Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
slmmm arkadaşlarrr bu bepantene için bişey sormak istiyorum aceba saçı yıkadıkdan sonra 1 ampülü direk saçımıza uygulasak hani böle yaglarla karıştırmadan hem bi dahaki yıkmaya kadar saçımızda kalsa bepantene nası olur ki :S böyle direk uygulayan ve sonuç alan varmı aceba nerdeyse 3 aydır saç dökülmesi yaşıyorum ve kel kalıcam yakında iice seyreldi saçalrım cevap verebilirseniz çok sevinirirmmm :)) şimdiden tşk ederimmm..

Bana cilt dokrou bephantene ve evigeni karıştırıp parmak uçlarımla saç diplerime yedirip 1 gece bekletmemi söylemişti. Bir dönem o şekilde kullandım ve faydasını gördüm. Fakat ilaç tedavisi de gerekmişti bana demir, çinko hapları vs de kullanmıştım. Öncelikle bir doktora görünüp tahlil yaptırmanızı öneririm..

arkadaşlar benim saçlarım bu aralar çok dökülmeye başladı lütfen bana yardımcı olun..bide saçlarım çok çabuk uzasın istiyorumm bepanten evigen ampülleri ii geliyomuşşş ben aldım şampuanımın içine kırdımm ama faydası varmı yokmu suan emin değilimmmm:2::KK14::KK17:

arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım varr..bu bepanten evigen ampüller işe yarıyomu gerçekden saçlarım uzasın istiyorumm...:KK16::18:

kesinlikle işe yarıyor tavsiye edrim.ben hepsini şampuanın içine kırıp kullanmıştım.eczacı öyle demişti,şimdi tekrar yapıcam

bunu da deniyim yaa saçlarım çok döküldü badem yağı zeytinyağı sarımsak ne varsa kullanıyorum ama saçlarım falan gürleşmedi sinirlerimi bozuyor ya eski saçlarıma kavuşmak istiyorum beeenn:KK14:

Arkadaşlar acaba bu evigen ve bepanthen kirpik ve kaş içinde kullanılabilir mi?
Benim kaşlarım çok seyrek ve arada boşluklar var, geçen gün kaş aldırmaya gittiğimde güzellik uzmanı bayan evigen, bepanthen ve şimdi hatırlamadığım 1-2 tane yağı karıştırıp 1 ay boyunca kaşlarına friksüyon yaparak kullan çok faydasını göreceksin dedi.
Sabahtan beri forumu okuyorum ve ampüllerle ilgili çok olumlu şeyler yazılmış. Bende akşam eve giderken bunlardan alıp hep saçlarıma, hep de kaş ve kirpiklerime sürmeye karar verdim.
İnşallah Recep İvedik gibi olmam.. :84:

Kızlar bu ara saçlarım dökülüyor, bu bahsedilen bemiks ampulü yıllar önce çok uyguluyordum saçlarım harika oluyodu ve dökülmüyoduda vaktim olmadığı için çok uğraşamazdım sadece doğal bi şampuan içine bemiks kırardım 2günde 1 duş alırdım sık duş almak cildide güzelleştiriyo üstelik.

Yine uyulayacam çok döküldü ya bi tutam kaldı keşke daha önce yapsaydım aylardır saçım dökülüyo ama ben bu formülü unutmuşum boşa zaman kaybettim.
Bide bemiksli şampuan göze gelmesin gözünüzü sıkıca kapatın yıkarken..

AYRICA şunu SAKIN YAPMAYIN !!!
çam terebentin yıllar önce şampuanıma bikaç damla koymuştum aktar tavsiyesiyle ama öyle bir alerji oldum ki kızamık çıkarmış gibi oldu heryerim sakın ha öyle her söylenene kanmayın kimine iyi

gelen kimini hastanelik edebilir 15 sene önceydi meşhur ssk kuyruklarını bilirsiniz . Tam iki saat o
kuyrukta utana utana cildiyede beklemiş iğne vurulmuştum bir sürü kremle felan iyileşmişti..

YİNE BİR UYARI!!! kaş ve kirpik beslesin diye sürdüğüm badem yağı zeytin yağı v.s. göz çevremde bir sürü adını koyamadığım ben gibi yağ bezesi gibi şeylere sebep oldu. yıllarca bunların sıntısını yaşadım. geçmk bilmedi en son geçen hafta lazerle yok edildiler. 3 günde kabuk olup düştülerde kurtuldum çok şükür.

Göz çevresi çok hassastır yağ felan kesinlikle sürülmez.
Makyajla uyunmaz.
Ucuz kalitesiz alerji testi ugulanmamış hiç birşey almayın.
Bi krem alırken yüz için, hemen göz çevresi kremini de satıyolar bir dünya para verip alırdım ama
lekelere sebp oldu hepsi..
ARTIK ÇOK AKILLANDIM ALERJİ TESTLERİNDEN GEÇMİŞ GÜNEŞ KREMİNDEN BAŞKA BİRŞEY SÜRMÜYORUM GÖZ ÇVREMEDE..

YANİ ÇOK ÖNEMLİ BİRŞEY BU YAZDIKLARIM !!! VALLA NOT ALIN BİRYERLERE HEPSİ

TECRÜBELERİMLE SABİTTİR ÖPTÜM HERKESİ.... GÜZEL SAÇLARINIZ VE GÜZEL BİR YÜZÜNÜZ OLSUN...
:KK71::KK71::KK71:

mrb arkadaslar, ben yurt disinda kaliyorum bu dediginiz ampulleri nasil bulabilirim bu verdiginiz isimlerden sormustum bilemediler ne oldugunu hangi isim altinda bulabilirim yardimci olursaniz sevinirim.:KK6:

Kızlar bemiks ve bepanten aldım yağ karışımım vardı onun içine kattım ve saçımda kepek yoktu kepek oluştu ilk denemem ama tekrar oluşur mu diye korkuyorum.

kesinlikle işe yarıyor bu siteden okumuştum hemen gittim aldm eczaneden hint yağı,badem yağı ve 1 ampul bemixi karıştırdım saçıma uyguladım 2 defa felan snra bıraktım ama onun bile çok yararını gördüm benim saçlarım gürdü zaten ben uzatmak için uygulamıştım ve gerçekten işe yaradı.. hem uzadı hem gürleşti ve dökülmeyide azalttı. :93:

Kızlar bemiks ve bepanten aldım yağ karışımım vardı onun içine kattım ve saçımda kepek yoktu kepek oluştu ilk denemem ama tekrar oluşur mu diye korkuyorum.

canım saçın alışık olmadığı için olabilir birde çok beklettiysen ondan da olabilir.bende çok bekletince kaşınma ve sertleşme olabiliyor :KK66:

arkadaşlar umarım size tavsiye edeceklerim sorunu olanlara çare olur.... benimde saçlarım bir süre önce felaket döküldü... zaten ince telli ve kuru saçlara sahibim... benim sorunum stresten kaynaklanıyordu... çareler aramaya başladım... ilk olarak sarımsak yağını duydum kullandım... geceleri yatmadan önce saç diplerine sürdüm ve sabahta saçımı yıkadım... 2 kere kullanmamda saç dökülmem durdu... daha sonra saçlarımın çoğalması için saç diplerime sarımsak sürdüm... oda işe yaradı tek tel saçım dökülmüyor... ama çoğalmasını ve çabuk uzamalarını istiyordum... bepanthene-evigen ve bemiks ampulleri aldım eczaneden 12 tl tuttu ... bu üçünü 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerime uyguladım 2 saat sonra yıkadım saçımı ( haftada 1 kere yapılacak) birde saç bakım yağı aldım uzman diye bir bakımyağı aktarlarda satılıyor onu her gece kullanıyorum saçlarım nemlensin diye... 2 haftadır uyguluyorum bunları ve saçım kendine gelmeye başladı uzamak konusu derseniz evet uzamaya başladı.. yeni saç çıkıyormu derseniz evet ufak ufak küçükler çıkmaya başladı.. birde en son yapacağım işlem b2 vitamini alacağım eczaneden (tabiiii doktora danışaraktan) saçların ve tırnakların dökülmesinin bir sebebide B2 eksikliğinden kaynaklanıyormuş... ister şampuanınıza suda eriyen b2 vitamin katın isterseniz kapsul olarak için ama doktora danışarak tabiki...

elacığım bu topiği actınya sana binlerce tesekkür ediyorum 2 gün önce okudum topiğini gittim aldım bu ampulleri topikte yazılanlara göre bende 1 bepantene 1 bemiks bir de evigen ampulu bir tatlı kaşığı badem yağı bir tatlı kaşığı çam terebentinle karıstırıp sac diplerime masaj yaparak uyguladım sonrada 2 saat bekledim daha sonra bu ampulleri de eczaneden aldığım klorane diye br badem yağı özlü sampuanıma katıp calkaladım ve saclarımı hemen bu uygulamadan sonra onunla yıkadım birden kabardı gür gibi durdu sonra bugünde şimdi duştan cıktım aynı sampuanla tekrar yıkadım bir tel dahi dökülmedi hayatımda ben hiç bir tel dökülmeden banyodan cıkmadım inanılmaz mucize gibi artık bütün ümidimi kesmiştim hatta belimdeki saclarımı kestirdim omuz hizama ama dökülmem durmamıstı 2 senedir avuc avuc doğal olarakta eski güçlü saclarımın yerine incecik zayıf saclar kaldı moral tabi sıfır bende ama bu saclarımın tellerinde tutma yaptı inanılır gibi değil ön taraflarımda seyrelmeler cok bakıcam 1 ay sonra ne hale gelicek 2 günde dökülmeyi bitirip kabartan saclarımı 1 ay sonra düşünemiyorummmEn Büyük KK:KK76::KK76::KK76:harikaaaaaaaaaaa kesin deneyin kızlarr denemediğim sey kalmamıştı :KK34:

bu arada her derdime careyi bu sitede buluyorum süpersiniz kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK19::KK66::KK66::KK66::KK64::KK52:

kızlar kesnlkle bu karışım hari,ka bende badem yağına bemks bepanten evigen kırıyorum brzda hint yağı ekliorum 1 2 saat bekleti,orum saçlarm dökülmü yeni saçlarm çıktı

2,5 yaşındaki kızımın saçları bir tülü gürleşmedi, aşırı seyreki uzamasına uzuyor ama çok seyrek olduğu için çok bakımsız duruyor, kızlar bu bahsettiğiniz ürünleri kızım iiçin kullanabilir miyim ki? bir zararı olur mu acaba? kısacık kestir diyorlar ama zaten bir avuç saçı var, onu kestirmeye de kıyamıyorum, kestirmek istemiyoruz... bana yardım lütfen...

arkadaşlar ben de başlığı okudum ama hangi sıklıkla uyguladığınızı göremedim, haftada bir mi uyguluyorsunuz acaba? bir de benim saçlarım halihazırda yağlı bu karışım daha çok yağlandırır mı?

Son düzenleme:
2,5 yaşındaki kızımın saçları bir tülü gürleşmedi, aşırı seyreki uzamasına uzuyor ama çok seyrek olduğu için çok bakımsız duruyor, kızlar bu bahsettiğiniz ürünleri kızım iiçin kullanabilir miyim ki? bir zararı olur mu acaba? kısacık kestir diyorlar ama zaten bir avuç saçı var, onu kestirmeye de kıyamıyorum, kestirmek istemiyoruz... bana yardım lütfen...

dert etme benim de kızkardeşimin kedi tüyü kadar saçı vardı
benimde aksine gür ve uzun annem çok üzülürdü
konu komşu kazıt derdi annem kıyamazdı iyi ki kıymamış
büyüdükçe az az kestirerek uzattı saçlarını
şimdi koca genç kız fırça gibi gür ve sağlıklı saçları var:nazar:

X