lütfen bakar mısınız konuma ev misafir sorunum

zeynep610

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2024
32
-1
43
herkese merhaba,
konum için buraya üye oldum, dertleşmek istedim, sanırım baya doldum aylardır:KK43:
önce kendim hakkında bikaç detay yazıyım, 3 aylık bebeğim var ve 1+1 evde yaşıyoruz eşimle, evlenmeden önce eşimin bekar eviydi lojman çıkacağı için tekrar taşınma olmasın diye başka eve çıkamadık sonrasında hemen hamile kaldım zaten hala bu evde kalıyoruz lojman için bekliyoruz.
bebekli olmamıza ragmen bize yetiyor evimiz yani idare edebiliyoruz ama misafir gelince ben cok huzursuz oluyorum, mutfak salonla birleşik misafirin yatabilecegi tek koltuk var zaten ben de gece bebek içim kalktıgımda mama ısıtıyorum vs misafirin uyudugu alandayım yani hep. banyo zaten cok yakında her ses duyuluyo.
annem sadece iki kez geldi evimize o da dogum yaptıgım için yardım etmeye. ama kayınvalidem çok sık geliyor daha dogrusu gelmek zorunda. yaşadığımız şehirdeki hastanede yılda yaptırması gereken kontrolleri var o yüzden oldukca sık geliyor ve en az iki hafta misafirimiz oluyor. evlendim hamile kaldım hemen sonrasında kayınvalidemin gelişleri başladı zaten. bütün hamileliğimin cogu birlkte gecti diyebilirim.ev zaten küçük koku hassasiyetim var derken gecti hamileliğim.
şunu da eklemek istiyorum kayınvalidem mecbur olmasa bu kadar sık gelmeyecegnden eminim ve gercekten cok cok iyi biridir, her geldiginde hediyelerle gelir bizde kaldıgı süre boyunca sürekli market alışverişi yapar konuşma arasınsa ben bişeyden bahsettiysem sonraki geldiginde mutlaka onu hediye almış olarak gelir böyle de düşüncelidir. o yüzden bunları yazarken bile vicdanen rahatsız hissediyorum. cok iyi biri evet ama bazı sorunlar oluyo o geldiginde. bi rahatsızlıgından dolayı tuvaletle ilgili temizlik sorunu oluyo, eşim görmüyo mu sorun mu etmiyo bilmiyorum ama ben her tuvalete girdiğimde klozeti temizlemek zorunda kalıyorum yoksa kullanamıyorum rahatca içim rahat etmiyo. duş aldıktan sonra duşakabini yıkıyorum. hamileliğimde oturur aglardım, cunku klozeti cok güzel temizlerdim sonra o kullanınca tekrar eski halinde olurdu bütün temizliğim boşuna olurdu. karnım büyüdükçe zorlanıyodum temizlikte ama başka türlü kullanamıyodum tuvaleti. duştan çıktıgında saçlarını salonda tarıyor ve saçları inanılmaz dökülüyo, kullandıgı tarağı salonla mutfak arasında duran mutfak masasının üstüne koyuyo, içim gidiyo :KK43: yemek yapıyp sagolsun ama her yere saçları dökülüyo üstündeki ceketi saçları çok yapıştırıyo bikac defa kırmadan söylemeye calıstım anne ceketinin üstünde baya saç var diye elimle topladım hatta ama cok önemsemedi o saçlar hep döküldü yere:KK43: zaten salon mutfak birleşik. o gittikten sonra dip bucak temizliyorum her yerde saç oluyo. bütün bunları yazarken bile utanıyorum gercekten cok iyi bi insan kendi kızı gibi davranıyo bana ama artık cok zorlanıyorım hemen hemen her iki ayda bir geliyo ve o geleceğini söyledikten sonra içime dert oluyo, özellikle tuvalet konusu.. birde yine hastalıktan ötürü tuvalette kötü koku sorunu var o tuvaleti kullndıktan sonra ağır bi koku oluyo ve banyo salonun yakınında oldugu için kapı kapalıyken bile salona koku geliyo :KK43: eşimle bu kadar detay konuşamıyorum ama hamileyken ne kadar zorlandıgımı o da biliyodu şimdi mide bulantılarım yok tamam ama bu kadar sık misafirlik ve evde bu hijyen sorunu artık cok yordu beni:KK43: var mı tavsiyeleriniz? cok da seviyorum onu ama soğumaktan korkuyorum artık son bir bucuk senemiz hep böyle:KK43:

Bence söylemeyin iyi biriyse kırmaya gerek yok, kendi içinizde kendinizi yemeniz eşinizi ve annesini kirmaktan daha iyi
Yani bir kişinin üzülmesi vs 3 kişi
eşim sagolsun hamileyken farketti durumu cunku hem mide bulantıları hem koku hassasiyeti derken cok zordu benim için, hep o yardımcı oldu tuvaleti ben kullanmadan önce girdi temizledi koku sıktı vs ama şimdi yapmasını istemiyorum artık ben yapabiliyorum

Seviyorsanız iyi kibar tatlı biriyse bence de söylenecek bi yol yok gibi. zaten koku olayı falan sağlık sorunuymuş. Muhtemelen mide ya da bağırsak ameliyatı geçirdi. kalbini kırmayın 3 günlük dünya, 2 hafta fazla tuvalet temizlersiniz en fazla. Değmeyecek biri olsa yapmayın söyleyin derdim ama o da sizi karşılıklı sevip sayıyorsa söylemeyin bence

eşim sagolsun hamileyken farketti durumu cunku hem mide bulantıları hem koku hassasiyeti derken cok zordu benim için, hep o yardımcı oldu tuvaleti ben kullanmadan önce girdi temizledi koku sıktı vs ama şimdi yapmasını istemiyorum artık ben yapabiliyorum
Zor bir durum haklısınız ama içinizde tutun, durumu kabullenip başka çözüm arayın.
İyi insanlara kolay kolay denk gelinmiyor

Ev büyük olsa bu kadar sorun olmazdı. Bit kadar eve sığmaya çalışıyorsunuz. Mecbursanız görmezden gelin, yapacak birşey yok

Daha büyük yere gecene kadar idare etmekten baska care yok gibi. Yada esiniz annesini temizlik konusunda uyarmak zorunda. Cikarken temizlemeyecek kadar rahatsiz ise ayri tabi. Hastaliktan oldugu icin baska aklima birsey gelmiyor

Yani hastalık tabi, baska şehirde kontrol şansı yoksa misafir edilebilir. Ama ben arkasını temizlemezdim. 2dk temizlik yapamayacak bir durumda değilmiş yemek vs yaptığı için, eşiniz konuşsun tuvalet sonrası temizliğini kadın yapsın. Doktor uyardı, sistit olmus, tuvaletini ayırın dedi ama evde tek var, her kullandıktan sonra temizler misin dese?

Ne zaman bitecek hastane ziyaretleri?

iyi de napıyor ki bu kadın tuvalette
sifon mu çekmiyor ? bokunu mu temizlemiyor pis mi bırakıyor ?
yoksa bu senin temizlik takıntın mı ?
temizlik anlayışlarınız farklı zaten saç olayında anladım ben bunu
ama biraz daha relax olmayı mı denesen ? hastane işleri çok yorucu oluyor
büyük eve de çıksanız kadının kullandığı tuvaletin temizliği yine gözüne batacak
koku için diyecek bişi yok kadının elinde olan bi durum değil
tuvalete güçlü koku gidericiler koyacaksın

iyi de napıyor ki bu kadın tuvalette
sifon mu çekmiyor ? bokunu mu temizlemiyor pis mi bırakıyor ?
yoksa bu senin temizlik takıntın mı ?
temizlik anlayışlarınız farklı zaten saç olayında anladım ben bunu
ama biraz daha relax olmayı mı denesen ? hastane işleri çok yorucu oluyor
büyük eve de çıksanız kadının kullandığı tuvaletin temizliği yine gözüne batacak
koku için diyecek bişi yok kadının elinde olan bi durum değil
tuvalete güçlü koku gidericiler koyacaksın
öyle bi durum değil, hastalıktan dolayı bizim gibi yapamıyor tuvaleti, yani büyük tuvalet için torba takılı onu boşaltıyor sürekli onu da görmüyor sanırım boşaltırken etrafa sıçrıyor, oturdugumuz yere iç kısımlara hatta yan taraftaki duvara. ama görse eminim temizlerdi yani sıcrayanları görmüyor diye düşünüyorum

öyle bi durum değil, hastalıktan dolayı bizim gibi yapamıyor tuvaleti, yani büyük tuvalet için torba takılı onu boşaltıyor sürekli onu da görmüyor sanırım boşaltırken etrafa sıçrıyor, oturdugumuz yere iç kısımlara hatta yan taraftaki duvara. ama görse eminim temizlerdi yani sıcrayanları görmüyor diye düşünüyorum
hmmm o zaman durum başka
o zaman eşin söyleyecek uyaracak annesini
biraz daha dikkatli olması lazım insanın başkasının evinde, sağlık sorunu dahi olsa
tabi kadına da üzüldüm çok zor bu şekilde olmak

Temizlik anlayışı farklı biriyle yaşamak çok zor ya sizi o kadar iyi anladım ki. Ben de olsam bunalırım.
Bebeğiniz emekleme aşamasına geldiyse onu bahane edin bence. Her yere gidiyor, her yeri elliyor banyoyu wcye dikkat edelim, hasta olmasın vs.
Bence büyük ev olsaydı bu kadar sorun olmazdı. Ebeveyn banyosu, farklı bi wc , mutfak salon ayrı derken daha rahat olurdu.

Görmüyor olabilir gerçekten. Benim gözlerim bozuk biraz. Evi süpürürken gözlük takmazsam bütün kılı tozu göremiyorm bile. Annem de çok titiz bir kadındır ve gözlüksüz temizlik yapamıyorum der.

Yani bilemedim ki.gözleri iyi bile görmese daha dikkatli dökse sifonu falan çekse.yani ne bilim bu kadarıni yapabilir heralde ya.kendi boşaltiyorsa klozetide temizleyebilir.ama çok kotu ya hegün kozetten pislik temizlemek gercekten zor.enfeksiyon kaptigini söyle .

AA babamda bir dönem torba ile gezdi. Çok zor... Kendisi değiştiremrz annem destek olurdu. Çok utanır çok sıkılırdı... Dışarı da koku olur dlye birilerinin yanına girip çıkmaz istemezdi. Arkasından temizleyin eşiniz ve siz. Çocuğunuz da büyüyünce batıracak evi. Onu da öyle kabul etmeniz lazım. Muhtemelen görmüyor da.

Ev rutinlerinizi sırf misafir geliyor diye sakın bozmayın gerekirse kalkın gece 4-5 kez gidin mutfağa sizin düzeninize gelen kim varsa ya katlansın ya gelmesin. Küçücük bebekle zaten aksi olmaz. Başka çocuğu yok mu? Yani böyle de “oğlum bakıyor” olayı değil geline yüklenilmiş oluyor.
Anlayamıyorum gelin tatlı mı geliyor, rahat mı geliyor halbuki el kızı ben öz kızım dışında rahat edemezdim.

Allah yardımcınız olsun, kayınvalidenize de geçmiş olsun ancak yemek yapacak kadar dinç bir insan tuvaleti de temizleyebilir kimse kusura bakmasın. Eli ayağı tutmasa tamam derim ama melekte olsa kimsenin b.kunu temizleyemem. Bi zahmet eşiniz konuşsun annesiyle.

Allah yardımcınız olsun, kayınvalidenize de geçmiş olsun ancak yemek yapacak kadar dinç bir insan tuvaleti de temizleyebilir kimse kusura bakmasın. Eli ayağı tutmasa tamam derim ama melekte olsa kimsenin b.kunu temizleyemem. Bi zahmet eşiniz konuşsun annesiyle.
kendi evinde yardımcı bi abla geliyo, sanırım tuvaletin kirlendiğinin farkında değil ama ben de anlayamıyorum beyaz klozet üstünde minikte olsa bişeyler varsa görünür eşim de önemsemiyo anneme böyle bişeyi söyleyemem cok kırılır diyo o da haklı ama ben de kendimce haklıyım kaldım arada

X