Sabahları Ağız kokusu

miğde ve diş sorunlarında koktuğu duydum ama maydonoz ve tarçın kokuyu alıyormuş diye duydum tabi gargaranında faydası olur

bir balon şişirip kendinizi test edebilirsiniz :)))) merak eden bayanlara

heliko bakteri galıba tam hatırlamıyorum baskasının ıctıgı sudan kasıktan bıle gecıyor ulkemızde cok yaygın bır mıde bakterısı tedavısı cok kolay 15 gunde gecıyor fakat dıkkat etmezsek 3 sene ıcınde tkrr tekrarlıyor googleda bır arastırın derım kızılayda helıko bakterı ıcın test yapıyorlar

bir balon şişirip kendinizi test edebilirsiniz :)))) merak eden bayanlara

heliko bakteri galıba tam hatırlamıyorum baskasının ıctıgı sudan kasıktan bıle gecıyor ulkemızde cok yaygın bır mıde bakterısı tedavısı cok kolay 15 gunde gecıyor fakat dıkkat etmezsek 3 sene ıcınde tkrr tekrarlıyor googleda bır arastırın derım kızılayda helıko bakterı ıcın test yapıyorlar

balonla nasıl anlayacağız ağız kokusu varmı diye...

ağzınızın kokup kokmadığını anlamanın en kolay yolu temiz olan elinizin sırt tarafına dilinizi iyice sürüp 4 5 sn sonra orayı koklamaktır :21:

bol bol su içip maydanos tüket arkadaşım maydanos bire bir.

ağız kokusu ağız içindeki problemlerden ya da sistemik hastalıklardan kaynaklanır.
sigara,alkol,kötü kokan gıdalar dışında da ağız kokunuz varsa dişeti hastalığınız olabilir mesela.siz farketmeden ya da farkedilen bir şekilde oluşan kanama ciddi ağız kokusu yapar. çürüklerden, yenilenmesi gereken dolgulardan, protezlerden olabilir. bunlar için bir diş hekimine görünmeli ve çok iyi ağız bakımı yapmalısınız.
ayrıca mide problemleri (özellikle reflü), solunum yolu problemleri(basit üst solunum yolu enfeksiyonlarından allerjik rinite, bronşite kadar), şeker hastalığı, bazı kalp problemleri vb. ciddi ağız kokusu yapar. o yüzden önce ağız içinde bir problem var mı baktırmak; yoksa ve ciddi, geçmeyen bir koku başka sistemik problemlerle birlikteyse bir tıp doktoruna görünmek gerekir.

ancak ağız kokusunun iki temel sebebi 'DİLİ TEMİZLEMEMEK' ve 'AĞIZ AÇIK UYUMAK' tır.
dişlerinizi fırçaladığınızda genel bir temizlik yapmış olursunuz; ama koku yapan bakteriler dil üzerine yerleşmiş olarak kalır. hatta ağız kokusu olanlar bir baksın, çoğunun dilinin üzeri paslı gibi beyazımsı sarımsıdır muhtemelen. şimdi çoğu diş fırçasının arkasında dil temizleyiciler var.onlarla ya da fırçanın normal kıllı yüzeyiyle günde 2 kez ''arkadan öne doğru'' dil de fırçalandığında ağız kokusunun geçtiği görülecektir. ayrıca bol su içmek de çok önemli.

ağız açık uyumaya gelince. bu da dişetlerinde iltihap yapar. bu sorun için de bir kbbciye görünmek en iyisi. ya da geçici bir süre ağzınız açık uyumanız gerekiyorsa, yatmadan alt ve üst ön dişetlerinizin üzerine(örneğin bir taraftaki köpek dişinden diğer taraftaki köpek dişine kadar) zeytinyağı ya da vazelin gibi yağlı bir krem sürerek yatın.

ağız gargaraları da önemli; ama dediğim gibi sorunu kökten çözmez. bir de 'freshies' denilen bir meret var, migrosta bile satılıyo. ama kesinlikle ve kesinlikle rutin kullanım için değil. örneğin soğan yediniz, ama aniden sevgiliniz aradı.2-3 tane yutuyorsunuz. yarım saate nefesiniz tazeleniyor. onu da böyle acil durumlarda öneririm :)))

yatmadan önce içilen sigaradan ve açlıktan olur bece çünkü sabaha kadar vücut suya da ihtiyaç duyuyo koku oluşuyo

aninda kokuyu goturen bisey var o'da maydanoz ye hemen gecer ,

ağız kokularının sebepleri çok fazla. %51'i dilden kaynaklanır. diş fırçalarken dil temizliği de yapılmalıdır. bunun dışında ağızdaki çürük dişler koku yapabilir. nefes kokması da ağız kokusuna neden olabilir. nefes kokması mide problemlerinden ya da açlıktan olur. aç olan her insanın istisnasız nefesi kokar. bu biyolojik bir olaydır vücut açlık durumunda aseton üretir bu da nefesle dışarı atılır. benim diyeceklerim bunlar şimdilik.

bir de diş taşları arkadaşlar. ben çok muzdariptim kokudan eşim bile itiraf etti. diş taşlarımı temizleyip düzenli ağız suyu ve diş fırçalamaya başlayınca büyük oranda geçti.

Sigara kullanan biri olarak cok sıkıntım oluyordu bu agız kokusundan. her gece yatmadan önce diş ipi ve gargara kullanıyorum. kesin cözüm tavsiye ederim

bende agız kokusundan muzdaribim fkat benım sadece sabah degil yemek yedikten dırlesmı fırcaladıktan bı sure sonre kokmaya baslıyo berbat kokuyo dıs ıpıde kullanyorum ama care bulamadım

arkadaşlar iyi dediniz hoş dediniz de ben yatmadan dişlerimi fırçalarım.buna rağmen benimde aynı kokuyor. :KK50:

benimde ağzım kokardı takı turbu keşfettikten sonra bide sağlıklı
beslelnip katı meyve sıkacağında bazı yeşillikleri sıkıp bide az miktarda zencefil
katınca ağzım öle bi yanıyo ki anlatamam ama bir dakka sonra inanılmaz sanki naneli
diş macunuyla dişini fırcalamış gibi hatta daha fazla ferahlık hissediyosun
diğeri bildiğimiz biraz acı olan turp inanın koku sıfırnda ötesin de ama acı olduğu içn yemesi zor
ama sanki insanın ağzından başlayıp butün iç organlarını klorakla yıkanmış gibi bir ferahlık veriyo
bence turbu sofradan eksik etmeyin hem vucuttaki asitide alıyo süper bişey

Son düzenleme:
X