Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

canım o renkler yabancı bir siteden alınma..bizim burdaki boyalarda da vardır belki ama 6.34 kolestonda var .belki onları netteki resimleri küçük diye koymaya değer bulmadığım için koymamışımdır.. ..türkiyede satılan hangi markalarda bu renkler var bakmak lazım ama ben pek bi markada göremedim sanırım..belki de gözümden kaçmış olabilir..

bizim için en önemli olan şey zaten beğenilen ve farklı isimler verilen renklerin hangi numara olduğunu çözmekti :) marketten boyasını bulamasak da kuaföre numarasını verince yaparlar :)

Son düzenleme:
5.34 6.34 7.34 ve hatta 8.34 renklerini ben selektive nin katoloğunda gördüm ama arasak bulur muyuz onu bilmiyorum orda tütün renkleri olarak geçiyor

5.34 6.34 7.34 ve hatta 8.34 renklerini ben selektive nin katoloğunda gördüm ama arasak bulur muyuz onu bilmiyorum orda tütün renkleri olarak geçiyor

canım sen adının tütün falan olduğuna bakma..sonradan verilen isimler kafa karıştırmaktan başka işe yaramıyor...bu numaralarda satın alıcak boya bulamasak bile en azından istediğimiz rengin numaralarını biliyor olmamız bizi kuaförün yapabileceği hataları en aza indirmek için büyük bi etken... kuaföre gidip boyatabiliriz yani...
daha önceki mesajımda da dediğim gibi...saçımı bilmemne rengine boya demektense saçımı şu numara istiyorum demek daha mantıklı..
renkler numaralandırılırken zaten uluslararası ortak normlara göre numaralandırıldıkları için marka ne olursa olsun numaranın vereceği renk değişmez....
fakat karamel gibi fındık kabuğu gibi isimleri 7.55 e de verebilirler, 6.34 e de (yani örnek olsun diye atıyorum)
numarayı bulmuş olmakla aslında büyük bi aşama kaydetmiş durumdayız :)

kolestonda 6.34 var adı çarpıcı bakır olarak geçiyor....canım parfümerilerde yada kuaför malzemesi satan yerlerde daha farklı markalar vardır...

Son düzenleme:
arkadaşlar benim saçlarım koyu kumral hiçbir işlem yok kendi rengim ancak 1 ay önce bikaç kez papatya ile açmayı denemiştim ama olmadı neyse ben saçlarımı boyatmak istiyorum ama güneş arkadaşımız yazdıklarını okudum ancak pek bilgim olmadığı için ton olarak bulamıyorum ve kuaföründe yanlış boyamadını istemiyorum bana yardım eder misinz şimdiden teşekkürler :lepi: resmi koyayım
normal07u7pxit4.jpg

canım saçının koyu kumral olduğna kesin eminsen bu resimdeki saçın rengi açık kumraldan yani 8 numaradan aşağı değil bi kere hatta 9 da olabilir.. senin saçının sanırım 3 ton kadar açılması gerekiyor..bu da % 9 luk oksidanı olan saç boyalarıyla olabilir gibime geldi...

canım saçının koyu kumral olduğna kesin eminsen bu resimdeki saçın rengi açık kumraldan yani 8 numaradan aşağı değil bi kere hatta 9 da olabilir.. senin saçının sanırım 3 ton kadar açılması gerekiyor..bu da % 9 luk oksidanı olan saç boyalarıyla olabilir gibime geldi...

teşekkürler cnm çok saol sırnaşık şey

küllümangocgm küllü cila yüzünden mi biraz yeşilimsi duruyor renk o zaman?bana yeşile çalıyor gibi geldi peki bu ton platin mi?ötekine göre daha sarı beyaz kalıyor
4725ff231d78d36a0060683kn9.jpg

küllümangocgm küllü cila yüzünden mi biraz yeşilimsi duruyor renk o zaman?bana yeşile çalıyor gibi geldi peki bu ton platin mi?ötekine göre daha sarı beyaz kalıyor
4725ff231d78d36a0060683kn9.jpg

canım bence bu resımdeki aynı saç rengi. ışıktan bıraz farklı çıkmış buyuk olasılık. evet kullu cıla atılınca yenı yapılan roflenin çiğ sarılığı azalıyor. ama bazende yeşilmsi bır ton bırakıyor.

saç tonunu açmak ıcın düz boya yerine, sık calısılmıs rofle veya balyaj teknıklerını kullanmak daha dogru. bu ıslemler ile hem daha doğal bır goruntu elde edılıyor hem de acıcı cok fazla sac derısıne temas etmemıs olur. sac teline daha fazla zarar verır ama kökler acısından ve görüntü olarak sonuc daha ıı olur.
bu ıslemın sonunda ıse yesıle calan sarı ıstenırse kullu, daha bakırımsı ıstenırse altın sarısı bır cıla ıle tamamlanması gerekır..
en onemlısı de evde 40 volum %12 ya da 30 volum %9 kullanmayın mutlaka profesyonel bırı yapsın..
kolay gelsın.. :)

ya kızlar cnm çok sıkkın saçımı boyattım uf ya açık kahve dedım saçım kızıl kahve karışımı bişe çıktı ve ben kzııldan nefret ederım o kadarda para verdim ağlıcaktım çıkarken ve geri açık renge zor donermişim :KK43:( offffffff ya ben napcammm

ustune ben balyaj istiyodum altında röfle vardı adam ustune bu boyayı attı bikaç ay sonra sarı atarz dedi allah aşkına kızılın ustune balyajmı olurrrrrrrr ayhhhhhhhhhhhhg çok sınırlıyım :KK43:(((

ustune ben balyaj istiyodum altında röfle vardı adam ustune bu boyayı attı bikaç ay sonra sarı atarz dedi allah aşkına kızılın ustune balyajmı olurrrrrrrr ayhhhhhhhhhhhhg çok sınırlıyım :KK43:(((

bende kendi saçlarım çıksın artık boyamicam dedim ama eşim illaki açık renk istiyo dün saçlarımı küllü kumrala boyadık bence çok kötü oldu ve bu gün sinirden aynaya baktıkça çatladım.:eek:klava:kızlar sizce ne zaman boyamalıyım.yani iki boya arası kaç gün olmalı.bu renkten kurtulmalıyım.:çok üzgünüm:

benimkini 7.3 e mi ne boyadı yaa :KK43: hiç istediğim bi renk değildi taamam belki sarıdan çok yakıştırdı herkes ama ya ben mutlu değilim :KK43:(

bende kendi saçlarım çıksın artık boyamicam dedim ama eşim illaki açık renk istiyo dün saçlarımı küllü kumrala boyadık bence çok kötü oldu ve bu gün sinirden aynaya baktıkça çatladım.:eek:klava:kızlar sizce ne zaman boyamalıyım.yani iki boya arası kaç gün olmalı.bu renkten kurtulmalıyım.:çok üzgünüm:

valla bana kalırsa git boya al boya. herkes 15 gun geçsin felan dıyoda hiçte bişe olmuyo koyu renklerde biz çok denedık arkadaşlarla ama ıstersen bikaç yıkama bekle belkıde beğenırsın rengını bi fönlet felan?? benımkısı fönlede kötü :KK43:(((Kötü Kazen

X