Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Açtırma ve sonrası

gokluna

Guru
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
644
506
Merhaba kızlar ben saçlarımı siyaha boyamak gibi bir gafkete düştüm normalde açık kestaneydi kendi saçım çok da güzeldi ama heves işte...
Aslında ilk önce iki kere loreal in kızıl siyah rengine boyadım ve muhteşem bir renkti inanılmaz memnun kalmıştım çünkü aktıkça daha da güzelleşiyordu kendi saçım çıksa bile hiç belli olmuyordu saçımın kalitesini hiç mi hiç bozmamıştı.
ama koleston siyah a boyadım çok büyük bir hata yapıp. 8 aydır falan hiç boyamadım belki 1 senedir hatırlamıyorum tam. saçlarımım üst yarısı açık kestane,alt kısmı siyah. çok bakımsız duruyordu ve siyah kısımlar keçe keçe olmuştu.
artık şu siyahtan kurtulup kendi rengime döneyim ama böyle de bakımsız durmasın dedim.
kuaförüm iyi bir kuaför açtı saçımı krem açıcıyla sonra majirel çikolata kahveye boyadık. ama tabi bu yıkadıkça dha da açılacak. kuaförüm şunu söyledi :" gözüne çok açık bi renk gibi gelebilir ama açıktan koyuya dönmek kolaydır şimdi bir ay bunu kullan, bir ay sonra kendi saç rengine en yakın renge boyıcaz" dedi.

şimdi bu rengimi biraz yadırgıyorum çünkü hiç böyle açık bi renk boyamamıştım naniknanik

bidaha da boya mı. tövbe... saçlarım çok yıpranmadı ama sonuçta kendi saçı gibi olmuyor ki insanın...

bu tip tecbüleri olan arkadaşlarda paylaşırlarsa burda güzel olur.

benim anlamadığım şey şu neden kuaförler saçı açtıktan sonra istediğimiz renge boyamazlar da 1 ay sonra gel derler.nedeni belli ticari bir şey bi daha para verelim.hiç düşünmüolar bunlar öğrenci zaten zor para buluyorlar fln fln.ayy çok sıkmıyım :-) ben de siyah boyalı saçımı açtırdım sonra gittim bi daha siyaha boyadım erkek arkadaşım beğeniyor diye şimdi altta oryal olduğu için bi daha açtıramıyorum napcam bilmiyorum :S

ben de erkek arkadaşım istediği için boyamıştım a.s boyayı alırken kadın bana demişti ama koyu kahve al aynı siyah gibi olur bak sen beni dinle demişti ama ben yok dikime gidicem ya illa... bidaha asla siyaha boyamam.
evet canım ya bu kuaförler beni illet ediyo. yahu bi de mesela kendin boyayıp bi ara föne möne gittiğinde insana öyle bi soruyoki saçını kendin mi boyadın falan diye insan utanıyo ahueah sanki utanacak ne varsa işte :roflol:

canım bu arada soruna cevap : bence sakın bidaha açtırma elinde kalır saçların. işlem sırasında kopmasa bile saç saç olmaktan çıkar çalı süpürgesi gibi olur saçların.
sen şimdi böyle sabret bekle. kestir ayda bir. badem yağıyla zeytin yağıyla bitkisel saç maskeleriyle bakım yap kendine gelsin saçın.

Son düzenleme:
yaa benim 2 sene sonra düğünüm var sacım zaten kısacık :KK43: uzasın istiom nasıl kestireyim her ay :) sevgilim de uzun saç seviyor :) allahım ya şuraya bak :) ben koyu kahveye mi boyasam acaba sacımı cükü 4 aydır fln boyamıyorum siyah koyu kahveye döndü ama diplerde çıktı.
bi gün kuaföre gittim ben de saçımı bob kestirmiştim öncesinde uzadı tekrar kestirecektim.kuaför saçını kim kesti çok kötü kesmişler dedi.ben de sen kesmiştin saçımı bu kadar sahtekar olmayın artık dedim :) şok oldu.salak herif...

Son düzenleme:
siyahtan dönüş bi kabus:S palette yogun acıcıyla acıp acık kumrala boyadım siyaha boyalı saclarımı karamel gibi bişi oldu okadar ugrasmama ragmen

yaa benim 2 sene sonra düğünüm var sacım zaten kısacık :KK43: uzasın istiom nasıl kestireyim her ay :) sevgilim de uzun saç seviyor :) allahım ya şuraya bak :) ben koyu kahveye mi boyasam acaba sacımı cükü 4 aydır fln boyamıyorum siyah koyu kahveye döndü ama diplerde çıktı.
bi gün kuaföre gittim ben de saçımı bob kestirmiştim öncesinde uzadı tekrar kestirecektim.kuaför saçını kim kesti çok kötü kesmişler dedi.ben de sen kesmiştin saçımı bu kadar sahtekar olmayın artık dedim :) şok oldu.salak herif...

canımcım, sen şimdi ne yap biliyo musun, en ez 2 ayda bir git saçını minicik minicik kestir, deli gibi pirinç pilavı ye bu arada çünkü pirinç ciddi uzamasını hızlandırıyor. kuaföre saçlarını uzattığını çok azıcık kesmesisi söyle. görüceksin saçların nasıl hızlı uzayacak.

hem zaten 2 senede saçların harika olur. neden biliyo musun, çünkü bakımsız ve yıpranmış saçın çaresi yoktur ve zamana bırakmak zorunda kalırsın birde bu süre içinde sürekli bakım yapmak durumundasındır, fön bile çektirmeye korkarsın. ama uzun saç istediğin an sana bir sürü seçenek çıkar. çıt çıt yaptırabilirsin düğününde hala istediğin gibi olmazsa. inanılmaz bişey o çıtçıtlar ya benim iş yerindeki arkadaşımın saçının kendi saçı olmadığını aylar sonra kendisi söylediğinde anladım. o kadar harikaydıki...

ha bide canım, siyahın üstüne boya tutmuyor açtırman lazım tekrar mutlaka ama dediğim gibi mahvolur saçın.

Son düzenleme:
siyahtan dönüş bi kabus:S palette yogun acıcıyla acıp acık kumrala boyadım siyaha boyalı saclarımı karamel gibi bişi oldu okadar ugrasmama ragmen

benimde göya çikolata kahve olucaktı karamelim resmen şu an. tamam kötü değil ama koyu saça alışmış biri olarak şu an hala benimseyemedim.

canımcım, sen şimdi ne yap biliyo musun, en ez 2 ayda bir git saçını minicik minicik kestir, deli gibi pirinç pilavı ye bu arada çünkü pirinç ciddi uzamasını hızlandırıyor. kuaföre saçlarını uzattığını çok azıcık kesmesisi söyle. görüceksin saçların nasıl hızlı uzayacak.

hem zaten 2 senede saçların harika olur. neden biliyo musun, çünkü bakımsız ve yıpranmış saçın çaresi yoktur ve zamana bırakmak zorunda kalırsın birde bu süre içinde sürekli bakım yapmak durumundasındır, fön bile çektirmeye korkarsın. ama uzun saç istediğin an sana bir sürü seçenek çıkar. çıt çıt yaptırabilirsin düğününde hala istediğin gibi olmazsa. inanılmaz bişey o çıtçıtlar ya benim iş yerindeki arkadaşımın saçının kendi saçı olmadığını aylar sonra kendisi söylediğinde anladım. o kadar harikaydıki...

ha bide canım, siyahın üstüne boya tutmuyor açtırman lazım tekrar mutlaka ama dediğim gibi mahvolur saçın.

artık bakacaz caresine :-) inşallah hepimiz en kısa zamanda ideal saça ulaşırız :KK70:

Ne kotu bi durum :1ninca:

yok cnm ben kesmemistim demedigine sasirdim :KK70: sahtakårlar evetdelikafadulden

X