Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçında Egzama ve yarası olanlarn paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bende saçımı boyamayı düşünüyorum egzama var kafamda azdırmaz daha çok demi arkadaşlar ya korktum bakın şimdi...

canım bana kalırsa sakın boyama. aynı sorun annemde de vardı. yıllarca doktora gitti. çok zor geçti başında akıntılar-yaralar oluştu. normal şampuanla saç yıkaması bile yasaklandı.sadece duru suyla yıkadı. artık bitkisel bir şampuanla yıkıyor. saçkıran ve egzama için çok etkili. şampuanın içindeki at kuyruğu özü aynı zamanda kepeklenmeye-dökülmeye-saç siplerindeki yara ve kıl kökü iltihaplarına iyi geliyor.

mucize gibi bir şey. benim yaklaşık 6 aydır saçlarım dökülüyordu. bu şampuanı annem için almıştım. ama önce kendim ve eşim denedik. gözlerimize inanamadık. 1 yıkamada saç dökülmesi nerdeyse % 80 azalmıştı. annem de gayet memnun olarak kullanıyor. hücre yenileyici özelliğinden dolayı da beyaz saçları griye dönüştürüyor.

canım şöyle bişey annenizde ki şiddetliymiş bendeki öyle değil hatta maaşallah diim şu aralar kaşıntım bile geçti elimi atınca kabukların azaldığını hissediyorum..allaha şükür benim ileri seviyede değil..hem benim yaz aylarında dökülmem şiddetleniyor kışın duruluyor ve boyucam kesin kararlıyım ama amonyaksız boya ile onunda zarar vericeğini hiç sanmıyorum..bitkisel şampuan uzun yıllar kullandım ama bana hiç yaramadı bu arada normal kepek şampuanı kullanıyorum..

teşekkür ederim canım ama bir kere boyucam o da amonyaksız dediğim gibi bir daha asla boyamayı düşünmüyorum.insan değişiklik arıyor kendinde morel oluyor..

teşekkür ederim canım ama bir kere boyucam o da amonyaksız dediğim gibi bir daha asla boyamayı düşünmüyorum.insan değişiklik arıyor kendinde morel oluyor..

anlıyorum seni ama ben yine de yapma derim. sağlığın için sabret iyice bitsin ondan sonra yaparsın. iyi günler

canım bana kalırsa sakın boyama. aynı sorun annemde de vardı. yıllarca doktora gitti. çok zor geçti başında akıntılar-yaralar oluştu. normal şampuanla saç yıkaması bile yasaklandı.sadece duru suyla yıkadı. artık bitkisel bir şampuanla yıkıyor. saçkıran ve egzama için çok etkili. şampuanın içindeki at kuyruğu özü aynı zamanda kepeklenmeye-dökülmeye-saç siplerindeki yara ve kıl kökü iltihaplarına iyi geliyor.

mucize gibi bir şey. benim yaklaşık 6 aydır saçlarım dökülüyordu. bu şampuanı annem için almıştım. ama önce kendim ve eşim denedik. gözlerimize inanamadık. 1 yıkamada saç dökülmesi nerdeyse % 80 azalmıştı. annem de gayet memnun olarak kullanıyor. hücre yenileyici özelliğinden dolayı da beyaz saçları griye dönüştürüyor.

canım annenin kullandığı şampuan neydi sakıncası yoksa adını söyler misin?

bende merak ettim o şampuanın adını..annenizin egzaması tamamen o şampuan sayesinde mi geçti çok merak ettim ismini...

hayır canım annem izmirdeki bir hastanede cilt doktorunun verdiği ilaçlar karışımlar sayesinde geçti. şampuanla yıkaması yasaklanmıştı. sadece duru suyla yıkıyordu. bu şampuanın içindeki bitkiler saçkıran-egzama-saç dip yaraları ve kıl kökü iltihaplarına çok faydalı olduğu için kullanıyor. hücre yenileyici özelliği vardır . size özelden mesaj atayım. reklam yapıyor konumunda olmak istemem .

hayır canım annem izmirdeki bir hastanede cilt doktorunun verdiği ilaçlar karışımlar sayesinde geçti. şampuanla yıkaması yasaklanmıştı. sadece duru suyla yıkıyordu. bu şampuanın içindeki bitkiler saçkıran-egzama-saç dip yaraları ve kıl kökü iltihaplarına çok faydalı olduğu için kullanıyor. hücre yenileyici özelliği vardır . size özelden mesaj atayım. reklam yapıyor konumunda olmak istemem .

bende merak ettim adını:44: reklamla alakası yokkii biz istiyoruzz:KK28:

özelden aldım mesajını ama 50 msjım dolmadığı için cevap yazamadım bilgilendirme için çok saol:KK3:

arkadaş lafı ortaya attı sonra da kayboldu
hani şampuanın ismi????

Selam arkadaslar bende bu sorun tam 6 yildan beri var ben yurt disinda yasiyorum yasadim yerde okadar cok doktora gittim türkiyedede sürekli bitkisel ilaclar aldim her gittim doktor hep varkli konusuyordu kimisi egzama diyordu kimsi sedef diyordu benim özelikle sac diplerimde var hic unutumuyorum bi doktor bana bu hastalik icin asla kesin cözüm yok hic ümütlenme demisdi genelde bu hastalik strese bagli belki birgün hic umadim birzamanda gecer demisdi cok üzülmüsdüm yillarce denemedim ilac kalmadi hic bir faydasi olmadi kime sorsam sikintidan oluyor yada cok yagli,bagaratli yiceklerden daha cok cikiyor ama sonra ailemi dinledim ve gercekden kalpten inanarak yaptim allah sükür 2 haftadan beri yapiyorum ve simdi cok azaldi insALLAH yenecegim bu hastaligi burda yaza bilirmiyim bilmiyorum belki yasak olabilir ben inandim devam ediyorum (inanc meselesi)

kızlar bende ardıç katranlı sabun kullanmaya basladım. 2 kere kullandım henuz ama baya ıse yaradı bende.. ama sacı pek gusel yapmıyor sert taranıyor bıraz ama olsun gecsın de :KK70: olmazsa uclarına falan krem kullanırım :) gelısmelerı zamanla yazarım kızlar.. :)

burda ne yaptığını paylaşırmısın?
herkes paylaşıyor nehir mavisi

Son düzenleme:
kızlar bendeki problemkuruluk degıl aksıne basımın tepe kısmında yaglanma ve sacımın o kısmı yapıs yapıs oldu yıkansada gıtmeyen bır yapısyapıslık cok fenaydı doktorun verdıgı sampuanı losyonu kullandımgecmedı .o sıradahamıleydım dogumdan sonra saçımı boyattım problem gectı ama hala diplerim cıktıgında aynı problemoluyo.

burda ne yaptığını paylaşırmısın?
herkes paylaşıyor nehir mavisi

duasi var temre duasi diye geciyor kitaplarda ben cok arasdirdim internete ve cok güvenilir kisilere sordum ve inandim bide sadece bitkisel ürünler kulandim zeytin yagi sürdüm sac derisine bide zeytin yagi sabunuyla sadece sac derisini yikiyorum evet sabun saci cok kurutuyor ama sac uclarini nemlendirici kullanin ben artik agir ilaclari kesinlikle kulanmiyorum cünkü daha kötü yapiyor ve gercekden simdi saci derim cok cok iyi durmada umarim sana yardimci olmusumdur

Son düzenleme:
bende seboreik dermatit denen hastalıktan var yani saç derimde strese bağlı olarak yaralar ve kabuklar çıkıyor. yapmamam gerekir biliyorum ama ben koparıyordum o yaraları :KK25: çok kaşınıyor ama napayım :KK43: 3 sene önce dermatoloğa gitmiştim bana konazol diye bir şampuan önermişti. ama kokusu gerçekten midemi bulandırıyordu ve saçlarım taş gibi olup açılmıyordu. saçlarım belime kadar uzun ve sürekli olarak kızıla boyuyorum haliyle çok yıpranıyor, açamıyordum saçımı, bıraktım kullanmayı. ama şikayetlerim devam etti tabi.
sonra geçen ay hem mevsimsel değişim hem de aşırı stres ve koparmalarım yüzünden saçlarımın ön kısmında ciddi kelleşme oldu,alnım tamemen açıldı ve depresyon eşiğine geldim :KK59:
siteye girip buradaki yorumlara güvenerek prozinc i deneyeyim dedim. 1 ay oldu kullanalı, arkadaşlara çok teşekkür ederim çünkü inanılmaz faydasını gördüm. şuan alnımda küçük küçük saçlar çıkıyor, kaşınmalarım tamamen yok oldu, yaralarım iyileşiyor. :KK9: saçım yumuşak oluyor, süper bir kokusu yok ama kötü de kokmuyor...
bazı arkadaşlar hiç memnun kalmamış ama bana çok faydası oldu. belki de seboreik dermatit e iyi geliyordur sadece bilemem :KK50:
yalnız şunu söyleyeyim ben şampuanı kullanmadan önce 1 şişe beklazon losyon da kullandım zaten fazla kullanılmıyormuş kortizon varmış içinde. önce tedavi amaçlı onu kullanıp arkasından düzenli olarak prozinc kullandım.
tekrar sitede yorum yazan herkese teşekkür ederim :KK42:

bu arada prozinc in kırmızı kutusunu kullandım, boyalı,kuru ve yıpranmış saçlar için olanını...

yalnız yine bir sorunum var haftada 2-3 defa yıkayın yazıyor içeriğinde daha fazla kullanamıyor muyuz? başka şampuan kullanmakta yasak... ben her gün banyo yapıyorum saçlarımı yıkamayınca yıkanmış gibi hissetmiyorum :KK43:

X