liner in Honey Stick dudak kalemi; Çok abartılı olmadan dudakları belirginleştiriyor, 34 TL.

Ruj

74 Avon, Lipstick in Gold Dippedru; Bu ışıltılı altın rengi özellikle gece makyajı için çok uygun, 13 TL.

Dudak parlatıcısı

75 Estee Lauder, High Gloss in Bronze parlatıcı; Bronzlaşmış teninizle harika uyum sağlayacak, 52 TL

940full-amanda-seyfried.jpg

kızlar body shop c vitaminli ve e vitaminli göz kreminin arasındaki fark nedir?
biri e vitaminli biri c vitaminli deyip mağmaya doğru ilerleyim heheh haha
e vitaminli daha nem isteyen ciltrler içinmiş c biraz daha jel hafif kıvamdaymış kız bana öle sölemişti pek morluk sorunum olmadığı için morluğa iyi geliomu bilmem ama aydınlanma oldu göz.çevremde :)))) 35,90 olması lazım fiyatı uzun süre kullanırsın ben alalı bayaaaa oluo çünküm :))))
Canım gıttım aldım geldım shıseıdolarımı ben yaaaa!!!

ayyyyy tatlım tekin acar cosmetics carouselde 24 haziran persembe gunu shiseido markalı urunlerde yuzde 20,gunes urunlerınde yuzde 40 indirim ve supriz hediyeler sizleri bekliyor! yazıyormus..

carouselde yani..
cok pardon :1no2: özür dilerim canım ya :KK43:
oooooo güle güle kullan canım alalım fiyatları dicem ammaaa indirim yok burda :KK43:(( ama %40 güneş ürünleri indirimi heryerde var sanırım :)
kızlarrr ben yine soru sorcam sizlere :kedi:
tatilde sephora,watsons ve body shop çıkarması yapıcam inş :icecream:
özellikle hangi ürünlere bakmam lazım bu markalarda?
çok genel bir soru oldu farkındayım ama bu mağazalarda hiç bulunmadım ve çalışanların gazına gelmek istemiyorum.
kontescim beraber yapalım canım çıkarmaları hehehe ne zaman gelion ben daha sephoraya gitmedim bakkk :pP ben sephoradan göz makyaj temizleyicisi ve far bazı alıp denemeyi düşünüom canım :))) watsonsdanda bişi almıom gidiom kurcalayamıom malesef :KK43: sefgilim saolsun bi tek forumda olduğundan yalnız gidemiom :KK43: body shopa gelince indirime göre bi çıkarma yaparsın gidip kazıklanma derim ben benim ordan c vitaminli göz ve gündüz kremim var bir de e vitaminli kremim var gece kullanıom canımmm )
Yapılan bir araştırmaya göre, güneş kreminin kalitesi pahalı ya da ucuz oluşuna bağlı değil. Hatta ucuz krem daha iyi koruyor.

Okulların kapanmasıyla aileler çocuklarıyla birlikte tatil bölgelerine akın etmeye başladı. Aileler çocuklarını güneş ışınlarından korumak için en pahalı güneş kremlerini almayı tercih ediyor.

Ancak Alman kalite standardı kurumu Warentest, güneş kreminin kalitesinin pahalı ya da ucuz olmasıyla ilgisi olmadığını ortaya koydu. Hatta ucuz satılan güneş kremlerinin daha etkili olduğu ortaya çıktı.

Warentest'in 19 güneş kremi markası üzerine yaptığı araştırmada, 100 miligramının fiyatı 2 eurodan düşük olan güneş kremlerinin güneşten daha iyi koruduğu ortaya çıktı. 100 miligramın 21 euro olan en pahalı güneş kremi ise "ortalama" bir not aldı.

Kremi içeriğine bakarak seçin

Warentest aileleri güneş kremi alırken fiyatından çok içindeki suya ve güneşe karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Warentest ayrıca bir önceki yıldan kalan güneş kremlerinin de rahatlıkla kullanılabileceğini ve güneş kremlerinin bozulmasının pek söz konusu olmadığını belirtti.
haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa neysem bende geçenlerde arko krem aldım indirimdeydi 30 faktör ayda yılda bir denize gidioz zaten dedim seneye kalmasın faktörü gidiomuş diee yanındada güneş sonrası losyon hedaye ettiler aslında sebamed alıcaktım deidmki ona verceğime türk malı alırım arada 3-4 tl oynuodu arkoyu kaptım meğersem iyi yapmışım lakin geçen yıldan kalanların faktörü gidio die biliodum bıktım bu bilim adamlarından yaaa paso bişi yumurtluyolar :p

bu arada arkadaşım avondan alıo çocuklar için olanından kendisi koyu tenli kızı beyaz hiç yanmadan tatilden dönüyolar ki kendisi hemencecik yanar :) şimdi avonun kremimi iyi yoksam çocuk ürünü olduğu için daha mı iyi heheh

haydaaaaaaaaa?sempatiksalakcinnialsanaalsanasmile
en iyisi çocuklar için olanından almak sanırım

günaydın kızlar akşam ne kaynatmışınz yahuuuuu

bihter ölür behlül kaçar aman sevmedim sonunu ama bihter süper rol yapmış beğendim

kızlar trendyolda shiseido indirimde 35 liralık ojeler 9 lira ,göz-dudak kalemleri 17 lira,61 liralık göz farları 29 lira ,güneş koruyucular 39-49 lira

ebrucum bitio kız artık ooooo :p senin kremler indirimdeymiş garnierler sen al onları :pPPP
ben trendyoldan elbise aldım süper valla çok beğendim :))

X