Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

acık kestane hayatım ama iyice acıldı

doğal saç rengin açık kestaneyse buna benzer bır ton yakalaman olası canım. daha once summer arkadaşımızın kardeşinin saçı koyu kahveengiymiş oda buna benzer bır renk yakalamış. kendi doğal saç renginse önceki konuları bır oku canım

çok güzelmiş kardeşimin saçları daha açık gibi geldi 8.1 ile 7.1 arası demişsin çok güzelmiş yanlız benim saçların bakır olduğundan bu renk olmaz zaten :)

canım senin şuandaki saç rengin burdaki modelin saç rengi gibi mi?

vx146bxm4.jpg

kardeşim arkadaşlarıyla tatile gitti bugün sabah ondan önce boyadık hemen burda olsaydı resmi çekebilirdim ama hiç aklıma gelmedi ya :KK43: 10 gün sonra dönücek ilk günkü rengi gibi olmaz ama o zaman çekip koyarım

kardeşim arkadaşlarıyla tatile gitti bugün sabah ondan önce boyadık hemen burda olsaydı resmi çekebilirdim ama hiç aklıma gelmedi ya :KK43: 10 gün sonra dönücek ilk günkü rengi gibi olmaz ama o zaman çekip koyarım

canım senin saç renginden bahsetmıştım fotografını koyduğum model derken. gerçi kardeşinin saçınıda merak edıyoruz. 10 gun sonra tatılden geldiğinde soyleyın canım size cila yapmasını anlatayım yıne eski halı gibi olur.

canım senin saçlarında eminim çok guzeldir.senin yolladığın fotoda boyayla açılmış renk benım yolladığımda gerçek doğal saç rengi. arada zaten çok çok az bır renk farklılığı var.
kardeşinin saçını ne yaptınız? boyadınız mı boyadıysanız sonuç ne oldu çok merak edıyorum açıkcası.

ben bu yazın için cevap yazmıştım canım o resimdeki rengide başka birisine söyledin zannettim evet o renk gibi aktı biraz o renkle aynı gibi şimdi

canım senin saç renginden bahsetmıştım fotografını koyduğum model derken. gerçi kardeşinin saçınıda merak edıyoruz. 10 gun sonra tatılden geldiğinde soyleyın canım size cila yapmasını anlatayım yıne eski halı gibi olur.

canım cila nasıl yapılıyor?şimdiden anlatsan olur mu ben de merak ediyorum da yerimseniben:eek:

canım cila nasıl yapılıyor?şimdiden anlatsan olur mu ben de merak ediyorum da yerimseniben:eek:

sacını hangı renge boyadın mesela konu bu şekildeyken yazayım. 8.1 e mı boyadın. o zaman 8.1 boyayı alıyorsun boyanın yarısını peroksitinde 4 te 1 ini karıştırıyorsun. kalan kısmına da koymadığın 4 te 3 luk peroksit kadar ılık su koyuyorsun ve çalkalayıp hafif nemlei saça boya yapar gibi uyguluyorsun. 1 saat kadar kalabılır.içindeki peroksit oranı çok duşuk olduğu için o kadarda zarar vermez saça.sonrada ılık hatta soğuk suyla duruluyorsun saçını. ve saçın zamanla bırlıkte akıp giden saç boyasını cila ile geri kazanmış oluyor

tamam canım teşekkür ederim
benim saçlarım da bakır tonlarında çabuk akıp sarılaşmasından şikayetçiyim de cila yapmak istiyordum ama tam bilmiyordum nasıll olacağını.bir de sanırım yine netten felan bir yerlerden boyanın içine su konulunca rengi daha koyu çıkar gibi bir şey duymuştum bu da beni yanılttı öyle bir şey yok demi?

tamam canım teşekkür ederim
benim saçlarım da bakır tonlarında çabuk akıp sarılaşmasından şikayetçiyim de cila yapmak istiyordum ama tam bilmiyordum nasıll olacağını.bir de sanırım yine netten felan bir yerlerden boyanın içine su konulunca rengi daha koyu çıkar gibi bir şey duymuştum bu da beni yanılttı öyle bir şey yok demi?

hayır canım su konulunca zaten boya pek tutunamaz saça.koyu olsa bıle bırıncı yıkamada yıne açılır tereddutun olmasın bu konuda.kuaoforlede aynı işlemi yapıyor.

fakat bu sefer benim saçlarım kumral renk (ne çok koyu siyaha yakın bi kahve ne çok açık)
lorealin excellence 8.1 koyu sarı küllü boyasını aldım
saçım uzun ve seyrek değil sizce ;
bi kutu yetermi?
bide içine mavi falan koymaktan bahsetmişsiniz o nasıl oluyor?
en açık renge kaç dk.bekleterek ulaşabilirim?
ısı vermem gerekir mi?

güzelim benim saç rengim kumral-orta kahvelikte yani, küllü koyu sarı 8.1 boyamak istiyorum bi arkadaşımda görüp beğendim boyayıda aldım altın sarısı yansımaları olsun istiyorum ilk boyamada o renge ulaşabilirmiyim? kutu üzerindeki gibi istiyorum. yukarıdaki sorularımada cvp verirseniz benim için çok iyi olacak.şimdiden tşklerr.

Son düzenleme:
canım kendi saçın tam olarak hangi renk once onu ıyıce araştırıpta soylersen ve ıstediğin renk tam olarak hangı renk soylersen daha ıyı yardımcı olmaya çalışırız.
güzelim benim saç rengim kumral-orta kahvelikte yani, küllü koyu sarı 8.1 boyamak istiyorum bi arkadaşımda görüp beğendim boyayıda aldım altın sarısı yansımaları olsun istiyorum ilk boyamada o renge ulaşabilirmiyim kutu üzerindeki gibi istiyorum. yukarıdaki sorularımada cvp verirseniz benim için çok iyi olacak.şimdiden tşklerr

benimde bir sorumm olcaktıı..saçlarım açık kahverengii ilk defa saçımı boyamayı düşünüorumm ve karamel rengi bir saç istiyorumm sizce olur mu???? :KK43:(

güzelim benim saç rengim kumral-orta kahvelikte yani, küllü koyu sarı 8.1 boyamak istiyorum bi arkadaşımda görüp beğendim boyayıda aldım altın sarısı yansımaları olsun istiyorum ilk boyamada o renge ulaşabilirmiyim kutu üzerindeki gibi istiyorum. yukarıdaki sorularımada cvp verirseniz benim için çok iyi olacak.şimdiden tşklerr

canım saçın orta kahveyse ve eğer kutunun uzerındeki kadar açık bır ton ıstıyorsan bence 8.1 yerıne 9.1 ını kullan . her zaman için koyu renkli saç açılırken kutunun uzerınde renkten koyu bır sonuç ortaya çıkar çünkü. ayrıca mavı boya koy dememdeki amaçta koyu renk saç açılırken ne kadar kullu ıle de açılsa saçta turuncumsuluk oluşur. ve saçta dorelık(turuncumsu yansıma) ıstenmıyorsa kullu sarı ıle boyaman yeterlı olmayacaktır. içine mavı boya da koyman meydana gelecek olan turuncumsuluğu yuzde yuz kaldırmasa bıle en aza indirger. mavı ıle turuncu zıt renklerdir çünkü. saçında ne kadar çok mavı pigment olursa turuncu pigmentler o kadar az görunur. ama merak etme saçın mavı olmaz.
ayrıca eğer yansımalı bır saç rengi istiyorsan bence loreal preference jel boya kullanmamı öneririm. o kadar çok parlatıyor ve yansımalı oluyor kı.

ANGELİCCCC ve MHRMRCLK arkadaşlarım size özelden msj yazamıyorum.lütfen yanlış anlamayın. buyuk ıhtımalle özel msj alma durumunuz kapalı. çok denedim ama başarılı olamadım. umarım bunu okursunuz

benm tereddt ettiğim şu kaşlarm siyahh ve cokk ince deıll o yuzden koyu karamelide tercih etsemm güzel dururmu ya da kaşımıda boyamam gerekir mi???

X