Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak için doğum kontrol hapı hakkında önemli.

bende baslamak istiyorum fakat sampuanimin icinde zaten camterebentini var etkisini kaybedermi sizce ?

bende baslamak istiyorum fakat sampuanimin icinde zaten camterebentini var etkisini kaybedermi sizce ?

canım selam
uzun zamandır görüşemiyoruz nasılsın nasıl gidiyo bakımlar
ben ç.terebendin ve hapı birlikte kullananarı okumuştum sanki sen de öyle kullanabilirsin
ama bitkisel bi şampuana tek başına da katabilirsin ben de öyle yapıcam inşallh etkisini görürüz biz de

canım selam
uzun zamandır görüşemiyoruz nasılsın nasıl gidiyo bakımlar
ben ç.terebendin ve hapı birlikte kullananarı okumuştum sanki sen de öyle kullanabilirsin
ama bitkisel bi şampuana tek başına da katabilirsin ben de öyle yapıcam inşallh etkisini görürüz biz de

cam terebentini kullanmaya devam ediyorm fakat ilacn saclarma da tirnaklarma da bi etkisi olmadi hatta dokulmem artti bende biraktm. benm sadece cildime iyi geldi. bunyeden bunyeye degisiyo ne de olsa :) gliss kullaniyorm ve ayrica sampuan kullanmak istemiyorm ama bu yontemi de denemek istyorm. ama sampuanimda cam terebentini oldugu icin tereddutlerm var. :/

Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım umarım doğru yerde yazıyorumdur malum henuz çözemedim hatam olursa şimdiden affola :) yaklaşık 1 aydır bu konuyu takip ediyorum, yorumlarınız ve bilgi paylaşımlarınız son derece motive edici geldi bana. Şampuana doğum kontrol hapı ekleme fikrini de buradan edindim hemen denemeye karar verdim, simdi bendeki etkilerinden bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 7 yıldır saçlarımla barışmadık gitti. En fazla omuzlara kadar uzar, sonra orada kalır hatta kısalmaya baslar benim saclarim. Her ne kadar zaman zaman kut kestirip bütün kırıklarından kurtulsam da omuzlara gelmesi yaklaşık 2 seneyi bulur.. sampuana dogum kontrol hapi olayına (bu arada sampuanim Ersağın argan yagli olanı) tam 15 gun önce hic tereddüt etmeden başladım, çünkü saclarima dair kaybedeceğim birşey yok maalesef :) başlamadan önce yine kut kestirdim, ve boyamı yaptım sonucu net olarak görebilmek adına. Bugun 15 gun oldu başlayalı, dogum kontrol hapları+5 ampul evigen+5 ampul bepanthen+2 ampul bemiks içerikli sampuanima. 2,5 cm dip boyamin geldigini gördüm ve önerilerini uyguladığım arkadaslara teşekkür etmek ve forumu daha yakından takip etmek icin bugun uye oldum. Saclarim cok zor uzar benim, hic uzamaz desem yalan olmaz o derece.. Tavsiyelerinizle 15 günde 2,5 cm uzamayı görünce teşekkür etmek istedim. Zaman icinde degisim olursa bilgilendireceğim yine. Hepimize sağlıklı, uzamasından bikacagimiz saclar diliyorum :))

cam terebentini kullanmaya devam ediyorm fakat ilacn saclarma da tirnaklarma da bi etkisi olmadi hatta dokulmem artti bende biraktm. benm sadece cildime iyi geldi. bunyeden bunyeye degisiyo ne de olsa :) gliss kullaniyorm ve ayrica sampuan kullanmak istemiyorm ama bu yontemi de denemek istyorm. ama sampuanimda cam terebentini oldugu icin tereddutlerm var. :/

ç.terebendin nasıl bişeyse sonradan ekleme olduğunda yararı olmuyo
ya da biz doğrusunu almıyoruz(esansı var bende)
mesela barcelinonun içinde de vardı ve muhteşem bi etki yarattı bende
ama şampuanıma kattım tık yok
e diğeri de çamyağı bahsedilen bu olamaz sanırım
çünkü içinde bikaç yağ var onun :44:
kim bilir belkide uzunca bi süre kullanmak gerek canımcım..
ilaç niye öyle kötü oldu yaa acaba kötü ve sağlıksız saçları mı döktü

Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım umarım doğru yerde yazıyorumdur malum henuz çözemedim hatam olursa şimdiden affola :) yaklaşık 1 aydır bu konuyu takip ediyorum, yorumlarınız ve bilgi paylaşımlarınız son derece motive edici geldi bana. Şampuana doğum kontrol hapı ekleme fikrini de buradan edindim hemen denemeye karar verdim, simdi bendeki etkilerinden bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 7 yıldır saçlarımla barışmadık gitti. En fazla omuzlara kadar uzar, sonra orada kalır hatta kısalmaya baslar benim saclarim. Her ne kadar zaman zaman kut kestirip bütün kırıklarından kurtulsam da omuzlara gelmesi yaklaşık 2 seneyi bulur.. sampuana dogum kontrol hapi olayına (bu arada sampuanim Ersağın argan yagli olanı) tam 15 gun önce hic tereddüt etmeden başladım, çünkü saclarima dair kaybedeceğim birşey yok maalesef :) başlamadan önce yine kut kestirdim, ve boyamı yaptım sonucu net olarak görebilmek adına. Bugun 15 gun oldu başlayalı, dogum kontrol hapları+5 ampul evigen+5 ampul bepanthen+2 ampul bemiks içerikli sampuanima. 2,5 cm dip boyamin geldigini gördüm ve önerilerini uyguladığım arkadaslara teşekkür etmek ve forumu daha yakından takip etmek icin bugun uye oldum. Saclarim cok zor uzar benim, hic uzamaz desem yalan olmaz o derece.. Tavsiyelerinizle 15 günde 2,5 cm uzamayı görünce teşekkür etmek istedim. Zaman icinde degisim olursa bilgilendireceğim yine. Hepimize sağlıklı, uzamasından bikacagimiz saclar diliyorum :))

beni motive ettiniz demişiniz ama
siz de çok motive edici oldunuz
hele de zor bi saça sahipken bu gelişmeyi elde etmek harika
umarım hep memnun kalın
ve bizlere de gene etkilerini gelişmeleri söyleyin lütfen :KK16:

şampuanı saçınızda kaç dk beklettiniz?

beni motive ettiniz demişiniz ama
siz de çok motive edici oldunuz
hele de zor bi saça sahipken bu gelişmeyi elde etmek harika
umarım hep memnun kalın
ve bizlere de gene etkilerini gelişmeleri söyleyin lütfen :KK16:

Teşekkür ederim hep birlikte istediğimiz saclara kavuşmak dileğiyle, gelişmeleri paylaşacağım :)

şampuanı saçınızda kaç dk beklettiniz?

Fazla değil 5 dk beklettim ara ara masaj yapmaya devam ederek. Sac kremi kullanmıyorum, havalar ısındığı icin sac kurutma makinesini de bıraktım. Havluya nemini aldıktan sonra glissin sıvı keratin kompleksi var sprey seklinde siyah olani onu uygulayip tarıyorum. Umarım sizlere de faydası olur şimdilik gayet memnunum

ben 1 haftadır kullanıyorum kontrol hapı ve saçlarım yumuşadı dökülmeside durdu saçlarım benım normalde çok az uzar hatta hiç uzamaz bakalım henuz uzamayı gözle göremedım 5 aya dugun var uzar inşallah

ben o kadar yeniyim ki aranızda bir arkadaşım sayesinde aranızdayım. konu saç uzatma olunca elbet ilgimi çekiyor. ve çok ama çok merak ediyorum... en son 7 yaşımda saçlarım popoma kadar uzundu. kestiriş o kestiriş. ama artık uzatmak istiyorum. deli gibi dökülüyor saçlarım ve boya ile çok uğraştığımdan az da olsa uzayan saçlarımı kalleş kuaför yaktı :KK70: kestirdim. parlaklığıda gidince argan yağı aldım o çok parlattı. çok da para verdim ya :KK43: ama saf olduğuna inandığım o argan yağı saf değilmiş içinde %5 oranında argan varmış yıkıldım. ama olsun çok güzel parlıyo saçım... eşim uzun saç seviyor. artık bende uzun saç seviyorum. uzatmak istiyorum. biraz daha sizleri takip edicem çok kararsız kaldım çümkü hapı şampuana ekleme konusunda. ama denerim gibi geliyor :) takipteyim hepinizi öperim :KK70:

ç.terebendin nasıl bişeyse sonradan ekleme olduğunda yararı olmuyo
ya da biz doğrusunu almıyoruz(esansı var bende)
mesela barcelinonun içinde de vardı ve muhteşem bi etki yarattı bende
ama şampuanıma kattım tık yok
e diğeri de çamyağı bahsedilen bu olamaz sanırım
çünkü içinde bikaç yağ var onun :44:
kim bilir belkide uzunca bi süre kullanmak gerek canımcım..
ilaç niye öyle kötü oldu yaa acaba kötü ve sağlıksız saçları mı döktü

cam terebentini esanstır zaten. ben bu zamana kadar hep şampuanıma katarak kullandım ve sağlıksız olan dökülen saçlarıma bi tek camterebentini iyi geldi diyebilirim.
bünyeden bünyeye farkediyo diyelim. normalde dökülmem yoktu zaten saçlarım sağlıklıydı aslında ama neden döktü bende anlamadım. bende ters tepti :)

Şu anda saçlarım baya kısa..kuaförün aklına uyup kestirdim:KK43: bugün eczaneden yasmin aldım,750 ml dalin bebe şampuanının içine 21 tane ezip koydum.birazda çam terebentin attım.entele otunun hazır losyonunu almıştım aktardan,onunda yarısını koydum.yarında badem yağı ve bephantene ampül alıp koyucam.okuduğum kadarıyla birkaç kişi böyle yapmış.umarım sonuç alırım,ve mutlaka olumlu olumsuz size yazarım:) tek endişem ters tepki yapıp dökmesi,bakalım ne olacak:) tavsiyelere açığım,lütfen yazın:KK43:(

Benide acayip motive ettiniz:KK66: umarım iyi sonuçlar alırım bende:)

merhaba kızlar sizlere doğum kontrol hapının saçları uzattığını söylemek istiyorum denendi ve görüldü :KK70: yalnız ben şampuanın içine kırmıyorum maske olarak uyguluyorum. maskenin tarifi şöyle kakao, susam, tatlı badem yağı saf zeytin yağı sarımsak yağı arzu ederseniz de argan yağı ile beraber bir kutu doğum kontrol hapını ezip karıştırıyorum ve haftada iki kez uyguluyorum saçlaım hem uzadı hem de yumuşacık oldu. parlaklığı yerine geldi tavsiye ederim kızlarr:21::21::KK76::KK76:

Ben dalin bebek saumpuanina koydum şöyle 7 8 tane yarin buyuk boy dalin alicam ve onun icine yasmin koyucam benim kullandığım microgynon ama yasmini alicam yasmin daha iyi oluyormus ben dalin sampuanini siddetle tavsiye ediyorum harika yapiyor bazen elime 2 3 adet kiriyorum elimde karistirip suruyorum sacimin arkalarina onune kulak ustumdeki saclara yayiyorum guzelce 3. Kullanisim ve cok memnunum ayrica yok ben kullandim 1 2 haftada 5 cm uzadi diyen ergenlere kanmayin (:-) hic korkmayin ben panik atak hastasiyim ve bunu hic tereddut etmeden kullandim yemin ediyorum harika yapiyor hic korkmayin canlarim sac dokmez adet geciktirmez inanmiyorum bunlara kafanizi bunlara yormayin halamin kizi adet duzensizliginden yasmin kullanarak adetini duzene.soktu gönül rahatligiyla kullanın saclarinizi sevin.onlarla konusun (:-) ayrica.lutfen ola bildigince maşadan duzlestiriciden uzak durun saclarinizi haftada 3 kez yikayin duzenli bakimlarinizi yapın ben avonun kullaniyorum kirik uc onarici cokta.memnunum 2 yildirda kullanirim saclarinizi sevin onlara bebeginiz gibi bakin duzenli.kirik aldırin ve cok sık kestirmeyin (:-) ayrica saclariniza balyaj bakiminida uygulaya bilirsiniz gida jolesi sac balsami c vitaminli 7 kaşık su karistirin boyasurer gibi saca iyice surup yedirin uuclarina.diplerine birisi sizin saçınıza boya surer gibi sursun cok harika bişey oda (:-) kolay gelsin canlar

Kızlar kesinlikle bir zararı yok. Kimisi ölenler var demiş ama biz bunu içmiyoruz sonucta neden zararı dokunsun sampuanımızın içine koyucaz. Ben 1aydan fazla kullandım ve cok memnun kaldım 2-3 cm kadar uzadı. Tavsıye ederim bit zararı oldugunu düşünmüyorum. Herkes kullanıyor :)

kızlar bende kullandım ama adı yasmın degıldı ve acayıp derecede dokulme yaptı neden acaba baska marka oldugu ıcın olabılırmı acaba kullandıgın sure sarfında saclarım yumusaktılar o yonden ıyıydıde neden dokuldugunu anlayamadım

ne güzel karışım yapmışsın dogum kontrol hapları kaç tane atmak lazım acaba

Sonunda şampuanına dkh ekleyenler kervanına ben de katıldım :) büyük boy şampuana 1 kutu dkh (myrogynon), 5 ampul bepanthene ve 15 kapsül evicap, bir kaşık da bal ekledim.çam terebentin bir zamanlar eklemiştim ve kurumuştu saçlarım, o yüzden tercih etmedim.yağ da eklemedim çünkü diplerim ztn çabuk yağlanıyor.yağları yıkamadan önce uçlara sürmeyi tercih ediyorum.ilk kez dün yıkadım bu şampuanla, bir artısını veya eksisini gözlemlemedim ilk kullanışta.kaşıntı gibi olumsuz veya parlaklık gibi olumlu bişey olmadı ilk kullanımda.sadece biraz daha az köpürdüğünü farkettim şampuanın, ama öyle bir arınamamışlık hissi verecek kadar değil.saçlarımın hızlı uzamasını çok istiyorum çünkü yine kuaför mağduru oldum, biran önce doğal saçımın uzamasını ve uçlardan kurtulmayı arzuluyorum.umarım sonuç alırız, gelişmeleri buradan bildiririm :)
Bu arada ben uzatacağına gerçekten inanıyorum, hapın içindeki kadınlık hormonu imiş bunun sebebi, kadınların saçı erkeklerinkinden daha güçlü olmasının sebebi buymuş.başka yerlerde kıllanma yapacağını da sanmıyorum, çünkü kadınların diğer tüyleri zayıftır, kadınlık hormonunun mantıken diğer bölgelerde kıllanma yapmaması lazım.Dr lar kıllanmayı önlemek için dkh yazıyor, nasıl saçımızı çoğaltacak diye düşünenlere de cevap olur bu bilgi.

X