Revizyon rinoplastide ters v deformitesi sonucu kikirdak eklenmesi

perceus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2014
44
4
40
Merhaba arkadaşlar. 2014 yılında olduğum rinoplasti ameliyatı sonrası 2016 yılında cokmelerle karşılaştım 2019 yılı yani geçen hafta ters v deformitesi kaynaklı burun revizyon ameliyatı oldum. Burun sırtına ve kanat kısımlarına burun içinden kıkırdak ilavesi yapıldı. Sonucu görünce gözlerim doldu çok üzüldüm burnumda kemer gb çıkan bir kıkırdak ilavesi yapılmış doktor zamanla eriyecek inecek dedi ama çok korkuyorum daha 1 hafta oldu varsa yaşayan tecrübelerinizi paylaşın lütfen

Merhaba arkadaşlar. 2014 yılında olduğum rinoplasti ameliyatı sonrası 2016 yılında cokmelerle karşılaştım 2019 yılı yani geçen hafta ters v deformitesi kaynaklı burun revizyon ameliyatı oldum. Burun sırtına ve kanat kısımlarına burun içinden kıkırdak ilavesi yapıldı. Sonucu görünce gözlerim doldu çok üzüldüm burnumda kemer gb çıkan bir kıkırdak ilavesi yapılmış doktor zamanla eriyecek inecek dedi ama çok korkuyorum daha 1 hafta oldu varsa yaşayan tecrübelerinizi paylaşın lütfen
Bende kaburgadan kıkırdak eklenerek revizyon oldum sol kanatta kikirdak eklendiği belli oluyor 3 ay oldu.fotoğraf paylaşırsanız daha iyi yorum yapılabilir.zamanla erime ihtimali istenilmeyen birşey.

Zamanla ne kadar iniyor onu merak ediyorum şuan kemer olmayan burunda kemer cıktı sizin 3 ayda ne kadar değişti zamanla adapte olacak mi yoksa böyle neden çıkıntılı yaparlar ki

Eklentiler

• SmartSelectImage_2019-05-26-23-18-59.png
    SmartSelectImage_2019-05-26-23-18-59.png
    141,9 KB · Görüntüleme: 771
Canım merhaba, çok geçmiş olsun. Ben de burun ameliyatı oldum, fakat revizyon degil, ilk ameliyatımdı. Soylediklerinden anladigim kadariyla benle ayni teknik uygulanmis. Doktorlarin lokum dedigi, kikirdaktan yapilma bir parca koyuldu benim de burun sirtina. Bunun zamanla eriyecegini ve kavisli bir gorunum alacagini soyledi doktor. Bahsettigin bu olabilir gibi geldi eger oyleyse endiselenecek bir sey oldugunu dusunmuyorum.

Ama benim kendi burun kikirdagimi kullandi zamanla biraz erime yapacaktır dedi ama hem şekli bozuk hem de çok sis geliyor gözüme seninki de yandan bakınca kemerli gibi mi benim 2. Ameliyat olunca çok yıprandım tekrar bu zorlukları yaşamak istemiyorum burun kanatlarimda da çökme vardı şimdi tepe kısım yükselince orda sorun kalmamış ama fazla yükselmiş gibi geliyor. Ise basladigimda Herkes benimle dalga geçecek naptin burnuna dicekler

Önden de bakin böyle burun sirti kalın. Sizce bu iner mi ama dokununca sert kıkırdak geliyor elime

Eklentiler

• SmartSelectImage_2019-05-26-23-18-29.png
    SmartSelectImage_2019-05-26-23-18-29.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 955
Zamanla ne kadar iniyor onu merak ediyorum şuan kemer olmayan burunda kemer cıktı sizin 3 ayda ne kadar değişti zamanla adapte olacak mi yoksa böyle neden çıkıntılı yaparlar ki
Bende hala belli oluyor.sizde de belirgin ben zamanla değişmiyor diyorum ama burada değişiyor diyenler de var.

Doktora göre inecek diyor 2 3 ay mecbur beklenecek diyelim ki inmedi o zaman kıkırdağı basit bir operasyon ile törpü olur mu. Bu arada benim daha 1 haftalık. Sizde kıkırdağın şekli değişti mi özelden veya buraya foto atsanız doktorunuz ne dedi

Dikkat ettim burun sırtına kıkırdak eklenenlerde hep şişlik bir çıkıntı oluyor doktorlar bunu ameliyat esnasında görmüyor mu nasıl böyle bir hata yapilabilir ki

Doktora göre inecek diyor 2 3 ay mecbur beklenecek diyelim ki inmedi o zaman kıkırdağı basit bir operasyon ile törpü olur mu. Bu arada benim daha 1 haftalık. Sizde kıkırdağın şekli değişti mi özelden veya buraya foto atsanız doktorunuz ne dedi
Bence bu konuda deneyimli bir doktorla görüşün sonradan eklenen kikirdaga törpü yapilir mi sorusunu ancak bu konuda deneyimli bir doktor cevaplayabilir.

yani kemer olarak gozuken seyler odemdir daha 1 haftalık diyorsunuz. en azindan 2 ay gecmeden sisliklerin gecmesini beklemek iyimser olur. Sisliklere fazla aldanmayin derim ben.

Ama sorun sert olması sanki ödem degil gibi dokununca ele kikirdak geliyor ödem olsa bile sanirim yumuşak olurdu çok moralim bozuluyor acaba kıkırdak da törpülenir mi

Canım benim de buna benzerdi ama zaman geçtikçe belirginleşti maalesef. Umarım sende öyle olmaz ☹️

Bence benimde böyle olacak ama başka bir formu okudum şimdi kıkırdak törpüleme işlemi 10 dakika sürüyormuş gerekirse onu yaptıracam yani ben şuan eski ilk ameliyat olmadan önceki halime geri dondum

Senin burundaki çıkıntı kıkırdak mi kemik mi önden nasıl benim önden daha kotu

merak etmeyin bu sekılde kalmıcak doktorunuz dogru soylemıs 2 olmadı 3 aya degişimi gorursunuz

X