Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

kızlar ben sadece dip boyası olarak uygulamak istiyorum boyayı yani sadece çıkan saçlarımı boyayıp geri kalan yerleri boyamak istemiyorum boya öyle de tutar di mi?

bence butun boyalar kimyasal oldugu icin saclari dokuyor.kiriyor.cansizlastiriyor.kazik gibi yapiyor.ben kullandim 1, 2 sefer ve pisman oldum.en guzeli kina.hem saci besliyor.tabi bu benim kendi dusuncem.

Teşekkür ederim canım:)) Bakır kızılı severim ve kırmızı ruju:)) Peki yine soruyorum kuaföre mi gideyim yoksa kendim mi boyayayım... Yıpratmamak için yani...

kuaföre gitme sakın.loreal recitalde istediğin renk 6.44 ise sen 7.44 dunu yanı bı açık rengini al.ve loreal recitalın ıçındeki peroksit yuzde 6 lık oluyor sen yuzde 9 luk kolestonun peroksitlerinden al hani satılıyorya 750 kuruşa. saçlarının boylarından boyamaya başla.en son dıpleri boya.yoksa diplerin daha açık olur. saçını ıslatıp boyuyorsun loreal recital serısınde.sende saçını ıslat havluyla ıslaklığını al ki saçından dökülmesin boya.boyadıktan sonrada saçını jelatıne yada mıgros poşetlerinin içine sok:)kurutma makınesiyle ıyıce ısı ver arada da saçını tara. normalde 30 dk derler ama sen 40 dk kadar beklet.yıkamaya 10 dk kalada saçını bıraz fıskıye yardımıyla ıslat ve tara köpürt saçını.10 dk sonrada sadece durula sampuanlama. ve en önemli nokta saçını boyadıktan sonra en az 3 gun yıkamaman gerekli. çünkü saçtakı renk kaybı boyandıktan hemen sonra uygulanan yıkama fön gibi işlemlerle yuzde 50 azalıyor. 3 hatta 4 gun sonra yıka saçını renk tam otursun saçına.bu çok önemli.
canım umarım yapabılrsın.önemli olan her tarafı eşit şekilde tutturabılmek.bı arkadaşın varsa onunla bırlıkte yapın.dediğim gbi yaparsan ıyı sonuç alırsın.çünkü yıllardır buuygulamaları yapıyorum.sen yınede kendine guvenıyorsan ve sende bakır kızılının yakışacağını duşunuyorsan boya.sonra uzulmeni keşke boyamasaydm demeni istemem.
istediğin ne renk olursa onun bır ton açığını al.açık renki koyulaştırmak kolay ama koyu rengi açmak çok zor.

kuaföre gitme sakın.loreal recitalde istediğin renk 6.44 ise sen 7.44 dunu yanı bı açık rengini al.ve loreal recitalın ıçındeki peroksit yuzde 6 lık oluyor sen yuzde 9 luk kolestonun peroksitlerinden al hani satılıyorya 750 kuruşa. saçlarının boylarından boyamaya başla.en son dıpleri boya.yoksa diplerin daha açık olur. saçını ıslatıp boyuyorsun loreal recital serısınde.sende saçını ıslat havluyla ıslaklığını al ki saçından dökülmesin boya.boyadıktan sonrada saçını jelatıne yada mıgros poşetlerinin içine sok:)kurutma makınesiyle ıyıce ısı ver arada da saçını tara. normalde 30 dk derler ama sen 40 dk kadar beklet.yıkamaya 10 dk kalada saçını bıraz fıskıye yardımıyla ıslat ve tara köpürt saçını.10 dk sonrada sadece durula sampuanlama. ve en önemli nokta saçını boyadıktan sonra en az 3 gun yıkamaman gerekli. çünkü saçtakı renk kaybı boyandıktan hemen sonra uygulanan yıkama fön gibi işlemlerle yuzde 50 azalıyor. 3 hatta 4 gun sonra yıka saçını renk tam otursun saçına.bu çok önemli.
canım umarım yapabılrsın.önemli olan her tarafı eşit şekilde tutturabılmek.bı arkadaşın varsa onunla bırlıkte yapın.dediğim gbi yaparsan ıyı sonuç alırsın.çünkü yıllardır buuygulamaları yapıyorum.sen yınede kendine guvenıyorsan ve sende bakır kızılının yakışacağını duşunuyorsan boya.sonra uzulmeni keşke boyamasaydm demeni istemem.
istediğin ne renk olursa onun bır ton açığını al.açık renki koyulaştırmak kolay ama koyu rengi açmak çok zor.

Canım sağol ya... Bunlar acayip işime yarayacak gerçekten de:)) Senin taktiklerinle çok güzel uygulayacağıma eminim:)
Bir de rengi seçebilsem tammm olacak:)) Çok tereddütte kaldım cidden... En iyi kararı vermek istiyorum net olmadığım, içime sinmeyen şeyi yapmak istemiyorum açıkçası... Şimdi sanki bana bu renk yakışmayacakmış gibi hissetmeye başladım... Ya tenim koyu kaçarsa diye endişeleniyorum...

bence butun boyalar kimyasal oldugu icin saclari dokuyor.kiriyor.cansizlastiriyor.kazik gibi yapiyor.ben kullandim 1, 2 sefer ve pisman oldum.en guzeli kina.hem saci besliyor.tabi bu benim kendi dusuncem.

evet kına gerçekten çok besleyici ve saça parlaklık veriyor bende çok uzun süre kına kullandım daa sonraa bıraktım dedim boya yapıyım aldıım boyadanda saçlarım bi yıpranma görmedi açıkçası ama nezamanki kuaföre gidip kendi resngimee dönmek istedim iştee ozaman çok yıprandı saçlarım açma işlemi,astar.boya derken tabi ıçlarda bi yıpranmaa oldu :KK43: saçlarıma çok özengösterdiğim için üzüldüm tabi bu duruma ama saç bakım yağı ve maskelerle biraz yumuşattım bunları tabi 2 ayda bir uçlarındanda aldırmam gerekti...:bbo:

küllümango merhaba:)
ben saçıma sadece dip boyası yapmak istiyorum doğal saç rengim koyu kahve ,ben 2 ton açık renk olan açık kahve ile boyamak istiyorum boyalarda daha koyu oluyor ya o yuzden 2 ton açık düşündüm
bir de sadece dipler boyanıp geri kalan kısımlar boyanmasa olur di mi?şimdiden teşekkürler

Canım sağol ya... Bunlar acayip işime yarayacak gerçekten de:)) Senin taktiklerinle çok güzel uygulayacağıma eminim:)
Bir de rengi seçebilsem tammm olacak:)) Çok tereddütte kaldım cidden... En iyi kararı vermek istiyorum net olmadığım, içime sinmeyen şeyi yapmak istemiyorum açıkçası... Şimdi sanki bana bu renk yakışmayacakmış gibi hissetmeye başladım... Ya tenim koyu kaçarsa diye endişeleniyorum...

canım dediğin gibi en önemlisi içine sinmesi. sen içine sinen rengi belirle daha sonra yıne benim tarıf ettığım yontemlerle boya saçını. ama tenin koyu olsada yınede koyu kahveler yerıne tenıne daha çok yakışacak açık kahvelerde gezin canım.çünkü koyu kahveler hem parlamıyor hemde saçını boyadığına değmez. kararını verınce banada bıldır canım:)

küllümango merhaba:)
ben saçıma sadece dip boyası yapmak istiyorum doğal saç rengim koyu kahve ,ben 2 ton açık renk olan açık kahve ile boyamak istiyorum boyalarda daha koyu oluyor ya o yuzden 2 ton açık düşündüm
bir de sadece dipler boyanıp geri kalan kısımlar boyanmasa olur di mi?şimdiden teşekkürler

canım dip boyası seklinde sadece diplerini boyarsın. yıkamaya son 10 dk kalada saçını fıskıyeyle hafif ıslatıp dıplerdeki boyayı uçlara doğru tarayarak yayarsın.boylece renk butunluğu sağlanmış olur.ve saçının uçlarıda zarar görmez çünkü boya belli bı zamandan sonra etkisini yıtırıyor havayla bırleşince.
bırde evet bazı kahveler siyah gibi çıkıyor canım hele kolestonda bu konuda çok şikayet var.sen diplerindeki beyazlara göre bır kahve belirle.hatırladığım kadarıyla şakaklarında beyazlar vardı çünkü.ve dediğim gibi uygula ama kendi saç rengine de yanı uçlardaki saç rengine de yakın olsun.

canım şimdi baktım küllü fildişi rengi var koleston perfect serısınde. oda sanıyorum pıyasada satılan kolestonlardan değil. yıne tıerra da gümüş rengi var. ben yıne market boyalarından varsa bulabılrsem bakar soylerım canım.

tatluş saolsın benden bi tek sen anlıosun valla...aslında biliomusun kolestonun dediğin renk tam bizim aradığımız dimi:KK70:
tıerra piyasada satılıyormu canımcığım nerden bulucam ben onu birde istanbulda olupta bana kargoyala ulaştırabileck arkadaşlarım vardır ism numara olsa alırım:KK70:
bide dün saçımın bi tarafına küllü renk vardı kolestonun onu yaptım garip grimsi bişi oldu açık gri gibi bölemi oluo normaldeCADIARZU

canım tıerranın gumuş rengide var fildişide vardır heralde bırazdan gitcem bakcam oraya:)hazırlandım çıkıcam bırazdan:) ama onlar profesyoneller için yanı içine çok az koyarsın olmaz fazla koyarsan saçın tam giri olur. eğer dediğin gibi kolestonun market boyasıyla bıle girimsiliği yakalaşmışşan bence hiç uğraşma. o girilk yeterli olacaktır bence. özelden de msj attım sana:)evet senin istediğin renk yanı bı kızın fotosunu koymuştum yaa o sanırım buyuk ıhtımal kullu fildişiydi:)

3392.jpg

bu ne renk çok güzel

bu renk loreal recital preference da var sanırım emin değilim tabi
ama bu saç ya sarının üzerine boyanmış ya da benim fikrim ince röfle gibi bir çalışmanın eseri
açık küllü kumral üzerine çok ince sarı röfle gibi bir şey
çok soft bir renk beğendim :)

dikkat ederseniz çok hafif belli bellirsiz bir yeşile çalma var ama çok hoş bu da zeminin küllü olmasından dolayı boya olduğu için ,avril lavinge ın saç rengi orta kumral çünkü normalde daha koyu

arkadaşlar benim saçım siyahtı 2 kez orielle açtırdım ama uçlarında ve önlerde bazı yerlerde hala açılmayan saçlar var çok yıpranmadı saçım başka bi kuaföre gittim sık röfle ile açılacağını söylüyor yıpranmaz diyor ve az dereceli orielle 3-4 saatte açarız diyorr sizce o kadar saat beklermi derecesi az olsada

X