Rüya yüzünden ortada kaldım

Şu sitedeki en saçma en akıl vicdan dışı birkaç konudan birini yaşadım maalesef…halen şok içindeyim…
Yaşadığınız saçmalığa şükredin, Allah’ım meğer sevgili kulunmuşum diyerek çocuk sevindirin sokak hayvanlarına kuru mamayla su dağıtın, ciddiyim.
35 yaşında kazık kadar adam annesinin rüyasına göre hareket ediyorsa ne o adam ne annesi hayırlı değildir, annesinin istiharesindeki işaret neyse o işaret onlara değil başınızı yakmayın diye size ikazmış.

Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın🙏

Son düzenleme:

Yani ilk mesajda dedigim gibi es ya da annenin psikolojik sorunlari disariya yansitilmayabilir bunu anlarim ama bu psikolojik sorunlari bile bile ve bu sorunlardan oturu birinin mutlaka üzüleceğini biliyorsam geri dururdum.

Mustakbel kayinpeder ve eski sevgiliniz gercekleri bile bile sizi 8 ay oyalamis, bu cok yanlis.

Ve evet sizi Allah kurtarmis.

Merhabalar, erkek arkadaşım ile babalarımızın ortak bir tanıdığı aracılığıyla tanıştık, kendisi 35 yaşında ve yönetici pozisyonda çalışıyor. 8 ay görüştük, bu süre içerisinde bana kendimi çok iyi hissettirdi, çok değerli hissetmiştim. Annemle tanıştırdım, sonrasında annesi ile tanışacaktım, tanışma gününden önceki gün annem tanışmak istemiyor dedi, ben şok oldum tabi ki, neden diye sorduğumda annesi ‘benim onun hakkında kötü düşündüğümü’ söylemiş. Meğerse annesinin psikolojik sorunları varmış, bana sadece depresyonda dedi, bekle ben annemi ikna edeceğim dedi. Bir hafta bekledim, bir hafta sonunda bana ‘bir hafta daha istiyorum senden, annem istihare namazı kılacak’ dedi. Sinirlendim tabi ki iyi niyetim suistimal ediliyordu, annesinin rüyasına mı bağlıydı ilişkimiz diye düşündüm. Zaten annesinin hasta olduğunu bana baştan demediği için kendimi kandırılmış hissediyordum, bir de üstüne ilişkimizi annesinin göreceği rüyaya bağlaması bana kendimi daha da değersiz hissettirdi, artık istemiyorum dedim. Ama ikna etti ve bir hafta daha vermiş oldum ona, ancak bu süre sonunda beni ortada bırakacğını da hissediyordum bir yandan, neyse telefonda ayrılık konuşması yaptım belki bi cesaret verir diye, iki gün sonra beni aradı ve beklemeye gerek kalmadı, olumsuz dedi ve bitirdi, annesi istihare sonucu kötü rüya görmüş. Yaşadığım saçmalığa yorumlarınızı bekliyorum…
Yalan söylemiş o rüya o rüya değil başka birinden haber beklemiş başka kıza yazmış olmlu olumsuz dönüş beklemiş ya da bir hafta tanımış bakmış anlaşıyor sana yol vermis

İlk başlarda kendimi suçladım “biraz daha vakit verseydim annesini ikna edip yola devam edebilir miydik” diye.
Birşeyi kaçırıyorsunuz. İkna edilmesi gereken kişi sizsiniz. Gelin olacak kadın ikna edilir veya razı edilir. Gargamel kaynanalar değil.

Ama ilişkinin 3. ayında daha annenlere anlatıyor musun beni diye sorduğumda ‘annem istihare yap artık’ diyor demişti, aslında orada ışık yakmış ama anlamamışım, iki kere istihare yaptı bişey göremedi, sonrasında bana bağlandığı kötü bişey görmekten korktuğu için bi daha yapmadığını söylemişti.

Merhabalar, erkek arkadaşım ile babalarımızın ortak bir tanıdığı aracılığıyla tanıştık, kendisi 35 yaşında ve yönetici pozisyonda çalışıyor. 8 ay görüştük, bu süre içerisinde bana kendimi çok iyi hissettirdi, çok değerli hissetmiştim. Annemle tanıştırdım, sonrasında annesi ile tanışacaktım, tanışma gününden önceki gün annem tanışmak istemiyor dedi, ben şok oldum tabi ki, neden diye sorduğumda annesi ‘benim onun hakkında kötü düşündüğümü’ söylemiş. Meğerse annesinin psikolojik sorunları varmış, bana sadece depresyonda dedi, bekle ben annemi ikna edeceğim dedi. Bir hafta bekledim, bir hafta sonunda bana ‘bir hafta daha istiyorum senden, annem istihare namazı kılacak’ dedi. Sinirlendim tabi ki iyi niyetim suistimal ediliyordu, annesinin rüyasına mı bağlıydı ilişkimiz diye düşündüm. Zaten annesinin hasta olduğunu bana baştan demediği için kendimi kandırılmış hissediyordum, bir de üstüne ilişkimizi annesinin göreceği rüyaya bağlaması bana kendimi daha da değersiz hissettirdi, artık istemiyorum dedim. Ama ikna etti ve bir hafta daha vermiş oldum ona, ancak bu süre sonunda beni ortada bırakacğını da hissediyordum bir yandan, neyse telefonda ayrılık konuşması yaptım belki bi cesaret verir diye, iki gün sonra beni aradı ve beklemeye gerek kalmadı, olumsuz dedi ve bitirdi, annesi istihare sonucu kötü rüya görmüş. Yaşadığım saçmalığa yorumlarınızı bekliyorum…
Canım istihare bahane ederek ayrılan tek kişi sen değilsin. Şuan boşanma aşamasında olduğum eşimle evlenmeden önce bir sevgilim vardı. Askerde bekledim bide onu gelmesine on gün kala arayıp sormamaya başladı. Üç gün sonra bana mesaj attı istihare kılmış ben hayırsız çıkmışım ayrılmak istiyormuş. Başta çok ağlamıştım ama geçti. Çünkü aptal yerine koymaya çalıştığının farkındaydım. Şüphelendiğim bir arkadaşı vardı kıskandığım için görüşmeyin demiştim. Askerden gelince facede gördüm ki o kızı kucağına oturtmuş alkollü bir mekanda çekilmiş fotoğraf yüklemiş. Sonra şükür ettim Allah beni kurtarmış bundan.
Yok yok değil, daha önce görüştüğü bir kızla da aynı sorunu yaşamış, yani ilk değilim annesi istemedi diye yola devam etmediği kişi olarak…
Anne zaten deli bence. Evlensen kabus gibi bir kaynanan olurdu. Git çocuk filan sevindir Allah kurtarmış seni. Barışmak filan isterse asla barışma.

Kız bu ne sen bu adamı çok aradinmi..ayy şaka gibi annesinin psikolojik sorunları olduğunu biliyor ama rüyasına inanıyor gulmuyecem gulmemeliyim..verilmiş sadakan varmış

X