Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Bnu bı ara yapmıstım sacım yumsacık olmustu ama streçlememiştim. Uzadıgını fark etmedım. Hint yagı kullanmaya basladım. Turplu suyu da yapmak ıstıyorm. Acaba Sampuan'mn ıcıne 1 kapak hınt yagı doksem. Turp suyunu da oyle mı kullansam lutfen cevp:) Saçımın 3 ay ıcersınde omuzumdan belıme kadar uzamasını ıstıyorm.

3 ayda omuzdan bele kadar uzanan saçı sağlayabilecek bir şey yok maalesef canım benim.Hint yağı bşraz yoğun bir yağ şampuana katınca nasıl bir sonuç alırsın bilmiyorum bence önce ufacık bir parça ile dene ki saçlarını yağlandırma gibi bir durum olursa şampuanı çöpe atmayasın.

3 ayda omuzdan bele kadar uzanan saçı sağlayabilecek bir şey yok maalesef canım benim.Hint yağı bşraz yoğun bir yağ şampuana katınca nasıl bir sonuç alırsın bilmiyorum bence önce ufacık bir parça ile dene ki saçlarını yağlandırma gibi bir durum olursa şampuanı çöpe atmayasın.

Hmm Peki. Turp'un omuzdan bele kadar uzattıgını duymustum. Turplu su ne kadar uzatıyor ayda ortalama ?

kişiye göre değişiyor tabi ben 4.yü yaptım bugün 1 cm uzama var ama oda kırıklar için gidicek.bu sabah güneşe doğru tutup kırık gördüğümü kestim ama yeterli değil sanırım.kafama estikçe yapıyorum vakit buldukça yani

Hmm Peki. Turp'un omuzdan bele kadar uzattıgını duymustum. Turplu su ne kadar uzatıyor ayda ortalama ?

Tatlım kişiye göre değişir ama buradaki kilit nokta şu "duymuştum"...Duydun sadece gözünle şahit oldun mu? 3 ayda saçları omuzdan bele uzatacak tek yol saç kaynağıdır, hiç bir yöntem saçları 3 ayda bu kadar uzatmaz.Tamam bu yöntemi bende kullanmaya başladım ama gerçekçi olmakta yarar var.Saç normal bir kişide ayda 1-1.5 cm uzar, saçları hızlı uzayan kişilerin saçları ayda 2 cm uzar bunun üzerine eklenecek her cm büyük bir başarıdır ben ayda 3,3.5 cm uzatabilirsem mesela bu harika olur ki normalde saçlarım ayda zaten 2 cm uzuyor...Bu yöntemler sihirli değnek değil, aşırı beklentiye girmeyin ki motivasyonunuz bozulmasın...

kişiye göre değişiyor tabi ben 4.yü yaptım bugün 1 cm uzama var ama oda kırıklar için gidicek.bu sabah güneşe doğru tutup kırık gördüğümü kestim ama yeterli değil sanırım.kafama estikçe yapıyorum vakit buldukça yani

Kaç günde bir yapıyorsun Bulut? ben bu gün turplu su yapacaktım ama baktım sinameki zamanım gelmiş o yüzden sinamekiyi bu gün turplu suyu yarın yapacağım.Haftada kaç kere uygulamak lazım ki acaba:KK43:

Tatlım kişiye göre değişir ama buradaki kilit nokta şu "duymuştum"...Duydun sadece gözünle şahit oldun mu? 3 ayda saçları omuzdan bele uzatacak tek yol saç kaynağıdır, hiç bir yöntem saçları 3 ayda bu kadar uzatmaz.Tamam bu yöntemi bende kullanmaya başladım ama gerçekçi olmakta yarar var.Saç normal bir kişide ayda 1-1.5 cm uzar, saçları hızlı uzayan kişilerin saçları ayda 2 cm uzar bunun üzerine eklenecek her cm büyük bir başarıdır ben ayda 3,3.5 cm uzatabilirsem mesela bu harika olur ki normalde saçlarım ayda zaten 2 cm uzuyor...Bu yöntemler sihirli değnek değil, aşırı beklentiye girmeyin ki motivasyonunuz bozulmasın...

Hmm. Gozmle gormedım ama internetlerde oyle yazıyordu. :-) Teşekkrler gne de :-)

Kaç günde bir yapıyorsun Bulut? ben bu gün turplu su yapacaktım ama baktım sinameki zamanım gelmiş o yüzden sinamekiyi bu gün turplu suyu yarın yapacağım.Haftada kaç kere uygulamak lazım ki acaba:KK43:

geçen hafta 3 günde bir yaptım.ama bu hafta içi hiç vaktim olmadı.en son geçen pazar yapmıştım.aslında bugün bakım günüde değil ama saçım kirliydi ve vaktim çoktu.ondan yaptım.
çok olumlu sonuç alan bi arkadaş başlık açmıştı fotoda koymuştu o gün aşırı yaptığını söyledi.

geçen hafta 3 günde bir yaptım.ama bu hafta içi hiç vaktim olmadı.en son geçen pazar yapmıştım.aslında bugün bakım günüde değil ama saçım kirliydi ve vaktim çoktu.ondan yaptım.
çok olumlu sonuç alan bi arkadaş başlık açmıştı fotoda koymuştu o gün aşırı yaptığını söyledi.

Bir yandan sinameki, bir yandan turplu su, bir yandan ısırgan ve kırkkilit, protein maskesi ve dax super gro...enerji bakanlığına dilekçe verip haftanın günlerinin 10 a çıkarılmasını talep edeceğim...

:2:saçımdaki onca kırığı görünce uzadığına sevinemedim bende ısırgan otunu kaynattım yıkandıktan sonra fısfıslı şişeye koyup diplere heryere sıktım.saçımda sarı umarım yeşil yeşil kalmam.gerçi dalgalı ama.kırkkilit niye ?onu hiç bilmiyorum.

:2:saçımdaki onca kırığı görünce uzadığına sevinemedim bende ısırgan otunu kaynattım yıkandıktan sonra fısfıslı şişeye koyup diplere heryere sıktım.saçımda sarı umarım yeşil yeşil kalmam.gerçi dalgalı ama.kırkkilit niye ?onu hiç bilmiyorum.

Benimde saçım sarı bende birazdan sürmeyi düşünüyorum eğer yeşillenirsen haber ver mutlaka haha Doğada bulunan silisyum'un saç, cilt ve tırnak için çok yararlı olduğu zaten biliniyor silisyum adı altında satılan vitamin takviyelerinin içeriği ise tamamen bitkisel olan kırkkilit yani at kuyruğu otu...

Benimde saçım sarı bende birazdan sürmeyi düşünüyorum eğer yeşillenirsen haber ver mutlaka haha Doğada bulunan silisyum'un saç, cilt ve tırnak için çok yararlı olduğu zaten biliniyor silisyum adı altında satılan vitamin takviyelerinin içeriği ise tamamen bitkisel olan kırkkilit yani at kuyruğu otu...

:78: yani ne işe yarıyor? bu arada 5. kafamda

canım bugün sinameki kürünün 4.sünü yaptım içine kırkkilit otu da koymuştum.Etkili olur mu acaba.Bir ara ben de ısırganla kırkkilitotunu durulama suyu olarak yaptım.ama zor geldi.En etkili nasıl yapabiliriz?

hakkaten ya nasıl kullancaz bu ısırganı bende şaştım.yıkadım saç bakım kremini sürdükten sonra sürdüm bu seferde kremin etkisi gitti şekil almadı .napsak?

Sağlıklı Deri Saç ve Tırnaklar

Vegetal Silica ülkemizde At Kuyruğu olarak bilinen bitkiden elde edilen ekstredir.

Silisyum oksijenden sonra yeryüzündeki en yaygın elementtir. 1972''den itibaren silisyum önemli bir besin olarak dikkate alınmıştır insanlardaki silisyum eksikliği henüz tanıtılmamıştır. Hayvanlarda silisyum eksikliği normal olmayan bağ tendon ve kemik oluşumuyla karakterize edilir. Tavuklara yeterince silisyum içermeyen diyetler uygulandığında kolajen sentezinde azalmaya bağlı olarak kemik anormallikleri görülmüştür.

Kolajen insan vücudundaki sağlıklı kemik yapışı oluşumu (katılgan doku oluşumu) için gerekli ana protein bileşiğidir.

Silisyum için günlük tavsiye edilen bir miktar (RDA) yoktur. Günlük 20-40 mg arası silisyum kullanımı güvenli ve yeterli olacaktır.

Silisyum; kemik kıkırdak tırnak ve diğer katılgan dokulardaki kolajen oluşumunda fonksiyon gösteren enzimin düzgün işlev göstermesi için gereklidir. Ayrıca kemikteki dokuda kalsiyum tuzlarının toplanması için de önemlidir.

Silisyum en konsantre şekilde deri saç ve tırnaklarda bulunmaktadır.

Yaşlanmayla birlikte vücuttaki bazı bölgelerdeki silisyum seviyeleri azalır.

Kullanım Önerisi:
Günde 2 kapsül yemeklerden önce veya sonra alınabilir.

İçerik:

Her kapsülde: At kuyruğu bitki tozu (Equisetum avense) 520 mg.

Yardımcı maddeler:Bitkisel selülozbitkisel magnezyum sterat bitkisel gliserin su

Kullanım önerisi :Günde 1-3 kapsül yemek öncesi veya sonra.

Görüldüğü üzere silisyum saç, cilt , tırnak için ihtiyaç duyulan bir elmenttir. Akvaryumlarda bulunan silis kumları balıkların güçlü bir kılçığa ve sağlıklı parlak pullara sahip olmasını sağlar...

canım bugün sinameki kürünün 4.sünü yaptım içine kırkkilit otu da koymuştum.Etkili olur mu acaba.Bir ara ben de ısırganla kırkkilitotunu durulama suyu olarak yaptım.ama zor geldi.En etkili nasıl yapabiliriz?

Bir arada kullanmak ne derece doğru olur bilmiyorum, ısırganı durulama suyu olarak kullanıyorum, kırkkilit otunu günde 2 bardak içiyorum bu şekilde biotin ile birlikte daha faydalı olacaktır...

X