Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Bende turplu suya başlayanlardanım 4 gün önce ve bugun yaptım uzatma konusu için bişey diyemeyeceğim henüz ama benim saçlarım çok kuru inanılmaz bir nem verdi saçlarıma. Uzatmasa bile arada bakım niyetine yapılabilir bence ve yumurta falanda koymadım içine. Bir ampül bemiks kırdım sadece. Çok önceden yumurtalı yapmıştım o hakikatten kötü oluyor aktığında falan. Sacede suyu uygulanması daha kolay.

Arkadaşlar bugün bende deniyim dedim :S Pekte hevesliydim,yorumlar olumlu yöndeydi,annemi ikna edene kadar alnımdan ter aktı ama denemez olaydım ya :S Ne biliyim kafama dökünce midem alt üst oldu onun kokusu beni mahvetti,snra poeşete geçirme fikri kokunun saçıma sinmesine sebebp oldu,dayanamadım yıkadım bi kutu şampuan bitti nerdeyse.Kısaca tavsiye etmiyorum koku yönünden dayanamayanlara.. düğün veya özel günü olanlar denesin acilse eğer,ama normal uzatmak isteyenler doğal yönden uzasın serbest bırakın bence yahu:KK45:

Arkadaşlar bugün bende deniyim dedim :S Pekte hevesliydim,yorumlar olumlu yöndeydi,annemi ikna edene kadar alnımdan ter aktı ama denemez olaydım ya :S Ne biliyim kafama dökünce midem alt üst oldu onun kokusu beni mahvetti,snra poeşete geçirme fikri kokunun saçıma sinmesine sebebp oldu,dayanamadım yıkadım bi kutu şampuan bitti nerdeyse.Kısaca tavsiye etmiyorum koku yönünden dayanamayanlara.. düğün veya özel günü olanlar denesin acilse eğer,ama normal uzatmak isteyenler doğal yönden uzasın serbest bırakın bence yahu:KK45:

sende yumurtasız yap benim gibi

bizim turp yumurta karışımları hiç kokmuodu.hatta normal çeşme suyu klor kokar,turp suyu ılıdıktan sonra yumurtayla birleşince bile kokmuo.kaynatırken çok koktuğu doğru ama kokmuo yani ya blmiorm..

bizim turp yumurta karışımları hiç kokmuodu.hatta normal çeşme suyu klor kokar,turp suyu ılıdıktan sonra yumurtayla birleşince bile kokmuo.kaynatırken çok koktuğu doğru ama kokmuo yani ya blmiorm..[/QUOT
banada hiç kokmuyo kokuyo diyenlerin midesi fazla hassas sanırım

Siyah turbumu aldım şu an ocakta kaynamakta kendileri...bu akşam ilk uygulamamı yapıyorum hemen hemen bütün yorumları okudum yalnız sormak istediğim bir şey var bu suyu yumurtalı olarak hazırlamanın yanında içerisine bakım yağı veya bemix ampul koyan var mı acaba? Bu arada ben turpları rendeleyemedim kızlar ama incecik zar gibi kestim, evet kesmek daha uğraş verici ama rende denen mendebur mutfak aletinden korkuyorum ben yahu :KK1::KK1::KK1:

Doğru diyosunuz :107: ama zaten benim saçım sabaha kalktığımda yağlandığı için en sabah yıkamak zorunda kalıyorum o yüzden turplu suyu da aradan çıkarırım diye düşünmüştüm :KK64:

Doğru diyosunuz :107: ama zaten benim saçım sabaha kalktığımda yağlandığı için en sabah yıkamak zorunda kalıyorum o yüzden turplu suyu da aradan çıkarırım diye düşünmüştüm :KK64:

Her gün yıkama tatlım gün aşırı yıka bence ve turplu suyuda gün aşırı yap...Netice itibarı ile şampuanlar aşırı kimyasal içeriyor aslında ve sen her gün saçını yıkayarak saçının daha çabuk yağlanmasına sebep oluyorsun.

Alıştı bi kere meret :KK59: yarın turlu suya başlayıp gün aşırı yapıyorum o zaman :KK69:

Alıştı bi kere meret :KK59: yarın turlu suya başlayıp gün aşırı yapıyorum o zaman :KK69:

:KK1::KK1::KK1: En güzeli bu olur canım :) Bu arada saçlarımı yıkadım kuruttum, adeta bir kazık oldu saçlarım :KK58: herkes saçlarım ipek gibi oldu yumuşacık oldu diyor benim saçlar oldu kazık, ne cins saçlarım var benim anlamadım ki...sineameki de yumuşak oluyor mesela ama olsun kafam kaşınmaya başladı bile, bu iyiye işaret :)

Yaa şeyy..
Ben siyah turp kuLlanacm hangisi daha iyi ?
ltfen cvp Ö.M OLarak Da OLuR..:KK52:

siyah turp daha iidir canm. benim de şimdi başımda sarılı bi saatim kaldı yıkıcam sonra. 2. yapışım bu bakalım neler olcak ilk yapışım da yumuşacıktı saçım ve böyle bi temizlenmiş ferahlama hissettim nedense :KK34:

Son düzenleme:
siyah turp daha iidir canm. benim de şimdi başımda sarılı bi saatim kaldı yıkıcam sonra. 2. yapışım bu bakalım neler olcak ilk yapışım da yumuşacıktı saçım ve böyle bi temizlenmiş ferahlama hissettim nedense :KK34:

Ben nerde hata yapıyorumda saçlarım kazık gibi oluyor acaba:KK1::KK1::KK1:

Bnu bı ara yapmıstım sacım yumsacık olmustu ama streçlememiştim. Uzadıgını fark etmedım. Hint yagı kullanmaya basladım. Turplu suyu da yapmak ıstıyorm. Acaba Sampuan'mn ıcıne 1 kapak hınt yagı doksem. Turp suyunu da oyle mı kullansam lutfen cevp:) Saçımın 3 ay ıcersınde omuzumdan belıme kadar uzamasını ıstıyorm.

X