Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçında Egzama ve yarası olanlarn paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ah ah aynı sorun bendede var ama şanslıyım sadece ensemin biraz üsütndeki yatay olarakı 4-5 santimlik bi yerde ama bazen stresli dönemlerimde üzüldüğümde aşıırı sıcaklarda ve orayı kaşıdığımda büyüyorbirazcık kaşıntısı adamı deli ediyor sulanıyor kabuk bağlıyor fln 2 gün önce gittiğimde doktor egzema sedef arası bişey dedi bi şampuan bi losyon verdi losyonu sabah akşam sürüyorum şampunlada günde bi kere saçımı yıkıyorum 2 günde kaşıntısı bile azaldıı

Ketoral kullandım ama cok faydasını gormedım zetion kullanıyorum suan gayet başarılı kaşıntı ve dokulme durdu dermovate saç losyonu ile kullanın mutlaka köklü bir çözümü yok zaten ancak bu sekılde rahatlatılabılıryor

Bendede var :)kaşınıyor yoluyorum kulağıma atladı benimki ensemde değil sağ tarafda alnıma yakın ucu gözüküyor

merhabalar arkadaşlar aynı sorun bendede var

saç diplerim kaşıyınca kanıyor, kol dirseklerimde var birde sol bacağımda kaval kemigimin üstünde var....dermovate kullandım 3 sezon ama her yaza girişte tekrar çıktılar...

sol bacağımdada çıkmıştı oradaki yaklaşık 2 senedir birdaha çıkmadı...

moralle çok paralel olan bir rahatsızlık ... benim sıkıntılı yıllarımdan sonra çıktılar ve bir daha kurtulamadım henüz ...

tanıştığım biri ellerinde çok büyük şekilde egzema vardı.. dermovate gibi ilaçları kullanma çoğaltarak çıkartıyor geri dedi...

bende ne yapacağımı şaşırdım... dahada büyümelerinden korkuyorum...

etkin kortizon içermeyen bir ilaç bilen arkadaş var ise tavsiyelerini bekliyorum

birde arkadaşlar deniz bana çok iyi geliyor o kırmızı görüntü tamamen gidiyor ve sanki sönüyor...

deniz ve güneş bana iyi geliyor....

merhaba..

sıra losyonda.. dermovate saç losyonunu kullanıyoruz. tam egzemalı bölgeye gelecek şekilde yukarıdan damlatarak falan, ucu ince zaten tam hasta bölgeye gerektiğince sürüyoruz ve yediriyoruz.. bu günde 2 kez yapılıyor. sabah ve akşam.. işe ve okula gidenleriniz için belirtiyorum ki saçlarınız yağlı pis gözükmeyecek o ıslak görüntü hemen kayboluyor. akşamları ise yatmadan hemen önce sürmeyin yastığınız tüm losyonu çeker..

...

canım ben de bu losyondan kullanıyorum hem de senelerdir... geçen bir hastalık olmadığı ve kendini nüksettiği için ara ara abardığı dönemler kullanıyorum. fakat ilgimi çekti sabah da kullanılmasını önermişsiniz.bu losyonlar kortizonlu ilaçlardır ve gündüz güneş ışığı ile temas etmesi kesinlikle yanlıştır.en azından ben senelerdir doktorumdan bunun uyarısını alıyorum.yani ben böyle biliyorum ve bana göre yanlış bir bilgi olduğu için yazmak istedim.ek olarak bu tip kortizonlu ilaçları sık sık kullanılmamasını tavsiye ederim deriyi inceltirler çünkü.

birde arkadaşlar deniz bana çok iyi geliyor o kırmızı görüntü tamamen gidiyor ve sanki sönüyor...

deniz ve güneş bana iyi geliyor....

ayneeeennnn :) deniz ve güneş acayip işe yarıyor.ama bu doğruymuş yani bu etkiyi gösterirmiş annem de öyle diyor:)

Kizlar ya abimin basinda kücüklükten beri bu dert var.Doktora gidiyor,ama yine de gecmiyor.Zeytinyagli,kükürtlü sabunlar kullandi yine de faydasi yok.Acaba aranizda ayni dertten müzdarip olan var mi?Lütfen yardim cok üzülüyorum bu duruma.

ben almanyada yasiyorum kafamda bazi bölgelerde sebeeroik dermatit vardi cok kötüydü sürekli kepek vardi kortizonlu kremler kullaniyordum ama simdi seoksin diye bir sampuan kullaniyourm her eczanede yok siparis verin ne yapin edin alin pisman olmuycaksiniz bana da dua edin ben bu sampuani bulana cok dua ettim cünki _:)))):teytey:

arkadaşlar betnovate saç losyonu ve nizoral verdi doktorum bende yoğun ve 2 yılı aşkın dökülme vardı saç dökülmesi doktor bundan olabilceğinin altını çizdi tabi kan tahlili de yaptırcam ama bu şikayetleri olup yoğun saç dökülmesi olan var mı çok merak ediyorum bana mı has yoksa mafoldumben

kızlar bende var bu sorun hatta yüzümde vardı burnumun kenarlarında kaşlarımda falan bepanthane kullandım o çok iyi geldi ama saçıma sürdüğüm ne losyon ne şampuan iyi gelmedi sadece rahatlattı okadar zaten doktor demişti stresten olur kalıcı olarak geçmez diye üzülmüştüm seboreik dermatitmiş benimki sonra birinden duydum ve saç diplerime sarımsak sürdüm ikiye bölüp sulu sulu sürdüm yaraların üzerine hatta kanattım böyle devam ettim ve kantaron yağı sürdüm inanılmaz iyi geldi 3 ay boyunca egzama namına bir şey görmedim şimdi yeniden oldu ve tekrardan sarımsak sürdüm umarım sizdede işe yarar =)

Canım benimde çok küçükken böyle bir sorunum vardı gitmediğim doktor kalmadı :S sonunda iyi bi doktor buldum ve bana bi karısım hazırladı duzenlı olarak onu kullandım ve tamamen geçtii :)

Bendede var dr tanımlanmamış dernatit dedi bir krem verdi kaşıntısı nispeten azaldı .Krem antibiotik kortizon karışımı iltahap/mikroba karşı.Ve saçlarını çok kısa kestir bere vs ile idare et,hava alsın bir süre dedi.:mymeka:E bu mevsimde nasıl bere takayım yahu

bendede var hemde küçüklüğümden beri varmış annemin dediğine göre daha bu sene doktora gittim egzama olduğunu söledi şampuan ve losyon verdi düzenli kullandım baya azaldı zaten az bişey vardı ama daha ilaçlarım bitmeden yeniden çıkmaya basladı turuncu turuncu kızarıklıklar ilaçlar bittikten sonra bi hafta kadar bişi kullanmadım acayip kaşınmaya basladı doktara gittim yine bu sefer yine şampuan ve losyon verdi ama değişik marka bunlar iice çoğaltı galiba bilmiyorum ilaçlardan mı ama azcık bi yerde vardı şimdi heryere yayılmaya basladı kafamda sizce ilaçlardan mıdır?mafoldumben

kızlar lütfen cevap yazın saç boyası da zarar verir mi bu egzamaya aranızda mutlaka boya kullanan vardır ii gelmiceği kesin de azdırmasın yeter:umursamaz:

Bilmemki boya ile nasıl olur.Bugün dr a gittim bende yeniden.Bir şampuan,bir losyon, birde krem verdi bakalım artık deneyelim

Arkadaşlar ben bu sorunu taa küçüklükten beri cekiyorum, daha aylık bebekken tüm vucudumda egzama tarzı seyler olmus sadece gözüm görünüyormus tüm vucudum kıpkırmızı olmus. Daha öncede söylendiği gibi doktorların bazılar sedef bazıları egzama bazıları mantar gibi seyler diyor. Benim gitmediğim profesör kalmadı öyle ki türkiyede en ünlü cilt doktorunun ögrencisine gittim, kesin çözümü yok bunun, geçici çözümleri var.Sıkıntıdan oluyor ben ögrenciyim yazın sacım da böyle birsey hiç yokken kısın baslıyor ve benim kulagımın içinde de var. İsterseniz bir doktor ismi verebilirim. Geçmiş olsun hepinizee .. :1rolleyes:

bende saçımı boyamayı düşünüyorum egzama var kafamda azdırmaz daha çok demi arkadaşlar ya korktum bakın şimdi...

X