Saç Uzatma Yöntemleri Saç Uzatmak İçin Lavanta Kürü!! İnanılmaz Sağlıklı!!

Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram) 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda kısık ateşte 4 dakika demleyiniz. Demleme esnasında sıcaklığını kaynama nokasında sabit tutunuz. Cezvede demlerken ocağın altını kısık tutunuz. Fokur fokur kaynatmayınız. Çok yavaş bir şekilde kaynıyor, kaynamıyor gibi demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca her gün, akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içiniz. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır.

alıntıdır**

Kür 2: Saç dökülmesine karşı
Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 500-750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

alıntıdır**

kızlar ben bir aydır devrelerimi yakmak üzereyim ya sürekli saç uzama ve dökülmeyi önlemek için tabi bide parlak ve sık olması için araştırıp duruyorum kafam çok karışık en çok ama şu lavantayı deneyesim var daha hiç bişey denemedim uzasın ve dökülmesin istiyorum bunu deniycem ilk kez bişe sorcam bu kalan lavanta suyunu ne kadar bekletebiliriz bide ben çayını içemem de faydası olurmu olursa varya tavsiye eden arkadaşa yatar kalkar dua ederim çünkü benim saçım çok inatçı uzamıyo hiç kuru ve cansızda 2 ayda bi boyattığım için galiba bide bana bitkisel yüzde yüz kokusuda güzel bi şampuan önerirseniz sevinirim artık bitkisel kullanmak istiyorum daEn Büyük KK:44::KK34::90::KK3:

Kür 2: Saç dökülmesine karşı
Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 500-750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

alıntıdır**

benim burdan anladıgım tepeleme bi yemek kasıgı 4-5 gr'a denk geliyor. bu saça sürülen değil mi?

Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram) 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda kısık ateşte 4 dakika demleyiniz. Demleme esnasında sıcaklığını kaynama nokasında sabit tutunuz. Cezvede demlerken ocağın altını kısık tutunuz. Fokur fokur kaynatmayınız. Çok yavaş bir şekilde kaynıyor, kaynamıyor gibi demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca her gün, akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içiniz. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır.

alıntıdır**

burda da yine 4-5 gr dedigi icin sanırım 1,5 su bardagına yukardaki gibi tepeleme bi yemek kasıgı koycaz. bizim yaptıgımızdan farklı olarak hemen süzün diyor.
peki bu içilenin faydaları olarak ne yazıyo ki canım?ben 1 çay bardagı yapıyorm hergün,lavantasını az koyuyorum sadece...

Kitapta tepeleme kasiktan hic bahsetmiyor simdi baktimda, hep bir tutam olarak geciyor. Bu icilen kür sivilce ve lekeler icin eger 10 dakika demliyorsan yok 4-5 dakika demlenirse karaciger yetmezligi ve hepatit-B icin.

bende bugun aldım demledim içtim :-) hatta aktarcı bana dogal elma sirkesi 3 damla ve 3 damla limon damlatarak için daha etkili olur dedi . bakalım ben basladım tadı güzel limonlu cay gibi ama gunde 2 defa yemeklerden sonra içilecekmiş .

saçlarıma sürüleni yapıyorum, durulamyorum.
yaklaşık 1 ay oldu ve 2 cm kadar hemen hemen uzattı saçımı.
not düşeyim saçlarım ayda 1 cm uzar normalde.
ilk 10 gün de içmiştim ama bir su bardağı içmiştim.
sonra rahatsızlanıp bıraktım,devam edemedim.
yeniden içm niyetim var.

ben herşeyi denedim saçıma turp biraz faydalı olmuştu onun dışında bişey işe yaramadı..

lavantayı denemek istiyorum uzarsa kolaylıkla anlarım saçlarımı yeni boyadım çünkü :)
artık saçlarım uzasın istiyorum en kısa sürede başlarım sonuçlarınıda yazarım :)

saça iyi gelirmi bilmem ama benim bir arkadaşım içilenini cildi için kullanmıştı. onun suratında kocaman sivilceler çıkar suratı pürüzsüze yakın oldu 2 ayda..

merhaba kızlar benim saçlarım şuanda belime geliyor nerdeyse fakat ilk katım çenemde uzasınlar diye sinemaki yağ karışımlarını yaptım sinemaki saçlarımı çok döktü uzatcgm diye dökmeye başladı :KK43: bu lavanta dökülmeye iyi geliyor mu acaba

merhaba kızlar benim kafam çok karıştı yalnız şu sığır iliğini deneyen varmı onud a çok övüyolar ben bunu denemek istiyorum ama dökülmeyi durduruyomu peki gerçekten ekstra başka bişey yapıyomuyuz yani ben içemem zaten de ayrıca ben yeni üyeyim ama yazdığım msjlara cvp alamıyorum yardımcı olun kızlar please:44::KK71::KK51::21:

merhaba kızlar benim kafam çok karıştı yalnız şu sığır iliğini deneyen varmı onud a çok övüyolar ben bunu denemek istiyorum ama dökülmeyi durduruyomu peki gerçekten ekstra başka bişey yapıyomuyuz yani ben içemem zaten de ayrıca ben yeni üyeyim ama yazdığım msjlara cvp alamıyorum yardımcı olun kızlar please:44::KK71::KK51::21:

sığır iliğiyle ilgili tpic var ordan okuyabilirsin memnundu yapanların neredeyse tamamı ama ben yapmadım onu şahsen yapmam da anında donan bi şeyi saçtan çıkarmak bence uğraştırır ve etrafı da batırır
bunda akma kokma olmaz en azından bence bunu dene sonuç alamazsan iliği dene istediğin şey tam olarak ne senin mesela sinameki kürü var onda da saç uzaması hızlanıp gürleşme oluyo ama öncelik uzatma onda aşırı bi dolgunluk olmayabilir yani...

kızlar gerçekten saç dökülmesine iyi geliyor mu sinemaki saçlarımı mahfetti avuç avuç dökülüyor saçlarım yağlar mı yapyr sinemaki mi yaptı anlamadım lavantayı yapıcağım bu akşam inşallah dökülmeyi durdurur:KK43:

sığır iliğiyle ilgili tpic var ordan okuyabilirsin memnundu yapanların neredeyse tamamı ama ben yapmadım onu şahsen yapmam da anında donan bi şeyi saçtan çıkarmak bence uğraştırır ve etrafı da batırır
bunda akma kokma olmaz en azından bence bunu dene sonuç alamazsan iliği dene istediğin şey tam olarak ne senin mesela sinameki kürü var onda da saç uzaması hızlanıp gürleşme oluyo ama öncelik uzatma onda aşırı bi dolgunluk olmayabilir yani...

ya canım çok tşkler yani bi cvp yazan oldu sonunda ümidi kesmiştim ben uzamasını istiyorum ilk etapta sen bu lavanta kürünü kulandınmı peki aslında ilk bunu istiyodum sığır iliği kafamdan saç fışkırıyo falan diyince gaza gelmiştim ama evet ya donarda işte biliyom bunu deniycem saol ya

ya canım çok tşkler yani bi cvp yazan oldu sonunda ümidi kesmiştim ben uzamasını istiyorum ilk etapta sen bu lavanta kürünü kulandınmı peki aslında ilk bunu istiyodum sığır iliği kafamdan saç fışkırıyo falan diyince gaza gelmiştim ama evet ya donarda işte biliyom bunu deniycem saol ya

hayır lavanta kürünü denemedim ben lavantayı aldım ama öylece duruyor dolapta kokusundan hiç hoşlanmıyorum da kokusundan
sinameki kürü yapıyorum ben bu konuda bir şey diyemem o yüzden

tatlım sıgır ılıgı ıcılmıyor benımde actıgım konu var benı ordan takıp edebılrısın bende yenı basladım sıgır ılıgıne

X