Saç dökülmesi

kelebek1717

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
2
0
28
Merhaba arkadaşlar her zaman ince telli ve gür olmayan saçlara sahiptim dönem dönem dökülme sorunları yaşamıştım ama iki ay önce birden bire saçlarım çok fazla dökülmeye başladı ve önden tepe noktasına kadar saç çizgim normalken sağa tepeden sağa doğru seyrelme var özellikle yağlanınca belli oluyor bunu yaşayan veya bilgisi olan var mı
ED552F77-7560-4A8D-BD69-F560DE03F9E7.jpeg

Ben de aynı durumdayım ki benim sizinkinin aksine çok gür saçlarım vardı 3 sene de baya baya tepe açılacak kıvama geldi feritin değerim düşük depolarım ne kadar ilaç içersem içeyim dolmuyor çıkan saç da kafamda durmuyor en son dökülme dursun diye mezoterapiye başladım ama ondan sonra daha da dökülmeye başladı ağrısı da cabası bıraktım

Ben de aynı durumdayım ki benim sizinkinin aksine çok gür saçlarım vardı 3 sene de baya baya tepe açılacak kıvama geldi feritin değerim düşük depolarım ne kadar ilaç içersem içeyim dolmuyor çıkan saç da kafamda durmuyor en son dökülme dursun diye mezoterapiye başladım ama ondan sonra daha da dökülmeye başladı ağrısı da cabası bıraktım
Merhaba kaç seans mezoterapi yaptırdınız dökülme hemen sonrasında mı arttı

Öncelikle bunun için sağlık ocağına gidip bir kan verip değerlerinize baktirmanizi öneririm. Şu son birkaç senede herkeste vitamin eksikliği çoğaldı. Belki sizinde vitamin eksikliğiniz olabilir. Dr tavsiyesi ile bir vitamine başlayıp sonrasında Bioblas veya restorex olmadı bebek şampuanı kullanarak hem içten hem dıştan olacak şekilde kendinize bakarak dökülme konusunda baya fayda göreceğinizi düşünüyorum.

X