Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
inşalah canım bi an önce kurtulururuz hepimiz çok takmamaya çalış
birşey sorcam senin saçların normalde gür müydü yoksa azdı da döküldü mü ben de yeni saç çıkartmak istiyorum ama benim kendimi bildiğimden beri seyrekti dökülünce hepten azaldı canım

kizlar ben sacim icin dermatologlara cok gittim, hepsi bana minoxidili önermisti, sadece bir doktor ek olarak özel bir sampuan önermisti, hani su squamed..sumed bumed:-) gibi...birsürü cesidi var...doktorun yöntemide cok ilginc. Bir parca bant alip sac derime yapistirdi, sonra bunu mikroskop altinda inceledi...basinizda susu var dedi, biotopunuz bozulmus, su bakteriler az ve ya cok dedi (hani bazen deri nin düzeni, dengesi bozulurya),, bunun üzerine ---med diye bir sampuan verdi. dedi bunu bir ay kullan sonra 2 haftada bir kullan, normal sampuaninada devam. valla yagli saclarim kayboldu, kasintim gecti, sacim kendine geldi, neden cünkü sac derim kendine geldi ondan...size tavsiyem, doktorunuza bir danisin, mikroskop altinda sac derinizi inclesin bir parca bant yapistirarak, ona göre teshis koysun..

inşalah canım bi an önce kurtulururuz hepimiz çok takmamaya çalış
birşey sorcam senin saçların normalde gür müydü yoksa azdı da döküldü mü ben de yeni saç çıkartmak istiyorum ama benim kendimi bildiğimden beri seyrekti dökülünce hepten azaldı canım

hımm benim 2 yıl evvel çok gür saçım vardı ama 2 yıl evvelki diplerimle şimdiki diplerim aynı allaha şükür açılma yok yani canım ama aşağı indikçe azalıyor bunuda anlamamam mümkün değil düzleştirince azıcık kalıyor ama 1 yıl bile öncesi düz yapınca ben burdayım diyordu.ben saçlarımın dökülmesinin kesildiğinde eski gürlüğüne ulaşacağını düşünüyorum çünkü mantıken de düşüncek olduğunda köklerin hepsi duruyor kökler ölmemişse kii allaha şükür öyle bir durumum söz konusu değil hepsi çıkacak zamanla şimdi ufaklar var aşağıya ulaşmadılar 5-7 cm falan onlarda uzayınca zamanla bitcek ama dökülmem durmuyor canım benim sorunum dökülmemin durması kanım düşük iyi beslenmekten başka çarem yok bende o şekilde besleniyorum inş zamanla durur o kadar çok istiyorum kii ...
senin saçların daha önce azmış ama dökülünce daha çok azalmış o dökülenler de zamanla çıkar tatlım dökülesi kesilmiş ya saçının keşke benimde kesilse ah ahh

üzülme canım zamanla geçiyo bende liseden beri yapmadığım tarif sürmediğim yağ kalmadı ama kafaya takıp uğraştıkça daha çok dökülüyo valla bide benim saçlarım uzundu bayramdan birkaç hafta önce kestirdim dökülmem baya baya durdu istersen dene kuaföre boyunda fazla alma bol kat attır de daha gür oluyo yani öle gözüküyo

yok tatlım benim kat attırısam zaten azaldı çok az gözükür aklında olsun saçları düz küt yani kestirmek saçı daha dolgun gösterir.ben 5 ay olmadı kestirdim 6-7 cm hemde bayağı gitti dökülmeyle kestirmenin ilgisi yok canım çünkü bende kansızlık var ancak bu sorunum geçince dökülmem durcak benim.

yok tatlım benim kat attırısam zaten azaldı çok az gözükür aklında olsun saçları düz küt yani kestirmek saçı daha dolgun gösterir.ben 5 ay olmadı kestirdim 6-7 cm hemde bayağı gitti dökülmeyle kestirmenin ilgisi yok canım çünkü bende kansızlık var ancak bu sorunum geçince dökülmem durcak benim.
canım ben de saçlarımı yeni kat kat kestirdim kısacık oldu..ve tavsiye ederim saçlarınız dalgalı ise daha kabarık gür görünüyor fakat düz saçlı iseniz elanın dediği gibi hoş olmayabilir seyrekse eğer..ve katların çok kısa olduğu yerlerde dökülme olmuyor artık ama uzun olduğu yerlerde yine devam ediyor..bir de eğer saçınızı kestirip sürekli bakım yapmak zorunda kalıcaksanız kestirmeyin jöle falan sürmek gerekecekse..bence birden bire kısacık kestirmek değil de sık sık mesela 2 ayda bir falan az az uçlardan kestirmek daha faydalı olur..benimki istemeden oldu..kuaför ne dediysem tersini anladı..

valla benim bayadır kesilmiyordu adam gibi saçlarım düz ve az hep kabarmasına özenmişimdir annem bile söylüyo saçların gür güzel gözüküyo diye ya bakımlar işe yaradı yada kesimden dolayı zaten jöle köpük faln sürmem ancak düğün dernek olursa saçımı maşayla yapıyorum sürmezsem eğer yarım saatte açılıyo dalgaları onun dışında sürmüyorum geçen sene mayıstan beride boyamıyorum saçlarımı birazdan ondan galiba kendine geldi saçlarım

benim saçlarımın yarısı röfleli ama o kadar yıpranık ki kendi saçlarım yarıya geldi parlıyor saç gibi en azından röflelerim biraz daha uzasın mayıs gibi gitcem kendi saç rengim olan kumral boyatcam kalan 5 cmlik röfleleride kızlar sizce yanmaz demi kuaföre sormadım daha.tek renk olsun

benim saçımda da boya var ,3 ayda bir boyuyorum kendim..boyamamak için zor tutuyorum kendimi çünkü çok bakımsız görünüyor yani dipler çıktı baya..ama boyarsam dökülme artar diye de korkuyorum..bakalım ne kadar sabredebilicem boya konusunda..kuaföre söyledim ,eğer saçının boyası gelmişse dökülür boyadıktan sonra dökülme durur dedi..inanmadım doğrusu hem 1,5-2 yıldır dökülüyor yani şuana kadar kaç kere denedim boyadım, ama boyadım diye dökülme durmadı,sadece uçlardan saçımı kestirdiğim zamanlarda durdu biraz sonra yine boyayınca yine dökülmeye başladı..

ben bi kere bir boya almıştım tamamen bitkiselmiş öyle dedi adam boyadım saçımı nasıl yumuşak oldu doldu gözükmeye başladı saçı baya besledi ama bulamıyorum şimdi adama gittim kalmadı diyo birde 2 tl ye aldım geçen sene bi bulsam alcam hemen

ben bi kere bir boya almıştım tamamen bitkiselmiş öyle dedi adam boyadım saçımı nasıl yumuşak oldu doldu gözükmeye başladı saçı baya besledi ama bulamıyorum şimdi adama gittim kalmadı diyo birde 2 tl ye aldım geçen sene bi bulsam alcam hemen

markası ne canım özelden yazar mısın ?bende burada bakayım eğer bulursam sanada gönderirim

ah canım ah markasını hatırlasam yeşille mor bir kutusu vardı tüp boya gezmediğim kozmatikçi kalmadı bulamıyorum bende

ah canım ah markasını hatırlasam yeşille mor bir kutusu vardı tüp boya gezmediğim kozmatikçi kalmadı bulamıyorum bende

Senin dediğin boyayı biliyorum galiba bende 2 ylt civarı almıştım. Tamamen bitkiseldi

Bukadar ucuz boya nasıl olur diye , ordaki bütün kızlara sormuştum.

Hatta ordaki bir bayan kendisinin kullandığını hatta annesine aldığını çok iyi bir boya

olduğunu söylemişti.

Nedense yinede güvenemedim o boya baya bir bekledi elimde sonra kayınvalideme verdim.

Ayıla bayıla kullandı valla , ama beyazları çok fazla olduğu için kapamadı. Saçınıda dökmedi

Benim biraz problemli bir saç yapım olduğu için ben boyamaya güvenemedim.

Ama sanırım adı çok net hatırlamıyorum ama pytho gibi bişeydi.

Ama sanırım adı çok net hatırlamıyorum ama pytho gibi bişeydi

yok canım adı neva mı öle kısa kolay birşeydi halamda almıitı ben bi sorayım o hatırlıyordur belki yazarım akşama belki siz bulursunuz geçen seneden olduğu için hatırlayamıyorum

Kızlar pek detaylı bilgi verilmemiş suyu kaynatıp içine mi atacaz karanfilleri yoksa soğuk suya mı atacaz anlayamadım .

Son düzenleme:
karanfilleri suya atmak gerekiyor 1 gün bekletilmesi gerekiyormuş, kaynatarak kullananlar da var sanırım ben bi ara kullanmıştım

Ben hazirladim. Henuz 1 kere saclarima surdum. Yarin yine surerim.
Eee baska deneyip de faydasini goren yok mu?

ben 10 gündür kullaniyoum, ilk hafta 3-4 defa SIKTIm sac diplerime, sonrada her sac yikamadan sonra nemli sac diplerime uyguluyorum, yani haftada 2 defa olmak üzere, zten saclarimi haftada 2 defa yiiyorum, kücük saclöarim avrdi sanki onlarda cabuk uzam olmus, ayrica sanki acim gür ve canli duryo, 2 hafta önce tepemi gördügümde ic cekiyordum, ama simdi daha iyi sanki yaa anayamadim gitti, hergün gözetliyorum sac diplerimi sizleri yine bilgilendiririm

X