Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

arkadaslar acık kumral ısteyenler yada kumral tonları ısteyenler bu renk cok gusel ama boyaylamı elde edılır bu renk bılmıyorum yaz ıcınde cok uygun galıba kahve rengı saca acık roflelerde atmıs olabılırler renkler gusel yansımıs cunkiyerimseniben

canım saçını boyayacaksan bende sonbahra doğru boyat. çünkü yazın guneşten saçın oldukça zarar görur.boyalı saçlar çok cabuk kuruyor rengi akıyor zarar göruyor çünkü.sen bılrsın yınede

ben yazın boyatmayı düşünüyodm aslında cünkü okul varken güzel olmassa hergn öyle gitmek zorunda kalırım ama daha kesn karar vermedm belkide yzın boyatmam ama ne renk olcağına da karar veremedmCADIARZU

cnm erenın sacında bazı reısmlerınde farklılıklar var acık yada koyu kullanıo son resımdekı turucuncu desek ılk ekledgın resımmdekı sogan kabugu rengınde acık karamelınde cok farklı tonları var ama sogan kabugu daha cok sanırım alttakı resımdekı gıbı ıstıosan turuncu daha cok ama ben sogan kabugu kullandıgı rengı begenıom hıc kafamda bı fıkır olmasaydı ıkıncı tercıh rengımCADIARZU

Okula kötü gitme korkusunu ben de çok yaşamıştım:))
Bence okul başlamadan bir ay önce falan -Eylül'e doğru- boyat böylece beğenmezsen değiştirebilirsin... Hem alışmak için zamanın olur. Hem de yazın yıpratıcı etkisinden azda olsa kurtulursun...yerimseniben

bana hangi renk yakışır fisfisfis

arkadaslar acık kumral ısteyenler yada kumral tonları ısteyenler bu renk cok gusel ama boyaylamı elde edılır bu renk bılmıyorum yaz ıcınde cok uygun galıba kahve rengı saca acık roflelerde atmıs olabılırler renkler gusel yansımıs cunkiyerimseniben

benim şu anki saç rengim buna yakın birşey..ama bende sadece boya var...kuaförde boyattım...ama benimki de sanki tek renk boya gibi değil de sık gölge atılmış gibi böyle hareli hareli duruyor..özellikle de hafif briyantin sürünce...
senin rengin adı ne diye soracak olursan...benim rengim dore kumral canım.....açık kumral denen rengin isminin kumral oluşuna aldanma..açık kumralın sarıdan bir farkı yok..bildiğin çiğ sarı...(zamanında gaflete düşüp ona da boyatmıştım da ordan biliyorum ) koyu kumral desen o da siyahın 1-2 ton açığı gibi duruyor...

Son düzenleme:
lim_10 cnm sogan kabuguda bunun gıbı cunkı bu cok canlı bı turuncu dıll o sebeble benzetıom:eek: ona cunkı bunu bırınde gormustum soan kabugu dıe basedıolar genelde bu renge ama boya marka tavsıyesı bı bılgım olsa verırım cnm benmde saclarım boyasız renk deneyımım hıc yok bu ay boyatıcam ya rofle yada resım koydum acık kural gıbı ıstıyorum:eek:

tuu--ce cnm sana acık kahvelı tonlarda cok gusel olur acık tenlısın cok acık bırenk yaptrma henuz derım ben hem bı anda alısamassın hemde once acık kumrala yakın resımdekı gıbı yansımalarda kullanabılrsın yalnız ben taktım o resmefisfisfis

tuu--ce cnm sana acık kahvelı tonlarda cok gusel olur acık tenlısın cok acık bırenk yaptrma henuz derım ben hem bı anda alısamassın hemde once acık kumrala yakın resımdekı gıbı yansımalarda kullanabılrsın yalnız ben taktım o resmefisfisfis

naz elmasın resmini mi yoksa diğeri mi beğendn

gözleri koyu renk olan arkadaşlara açık kumralı tavsiye etmiyorum..çünkü açık kumralın sarıdan neredeyse bi farkı yok....ve gözler kara kara ortaya çıkıyor....
ben dore kumrala boyattım çok memnun kaldım..briyantinleyince jennifer lopezin rengi gibi oluyor...hatta gibisi fazla...

gunescım cnm boyayla elde etsem sımdı bu rengı dıplerımden tuhaf gorunmesın :uhm:gercı cok koyu dıll saclarım orta kahve koyu kumral gıbı.. sık rofle gıbıde duruo sac acaba rofleyle bu rengı elde edermıyım belkı saclarımla uyumunu saglarlar kararsızım aslında ben sarı rofle dusnmustum cok soradan cok acık renk ıstememe dusuncesı aldı ılk kez boya vs olcagı ıcın.. bu renkle baslamak ıstıyorum boyamı tercıh etsem bu renk ıcın acaba gunescım...

naz elmasın sac rengı sanırım daha cok bronzlara gıder gıbıme gelıo ıkıncı koydugun resım gusel bı kahve acık kahveyle baslayabılrsın mesela yasemın ergenenın sac ton rengınde bşiler ama hangısı agır basıosa onu yaptr canım sora alısr sarıya donuk bşiler yaptırırsın...

gunescım cnm boyayla elde etsem sımdı bu rengı dıplerımden tuhaf gorunmesın :uhm:gercı cok koyu dıll saclarım orta kahve koyu kumral gıbı.. sık rofle gıbıde duruo sac acaba rofleyle bu rengı elde edermıyım belkı saclarımla uyumunu saglarlar kararsızım aslında ben sarı rofle dusnmustum cok soradan cok acık renk ıstememe dusuncesı aldı ılk kez boya vs olcagı ıcın.. bu renkle baslamak ıstıyorum boyamı tercıh etsem bu renk ıcın acaba gunescım...

bernacım zaten boyayla elde etmek çok zor...hadi şans eseri elde etsen bile dipboyasını yapman çok zor..boyalı kısımla boyanmamış kısımlar arasında mutlaka da dalga dalga renk farklılıkları ortaya çıkıyor...canım benim doğal saç rengim koyu kestane..yani siyahımsı...ben dore kumrala boyattım senin resimdekine benzer birşey oldu..ne çok açık ne çok koyu orta halli ama altın pırıltılı simli bir renk ortaya çıktı...daha dipleri tam çıkmadığı için yorum yapamayacağım ama tek renk boya olduğu için dipboyası 35 ytl imiş...çok renkli görünen bir renk için dip boyasının bu kadar ucuz olması bana karlı geldi..çünkü röfleden gölgeden farkı yok yani...çok açık renkler riskli renkler canım....kumral herkese yakışır açık kumral yada koyu kumral düşünme 2 si de kumralın uç tonları biri çok açık biri çok koyu...seçim yaparken sana tek kalan şey..küllü kumral mı istersin...dore mi...yoksa nötr mü ?

1. resimdeki renk güzelmiş ama ben daha çok kendi eklediim 2. resimdeki gibi düşünüodm aklım karıştı şimdi CADIARZU
bscap019xv3.jpg

açık kumral bu
4056800545155.jpg

kumral bu
4056800545124.jpg

koyu kumral bu
4056800545087.jpg

benim saçım dore kumral..dolayısıyla kumraldan daha açık görünüyor

Son düzenleme:
lim_10 ewt cnm sac erenın rengıne yakın bu tonlarda genelde.. tuu--ce cım bencede o kahve bana daha yakın geldı onun bı ton acıgı gıbıde olabılır yasemının saclarına yakın gıbı flaan hem saclarınla uyum saqlar tenınle.. gunescım saclarım lorealın aynı koyu kumral rengı ıste resıme benzer bşiler cıkması ıcın galıba sık rofle seklınde burengı elde edebılırım cunkı aralıklı rofleyle ara ara yansımalar cıkar bunda cok gusel yansımıs mesela dıkkat edersen ustlerı koyu bıraz fon oldugu zman tamamıyla burenk gozukur sankı sırf boyaymıs gıbı ama saclarını topladıgı ıcın parlaklıkları farkları gorebılıoruz :bbo:

Canım bence ikisi de güzel, ikisi de yakışır... Yakın çevrene falan sor bence zaten daha var boyatmana ozamana kadar karar verirsin...

Gökçe Bahadır'ın saçında ışıkla birlikte çok güzel kızıllıklar görülüyor... Ben de çok severim kızılı, daha gizemli oluyor bence:)

Ama senin seçtiğin resimde doğallık açısından güzel. Hem okulda kullanacakmışsın belki daha az göze çarpar bu renk. Yani diğeri de doğal ama kızıllar belli olunca arada belki okulda birşey derler... Gerçi okuldan okula değişir benim okulda bu tip renklere ses çıkarmazlardı ancak çok uç renkler olunca birşey derlerdi:))

bizim okulda da bişe demiyolar çok uç bişe olmazsa
bende önceleri kızıl severdim hatta geçen sene kızıla boyatsam mı seneye fln die düşünüodum ama bu sene eklediim fotodaki gibi renkler daha çok hoşuma gitmeye başladı belki yine fikrm değişir belli olmaz :1rolleyes:

arkadaşlar
benim kendi saç rengim çok koyu kahverengi neredeyse siyah ama hafif küllü(uzun bir tanım oldu:)))
gözlerim ve kaşlarım da siyah ama tenim çok açık solgun amaçok çok hafif pembelik de var makyajsız
yani pembe beyaz gibiyim hafiften
ben saçımı çikolata kahve rengine boyamıştım ama tabi tam öyle olmadı daha koyu bir renk oldu
size sorum;çikolata kahve ye devam mı edeyim yoksa kendi saç rengime yakın koyu ve nötr renk mi yapayım yani çikolata kahve iyi bir seçim olur mu uygunluk açısından ?sağolun:)

gozdecım cıkolta kahveyle dewam edebılırsın degısıklık ıstıyorsan bende parlak kahvelerı sevıyorum acık tenlılere yakısıo dogrusu cok koyu notr bı renk secmen ılerde rengını deısmekte zorlanabılcegın bı secım olabılır bı saten tenınde acık acık ıkıncı ucuncu boyamada cıkolata kahve tutar olan rengınden daha ıyı gosterır bı kac boyamada:eek:

cnm çok sağol önerilerin için:)
ben pek kuaförde boyatmak istemiyorum da çünkü saçı açıp sonra boyuyorlar genelde o yuzden evde boyayabileceğim markalrın çikolata kahve ya da kahve tonlarını biliyor musun?bir de ben dore kahve karamel kahve bronz kahve bunların farklarını pek bilmiyorum hepsi de bakır içeriyor bana göre bunları mı tercih edeyim çikolata kahve mi?çikolata kahve daha koyu ve kızıl gibi geliyor bana

X