Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

valla bana kalırsa git boya al boya. herkes 15 gun geçsin felan dıyoda hiçte bişe olmuyo koyu renklerde biz çok denedık arkadaşlarla ama ıstersen bikaç yıkama bekle belkıde beğenırsın rengını bi fönlet felan?? benımkısı fönlede kötü :KK43:(((Kötü Kazen
7.1 benimki ve ne fön ne yıkama kesmez beni.çok bozuk moralim yaaa.gerçekten bişey olmuyorsa pazartesi alırım koyu renk boya.ilgilendiğin teşekkür ederim.ne kötü bir durum dimi.

benimkini 7.3 e mi ne boyadı yaa :KK43: hiç istediğim bi renk değildi taamam belki sarıdan çok yakıştırdı herkes ama ya ben mutlu değilim :KK43:(

7.3 e boyadığına göre kuaofrun korkmuş canım eskiden roflel yerlerının rengı kabul etmemesinden. kolayına gelmiş vurmuş saçına boyayı. sen açık kahve dediğin halde saçının kızılımsı olması kuaforun işini bilmemesinden. bence git şikayet et bunu ne yap ne et duzelt diye. 7 gun içinde şikayet etme hakkın varmış ne olursa olsun.

şikayet etsem ne yazar :KK43: suratım asıldı gördü yanii... onla uğraşsam daha çok canım sıkılcak ztn bana bırak sen dedi beni dinlemedi pek fazla yapabileceğim en açık renk dedi :KK43: boya boyayıda açmaz dıyolar 15gun sonra kendım boyayacağım ne renk alim sizce ??

birde guya tekrar balyaj için zemın hazrılıyodu sonra boyayı açtı kuruttu dıyoki ya sen 1 yıl bekle daha iyi olur!!!!!!
ölürmüsün öldürürmüsün? valla kızlar bu bana 5555. kez ders oldu gitmeyın kuaföre yaa oturun evde yapın boyayın beğenmezsenız bıdaha boyayın 60 ytl düz boya parası verdım markette aynı boya en fazla 10ytl işlerini adam gibi yapsınlar yada, ben ne istıyosam onu yapsın olmuyosa olmaz desin ayıp değilmi? inşallah akarda düzelir saçım kızıllıktan nefret edıyorum dedım boyatmadan once saçım kızıl çıktı yarabbim!

Son düzenleme:
:çok üzgünüm:
şikayet etsem ne yazar :KK43: suratım asıldı gördü yanii... onla uğraşsam daha çok canım sıkılcak ztn bana bırak sen dedi beni dinlemedi pek fazla yapabileceğim en açık renk dedi :KK43: boya boyayıda açmaz dıyolar 15gun sonra kendım boyayacağım ne renk alim sizce ??

birde guya tekrar balyaj için zemın hazrılıyodu sonra boyayı açtı kuruttu dıyoki ya sen 1 yıl bekle daha iyi olur!!!!!!
ölürmüsün öldürürmüsün? valla kızlar bu bana 5555. kez ders oldu gitmeyın kuaföre yaa oturun evde yapın boyayın beğenmezsenız bıdaha boyayın 60 ytl düz boya parası verdım markette aynı boya en fazla 10ytl işlerini adam gibi yapsınlar yada, ben ne istıyosam onu yapsın olmuyosa olmaz desin ayıp değilmi? inşallah akarda düzelir saçım kızıllıktan nefret edıyorum dedım boyatmadan once saçım kızıl çıktı yarabbim!
geçmiş olsun canım yaa:çok üzgünüm: valla çok üzüldüm..
ben de bu kuaförlerden çok çektim.. tam bi tane buldum o da taşındı şimdi peşinde geziyorum..
sıkma canını ya bi çözümü vardır..a.s

canım 7.3 o kadar da kötü bir renk değil ki...benim de saçım 7.3 tonlarında..onun küllüsü üstelik yani 7.31..ve bu renk her tip insana yakışabilecek yegane bir renk..beyaz tene de esmer tene de gider yani....çünkü çok açık da değil çok koyu da değil...nesini beğenmedin ki anlayamadım ?

Son düzenleme:
küllü kumral saçımı açık küllü kumrala boyadım 20 dk falan beklettim boyayı dağıtma işi çok uzun sürdü çünkü ayrıca 1 kutu yetmedi gibi ama gene de güzel oldu :) doğal durdu
ayrıca hep loreal alıyoruz ama kolestonun boyaları da çok iyi kızlar aynı fiyat zaten kaliteyi yakalamakla birlikte fiyatını da yakalamış koleston :KK70: artık boya öncesi bakın kremi de var.. tavsiye ederim ben memnun kaldım 2 seferdir

canım 7.3 o kadar da kötü bir renk değil ki...benim de saçım 7.3 tonlarında..onun küllüsü üstelik yani 7.31..ve bu renk her tip insana yakışabilecek yegane bir renk..beyaz tene de esmer tene de gider yani....çünkü çok açık da değil çok koyu da değil...nesini beğenmedin ki anlayamadım ?

kötü bi renk değildir mutalaka ama benim sevdiğim bi renk değil yada şuan saçımda olmasını istediğim bi renk değil çünkü ben üstüne balyaj attrıcaktım sarının arasında kızıllık hiç hoş olmazki:KK43: o renk ıstesem tamam ama ben o renk ıstemedım kii senağlama
saçım peruk gibi duruyo ya :KK43: yani böle kızıla boyuyomuşumda akmış akmış keçeleşmiş gibi

Son düzenleme:

canım sana demiştim demek istemiyorum:) ama demiştim ben sana hemde çok detaylı yazmıştım soyle soyle yap dıye. bak şimdi saçların yumuşak hoş koyu sarı olucaktı.boyle dıyeyımde derine dert ekleyeyım. saka canım. ama bende senin gibi çok kuafor kurbanı olduğum için sen duşme barı tuzaklarına dedim.
doğru ışlem yapıldığı takdırde boya boyaı 2 3 tona kadar acar. surekli boya boyayı açmaz denir ama buda kuafore yatırım veya kötu sonuçlarla karşılaşmamak için soylenmiş bir sozdur eğer ıstenen 2 3 ton fark ıse.
senin yapacağın sey beyaz sabun kullan 3 hafta boyunca(durulama suuna elma sırkesi koy. beyaz sabunun saçtakı kalıntısı alıyor) ve en az 3 hafta beklemen gerekli zira renk uzmanlarıda aynısını soyluyor. sonrada küllü kumral artı mavı boyayla saçındakı kızıllığın buyuk kısmını yok edebılrsın. üzülme sen tek yapman gereken beklemen.lütfen bu kez benı dınle. siz uzuldukçe bende uzuluyorum:)

küllü kumral saçımı açık küllü kumrala boyadım 20 dk falan beklettim boyayı dağıtma işi çok uzun sürdü çünkü ayrıca 1 kutu yetmedi gibi ama gene de güzel oldu :) doğal durdu
ayrıca hep loreal alıyoruz ama kolestonun boyaları da çok iyi kızlar aynı fiyat zaten kaliteyi yakalamakla birlikte fiyatını da yakalamış koleston :KK70: artık boya öncesi bakın kremi de var.. tavsiye ederim ben memnun kaldım 2 seferdir

canım kolestonun içindeki amonyak oranı daha fazla. o yuzden istenılen sonuca çok daha cabuk ulaşılıyor. ama saçıda aynı zamanda kurutuyor yıpratıyor. bunu bır ıkı uygulamada gorulmuyor ama sonra saç isyan edıyor. ayrıca kolestonun renkleri oldukça yapay sonu. verıyor. bence hele ki kullandığın ton kullu kumralsa loreal exelenceten vazgeçme. yanlış anlama bende koleston çok kullandım. ama 5 yılda ara ara her markayı denedığım için uzun surelı etkılerını çok rahat görebıldım. saçını sevıyorsan lutfen koleston değil loreal kullan canım.

yardım kızlar.
benim gözlerim açık kahve ela gibi bi renk.şu anda saçımda röfle üstü boya var sarı.sarı röflenin üstüne 3 ton koyu yine sarı var.ben saçımı koyu kahve yapmak istiyorum.beni güzel mi yapar çirkin mi.buğday tenliyim.resim koyamıyorum malesef.anlattığım kadarıyla yardım bekliyorum..

canım sana demiştim demek istemiyorum:) ama demiştim ben sana hemde çok detaylı yazmıştım soyle soyle yap dıye. bak şimdi saçların yumuşak hoş koyu sarı olucaktı.boyle dıyeyımde derine dert ekleyeyım. saka canım. ama bende senin gibi çok kuafor kurbanı olduğum için sen duşme barı tuzaklarına dedim.
doğru ışlem yapıldığı takdırde boya boyaı 2 3 tona kadar acar. surekli boya boyayı açmaz denir ama buda kuafore yatırım veya kötu sonuçlarla karşılaşmamak için soylenmiş bir sozdur eğer ıstenen 2 3 ton fark ıse.
senin yapacağın sey beyaz sabun kullan 3 hafta boyunca(durulama suuna elma sırkesi koy. beyaz sabunun saçtakı kalıntısı alıyor) ve en az 3 hafta beklemen gerekli zira renk uzmanlarıda aynısını soyluyor. sonrada küllü kumral artı mavı boyayla saçındakı kızıllığın buyuk kısmını yok edebılrsın. üzülme sen tek yapman gereken beklemen.lütfen bu kez benı dınle. siz uzuldukçe bende uzuluyorum:)

evet zaten dedim keşke dinleseydım ama son anda verılen bı karar işte :KK43: batırırım dıye korktum ama sağolsunlar batırdılar. kınalı yapıncak oldum iyimi?? :KK43: beyaz sabun mu? ayy ben onla yıkarsam saçım açılmaz zaten kalın telli nasıl altından kalkarım? ama yok yok sen ne dıyosan o :çok üzgünüm:

evet zaten dedim keşke dinleseydım ama son anda verılen bı karar işte :KK43: batırırım dıye korktum ama sağolsunlar batırdılar. kınalı yapıncak oldum iyimi?? :KK43: beyaz sabun mu? ayy ben onla yıkarsam saçım açılmaz zaten kalın telli nasıl altından kalkarım? ama yok yok sen ne dıyosan o :çok üzgünüm:

beyaz sabun bayağı akıtıyormuş boyayı. kadınlar kulbunde kullanan ve memnun olan çok var. saçını sabunla bı kere. sonrada sampuan sur saç kremi uygula .sanırım o zaman bır sorun kalmaz .

üzülme canım ya böyle üzgün birini görünce dayanamıyorum hele ki saç konsuunda,hiç boya tecrubem olmadı ama kızıl çabuk akan bir renkmiş öyle diyorlardı...

arkadaslar saçlarımı bı kac ay sora platın yaptırıcam. saçtan yıkanınca cıkan spreylerden alıcam pembe boyucam. tutarmı sızce

slm sizden yardım istiyorum arkadaşlar. saçlarımı palettin yoğun açıcısı ile açtım şu anda turuncu bir renk oldu sarı olmasını istiyorum yada kahve köpüğü kararsızım tenim buğday rengi ikisi arasında kararsız kaldım sarı olması için ne renkleri karıştırmam lazım yada kahve köpüğü tutarmı.TŞK

ewt akar galiba benim diplerim daha kzıl uçlar pek öle durmuyo yıkayıncada alttan hafif sarılarım göründü bi nefes aldım sanki ama diplerim bariz kızılımsı. beyaz sabunu deneyeyım bakalım haber verırım sizede çok tşk ederimmm

Boya renklerinde "." isaretinden sonra gelen rakam kizila yakinligini gosterir. 7.3 yerine 7 boyansaydi kullu olurdu ve geri donusu cok kolaylasirdi. Ama hala donus olabilir. Kullu boya ile 2-3 kez boyanirsa kizillik ortadan kalkar. Ama aciciyla akitma yontemini tercih etme bence. :)

slm sizden yardım istiyorum arkadaşlar. saçlarımı palettin yoğun açıcısı ile açtım şu anda turuncu bir renk oldu sarı olmasını istiyorum yada kahve köpüğü kararsızım tenim buğday rengi ikisi arasında kararsız kaldım sarı olması için ne renkleri karıştırmam lazım yada kahve köpüğü tutarmı.TŞK

once rengıne karar vermen gerek CADIARZU fakat ne yaparsan yap daha once de belırttım bence bir daha acma ıslemını evde yapma kotu sonuclarla karsılasabılırsın acıcılar altın sarısı seklınde acar ozellıkle sac pıgmentıne gore kullanılmamıs bır acıcı. kestane tonlarında bır sac telı kızıl acılır kumral tonundakıler sarı acılır.
kızılımsı olmasının sebebı ya alttakı boyanın ya da kendı sac rengının kızıl ya da kestane tonuna yakın olmasıdır.
neyse sonuc olarak rengıne karar verdıgınde sectıgın renge gore sarı ıstersen profesyonel yardım al. koyu ıstersen o renge boya ama sunu da bıl yıkandıkca koyu renk akacak ve yıne boya ısteyecektır.. kolay gelsın :))
benım tavsıyem sarıya dnebılıyorsan kı buna bır profesyonel karar versın sarı yap dıgerı kalıcı olmayabılır.
umarım ıstedıgın sonuc olur.. :)

X